SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Slovensko bolo po prvom úseku druhé, napokon však štafetu ani nedokončilo

Šimon Bartko pokazil svoju streľbu, organizátori ho z pretekov stiahli.

Tomáš Hasilla (vpravo) odovzdáva štafetu Šimonovi Bartkovi.Tomáš Hasilla (vpravo) odovzdáva štafetu Šimonovi Bartkovi. (Zdroj: TASR)

ZOH 2018 - Pjongčang:

Preteky štafiet mužov na 4x7,5 km:

1.Švédsko1:15:16 h0+7
2.Nórsko+ 55,5 s1+12
3.Nemecko+ 2:07,1 min3+10
4.Rakúsko+ 2:52,5 min2+11
5.Francúzsko+ 3:26,6 min3+12
18.Slovenskostiahnuté z trate počas 3. úseku5+11

PJONGČANG. Olympijskými víťazmi v pretekoch štafiet mužov sa stali v Pjongčangu prekvapujúco biatlonisti Švédska v zložení Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson a Fredrik Lindström.

Na 4x7,5 km trati za nimi skončili strieborní Nóri s odstupom 55,5 sekundy, bronzoví Nemci boli pomalší až o 2:07,1 minúty.

Slovenské kvarteto v zložení Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš do cieľa nedobehlo, keď ho najlepší predstihli o celý jeden bežecký okruh už na treťom úseku pred streľbou stojmo.

Skryť Vypnúť reklamu

Posledná biatlonová disciplína na ZOH 2018

V areáli Alpensia sa zavŕšil program jedenástich pretekov na olympiáde a udeliť medailovú bodku sa pokúšali viacerí. Od Slovákov sa takýto prienik nečakal, no ženy s piatou priečkou ich mohli inšpirovať k veľkému výkonu.

Bol to aj súboj medzi Nemeckom a Francúzskom o prvé miesto v medailovej zbierke, keď obe biatlonové veľmoci dovtedy nazbierali v Pjongčangu po tri zlaté medaily.

O víťazný vavrín nemohli bojovať zo známych dopingových dôvodov pred štyrmi rokmi na ZOH v Soči prví Rusi.

V histórii víťazili v perióde 1992 - 2010 len Nemci a Nóri a aj teraz patrili spolu s Francúzskom medzi najväčších favoritov.

Biatlon sa však opäť ukázal v nepredvídanej podobe, keď senzačne zvíťazilo Švédsko.

Fourcade počin Björndalena nenapodobnil

V sezóne najviac vo Svetovom pohári vynikli Nóri, z troch možností zvíťazili dvakrát, okrem nich raz Švédi.

Skryť Vypnúť reklamu

Špeciálnu motiváciu mal Francúz Martin Fourcade - ak by v úlohe finišujúceho zvíťazil, pripísal by si na konto štvrtú zlatú medailu na jedných ZOH, čo sa v biatlonovej histórii podarilo jedine slávnemu Nórovi Björndalenovi v Salt Lake City 2002.

Od veľkého triumfu ho však delil priepastný rozdiel a Francúzi dobehli až na piatom mieste.

Kazár bol na prvom úseku skvelý

Slovenská štafeta v sezóne v seriáli Svetového pohára lepšia ako 12-ta nebola a od tejto skutočnosti sa odvinul aj cieľ byť v najlepšej desiatke.

Skvelo sa na prvom úseku rozbehol Kazár (strelecká bilancia 0+0, 0+0), ani raz nedobíjal, po streľbe stojmo a na odovzdávke figuroval na druhej priečke, 18,4 sekundy za Nemcom Lesserom.

Strelecky bol Kazár obdivuhodný a najrýchlejší zo všetkých (strelecké časy 23,0 a 25,1 s). Prekvapujúco až 1:18,4 sekundy dvoma trestnými okruhmi zaostávalo Francúzsko s Desthieuxom.

Skryť Vypnúť reklamu

Druhý úsek s natlačenými 10 štafetami v jednej polminúte už bol o väčšom natiahnutí štartovného poľa s 18-tímami. Tomáš Hasilla (0+3, 1+3) dobíjal na streľbe v ľahu trikrát a hneď klesol na ôsme miesto.

