Ruskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov.
Ruskí hokejisti sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. feb 2018 o 00:00

Favorit zápasu nedal súperovi šancu.

ZOH 2018 - štvrťfinále:

Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. Gusev (Mozjakin, Dacjuk), 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (Gusev, Dacjuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) - 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb).

Rozhodovali: Hribik (ČR), Mayer (USA) - Kohlmüller (Nem.), Ritter (USA), vylúčení: 5:5, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, 3553 divákov.

Zostava OŠ z Ruska: Košečkin - Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, Zub, Zubarev, Jakovlev - Kalinin, Andronov, Kovaľčuk - Kaprizov, Dacjuk, Gusev - Barabanov, Prochorkin, Širokov - Grigorenko, Kablukov, Telegin - Mozjakin

Zostava Nórska: Haugen (21. Haukeland) - Holös, Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen - P. Thoresen, Roest, Rosseli Olsen - Hoff, M. Olimb, K. A. Olimb - Reichenberg, Forsberg, S. Thoresen - Kristiansen, Bastiansen, Röymark - Trettenes

PJONGČANG. Olympijskí športovci z Ruska zvíťazili v stredajšom štvrťfinále nad Nórskom jednoznačne 6:1 a na hokejovom turnaji na zimných olympijských hrách v Pjongčangu si zahrajú o medaily.

V semifinále nastúpia v piatok 23. februára o 8.40 SEČ proti Česku.

V Hokejovom centre v Kangnungu to bola od začiatku jasná záležitosť favorita, ktorý si po góloch Grigorenka, Guseva a Vojnova vypracoval už v prvej tretine pohodlný náskok.

Na začiatku druhej OŠR poľavili, Bonsaksenovi sa podarilo znížiť, ale na to prišli ďalšie dva góly zbornej z hokejok Kalinina a Nesterova.

V tretej tretine sa už len dohrávalo, Telegin pridal ešte jeden gól a OŠR jasne spečatili postup medzi najlepšiu štvoricu.

Pozrite si momentky zo zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko: fotogaléria

21.2.2018

Hlasy po zápase:

Patrick Thoresen, útočník Nórska: "Keď sa už dostanete do štvrťfinále, chcete ísť aj do ďalšieho kola. No dnes sme narazili na veľkého favorita na zlato a nedokázali sme udržať jeho ofenzívu. Boli na nás príliš silní."

Iľja Kovaľčuk, útočník OŠR: "Náš tím je veľmi hladný po úspechoch. Každý jeden zápas berieme osobitne a chceme sa naň poriadne pripraviť. Ten nasledujúci bude veľmi dôležitý."

Michail Grigorenko, útočník OŠR: "Česko má naozaj dobrý tím, kvalitnú obranu a brankára. Mnoho ich hráčov pôsobí v KHL, takže ich poznáme. Bude to náročný súboj."

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko (štvrťfinále)

