Ruskí hokejisti sa radujú zo zlatých medailí.
Ruskí hokejisti sa radujú zo zlatých medailí. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. feb 2018 o 00:00

Jedinými premožiteľmi Rusov na olympijskom turnaji boli Slováci.

ZOH 2018 - zápas o zlato:

Olympijskí športovci z Ruska - Nemecko 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 54. Gusev (Kaprizov), 60. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (Gusev, Vojnov) - 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler).

Rozhodovali: Lemelin (USA), Rantala - Suominen (obaja Fín.), Dahmen (Švé.), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 5075 divákov.

Zostava OŠ z Ruska: Košečkin - Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, Zub, Zubarev, Jakovlev - Kalinin, Andronov, Kovaľčuk - Gusev, Dacjuk, Kaprizov - Širokov, Prochorkin, Barabanov - Mozjakin, Telegin, Grigorenko - Kablukov

Zostava Nemecka: Aus den Birken - Boyle, Ehrhoff, Seidenberg, J. Müller, Hördler, M. Müller, Krupp - Macek, Goc, Noebels - Reimer, Hager, Schütz - Kahun, Kink, Mauer - Plachta, Ehliz, Fauser - Wolf.

PJONGČANG. Hokejisti Ruska pod hlavičkou Olympijskí športovci z Ruska získali zlaté olympijské medaily na XXIII. zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

V nedeľňajšom finále zdolali 4:3 po predĺžení reprezentáciu Nemecka, ktorá absolvovala premiérový duel o zlato pod piatimi kruhmi.

Pozrite si momentky z finálového zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nemecko: fotogaléria

25.2.2018

Nemci i tak dosiahli najväčší úspech svojho hokeja, ich doterajších maximom boli olympijské bronzy v rokoch 1932 a 1976.

Rusi na olympiáde triumfovali prvýkrát od Albertville 1992, vtedy tiež štartovali po olympijskou vlajkou ako Spoločný tím. Ešte ako Sovietsky zväz získali sedem olympijských titulov.

Zaujímavosťou je, že hráčov Olympijských športovcov z Ruska na olympijskom turnaji v Pjongčangu zdolali iba Slováci hneď v úvodný deň mužského turnaja.

Úspechom v nedeľňajšom finále sa o jednu osobu rozšíril prestížny Triple Gold Club, keď 39-ročný ruský útočník Pavel Daciuk v minulosti získal titul majstra sveta v Helsinkách 2012 a okrem toho bol dvakrát víťazného kádra Detroitu v bojoch o Stanleyho pohár v NHL (2002 a 2008).

"Víťazstvom na olympiáde som si splnil svoj posledný sen," prezradil Daciuk.

Po finále si útočník Iľja Kovaľčuk prebral cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja. "Je to veľmi drahá medaila, ktorú venujem otcovi do neba. Bol to jeho sen. Ukázalo sa, že to bol náročný turnaj. Náš tréner dal dokopy správny tím, mnohí hráči takýto turnaj hrali po prvý raz. Bolo dôležité, že sme našli sily na vyrovnanie," priznal.

Pred zápasom sa po olympijskom parku nedalo prechádzať. Masa ľudí bola obrovská. Tribúny boli ale ešte desať minút pred začiatkom poloprázdne. Postupne sa zapĺňali, najmä ruskými fanúšikmi, ktorí v Pjongčangu mali aj svoje vlastné roztlieskavačky.

Štadiónom sa niesli pokriky Russia či šajba. Nečudo, veď z Vladivostoku to mali na olympiádu letecky zhruba dve hodiny. Všetci okrem ruských fanúšikov na tribúne však drukovali nemeckým hokejistom.