Nárazový vietor si vyžiadal na streľbe v stoji veľkú daň. Nemec Doll sa pobral na dva trestné okruhy, Tomáš Hasilla na jeden a strata na 15. mieste narástla na 2:03,4 minúty.

Zakolísanie konkurencie využil Čech Šlesingr a Soukupa na tretí úsek poslal s náskokom 16,2 sekundy pred Švédskom. Slováci sa museli zmieriť s poklesom až na 15. priečku a s veľkým mankom 3:11,4 minúty.

Švédi ako jediní neabsolvovali trestný okruh

Šimon Bartko (4+3, okruh) na treťom úseku už olympijskú púť Slovákov úplne zabrzdil so štyrmi trestnými okruhmi na položke v ľahu s posledným 18. miestom (+5:40,6).

Skryť Vypnúť reklamu

Pred streľbou stojmo ho najlepší predstihli o celý jeden okruh a slovenskú štafetu stiahli z trate.

Prečítajte si tiež: Murínová: Poliaková podala taký výkon, až mi tiekli slzy Čítajte 

Dôležité okamihy sa udiali na špici. Opraty do rúk prevzal od Čecha Soukupa, ktorý si raz odkrúžil trest po streľbe stojmo, Nór J.T. Boe. Prekvapujúco sa mu nevyhol ani Fourcade a spečatil tak prepad Francúzov.

V záverečnom úseku bojovali o zlato Nórsko, Švédsko a Nemecko, ostatní už zaostávali vyše minútu. O veľké strelecké finále sa postarali v záverečnej streľbe stojmo Švéd Lindström a Nór Svendsen.

Švéd raz dobíjal, no Svendsen nevybielil ani po troch dobíjaniach jeden terč a Lindström s lukratívnym náskokom na medzičase 40,8 sekundy pred Svendsenom vyvolal obrovskú švédsku radosť z premiérového zlata v cieli.

Pozoruhodné bolo, že jedine Švédi nemuseli ani raz krúžiť na trestnom okruhu.

Skryť Vypnúť reklamu

V konečnej medailovej bilancii na zimných olympijských hrách v Pjongčangu zvíťazilo Nemecko 3-1-3 pred Francúzskom 3-0-2, Švédskom 2-2-0, Nórskom 1-3-2 a Slovenskom 1-2-0.

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, biatlon): Štafety mužov (Kazár, Martin Otčenáš)

Zimné olympijské hry - Biatlon

23. February 2018 o 12:15
Muži - Štafeta (4x7,5km)
Prenos
Mužská biatlonová štafeta mužov na 4x7,5 km priniesla víťazstvo švédskej štvorice. Femling, Nelin, Samuelsson a Lindström predviedli kvalitný výkon na streľbe, sedemkrát dobíjali a ani raz nemuseli absolvovať trestný okruh. Aj vďaka tomu odsunuli na druhé miesto Nórov a na tretie Nemcov.

Po troch úsekoch bolo prakticky rozhodnuté o kompletnom zložení stupňov víťazov, a tak sa za vedúcou trojicou bojovalo o čo najlepšie konečné umiestnenie. Najspokojnejší môžu byť napokon štvrtí Rakúšania, ktorí za sebou udržali favorizovaných Francúzov. Do desiatky sa ešte vošli Američania, Česi, Bielorusi, Ukrajinci a Slovinci. Naopak, sklamaním boli výsledky Talianov alebo Švajčiarov.

