Nemci šokovali aj Kanadu a stali sa finalistami hokejového turnaja

Nemeckí hokejisti sa radujú z víťazstva.
Nemeckí hokejisti sa radujú z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. feb 2018 o 00:00

O titul si zahrajú Nemci s Olympijskými športovcami z Ruska.

ZOH 2018 - semifinále:

Kanada - Nemecko 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Góly: 29. Brule (Lee, Noreau), 43. Robinson (Thomas, Lee), 50. Roy (Lee, Noreau) - 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz).

Rozhodovali: Kubuš (SR), Mayer - McIntyre (obaja USA), Otmachov (Rus.), vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Brule (Kan.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Zostava Kanady: Poulin - Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery - Brule, Roy, Bourque - Thomas, Kelly, Raymond -Vey, Ebbett, Wolski - Lapierre, O'Dell, Klinkhammer - Kozun

Zostava Nemecka: Aus den Birken - Boyle, Ehrhoff, M. Müller, Seidenberg, Hördler, J. Müller, Krupp - Reimer, Hager, Ehliz - Plachta, Goc, Kink - Macek, Kahun, Wolf - Mauer, Fauser, Schütz - Noebels

PJONGČANG. Nemeckí hokejoví reprezentanti zvíťazili v semifinále olympijského turnaja v Pjongčangu nad obhajcami zlata Kanadou 4:3 a senzačne postúpili do finále.

V ňom sa v nedeľu o 5.10 SEČ stretnú s Olympijskými športovcami z Ruska, ktorí v prvom piatkovom semifinálovom dueli zdolali Česko 3:0.

Nemci sa prebojovali do finále zimných olympijských hier prvýkrát v histórii, dosiaľ boli ich olympijským maximom tretie miesta v Lake Placid 1932 a Innsbrucku 1976.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Kanada - Nemecko: fotogaléria

23.2.2018

Kanaďania, ktorí triumfovali na predošlých dvoch olympijských turnajoch za účasti hviezd z NHL, sa musia uspokojiť s bojom o bronz, duel s Českom je na programe v sobotu o 13.10 nášho času.

Zverenci trénera Marca Sturma sa po senzačnom vyradení Švédov vo štvrťfinále (4:3 pp) postarali o ďalšie veľké prekvapenie. V semifinálovom súboji v Hokejovom centre v Kangnungu úspešne prežili úvodný kanadský nápor a potom zasadili súperovi tri gólové údery.

Súpera šokovali výstavne predvedenými brejkami, dvakrát využili presilovku. Po dvoch tretinách viedli 4:1 a hoci favorit dokázal ešte dvoma gólmi zdramatizovať duel, víťazstvo si už udržali.

Kanaďanom sa tak rozplynul sen o zlatom hetriku, naopak Nemci prienikom do finále dosiahli svoj historicky najlepší výsledok na zimných olympiádach.

Jedným z hlavných rozhodcov v zápase bol Slovák Jozef Kubuš.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: RTVS, DPA, OIS/

Marco Sturm (tréner Nemecka): "Cítim sa skvelo, stále neviem, čo mám povedať. Som na chlapcov veľmi hrdí, veľmi sa snažili. Nevedel som, čo dnes môžem čakať. Nikdy sme neboli v takejto situácii, ale chlalani to zvládli výborne. Držali sme sa nášho plánu. Od prvej až do poslednej minúty. Mali sme určité herné výkyvy, ale hrali sme podľa toho, čo sme si povedali a fungovalo to."

Marcel Goc (útočník a kapitán Nemecka): "Neviem, ako to mám opísať. Je to niečo neskutočné. Čakám na to, že ma niekto šťuchne a zobudí ma. Dotiahli sme to do finále, je to neuveriteľné."

Patrick Reimer (útočník Nemecka): "Je to neuveriteľný pocit, podarilo sa nám niečo nevídané. Pred začiatkom turnaja sme ani len netušili, že môžeme hrať o medaily. Vo finále nemáme čo stratiť, Rusi sú jednoznační favoriti. Ak však budeme pokračovať vo výkonoch, ktoré sme ukázali v základnej skupine i vo vyraďovacej fáze podujatia, môžeme uspieť."