Olympijské Hry - muži Štvrťfinále 2017/2018
21.02.2018 o 08:40
OŠ z Ruska
6:1
(3:0, 2:1, 1:0)
60' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Mozjakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nestěrov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb).
Nateraz sa s vami lúčim a ďakujem za pozornosť, ale už o 13:10 môžete sledovať ďalšie štvrťfinálové merania síl Kanada – Fínsko a Švédsko – Nemecko.
V tretej tretine ešte skóre zvýšil Telegin, ale iba uzavrel konečný výsledok. Olympijskí športovci z Ruska nemali s Nórskom vážnejší problém, a tak postupujú do semifinále. Poznáme prvú dvojicu tejto fázy turnaja a to víťaz tohto duelu proti Česku, teda Olympijskí športovci z Ruska – Česko.
59:37
Ruské hráči sa ešte tlačia dopredu, je to už iba také, aby bolo. Zápas pomaly končí.
58:55
Nórsko v plnom počte.
58:53
Kaprizov to skúsil po dlhej kombinácii v útočnom pásme z uhlu, Haukeland si bližšej žrdi dal veľký pozor.
58:01
Začali sa posledné dve minúty stretnutia a Nórska na ZOH 2018.
57:03
importantRöymark sa v oslabení natlačil cez dvoch hráčov do zakončenia, jednou rukou a backhandom našiel betóny Košečkina.
56:59
Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte hráčov.
56:55
Vylúčenie v tíme Nórsko (Jonas Holös – 2 min., sekanie).
56:16
Kablukov získal puk za bránou súpera, prihral medzi kruhy na Kalinina, jeho zablokovaná strela do prázdnej časti brány nešla.
55:43
Mathis Olimb hľadal medzi kruhmi svojho brata Ken Andrého, ten bol dobre bránený. Rusko vyhadzuje druhýkrát v oslabení.
54:59
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Nikita Gusev – 2 min., hákovanie).
54:14
Olympijskí športovci z Ruska naďalej v útočnom pásme. Ich kombinácia v týchto chvíľach nevedie do zakončení.
53:15
53:15
goalOlympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
IVAN TELEGIN bol na konci peknej akcii. Spomedzi kruhov vystrelil smerom k vzdialenejšej žrdi po tom, ako mu puk prenechal Michail Grigorenko.
53:06
Ruská kontra neskončila úspechom. Nóri puk získali a vyrazili iba na chvíľu dopredu.
52:07
Nórsko držalo puk v útočnom pásme, žiadne zakončenie však na bránu Košečkina neprichádzalo.
51:08
Nahodenie do svojho bránkoviska si Košečkin postrážil a hru pred dvojicou útočníkov radšej prikryl.
50:32
Kovaľčuk sa dostal do súbojov v rohu ihriska, kde Nóri držia súperov na odstup od Haukelandovej brány.
49:28
Nórski hráči získali puk za bránou súpera, po prihrávke do kruhu na vhadzovanie smerovalo zakončenie mimo.
48:49
48:49
Znova sme sa dostali do fázy, kedy sa hra neprerušuje a oba celky sa striedajú v útokoch z jednej strany na druhú bez nejakého zakončenia.
47:28
importantKošečkin vyrazil puk pred seba, dorážka z veľmi dobrej pozície backhandom od Thoresena išla od ruského brankára do žrde.
47:12
Zakázané uvoľnenie Olympijských športovcov z Ruska.
47:07
Kristiansen dlho držal puk v útočnej tretine. Od modrej vyslal nahodenie, ktoré Košečkin rýchlo rozohral.
46:16
importantBarabanov nedostal prihrávku na spoluhráčov v situácii 2 na 1, ale sám strieľal spred bránkoviska backhandom vedľa.
46:11
Olympijskí športovci z Ruska hrá s piatimi hráčmi.
45:42
Ken André Olimb sa spoza brány nedostal do bránkoviska, počas jeho cesty mu ho Rusi zobrali.
45:08
Ofsajd hráčov Nórska.
44:45
importantVeľmi pekná akcia Nórska našla pred bránou voľného Bastiansena, ten po prihrávke od Patricka Thoresena mieril mimo.
44:11
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrazenie).
43:59
Ludvig Hoff strieľal z otočky spred bránkoviska, trafil pripraveného brankára Košečkina.
43:34
Roest si hľadal miesto pred bránou súpera, prihrávku nedostal, preto nemohol ani zakončovať.
42:50
Naďalej pokračuje hra bez prerušenia. Hrajú hlavne ruskí hokejisti, ale nedokážu si vypracovať strelecké pozície.
41:20
Hrá sa hlavne v strednom pásme, pretože po nahodení za jednu či druhú bránu zapracujú defenzívy.
40:29
Zdá sa, že tretia tretina sa bude hlavne dohrávať, ale ak ruskí hráči ucítia šancu na ďalší gól, tak ju budú chcieť využiť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Olympijskí športovci z Ruska vyhrali aj druhú tretinu, aj keď nižším rozdielom. Nóri znížili zásluhou Bonsaksena, za favorita sa presadili Kalinin a Nesterov. Tretia tretina začne približne o 10:15.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:34