Výborné rozbehnutú štafetu mali aj Slováci. Po prvom úseku Mateja Kazára boli na vynikajúcej druhej priečke. Potom však prišli strelecké chyby Hasillu, ktoré znásobili ďalšie ťažkosti Bartka a náš výber musel byť stiahnutý z trate. Preto obsadil posledné osemnáste miesto.
Konečné výsledky štafety mužov:
1. Švédsko 1:15:16,5 hod. (0+7)
2. Nórsko + 55,5 s (1+12)
3. Nemecko + 2:07,1 min. (3+10)
4. Rakúsko + 2:52,5 min. (2+11)
5. Francúzsko + 3:26,6 min. (3+12)
6. USA + 3:50,2 min. (2+14)
7. Česko + 4:07,1 min. (2+13)
8. Bielorusko + 4:49,5 min. (3+12)
9. Ukrajina + 5:00,8 min. (2+9)
10. Slovinsko + 5:00,8 min. (1+10)
-----
18. Slovensko – stiahnuté z trate po 6. streľbe (5+11)
cieľSolídne štvrté miesto obsadia Rakúšania. Po trápení na streľbe sú piati Francúzi, šiesta pozícia patrí Američanom a siedma Čechom.
cieľFavorizovaní Nóri sa musia uspokojiť s konečným druhým miestom. Emil Hegle Svendsen pokazil záverečnú streľbu a nemohol bojovať o zlato. Stupne víťazov doplnia tretí Nemci, ktorých doviedol do cieľa Simon Schempp.
cieľŠvédske kvarteto dnes potvrdilo výbornú bežeckú aj streleckú formu na olympijskej pôde a dokázalo to zužitkovať na zisk zlatých medailí.
7,0 kmPäťsto metrov pred cieľom je Fredrik Lindström jasne na prvej priečke a za ním sú karty rozdané jednoznačne. Nóri budú brať striebro a Nemci bronz.
8. strFrancúzi po viacerých problémoch poskočili na solídne piate miesto. Postaral sa o to presný strelec Antonin Guigonnat.
5,9 kmŠvédi si bežia pre zlato z mužskej štafety. Fredrik Lindström má pohodlný náskok pred Svendsenom, ktorý stráca už viac ako 50 sekúnd. Tretí je Schempp.
8. strVietor pridal na intenzite a Dominik Landertinger takisto nedokázal presne odstrieľať. Nemci budú mať bronz.
8. strSimon Schempp zariskoval, ale nebol presný. Nemec nevyužil zaváhanie svojho nórskeho súpera a taktiež pôjde na trestné kolo.
8. strFredrik Lindström potvrdil povesť kvalitného strelca. Švéd síce raz dobíjal, ale vyčistil všetky terče a zostáva na prvom mieste. Svendsen putuje na trestné kolo.
4,5 kmNemci sa však nemusia báť o medailu, ak Simon Schempp na poslednej streľbe výrazne nezlyhá. Má komfortný náskok pred Landertingerom a lepšie beží.
4,5 kmLindström a Svendsen sa navzájom strážia a bežecky to rozbalia až po záverečnej streľbe. Simon Schempp neznižuje svoje manko.
3,4 kmVyzerá to tak, že boj o zlatú medailu sa zúžil na dvojicu štafiet. Svendsen a Lindström predvádzajú porovnateľný beh a držia sa blízko seba. Schempp zaostáva o 57 sekúnd.
7. strDominik Landertinger zacítil šancu, potvrdil povesť výborného strelca a s čistou položkou vytvára tlak na nemeckého pretekára Schemppa. Stráca však 40 sekúnd.
7. strFredrik Lindström a Emil Hegle Svendsen zostávajú na prvých dvoch pozíciách. Nemec Simon Schempp sa na streľbe poriadne natrápil, musel trikrát dobíjať a stráca už minútu.
2,0 kmNa trati už nevidíme slovenskú štafetu. Šimon Bartko strácal bežecky, nedarilo sa mu na streľbe, a tak ho organizátori stiahli z boja.
2,0 kmSimon Schempp zase ukrojil sekundičku zo svojej straty. Na štvrtom až šiestom mieste bojujú Američania, Česi a Rakúšania.