Frank Hördler (útočník Nemecka): "Ó Bože, stratil som reč, naozaj neviem, čo mám k tomu povedať. Je to pre mňa niečo nereálne, čoskoro si uvedomím, čo sa nám podarilo. S istotou máme medailu, to je neuveriteľné."

Patrick Hager (útočník Nemecka, strelec gólu): "Zatiaľ tomu nedokážem uveriť. Pre toto sme tvrdo pracovali a snažili sme sa v každom jednom zápase. Odovzdali sme na ľade všetko. Je úžasné, že nám to vyšlo a budeme hrať o zlato. Mám z toho zimomriavky, toto nie je normálne. Už to, keď mi niekto povie, že hráme vo finále ZOH, je najväčšia odmena, akú sme mohli získať."

Moritz Müller (obranca Nemecka): "Neviem čo povedať. Rozhodlo srdce, ktoré sme nechali na ľade. Od prvého dňa nám tréneri prízvukovali, že musíme hrať ako jeden tím a musíme si veriť. Je to neuveriteľné. Som veľmi vďačný za tento moment."

Willie Desjardins (tréner Kanady): "Nemci využili svoje šance. Nemali ich veľa, ale tie, ktoré mali, zužitkovali. Štyri góly dali možno z deviatich striel. Takéto veci sa stávajú, ale nechceli sme, aby to bolo dnes."

Chris Kelly (útočník a kapitán Kanady): "Nemci hrali dobre úvodných 40 minút. Snažili sa, veľa korčuľovali a využili svoje šance. Niekedy musíte súpera pochváliť a teraz boli prvé dve tretiny jednoznačne lepší. V poslednej časti hry sme sa zlepšili, ale gólový rozdiel bol priveľký."

Derek Roy (útočník Kanady): "Nedokázali sme reagovať na ich hru. Mrzí nás to. Nie je to dobrý pocit, keď prehráte takýto zápas."

Andrew Ebbett (útočník Kanady): "Neexistuje dôvod, prečo sme neuspeli. Je to olympijské semifinále a mohli sme hrať o zlato. Nezvládli sme prvú tretinu a to nás stálo lepší výsledok. Rozdiel v skóre už bol priveľký a nedokázali sme vyrovnať. "

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Kanada - Nemecko (semifinále)