Konečné poradie:

1. Olympijskí športovci z Ruska, 2. Nemecko, 3. Kanada, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Fínsko, 7. USA, 8, Nórsko, 9. Slovinsko, 10. Švajčiarsko, 11. Slovensko, 12. Kórejská republika

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Olympijskí športovci z Ruska - Nemecko (finále)

Olympijské Hry - muži Finále 2017/2018
25.02.2018 o 05:10
OŠ z Ruska
4:3
(1:0, 0:1, 2:2, 1:0)
70' minúta
Nemecko
Góly a asistencie: 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 54. N. Gusev (Kaprizov), 60. N. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (N. Gusev, Vojnov) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler). Rozhodca: Lemelin, Rantala – Dahnen, Suominen.
Z hokejového programu ZOH 2018 je to teda všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemne prežitú nedeľu.
Olympijskí športovci z Ruska sa stávajú držiteľmi zlatých medailí na ZOH 2018. Vo finále to bola obrovská dráma, ktorú rozhodlo až predĺženie. Videli sme sedem gólov, vyrovnaný a perfektný hokej z oboch strán. Nemecká rozprávka síce nenapíše šťastný koniec, ale aj tak to je zo strany outsidera obrovské prekvapenie. Každopádne, zlato putuje do správnych rúk a my si môžeme aspoň povedať, že sme ruských hráčov ako jediní na tomto turnaji zdolali.
69:41
69:41
goalOlympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Patrick Reimer niekoľko dní asi nezaspí, pretože práve počas jeho vylúčenia hrali ruskí hráči presilovku 4 na 3 a tú na zlatý gól využil dnes štvorbodý KIRILL KAPRIZOV, ktorý prestrelil Aus den Birkena.
69:11
Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Reimer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
68:19
Vasilij Košečkin čelil strele, ktorú z uhlu vyslal Patrick Hager. Puk dokázal zachytiť.
67:44
Z dobrej pozície vystrelil cez obrancu nemeckého mužstva Viačeslav Vojnov, mieril tesne vedľa.
67:29
Ruskí hráči pokračujú vo svojej ofenzívnej aktivite pred bránkoviskom súpera, do zakončení sa teraz nedostávajú.
66:36
Zakázané uvoľnenie Nemecka.
66:29
importantObrovská šanca ruských hráčov na rozhodnutie. Ilja Kovaľčuk mohol byť hrdinom, v nájazde ho fantastickým zákrokom betónom vychytal Danny Aus den Birken. Neuveriteľné! Stačilo to podvihnúť o centimeter a pol vyššie...
65:43
Dobrá strela na bránu Nemecka neprešla, pokus o kontru skončil zablokovanou prihrávkou od Marcela Goca.
65:14
Iľja Kovaľčuk sa nedostal k dlhej prihrávke do útočného pásma, pretože puk skôr prišiel do bránkoviska, kde ho zachytil Danny Aus den Birken.
64:33
Olympijskí športovci z Ruska sa previnil zakázaným uvoľnením.
64:11
Olympijskí športovci z Ruska sa previnili zakázaným uvoľnením.
63:40
Gerrit Fauser dlho držal puk v útočnej tretine, nemal ale veľmi komu prihrať, preto o pásmo prišiel.
63:01
Vladislav Gavrikov nahodil od modrej čiary, Iľja Kablukov nedokázal puk vydolovať medzi kruhmi spomedzi korčúľ dvoch súperov.
62:28
Alexander Barabanov naštartoval svoje motory a vnikol do tretiny súpera, tam bol okamžite zastavený.
61:46
Najskôr dobre strieľal Iľja Kovaľčuk, potom musel Danny Aus den Birken zasahovať aj proti ďalšiemu pokusu z pravej strany.
61:12
Nemecko má problém vďaka aktívnemu napádaniu ruských hráčov prejsť z vlastnej tretiny, avšak nejako sa to podarilo.
60:17
Po dlhom puku za bránu Nemecka sa k nemu ako prvý dostal Ilja Kovaľčuk, z prvej namieril mimo.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Fantastická tretia tretina rozuzlenie nepriniesla, takže finále ZOH 2018 sa rozhodne najskôr v predĺžení. Nikita Gusev poslal svoj tím do vedenia, na čo reagoval Kahun a Müller dokonca skóre otočil, avšak práve Nikita Gusev, ktorý je a ostane najproduktívnejším hráčom turnaja, poslal duel do predĺženia. Kto si v nedeľu privstal, rozhodne nemôže ľutovať.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:49
Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte.
59:33
Nemecko sa rozostavilo v útočnom pásme, po prihrávke na modrú puk ušiel z útočnej tretiny.
59:05
Oleg Znarok si zobral oddychový čas, nakoľko Nemecko bude hrať v závere ešte presilovku o trvaní 45 sekúnd.
59:05
59:05
NIKITA GUSEV aspoň nateraz odvracia obrovské prekvapenie, pretože počas hry v oslabení, ale bez Košečkina sa dostal k puku pred bránou a znova ho nádherne zodvihol mimo dosah Aus den Birkena.
58:38
importantVasilij Košečkin je na striedačke, brána je prázdna!
58:23
Nemecko si síce v presilovke nevie vytvoriť tlak, ale drží puk a zbiera sekundy.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:49
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Kalinin – 2 min., podrazenie).
57:24
Olympijskí športovci z Ruska sa snažia všetko vrhnúť dopredu, ale Nemecko predvádza obrovsky silnú defenzívu. To bude ešte boj.
56:44
56:44
goalNemecko dalo gól!
Uvidíme, či sa JONAS MÜLLER stane národným hrdinom, pretože do konca stretnutia je ešte času dosť, ale Nemecko v závere finále na ZOH vedie proti silnému ruskému výberu po krásnej strele do rohu brány.
56:32
Olympijskí športovci z Ruska sa rozostavili v útočnej tretine, Nemecko ich okamžite vytláčali k mantinelom.
55:57
Ivan Telegin tvrdo dohral súpera za bránou, dopredu mohli ísť aj tak Nemci, ktorých zastavil icing.
55:29
Marcel Goc sa po krídle síce dostal do útočného pásma, jeho prihrávka pred bránu už neprešla.
54:39
importantBrooks Macek potiahol prečíslenie dvoch proti jednému. To aj sám zakončil, avšak Vasilij Košečkin predviedol spoľahlivý zákrok.
54:08
Zápas dostáva po dvoch rýchlych góloch ešte vyšší rozmer. Tempo bude určite vyššie, o čom sa už môžeme presvedčovať.
53:31
53:31
Neuveriteľné! Vedenie ruských hráčov trvalo iba rovných desať sekúnd. Okamžitá snaha Nemecka priniesla prihrávku pred bránu, kde bol voľný DOMINIK KAHUN a ten zakončil presne.
53:21
53:21
Zvyšujúci tlak ruských hráčov zakončuje krásnou strelou z povedľa bránkoviska NIKITA GUSEV, ktorý dostal veľmi veľa priestoru a Aus den Birkena nachytal zakončením pod brvno. Ruský útočník sa zároveň dostal na prvé miesto kanadského bodovania celého turnaja, má desať bodov, čím predbehol Eera Tolvanena.
52:38
importantAlexander Barabanov potiahol puk po krídle, prihral pred bránu, kde bol Iľja Kovaľčuk, avšak ten stroskotal na veľmi dobrom zákroku v podaní Dannyho Aus den Birkena.
52:28
Po dlhom čase nebezpečný moment, nakoľko puk smerujúci do bránkoviska ruských hráčov Vasilij Košečkin zastavil, no následne v bráne skončil Sergej Kalinin, ktorý si drží ruku a nevyzerá to s ním najlepšie.
51:48
Kombinácia nemeckých hráčov v útočnej tretine sa držala pri mantineli, odtiaľ strela na Košečkina veru nehrozila.
51:04
Olympijskí športovci z Ruska získali puk vo svojej tretine, po prechode do útočnej oň poľahky prišli.
50:23
Dostali sme sa už do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby, zatiaľ čo sa Nemci dostali do pásma súpera a hneď preč.
49:39
Naďalej pokračuje hokej hlavne v strednom pásme. V tých ďalších dvoch sa ani jeden tím nevie zdržať nejako dlhšie.
48:54
Olympijskí športovci z Ruska sa dostali cez útočnú modrú čiaru, zastavil ich ofsajd.
48:36
Daryl Boyle od modrej nahodil puk nepresne, Nemecko však aspoň zastavilo snahu Ruska v jeho tretine a usadilo sa v útočnom pásme.
48:00
Danny Aus den Birken síce nemal najmenší problém s nahodením do jeho bránkoviska, pred hráčmi súpera puk radšej prikryl.
47:21