Ofsajd tímu Olympijskí športovci z Ruska.
39:13
Kalinin si pekne potiahol puk z krídla k bráne, zakončenie do rohu svätyne, kde zakročil brankár Haukeland.
39:01
Začína sa posledná minúta druhej tretiny.
38:22
Rosseli Olsen si chcel hodiť puk cez Vojnova do šance, ruský obranca úmysel protivníka prečítal.
37:21
Rusi dostali puk do útočného pásma, Sorvik ho okamžite vrátil do tretiny súpera, kde však Patrick Thoresen po kľučkách nezakončil.
36:34
importantMathis Olimb v dobrej pozícii. Keby puk zodvihol, asi by to bol gól, avšak Košečkin zakročil betónom.
36:14
Oba tímy hrajú v plnom počte hráčov.
36:00
importantDatsyuk sa po krásnej kľučke dostal pred bránkovisko súpera, v dobrej možnosti zasiahol Haukeland.
35:22
Nahodenie do ruského bránkoviska dokázal vytesniť Košečkin, ale paradoxne má momentálne viac z hry Nórsko.
34:45
Prvýkrát hráme vo formáte štyroch proti štyrom. Na strelu tento otvorenejší priestor využil Espeland, našiel Košečkina.
34:14
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Nórsko (Ludvig Hoff – 2 min., hrubosť).
34:11
importantKen André Olimb dostal puk pred bránkovisko na Hoffa, ten spred prázdnej brány nedokázal trafiť priestor troch žrdí.
33:06
33:06
NIKITA NESTĚROV nahadzoval puk pred bránu súpera, avšak ten sa od korčule Bonsaksena odrazil za bezmocného Haukelanda. Spomínaný Nór prekonal už oboch brankárov.
32:54
Mozjakin vystrelil od modrej čiary, nedokázal nájsť bránu ani spoluhráčov.
32:10
Vylúčenie v tíme Nórsko (Mattias Nörstebö – 2 min., držanie).
32:07
importantAndronov sa aj so šťastím dostal do veľkej šanci. Pred bránkovisko vykorčuľoval Haukeland a zasiahol.
31:26
Ken André Olimb sa k strele cez obrancu súpera pred bránkoviskom nedostal, puk smeroval mimo bránu Košečkina.
31:04
Hrá sa z jednej strany na druhý a nie v najlepšom tempe. Navyše, neregistrujeme žiadne strely na bránu.
30:03
Rusi dostali puk do útočného pásma, bol tam však len jeden hráč, pretože ostatní išli striedať, takže to tak aj dopadlo.
29:24
Po štvrtom góle v nórskej sieti sa hra dostala do tretiny ruského tímu, kde sa Nóri snažia niečo vymyslieť, čo im zatiaľ nejde.
28:35
28:35
SERGEJ KALININ dostal krásnu prihrávku do bránkoviska od Iľju Kovaľčuka a nemal najmenší problém zakončiť.
28:16
Prihrávka pred bránu nórskeho tímu nebola presná, puk Nóri okamžite dostali do bezpečia.
27:39
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
27:21
27:21
goalNórsko dalo gól!
Mathis Olimb prihral medzi kruhy na voľného ALEXANDRA BONSAKSENA, ktorému síce puk nesadol, ale trafil k žrdi za dezorientovaného Košečkina.
27:06
Po dobrej práci Širokova strieľal od modrej čiary Vojnov, druhý gól strelou do hráčov súpera nepridal.
26:31
Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte.
25:43
Rosseli Olsen takmer tečoval ďalšie nahodenie, puk ale smeroval mimo priestor troch žrdí.
25:15
Nahodenie od modrej čiary bolo vôbec prvou strelou nie len v tejto presilovke pre Nórsko, ale vo všetkých dvoch, ktoré dnes Nóri mali.
24:31
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Ivan Telegin – 2 min., nedovolené bránenie).
23:57
Ruská kombinácia síce neviedla k strele, ale Haukeland musel zasahovať, nakoľko puk sa odrazil pred jeho bránkovisko.
23:20
Ruskí hráči sa síce dostali do útočného pásma, kde sa chcel rozbehnúť Kaprizov, ale ocitol sa v ofsajde.
22:31
Spomedzi kruhov vystrelil Ilja Kovaľčuk, ale mieril do stredu brány, takže brankár Haukeland dokázal zasiahnuť.
22:27
Olympijskí športovci z Ruska v plnom počte.
21:48
Ruskí hráči ako keby hrali v plnom počte, nakoľko Nóri sa nedostali do ničoho zaujímavého.
21:11
Nórsko sa nevie dostať do útočného pásma, OŠ z Ruka sa bránia veľmi dobre.
20:27
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Andronov – 2 min., hákovanie).
20:01
changeStriedanie v tíme Nórsko: z ihriska odchádza Lars Haugen, prichádza Henrik Haukeland.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Olympijskí športovci z Ruska po prvej tretine vyhrávajú celkom jednoznačne nad outsiderom stretnutia z Nórska a smerujú do semifinále, kde už čaká Česko. Za Haugenom skončili v úvodnej časti tri puky, postupne z hokejok Grigorenka, Guseva a Vojnova.