0,9 kmSituácia v popredí sa vyrovnaná. Svedsen vedie o necelú sekundu pred Lindströmom, Schempp stráca deväť sekúnd.
4.úsekVstupujeme do záverečného úseku. Za Švédov beží Fredrik Lindström, za Nórov Emil Hegle Svendsen a za Nemcov Simon Schempp.
7,5 kmPo troch úsekoch majú najväčšiu šancu na zlato Nóri a Švédi, ktorí idú tesne pri sebe. Nemci strácajú stále štrnásť sekúnd, ale pred tímami na ďalších priečkach majú minútový náskok.
7,0 kmSebastian Samuelsson a Johannes Thingnes Bø bežia takmer identicky. Arnd Peiffer s nimi dokáže držať krok a jeho manko sa nezvyšuje.
5,9 kmJaroslav Soukup nestačí bežecky na lepšie pripravených súperov. Česi klesajú na šiestu pozíciu s výrazným odstupom na medailové priečky.
5,9 kmMladý Sebastian Samuelsson figuruje na prvej priečke, hneď vedľa neho však beží Johannes Thingnes Bø. Tretí Nemec Peiffer na nich stráca štrnásť sekúnd.
6. strFrancúzi definitívne stratili šancu na úspech. Martin Fourcade zariskoval a po viacerých chybách putuje do trestného kola.
6. strVietor poriadne skomplikoval situáciu českým reprezentantom. Jaroslav Soukup zaznamenal až štyri chyby, tri opravil, ale musí odísť na trestný okruh.
6. strSebastian Samuelsson v nepríjemnom vetre vybielil všetkých päť terčov na päť pokusov. Johannes Thingnes Bø raz zaváhal, no opravil to a vytvoril vedúcu dvojicu so svojim švédskym konkurentom.
4,5 kmJohannes Thingnes Bø sa osamostatnil na prvom mieste a má desaťsekundový náskok pred Eberhardom a Samuelssonom. Soukup s Peifferom bežecky nestačia, no držia sa v kontakte.
5. strKatastrofálna streľba v podaní slovenského reprezentanta. Šimon Bartko musí absolvovať štyri trestné kolá, čo ho odsúva jasne na posledné miesto.
3,4 kmJohannes Thingnes Bø podľa očakávania odskočil Jaroslavovi Soukupovi. Český biatlonista sa nechal dobehnúť Samuelssonom a Ederom. Mierne stráca Peiffer.
5. strMartin Fourcade sa snaží posunúť do boja o medailu Francúzov. Musel však raz dobíjať a po piatej streľbe figuruje na deviatom mieste so stratou sto sekúnd.
5. strSituácia na trati je vyrovnaná. Na treťom až piatom mieste sa poskladala skupina v zložení Samuelsson, Eder a Peiffer.
5. strJaroslav Soukup musel raz dobíjať a zostáva na prvom mieste. Tesne za neho sa však zavesil vynikajúci bežec Johannes Thingnes Bø.
2,0 kmJaroslav Soukup je stále na prvom mieste. Za ním sa už spojila nórsko-švédsko-rakúska trojica, ktorá stráca desať sekúnd.
0,9 kmSlovenská štafeta medzitým odovzdala na pätnástej priečke. Tomáš Hasilla teraz presunul zodpovednosť na mladého Šimona Bartka.
0,9 kmJaroslav Soukup začína strácať svoj komfortný náskok na čele, pretože má za sebou kvalitných bežcov. Doťahujú sa na neho Julian Eberhard, Sebastian Samuelsson a Johannes Thingnes Bø.
3.úsekMužská štafeta sa dostáva do svojej druhej polovice, ktorá bude rozhodujúca.
7,5 kmŠvédi a Rakúšania strácajú na prvé miesto zhodne šestnásť sekúnd. Viac ako tridsaťsekundové manko evidujú Nemci s Nórmi.
7,5 kmPresne v polovici mužskej štafety odovzdáva Michal Šlesingr na prvom mieste. Na trať teraz vybehne jeho skúsený krajan Jaroslav Soukup.
7,0 kmTesne pred koncom druhého úseku stále vedie Čech Michal Šlesingr, ktorý si udržiava náskok pätnástich sekúnd pred dvojicou Eder – Nelin.