Ďalšie prudké nahodenie od modrej čiary, tentoraz to už skôr bola strela. Každopádne, puk letel mimo brány.
46:37
Veľmi dobré nahodenie poslal od modrej čiary Nikita Nestěrov, avšak Danny Aus den Birken za pomoci spoluhráčov napriek vysokej premávke pred bránou puk dostali preč.
46:11
Nemecko získalo puk v náročných súbojoch za vlastnou bránou, po prechode dopredu prišlo nahodenie. Vasilij Košečkin nemal problém zasiahnuť.
45:19
Zdá sa, že s pribúdajúcimi minútami si sú oba celky vedomé, že už ide naozaj o veľa. Zároveň sa zvyšuje aj tempo hry.
44:40
Oba celky sa nevedeli dostať k plynulej kombinácii, v hre sme preto videli veľa nepresností, až prišla tá najväčšia, icing Nemecka.
43:41
Rýchly prechod troch nemeckých hráčov do útočného pásma zastavilo ofsajdové postavenie.
43:18
42:40
Na opačnej strane dobre zakončoval Ivan Telegin, nemecký brankár Danny Aus den Birken sa znova postavil do pozície záchrancu.
42:16
Boyle aj Christian Ehrhoff strieľali veľmi dobre smerom na bránu súpera. Vasilij Košečkin aj za pomoci svojich spoluhráčov dvakrát puk do siete nepustil.
42:06
41:56
Frank Mauer nahodil puk za bránu Košečkina, tam sa ho zmocnili Olympijskí športovci z Ruska.
41:23
Marcel Goc to skúsil cez obrancu ruského tímu, puk až na bránu neprešiel.
40:51
Prvýkrát hru prerušil brankár Vasilij Košečkin, ktorý pokryl nahodenie z krídla smerujúce na Goca.
40:29
Olympijskí športovci z Ruska sa okamžite po štarte poslednej tretiny vyrojili dopredu, tam sa im nepodarilo zakončiť na bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nemecko vyrovnalo stretnutie, pretože v polovici zápasu sa presadil aj so šťastím Felix Schütz, takže duel medzi veľkým favoritom a prekvapením turnaja je pred poslednou tretinou, ktorá začne zhruba o 6:48, vyrovnaný.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:41
Olympijskí športovci z Ruska sa dostali zlou prihrávkou von z útočného pásma. Nemci to už neskúsia.
39:07
Ivan Telegin sa snažil tečovať nastrelenie pred bránu súpera, puk ide od ruského útočníka mimo bránu.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:33
Nemecko sa v závere snaží zvýšiť aktivitu v ofenzívnej tretine, ale zatiaľ to k ničomu nevedie.
37:32
Pavel Datsyuk sa natlačil cez obrancu Nemecka do zakončenia backhandom. Jeho pokus pod brvno zastavila lapačka Dannyho Aus den Birkena.
37:09
Ruská kontra nedopadla podľa predstáv, nakoľko Sergej Andronov nedokázal nájsť ideálne hokejku Iľju Kovaľčuka pred bránou Nemecka.
36:35
Od modrej čiary to skúsil Michail Grigorenko, Danny Aus den Birken vyráža puk späť na ruské hokejky.
35:57
Christian Ehrhoff poslal tvrdú ranu od modrej čiary. Vasilij Košečkin ju vyrazil aj napriek tomu, že pred ním bolo hneď niekoľko hráčov.
35:34
Olympijskí športovci z Ruska pokračovali v útočnej tretine, všetko sa to držalo pri mantineli.
34:56
Kontra dvoch ruských hráčov na jediného nemeckého nebola dotiahnutá do úspešného konca, nakoľko nemecký hokejista prihrávku zrazil.
34:12
Marcus Kink sa chcel spoza brány predrať pred ňu do zakončenia, Vasilij Košečkin si pri žrdi nechal puk pod vyrážačkou.
33:37
importantKrásna prihrávka pred bránkovisko ruského tímu prinieslo zakončenie z prvej medzi tri žrde, Vasilij Košečkin perfektne zasiahol.
33:00
importantTrest sa nakoniec ruší, Iľja Kablukov vylúčený nebude, nakoľko aj keď v tej situácii bol, tak Boylea trafila do tváre hokejka, ktorú držal Christian Ehrhoff.
32:34
Krásna prihrávka krížom cez tretinu súpera si našla Yannica Seidenberga, ten z uhlu mieril pod brvno, avšak svätyňu Košečkina minul.
31:49
Nemecko v plnom počte.
31:27
Olympijskí športovci z Ruska sa držia v útočnej tretine, nevedia poriadne ohroziť bránu. Od modrej to skúšal Sergej Mozjakin, neuspel.