19:20
Obranca VIAČESLAV VOJNOV poslal presnú strelu k žrdi a navyšuje ruské vedenie. Pravdepodobne už teraz môžeme povedať, že poznáme súpera pre Česko v semifinále.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:33
Forsberg získal puk za vlastnou bránou, Olimb ho dostal dopredu. Holos strieľal od modrej mimo, Thoresen už nedorazil.
17:58
Grigorenko strieľal z prvej od modrej čiary, prudká rana si našla betóny Larsa Haugena.
17:21
Ruskí hráči sa držia v útočnej tretine, Nóri ich veľmi dobre vytláčajú k mantinelom, kde sa hra odohráva.
16:29
Patrick Thoresen získal puk vo svojej tretine, Holos ho potiahol do útočnej tretine, kde oň prišiel.
15:51
importantGusev sa v rohu ihriska nádherne zbavil dvoch hráčov súpera, poslal prihrávku na druhú stranu bránkoviska pre Datsyuka, jeho strelu Haugen vyrazil do žrde.
15:13
importantKošečkin išiel za pukom za bránu, avšak zle rozohral. Nakoniec sa stihol vrhnúť do siete, pomohli mu aj obrancovia a puk do siete neprešiel, ale preto, že ho Reichenberg minul.
14:44
Nórski hráči sa snažia držať puk ďaleko od svojej tretiny, čo sa im síce nedarí najlepšie, avšak ruskí hráči momentálne neútočia.
13:25
13:25
Mozjakin vystrelil z dobrej pozícii nad, avšak puk sa odrazil od zadného mantinelu a NIKITA GUSEV z uhlu prekvapil Haugena.
12:56
importantKaprizov dostal puk medzi kruhy, z prvej vo veľmi dobrej pozícii vystrelil vedľa brány nórskeho typu.
12:34
Vylúčenie v tíme Nórsko (Niklas Roest – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
12:17
Strela z otočky smerovala mimo, Jakovlev od modrej objavil lapačku Larsa Haugena.
11:45
Barabanov nenašiel spoluhráčov na pravej strane, puk sa dostal až do obranného pásma ruských hráčov, odkiaľ začína akcia.
11:28
Ruskí hráči veľmi rýchlo prešli do útočného pásma, kde sa k strele dostal Prochorkin. Našiel Haugena, ktorý bol pripravený.
10:03
importantPavel Datsyuk vystrelil z mierneho uhlu do Haugena, dorážka ruského útočníka išla tesne vedľa brány.
09:23
Ilja Kovaľčuk pálil okamžite po buly, jeho strela letela mimo priestoru Haugenovej brány.
09:21
Zakázané uvoľnenie Nórska.
08:54
08:54
MICHAIL GRIGORENKO sa dostal k odrazenému puku od postranného rozhodcu v útočnej tretine a okamžite ho poslal do rohu brány. Haugen bol bez šance.
08:08
Nórska kombinácia v útočnom pásme sa pohybovala pri mantineli, odkiaľ neprišlo žiadne zakončenie smerom na bránu Košečkina.
07:28
Spomedzi kruhov strieľal z prvej bez prípravy Mozjakin, jeho zakončenie smerom pod brvno išlo nakoniec nad.
07:16
importantÚplne voľný Kaprizov dostal puk od Datsyuka pred bránu do veľkej šanci, skvelý Haugen dobre vykorčuľoval a zasiahol.
07:03
importantKiselevič vyslal poriadne dobrú strelu k žrdi, Haugen sa veľmi rýchlo premiestnil.
06:42
Kovaľčuk prihrával nepresne v útočnom pásme. Ruskí hráči puk ale veľmi rýchlo získali.
06:14
Košečkin pod tlakom súperov rozohral nahodený puk, založil tým akciu svojich spoluhráčov.
05:35
Jakovlev vystrelil do betónu Haugena, ktorý puk nechal pred sebou, ale ruskí hráči sa k dorážke nedostali.
05:21
Zubarev strieľal mimo priestoru brány, puk sa ale vrátil do bránkoviska, čiže Haugen prerušil hru.
05:05
Krásne sa prekľučkovali Nóri až do bránkoviska Košečkina, ten si dal pozor proti Olimbovi.
04:20
Matthias Olimb strieľal cez svojho brata, Košečkin nevidel najlepšie, ale zasiahol. Nasleduje icing Ruska.
03:52
importantKaprizov v dobrej pozícii pred Haugenom, nórsky brankár si ľavou rukou so zakončením mladíka poradil.
03:38
Na dobrú strelu od modrej čiary Haugen nevidel, puk bránu minul.
03:12
Kalinin sa takmer dostal z krídla do nájazdu, Haugen vykorčuľoval pred bránkovisko a puk hokejkou rozohral.
02:29
Rusko zatiaľ nevystrelilo nejako vážnejšie na bránu nórskeho brankára. Puk skončil na ochrannej sieti.
01:29
Ruský tím sa nedostáva z vlastnej tretiny, teraz Nórsko veľmi dobre napáda rozohrávku súpera.
00:41
Kiselevič vyslal prvú strelu ruského tímu, pokus od modrej čiary zastavil brankár Haugen.
00:26
00:01