Olympijské Hry - muži Semifinále 2017/2018
23.02.2018 o 13:10
Kanada
3:4
(0:1, 1:3, 2:0)
60' minúta
Nemecko
Góly a asistencie: 29. Brulé (Lee, Noreau), 43. M. Robinson (Thomas, Lee), 50. Roy (Lee) – 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz). Rozhodca: Jozef Kubuš (SVK), Timothy Mayer (USA) – Fraser McIntyre (USA), Alexander Otmakhov (RUS).
Zázrak na ľade! Aj takýmito slovami si dovolím opísať tento zápas. Nemecko síce tretiu tretiu už tak presvedčivo nehralo a len sa bránilo, Kanada dala dva góly a znížila tak na 3:4. Nemci si však už postup nenechali ujsť a majú tak istotu medaile z olympijských hier. Je to naozaj historický moment, ale Nemecko od osemfinále predvádza vynikajúce výsledky a tento celok to teda dotiahol až do finále. Kanada sa tak už môže rozlúčiť so zlatým hattrickom z olympiády a bude hrať o bronz proti Česku. O zlatú medailu si to tak teda rozdajú Nemecko a Olympijský športovci z Ruska. Aj takéto momenty prináša šport.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem teda ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
59:25
Kanada sa drží v útočnom pásme, ale Nemecko sa úspešne bráni a ostávajú už len posledné sekundy, pri ktorých sledujeme vabank Kanady.
58:53
importantNemecko si berie oddychový čas!
58:53
Zakázané uvoľnenie Nemecka. Do konca tretej tretiny ostáva necelá minúta, Nemecko je na pokraji historického momentu.
58:20
importantPoulin je späť na striedačke, Kanada je v útočnom pásme a vytvára enormný tlak na svojho súpera!
58:01
Posledné dve minúty tretej tretiny.
57:51
Nemecko sa snažilo vyraziť do útočného pásma, ale zastavuje ich ofsajd. Hra sa presunuje do stredného pásma a tak sa Poulin musí vrátiť späť do svojej bránky.
57:38
importantPoulin ostáva už na striedačke, Kanada získava buly v útočnom pásme! Kanada hrá tak už absolútny vabang v takomto čase, už zrejme javorové listy nemajú na čo čakať.
57:22
Čas sa už začína Kanade krátiť, Nemecko je blízko k historickému výsledku. Kanada sa však teraz nemôže usadiť v útočnom pásme, čo je pre Nemecko veľmi dobré.
56:47
Ďalšie vhadzovanie v obrannom pásme Nemecka, Thomasov puk doputoval do Aus den Birkenovej lapačky. Nemecko sa tak opäť bude brániť vo svojom pásme.
56:22
Obe mužstvá hrajú v plnom počte!
56:06
Nemecko sa dostalo do útočného pásma, ale do zakončenia sa už tento celok nedostal. Kanada však musí zakladať ďalší útok od svojej brány.
55:55
Zakázané uvoľnenie Nemecka. Kanadský tlak prebieha aj počas hry 4 na 4, Nemecko sa však stále úspešne bráni.
55:14
Kozun sa dostal k odrazenému puku a okamžite zakončil, ale nemecký brankár bol pozorný a hru prerušuje. Kanada tak ešte ostáva v útočnom pásme.
55:02
Kanada sa drží v útočnom pásme, ale ich súper im veľa priestoru neposkytuje a Nemecko teraz navyše vyváža puk do bezpečia.
54:32
Momentálne tak sledujeme hru 4 na 4, čo môže otvoriť viacej priestoru pre jednu čo druhé mužstvo. Aktívnejšie hrá však aj naďalej Kanada.
54:22
Vylúčenie v tíme Kanada (Christian Thomas – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Nemecko (Christian Ehrhoff – 2 min., hrubosť).
53:57
Teraz sme už boli svedkami zakončenia na kanadskú bránku, ale Royov pokus úspešný nebol. Nemecko sa teraz sústreďuje na bránenie už tesného vedenia o jeden gól.
53:03
Kanadská presilovka už skončila, ale Nemecko je aj naďalej zavreté vo svojom pásme. Dôležité však pre Nemecko je, že Aus den Birken dlhšie zasahovať nemusel.
52:53
Nemecko hrá v plnom počte!
52:06
Aj tento puk smeruje preč z obranného pásma Nemecka, Kanada ale zakladá Ďalší útok pred bránku svojho dnešného súpera.
51:53
Polovička kanadskej presilovky uplynula, Nemecko sa teraz úspešne bráni a posiela ďalší puk do bezpečia. Tlak Kanady však stále narastá.
51:00
Toto presne Kanada potrebuje. Ďalšia presilovka javorových listov, ale Nemecko posiela puk do bezpečia.
50:53
Vylúčenie v tíme Nemecko (Frank Hördler – 2 min., podrazenie).
50:06
O ničom tak ešte rozhodnuté nie je, Nemecko stratilo svoj výborný náskok a bude sa ocitať pod veľkým tlakom. Pre nestranného diváka je to však famózne stretnutie.
49:42
49:42
goalKanada dala gól!

Pre takéto momenty sa oplatí hokej sledovať! Kanada rýchlo využíva presilovú hru a strieľa kontaktný gól! Kanada sa dobre umiestnila v útočnom pásme, k puku sa dostal DEREK ROY a jeho nahodenie aj so šťastím skončilo za Aus den Birkenom – 3:4!
Asistencia: Chris Lee.
49:15
Vylúčenie v tíme Nemecko (Matthias Plachta – 2 min., krosček).
49:15
importantVeľa nechýbalo a v nemeckej bránke mohol skončiť aj tretí gól. V skrumáži sa zle zorientoval Plachta a takmer si puk poslal do svojej bránky. Aus den Birken bol ale pozorný, Nemecko však bude hrať v oslabení.
48:39
Nemecku sa však aj naďalej darí vyvážať puky do bezpečia, Kanada tak musí hrať pozorne aj smerom dozadu. Javorové listy však stupňujú svoj tlak.
47:26
Strelou sa následne prezentoval Wolski, ale brankár Aus den Birken bol pozorný a puk prikryl pod svoju lapačku. Kanada však aj naďalej ostáva v útočnom pásme.
47:06
Kanada sa znova drží v útočnom pásme, zrejme takýto obraz hry už uvidíme do konca tretej tretiny. Nemecko vie však pohroziť rýchlym protiútokom.
46:10
Pred nemeckou bránkou sa do zakončenia dostal Robinson, ale nemieril presne a Nemecko následne vyváža puk do bezpečia. Kanada sa už skúša vrátiť späť do útočného pásma.
45:36
Kanada sa však vracia späť do útočného pásma, Nemecko sa tak opäť dostáva pod tlak. Zatiaľ však neprichádza žiadna strela na nemeckú bránku.
45:05
Nemecko teraz vyváža puk zo svojho pásma, Kanada sa tak urýchlene vrátiť späť pred svoju bránku. Nemci sa snažia čo najdlhšie hrať v útočnom pásme.
44:10
Hra sa teraz však prekvapivo trocha upokojila. Je to však Kanada, kto musí neustále útočiť. Nemecko však dnes predvádza až na dva zaváhania dobrú prácu v defenzíve.
43:21
importantDominik Kahun však trestné strieľanie nepremenil! Poulin predviedol dôležitý zákrok a nepustil tak puk za svoj chrbát. Kanada je tak stále v hre, ale musí sa podobným situáciám vyvarovať.
43:21
importantKahun bol pri nájazde na kanadskú bránku faulovaní a tak uvidíme trestné strieľanie v prospech Nemecka!
42:42
42:42