30:32
Zrazená prihrávka pred nemeckú bránu neprešla, outsider tohto stretnutia vzápätí vyhadzuje cez všetky čiary.
30:13
Iľja Kovaľčuk vystrelil z prvej z kruhu na vhadzovanie, brankár Danny Aus den Birken v dobrom postavení dokázal zasiahnuť.
29:49
Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Reimer – 2 min., hákovanie).
29:32
29:32
FELIX SCHÜTZ bol na konci rýchleho protiútoku, ktorý skončil gólom tak, že práve od tohto hráča sa puk odrazil ponad betón Košečkina a popod vyrážačku do siete. Gól platí aj po konzultácii s videorozhodcom.
Asistencie: Brooks Macek, Patrick Hager.
29:18
importantIľja Kablukov bol medzi kruhmi, kde mal veľmi dobrú pozíciu, avšak nedokázal puk nasmerovať na bránu.
28:50
Olympijskí športovci z Ruska veľmi dobre ubránili svoje pásmo. Nemecko v ňom síce bolo, ale pohybovala sa v okolí mantinelov.
28:09
Datsyuk chcel dostať puk cez os ihriska na voľnejších spoluhráčov, avšak kus čiernej gumy sa od mantinelu odráža do stredného pásma.
27:23
Iľja Kovaľčuk sa krásne dostal pred bránu, kde si strelu rozmyslel. Prihral na modrú čiaru, nahodenie, ktoré vyslal Bohdan Kiselevič neprešlo.
26:49
Ivan Telegin sa točil s pukom na hokejke v útočnej tretine, nepodarilo sa mu prihrávkou za bránu nájsť spoluhráčov.
26:10
Zakázané uvoľnenie tímu Olympijskí športovci z Ruska.
26:04
25:53
Dlhá prihrávka na útočnú modrú neskončila podľa nemeckých predstáv. Patrick Hager si puk spracoval tak, že mu odskočil a vystavil sa do ofsajdu.
25:24
25:12
Vladislav Gavrikov poslal veľmi dobrú strelu spomedzi kruhu a modrej čiary k bližšej žrdi, Danny Aus den Birken predviedol svoju lapačku.
25:08
24:56
Olympijskí športovci z Ruska v útočnom pásme dlho puk nedržali. Nemci ich okamžite zatlačili k mantinelom, kde uspeli oni.
24:23
Nemeckí hráči dostali puk po krídle do útočnej tretiny, nahodenie od mantinelu do bránkoviska prečítal Vasilij Košečkin.
23:33
Iľja Kovaľčuk sa poriadne snažil pred bránkoviskom niečo vymyslieť, od jeho hokejky sa puk nakoniec iba odrazil do bránkoviska, kde všetko zvládol Danny Aus den Birken.
22:57
Christian Ehrhoff potiahol puk z vlastnej tretiny do útočnej, jeho dobrú strelu pod brvno dokázal Vasilij Košečkin vyraziť.
22:08
importantNahodenie od modrej čiary síce presné nebolo, ale puk sa od zadného mantinelu odrazil do bránkoviska. Frank Mauer z dobrej pozície zakončil iba do Košečkina, na opačnej strane vyskúšal Aus den Birkena Sergej Mozjakin.
21:31
Nikita Gusev pred bránou nedokázal tečovať alebo inak nasmerovať nahodenie od modrej čiary do brány.
20:59
Olympijskí športovci z Ruska sa snažia začať druhú tretinu tam, kde prvú skončilo a keďže posledná akcia bola gól, tak to bude pre Nemecko náročné.
20:28
Iľja Kovaľčuk sa natlačil z krídla do bránkovisko, jeho zakončenie zabckhandom brankár Danny Aus den Birken vyrazil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Olympijskí športovci z Ruska boli v úvodnej časti hry lepším tímom, z čoho vyťažilo niekoľko šancí, avšak na gól sme si počkali až do samotného záveru dvadsaťminútovku, kedy sa presadil obranca Viačeslav Vojnov. Druhá tretina začne približne o 5:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
19:59
Tlak v záverečných sekundách tretiny je korunovaný gólom presne pol sekundy pred koncom. Toto môže Nemecko veľmi mrzieť, nakoľko VIAČESLAV VOJNOV dostal veľa času medzi kruhmi a trafil nechytateľne do rohu brány.
19:32
Prudká strela od modrej čiary nemeckému bránu minula. Skúšal to Andrej Zubarev, Nikita Gusev chcel zas tečovať.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:26