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Kaprizov, Daciuk (C), N. Gusev – Prochorkin, Širokov, Barabanov – Mozjakin, Telegin, Grigorenko – Kablukov.

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen (A), Roest, Rosseli Olsen – Hoff, K. A. Olimb, M. Olimb (A) – S. Thoresen, K. Forsberg, Reichenberg – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes..
Víťaz tohto zápasu sa v semifinále stretne s Českom.
Olympijskí športovci z Ruska

Oleg Znarok nemôže byť po skupinovej fáze úplne spokojný, nakoľko jeho tím z Ruska, hrajúci kvôli dopingovým hriešnikom pod menom Olympijskí športovci z Ruska, síce skončil na prvom mieste, ale vstup do turnaja nemal dobrý. Slovensko otočilo stav u 2:0 na 2:3. Následne si však "zborná" zastrieľala, proti Slovinsku vyhrala 8:0 a USA porazila 4:0. Za šesť bodov z toho bolo prvé miesto v skupine B, priamy postup do štvrťfinále a taktiež najlepšia ofenzíva šampionátu /14/. Nórsko by mala byť jednoduchá prekážka na ceste do semifinále. Najproduktívnejším hráčom tímu je Ilja Kovaľčuk (4+1). S Ryanom Donatom je zároveň najlepším strelcom ZOH.

Nórsko

Nóri skončili v skupine C na poslednom mieste, keď získali iba jediný bod za prehru v nájazdoch v záverečnom stretnutí proti Nemecku (1:2). Navyše strelili iba dva góly, inkasovali až jedenásťkrát. Od Švédska dostali debakel 0:4, Fíni nad nimi vyhrali 5:1. Nórsko do štvrťfinále dostalo nepríjemného, no hrateľného súpera, takže aj napriek nie príliš vydarenému pôsobeniu v skupine postúpilo cez Slovinsko do štvrťfinále. Víťazný gól na 2:1 v predĺžení strelil Bonsaksen. Proti tímu z Ruska je však Nórsko jednoznačným outsiderom. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú Patrick Thoresen a Tommy Kristiansen s bilanciou 1+1, Anders Bastiansen získal dve asistencie.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ruskí hokejisti deklasovali Nórov, v semifinále si zahrajú s Čechmi