Toto presne Kanada potrebovala! Rýchly gól v druhej tretine ich vracia určite späť do zápasu. Thomas získal puk a potiahol ho do útočného pásma, následne našiel pred nemeckou bránkou MATA ROBINSONA, ktorý predviedol pekný blafák a prekonal tak Aus den Birken – 2:4! Asistencie: Christian Thomas, Chris Lee.
42:05
Úvod tejto tretiny je dosť rozpačitý, hra sa prelieva zo strany na stranu. Nemecku to určite vyhovuje, aj naďalej drží vynikajúci výsledok. Uvidíme teda, či ešte Kanada dokáže s týmto výsledkom niečo spraviť.
41:15
V nemeckej zostave sa napokon objavuje aj Wolf, ktorý je momentálne na ľade. Takýto zápas si zrejme nechce nechať ujsť a hra zrejme aj s veľkým sebazaprením.
40:47
Kanada hrá v plnom počte!
40:15
Posledná tretia tretina sa už teda rozbehla, Nemecko hrá ešte skrátenú presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj po druhej tretine je stav zápasu veľmi prekvapivý, ale Nemecko drží vedenia 4:1 zaslúžene. Postupne už prekvapenie tohto turnaja vyhrávalo 3:0, ale Kanade sa podarilo znížiť na 1:3. Nemecko si však čoskoro opäť vybojovalo náskok o tri góly a aj naďalej hrá pozorne vo svojej obrane a dokáže aj pohroziť v útoku.

Kanadu tak čaká veľmi náročná tretia tretina, musí streliť tri góly a už žiaden neinkasovať. Nemecko má však veľkú šancu na postup do finále čo by bol určite historický moment.