Ivan Telegin nevyužil to, že Danny Aus den Birken veľa nevidel. Zakončenie ruského hráča smerovala mimo bránu.
18:07
Akcia ruských hráčov ešte chvíľu trvala, až Nemecko dostalo puk pred bránu Košečkina. Oba celky striedajú.
17:28
Marcel Goc prihral spoza brány pred ňu, odkiaľ dopredu prešli Olympijskí športovci z Ruska. Nikita Gusev vypálil z prvej spomedzi kruhov do Aus den Birkena.
16:52
Nemeckí hráči majú problém založiť útočnú akciu, držia sa ale na puku.
16:20
Veľmi zaujímavo to skúsil backhandom cez obrancu jeden z ruských hráčov, Danny Aus den Birken mal bližšiu žrď pokrytú.
15:58
Dominik Kahun nastrelil puk na zadný mantinel, pokus odtiaľ do bránkoviska gólman Vasilij Košečkin dostal preč.
15:29
Akcia ruských hráčov v útočnom pásme narazila na mantinel, kde Nemci puk držali veľmi dlho a následne ho dostali von z tretiny.
14:33
Nemecko prečkalo presilovku súpera, ktorý si predviedol tlak, ale v podstate mal len jednu väčšiu šancu.
13:52
Nemecko hrá v plnom počte.
13:06
importantNakoniec mal veľkú šancu Pavel Datsyuk, jeho zakončenie spred bránkoviska do rohu brány poslal plecom mimo cieľ Danny Aus den Birken.
12:59
Ruskí hráči nasťahovaní v útočnom pásme, strela na bránu súpera neprichádza.
12:20
Nikita Nestěrov poslal puk pred bránu súpera, ale Kirill Kaprizov ho nedokázal usmerniť, pretože mu ušiel z hokejky.
11:52
Vylúčenie v tíme Nemecko (Christian Ehrhoff – 2 min., hákovanie).
11:20
Dve dobré strely prišli v podaní nemeckých hráčov, avšak Vasilij Košečkin zasahovať nemusel ani raz.
10:51
Iľja Kovaľčuk sa vrátil pomôcť obrancom a zastavil akciu súpera. Olympijskí športovci z Ruska pri prechode dopredu o puk prišli.
10:15
10:01
Ruskí hráči sa aj naďalej držia v útočnom pásme, všetko je to okolo mantinelov, kde nebezpeční nie sú.
09:23
Jegor Jakovlev poslal od modrej prudké nahodenie, Danny Aus den Birken proti puku, ktorý letel mimo, zasahovať nemusel.
09:00
08:54
08:38
Prvá ruská formácia sa síce nejaký čas držala v útočnom pásme, jej hráči na čele s Kovaľčukom sa nedostali do žiadneho zakončenia.
07:51
Gerrit Fauser to skúsil od mantinelu. Vasilij Košečkin dostal puk na modrú čiaru, odtiaľ práve ruský gólman zachytil nahodenie, ktoré vyslal Christian Ehrhoff.
07:09
Ivan Telegin nahodil puk od mantinelu pred bránu, kde boli jeho dvaja spoluhráči, avšak zasiahol Danny Aus den Birken.
06:37
Nemecko sa síce v útočnej tretine nepresadilo, jeho hráči udržali puk a odchádzajú striedať.
05:59
Kirill Kaprizov sa rútil do dobrej príležitosti. Cez posledného obrancu súpera vystrelil nahor, Danny Aus den Birken zakročil ramenom.
05:28
Krásna kombinácia ruských hráčov strelu nepriniesla, pretože Ivan Telegin nespracoval prihrávku pred bránu, ktorú mu poslal Kirill Kaprizov.
04:56
importantIľja Kovaľčuk pálil takmer okamžite po buly v útočnom pásme, avšak zakončenie z hranice kruhu poslal tesne vedľa brány Aus den Birkena.
04:51
Ivan Telegin vnikol do tretiny súpera, nabral rýchlosť a spomedzi kruhov cez dvojicu obrancov aj vystrelil. Danny Aus den Birken vyráža na ochrannú sieť.
04:19
04:01
importantDanny Aus den Birken vyrazil dobrú strelu od mantinelu pred seba, kde mal veľkú šancu Sergej Mozjakin, avšak nemecký brankár si s priamou strelou poradil.
03:22
02:33
Kalinin to skúsil z mierneho uhlu poslať priamo do brány, Danny Aus den Birken si tento priestor postrážil.
02:15
Rusko v plnom počte.
01:46
Nemecký presilová hra nevychádza. Aj keď je v útočnom pásme, tak nedokáže ohrozovať Košečkina.
00:50
Košečkin s prvým zákrokom po tom, ako sa Nemecko usadilo v pásme. Puk vyrazil a jeho obrancovia ho dostali preč.
00:15
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Andronov – 2 min., podrazenie).
00:04
00:01