Tretia tretina sa začne približne o 14:55!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
importantObrovská smola na nemeckej strane! Seidenberg sa sekundu pred koncom druhej tretiny odhodlal k strele od modrej a jeho strela skončila na kanadskej tyčke! Kanada tak mala veľké šťastie.
39:12
Nemecko hrá teda ďalšiu presilovku, ale momentálne sa nemôže prebojovať do útočného pásma. Kanada tak musí nasledujúce minúty úspešne ustáť.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:47
Vylúčenie v tíme Kanada (René Bourque – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
38:06
Nemecko sa však znova dostáva do útočného pásma a tak sa Kanada musí mať na pozore. Je tu už záver druhej tretiny, na ňu by zrejme Kanada chcela zabudnúť čo najrýchlejšie.
37:59
37:39
importantVeľká šanca pre Nemecko! Schütz potiahol puk pred kanadskú bránku, následne poslal puk na druhú stranu k Reimerovi, ale ten ho už do bránky nedostal, pretože Poulin vytiahol vynikajúci zákrok a výrazne tak podržal svoj celok.
36:59
Z dlhej nemeckej presilovky ostáva už len jedna minúta, Nemecko si musí pre puk až do svojho pásma. Kanada tak toto oslabenie úspešne zvláda.
36:35
Teraz sa moc Nemecku v početnej výhode nedarí, ale drží sa v útočnom pásme. Podstatné však je, že Nemecko si drží náskok o tri góly a nehrá sa v jeho útočnom pásme.
34:56
importantVeľká šanca Kanady v oslabení! Lapierre sa dostal do úniku na nemeckú bránku, ale Aus den Birken je dnes veľkou oporou svojho tímu a puk za svoj chrbát nepustil.
34:06
Javorové listy po zisku puku však skúšajú prenikať do útočného pásma, nič iné im napokon ani neostáva. Nemecko však všetko úspešne zvláda a drží hru ďaleko od svojho brankára.
33:46
Kanada je zavretá vo svojom obrannom pásme, ale Nemci sa zatiaľ do zakončenia nedostali. Majú však ešte pred sebou dlhú presilovku.
33:06
Nemecko má tak k dispozícii päťminätovú presilovku a veľkú šancu na strelenie ďalšieho gólu. Zo strany Kanady je vidno veľkú frustráciu a bude sa im len veľmi ťažko vracať do tohto zápasu.
32:59
Vylúčenie v tíme Kanada (Gilbert Brulé – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku).
32:59
importantWolf ostáva po údere od Bruleho ležať na ľade a to je veľmi nepríjemný obrázok. Jednalo sa o likvidačný zákrok a nemecký hokejista tento zápas určite nedohrá, okamžite mu tlieska celé hľadisko. Takisto v tomto zápase konči aj Brule.
32:31
32:31
goalNemecko dalo gól!
Nemecký sen pokračuje ďalej! Bleskovo využitá presilovka, po vyhratom buly sa dostal puk na hokejku Plachtu, jeho strelu však úspešne tečoval PATRICK HAGER a vedenie Nemecka je opäť trojgólové – 1:4!
Asistencie Matthias Plachta, Felix Schütz.
32:28
Vylúčenie v tíme Kanada (Eric O'Dell – 2 min., hákovanie).
31:31
31:05
Kanadská presilovka už bude pomaly končiť, Nemecko opäť vyhadzuje puk do bezpečia.
30:40
importantNemecko sa odhodlalo zaútočiť aj v oslabení! Goc sa po prečíslení dostal do zakončenia na kanadskú bránku, ale jeho strela ju len tesne minula.
30:05
Až teraz sa podarilo Nemecku vyhodiť puk do bezpečia, Kanada zakladá ďalší útok spoza svojej bránky.
29:38
Kanada hrá ďalšiu presilovku a okamžite sa usádza v útočnom pásme. Nemecko je tak pod veľkým tlakom, ale zatiaľ všetko úspešne zvláda.
29:31
Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
29:13
importantRaymond sa ocitol sám pred brankárom Nemecka, ale Aus den Birken včas vytasil svoj betón a zachránil svoj tím od druhého inkasovaného gólu! Kanada sa však stále drží v útočnom pásme.
29:00
Stále to však má Nemecko rozohraté veľmi dobre, ale Kanade strelený gól veľmi pomohol a javorové listy sú teraz veľmi aktívne smerom dopredu. Nemcov tak čakajú veľmi krušné chvíle.
28:17