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Daciuk (C), Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Telegin, Mozjakin, Grigorenko – Kablukov.

Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Krupp – Macek, Goc (C), Noebels – Reimer, Hager (A), Schütz – Kink, Mauer, Kahun – Plachta, Ehliz, Fauser – Wolf.

Rozhodca: Lemelin, Rantala – Dahnen, Suominen.
Finálový zápas hokejového turnaja mužov na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu má veľmi prekvapivé zastúpenie. Zatiaľ čo účasť OŠ z Ruska sa dala očakávať, o nemeckom tíme to neplatí. Dotiahne outsider svoju rozprávku do konca?

Olympijskí športovci z Ruska

Ruskí hokejisti začali turnaj zle, prehrali totiž so Slovenskom 2:3 aj napriek tomu, že vyhrávali o dva presné zásahy. Následne sa ale mašina nakopla a prišli jednoznačné výhry. 8:2 proti Slovinsku a 4:0 na úkor reprezentácie USA. Zverenci Olega Znaroksa tak vyhrali základnú skupinu B so ziskom šiestich bodov a pozitívnym skóre 14:5. Vo štvrťfinále čakal na ruský výber zložený výlučne z hráčov KHL nórsky celok. Jednoznačný zápas skončil ďalším vysokým víťazstvom, tentoraz 6:1. OŠ z Ruska zastavili aj český pokus zopakovať Nagano 1998. Košečkin si pri víťazstve 3:0 udržal čisté konto. Vyhrajú ruskí hokejisti aj posledný zápas? Najproduktívnejším hráčom tímu je Nikita Gusev, ktorý strelil dva góly a na šesť prihrať. Za ním nasleduje Ilja Kovaľčuk (5+2), najlepší strelec turnaja. Ide o druhého a tretieho najproduktívnejšieho hráča celého šampionáta.

Nemecko

Nemeckí hokejisti nevstúpili do ZOH vôbec dobre, pretože nestačili na dve severské krajiny. Fínom podľahli 2:5, Švédom vzápätí tesne 0:1. V dôležitom stretnutí však aspoň po nájazdoch porazili Nórsko, čiže skončili v skupine tretí. To im do osemfinále prinieslo síce ťažkého, ale hrateľného súpera zo Švajčiarska. Tam začala rozprávka. Tesné víťazstvo prišlo v predĺžení. Čakalo sa, že Švédi zverencov Marca Sturma zastavia, to sa nestalo. Nemci vyhrávali 2:0 aj 3:1, duel sa dostal do nájazdov, kde senzačne rozhodol Reimer. No ani to nebolo všetko. V semifinále padla Kanada! Tím na čele s brankárom Dannym aus den Birkenom tesne pred polovicou stretnutia viedol 3:0, potom aj 4:3. Kanaďania duel ešte zdramatizovali dvomi gólmi, po výhre 4:3 majú Nemci medailu istú, ale chcú zlato! Získajú ho a napíšu tak po americkom zázraku na ľade ďalšiu nádhernú olympijskú rozprávku? Najproduktívnejším hráčom tímu je Patrick Hager (3+3).

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci hokejovú senzáciu nezavŕšili, Rusi rozhodli o zlate v predĺžení