Kanada využíva presilovú hru a znižuje tak na rozdiel dvoch gólov! Po dobrom rozostavení v útočnom pásme sa puk dostal k GILBERTOVI BRULÉMU a ten úspešnou strelou prekonal brankára Nemecka – 1:3!
Asistencie: Chris Lee, Maxim Noreau.
28:17
27:30
Vylúčenie v tíme Nemecko (Yannic Seidenberg – 2 min., hrubosť).
27:00
Črtá sa tak najväčšie prekvapenie celého turnaja. Nemecko hrá v absolútnej pohode, neustále preniká do útočného pásma a Kanada začína byť pomaličky zúfalá. Uvidíme teda, či sa ešte dočkáme nejakej tej drámy.
26:49
26:49
goalNemecko dalo gól! Fantázia v pohybe! Kanada opäť ľahko stratila puk v útočnom pásme, takže Nemecko išlo okamžite do protiúroku. Pred kanadskú bránku potiahol puk Goc, ktorý naznačil strelu, ale následne zvolil úspešnú prihrávku na FRANKA MAUERA a ten z tesnej blízkosti prekonal Poulina – 0:3!
Asistencie: Marcel Goc, David Wolf.
25:48
Kanade sa teraz v útočnej fáze nedarí, stále si javorové listy nevybojovali žiadnu veľkú príležitosť. Nemecko si tak drží nádejné vedenie 2:0, ale času je ešte dostatok.
25:08
Na druhej strane sme sledovali nahodenie od Raymona na nemeckú bránku, ale Aus den Birken si úspešne počínal ako predtým jeho kolega v bránke Kanady.
24:22
No a Nemecko útoční aj naďalej. Goc sa dostal k odrazanému puku a pohotovo zakončoval. Brankár Poulin bol však teraz úspešný a puk ukryl do svojej lapačky.
23:21
Prichádza druhý gól Nemecka! Kanada stratila puk v útočnom pásme a tak išlo okamžite smerom dopredu Nemecko, Hager našiel výbornou prihrávkou MATTHIASA PLACHTU a ten sa z nádejnej pozície nemýlil – 0:2!
Asistencia: Patrick Hager.
23:21
21:32
Javorové listy sa teraz držia v útočnom pásme a snažia sa z každej možnej pozície strieľať na nemeckú bránku. Aus den Birken je však aj naďalej veľmi pozorný.
20:52
O rýchly protiútok sa teraz pokúšalo Nemecko, ale kanadskí hráči zachytili puk a už sa pokúšajú vyraziť do útočného pásma.
20:15
Kanada sa okamžite dostala do útočného pásma, tvrdou strelou sa prezentoval Bourque, ale jeho pokus nemecký brankár kryje.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa už prvá tretina tohto zápasu, ktorá priniesla viacero zaujímavých momentov. Kanada síce vstúpila do zápasu lepšie, ale Nemecko postupne hru vyrovnalo a začalo aj hroziť nebezpečnými útokmi. Sila Nemecka sa preukázala pri bránení presilovky súpera, ale v 15. minúte dokázalo Nemecko využiť presilovku 5 na 3 a po góle Maceka vyhráva nad Kanadou 1:0!

Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 14:01!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Teraz to pred bránkou Nemecka vyzeralo dosť nebezpečne. Po dobrej prihrávke sa k strele z prvej odhodlal Roy, ale jeho pokus len tesne minul nemeckú bránku.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:32
Puk získavajú na svoje hokejky reprezentanti Kanady, ale kombinujú len vo svojom pásme. Nemecko sa tak okamžite snaží o vysoké napádanie.
17:56
Vhadzovať sa teraz bude v strednom pásme. Nemecko je teda zatiaľ na koni, ale aj naďalej hrá veľmi pozorne vo svojom pásme a darí sa mu zakladať aj nebezpečné protiútoky.
17:14
17:05
Nemecko vyhadzuje ďalší puk do bezpečia, Kanada musí tak zakladať útok spoza svojej bránky. Pomaly sa však už kanadská presilovka blíži k svojmu koncu.
16:16
Dokonca aj v oslabení sa Nemecko vydalo do útoku a získalo tak veľmi cenné sekundy. Kanada sa teraz len s ťažkosťami dostáva k puku.
15:46
Kanada sa usadila v útočnom pásme, následne sa k strele dostal Lee, ale jeho pokus skončil len na zadnom mantinely a Nemecko sa následne úspešne oslobodilo.
15:14
Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Hager – 2 min., podrazenie).
14:43
14:43
Nemci využívajú presilovku 5 na 3 a ujímajú sa tak prekvapivého vedenia o jeden gól! Nemecko sa dobre rozostavilo v obrannom pásme, po výbornej prihrávke sa puk dostal na hokejku BROOKSA MACEKA a ten presnou strelou k tyčke nedal kanadskému brankárovi žiadnu šancu – 0:1! Asistencia: Dominik Kahun.
14:29
Schütz je späť na ľadovej ploche a tak hrá Nemecko presilovku 5 na 3!
13:28
Zaujímavá situácia, pri druhej chybe na buly prišlo vylúčenie na kanadskej strane a tak Nemecko hrá presilovku 4 na 3 a potom bude nasledovať aj 5 na 3.
13:19
Vylúčenie v tíme Kanada (René Bourque – 2 min.).
13:19
Momentálne teda bude prebiehať hra 4 na 4, po nej začne krátka presilovka nemeckého tímu. Kanada sa však nachádza v útočnom pásme.
13:19
Vylúčenie v tíme Kanada (Linden Vey – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
12:48
Teraz sa už favorit zápasu usadil v útočnom pásme, ale stále sa Kanada nedostáva k strele na nemeckú bránku. Nemci sa tak aj naďalej úspešne bránia.
12:32
Kanada rozbieha svoju druhú presilovku v tomto zápase, ale Nemecko okamžite vyhadzuje puk do bezpečia.
12:29
Vylúčenie v tíme Nemecko (Felix Schütz – 2 min., napadnutie).
12:03
K puku sa teraz dostávajú nemeckí reprezentanti, ale ďalej ako do stredného pásma sa im preniknúť nedarí. Kanada sa však musí mať na pozore, Nemecko dokáže udrieť aj z nenápadnej situácie.
11:27
Ofsjad však teraz zastavuje Kanadu v jej ďalšom útočnom ťažení. Hra sa tak presunie do stredného pásma.
11:06
Nemecko sa teraz dokázalo usadiť v útočnom pásme, ale k strele na kanadskú bránku sa už nedostalo. Dopredu sa tak už snaží preniknúť Kanada.
10:36
Na druhej strane však už musel zasahovať aj nemecký brankár, ale aj on si pripisuje úspešné zákrok. Zatiaľ sa hra teda začína vyrovnávať a Nemecko drží krok s favoritom.
10:09
importantZaujímavá šanca pre Nemecko! Nemci po ubránení presilovky svojho súpera okamžite vyrazili do útočného pásma, k tvrdej strele sa dostal Hordler a jeho pokus Poulin len s veľkou námahou kryje.
09:53
09:42
Ani v závere presilovky sa Kanade nedarí, zrejme to Nemecko už ustojí a úspešne sa ubráni v početnej nevýhode.
08:53
Nemecko sa však aj naďalej bráni výborne, Kanada opäť zakladá útok až zo stredného pásma. Polovička kanadskej presilovky uplynula.
08:26
Kanada sa však zatiaľ nedostala k strele a Nemecko vytečovalo puk do stredného pásma. Nemci tak získavajú veľmi cenné sekundy.
08:02
Tlak Kanady teraz narastá, pretože Javorové listy hrajú presilovku. Nemecko je tak zavreté pred svojou bránkou a čelí veľkému náporu svojho dnešného súpera.
07:53
Vylúčenie v tíme Kanada (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
07:35
Sledujeme stupňujúci tlak hokejistov Kanady a tak sa Nemecko oslobodzuje iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Kanada sa tak znova dostane do útočného pásma.
06:26
Postupne sa už k puku dostáva aj Nemecko, ale nemôže sa vymaniť zo svojho pásma. Kanada okamžite napáda rozohrávku svojho súpera a snaží sa tak vybojovať puk na svoje hokejky.
05:52
Kanada teraz poriadne zamestnáva brankára svojho súpera. Noreau sa dostal k odrazenému puku a okamžite to tak skúšal na nemeckú bránku, ale ani tento puk v nej napokon neskončil.
05:25
Ďalší zákrok si pripisuje nemecký brankár. Wolski sa dostal k strele od modrej, ale brankár Aus den Birken ukryl puk do svojej výstroje. Kanada tak získava opäť buly v útočnom pásme.
05:10
Aktivita je teraz momentálne na hokejkách Kanady, Nemecko sa teraz musí brániť vo svojom pásme a vyvarovať sa akejkoľvek chybe, z ktorej by mohla prameniť šanca ich súpera.
04:42
Svoj prvý zákrok v tomto zápase si už pripisuje aj kanadský brankár Poulin. Ten musel zasahovať lapačkou pri strele od Mauera, ale poradil si bez menších problémov. Nemecko získava buly v útočnom pásme.
03:50
importantPrvá veľká šanca tohto zápasu! Nemecko spravili chybu vo svojom pásme, k puku sa dostal Roy, ale sám pred brankárom Aus den Birkeneom zaváhal, keď puk poslal len do jeho betónov. Nemecký brankár tak výrazne podržal svoj celok.
03:18
Kanada si však musí dávať pozor na rýchle protiútoky svojho súpera, ale zatiaľ sa ešte Nemecko do útočného pásma poriadne nedostalo. Hra sa však opäť presúva do obranného pásma Nemecka.
02:54
Teraz však už nemecký brankár zasahovať musel. Robinson sa dostal k strele tesne za modrou čiarou, ale brankár Aus den Birken ukryl puk vo svojej lapačke. Kanada získava buly v útočnom pásme.
01:56
Nemecko sa zatiaľ úspešné bráni a darí sa mu vyvážať puk do bezpečia. Od úvodu je však aktivita jednoznačne na hokejkách Kanady. Zápas sa však ešte len rozbieha.
01:26
Kanada sa už usadila v útočnom pásme, Genoway sa dostal k strele od modrej, ale jeho pokus neohrozil bránku Ausa den Birkena. Javorové listy však ostávajú v útočnom pásme.
00:45
O svoj prvý útočný výpad sa snažilo aj Nemecko, ale puk končí na hokejkách kanadských hokejistov, ale útok zakladajú až spoza svojej bránky.
00:15
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, úvodné buly vyhrala Kanada, ktorá sa už pokúša preniknúť do útočného pásma.
00:01
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!
Príjemné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku semifinálového zápasu medzi reprezentáciami Kanady a Nemecka už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. Jedným z hlavných rozhodcov tohto zápasu je aj náš Jozef Kubuš, ďalšími arbitrami tohto zápasu sú Timothy Mayer (USA) – Fraser McIntyre (USA), Alexander Otmakhov (RUS). Favoritom tohto zápasu je teda Kanada, ale Nemecko už jedného favorita prekvapiť dokázalo. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Hokejová aréna Gangneung Hockey Centre je tak už na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto zápasu. Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Kanada: Poulin (Scrivens) – M. Robinson, Lee, Noreau, Ch. Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Brulé, Roy, R. Bourque – Thomas, Kelly, Raymond – Ebbett, Vey, Wolski – Lapierre, O'Dell, Klinkhammer – Kozun

Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff, M. Müller, Y. Seidenberg, J. Müller, Hördler, Krupp – Reimer, Ehliz, Hager – Kink, Plachta, Goc – Macek, Kahun, Wolf – Mauer, Fauser, Schütz – Noebels

Rozhodca: Jozef Kubuš (SVK), Timothy Mayer (USA) – Fraser McIntyre (USA), Alexander Otmakhov (RUS)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Kanady a Nemecka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 13:10.

Olympijský hokejový turnaj v Pchjongčchangu sa presúva do ďalšej fázy, na programe sú už semifinálové zápasy. Diváci v hokejovej hale Gangneung Hockey Centre budú svedkami prekvapivého semifinálneho zápolenia medzi Kanadou a Nemeckom.

Kanada:
Zrejme najväčší favorit tohto turnaja sa teda podľa očakávania prebojoval až do boja o medaily. Kanada sa predstavila v základnej skupine A, kde však obsadila až druhé miesto. Javorové listy zaznamenali výhru proti Švajčiarsku 5:1 a výhru 4:0 nad Južnou Kóreou. Prišla však prehra po nájazdoch s Českom, ale vďaka 7 bodom bola Kanada najlepším celok na druhom mieste a tak postúpila priamo do štvrťfinále, kde si poradila s Fínskom len veľmi tesne 1:0.

Nemecko:
Táto reprezentácia je najväčším prekvapením celého turnaja. Výkony v základnej skupine nenaznačovali, žeby Nemecko mohlo pomýšľať na takéto veľké méty. V základnej skupine C obsadilo Nemecko tretiu pozíciu so ziskom iba dvoch bodov za výhru po predĺžení nad Nórskom, zvyšné dva zápasy so Švédskom a Fínskom prehralo. Nemci tak putovali do osemfinálne, kde sa postarali už o prvé menšie prekvapenie, keď dokázali vyradiť Švajčiarsko. To hlavné však prišlo v štvrťfinále, kde Nemecko senzačne vyradilo veľkého favorita Švédsko 3:2 po predĺžení.

Favorit:
Tato úloha v takejto časti turnaja sa nikde nedá jasne určiť. Papierové predpoklady hovoria v prospech Kanady, ale ako už bolo spomenuté, Nemecko dokázalo vyradiť už jedného veľkého favorita. Môžme sa však určite tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie.

Zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci šokovali aj Kanadu a stali sa finalistami hokejového turnaja