5,9 kmZozadu sa budú tlačiť vyššie Nóri aj Nemci. Po úvodnom pokazenom úseku poskočili dopredu Francúzi.
5,9 kmMichal Šlesingr uniká svojim konkurentom. Pred Rakúšanom Ederom má náskok dvanástich sekúnd a pred Švédom Nelinom dokonca devätnásť sekúnd.
4. strSlovenská štafeta vypadáva z boja o popredné priečky. Tomáš Hasilla šesťkrát dobíjal na dvoch streľbách a teraz sa nevyhol ani trestnému okruhu. Klesol preto na pätnástu pozíciu.
4. strDo čela pretekov sa nečakane posunuli Česi. Michal Šlesingr opustil strelnici na prvej pozícii s náskokom šiestich sekúnd pred Rakúšanom.
4. strBenedikt Doll nemal najpevnejšiu ruku pri streľbe. Využil všetky rezervné náboje a putuje až na dva trestné okruhy.
4,5 kmSemionov odpadol zo skupiny za Lesserom. Naopak, dostal sa tam Čech Michal Šlesingr, ktorý môže posunúť svoj tím do boja o cenné kovy.
4,5 kmNemecká štafeta má pred štvrtou streľbou dnešných pretekov komfortnú pozíciu. Benedikt Doll si môže dovoliť aj nejaké dobíjanie.
3,4 kmBenedikt Doll zostáva neohrozene na líderskej pozícii. Nemec zvýšil svoj náskok na 41 sekúnd. Za ním je pätica mužov v zložení Nelin, Semionov, Eder, Bø a Jaliotnau. Tomáš Hasilla klesol na koniec elitnej desiatky.
3. strTomáš Hasilla na seba uplietol bič, keď trikrát minul. Zostal však pokojný, využil všetky tri rezervné náboje a absolvoval streľbu bez trestného okruhu. Slováci klesajú na ôsmu pozíciu.
3. strBenedikt Doll na streľbe nezaváhal, takže bez problémov zostáva na prvej pozícii. Za ním sa vydali na trať Ukrajinec Semionov s Rakúšanom Simonom Ederom.
2,0 kmZa Nemcom Dollom sa sformovala skupina piatich pretekárov, v ktorej nechýba ani slovenský zástupca Tomáš Hasilla. Okrem neho sú tam Nór, Bielorus, Švéd a Ukrajinec.
0,9 kmBenedikt Doll zvyšuje nemecký náskok na čele pretekov. Pred Tomášom Hasillom má k dobru 21 sekúnd. Slovák bude musieť odolávať tlaku súperov.
2.úsekVšetky štafety postupne absolvovali prvú odovzdávku. Výrazne strácajú Taliani, Francúzi alebo Švajčiari.
7,5 kmMáme tu prvú odovzdávku. Nemci sa udržali na líderskej pozícii s náskokom dvadsiatich sekúnd pred Slovenskom. Matej Kazár poslal do boja Tomáša Hasillu.
7,0 kmErik Lesser ide dominantne na prvej priečke, ale za ním dokázal Matej Kazár predbehnúť Larsa Helgeho Birkelanda a poskočil na druhé miesto.
5,9 kmMatej Kazár síce nestačí na Nemca Lessera, ale zavesil sa za nórskeho biatlonistu Birkelanda a je na tretej pozícii s mankom ôsmich sekúnd.
2. strFrancúzi si poriadne skomplikovali situáciu v dnešnej štafete. Simon Desthieux musel absolvovať dve trestné kolá a so stratou viac ako minúty je predposledný.
2. strVynikajúce správy z druhej streľby. Matej Kazár opäť vybielil všetky terče a figuruje na druhom mieste s odstupom jedinej sekundy za Lesserom.
4,5 kmSituácia na trati je vyrovnaná a väčšina výberov ide pokope. Matej Kazár predvádza stabilný bežecký výkon a na ôsmom mieste stráca osem sekúnd.
3,4 kmPo prvej streľbe zavládlo sklamanie vo švajčiarskom tíme. Wiestner trikrát dobíjal a dvakrát krúžil v trestnom kole.
3,4 kmMatej Kazár sa drží v skupine viacerých pretekárov za vedúcou dvojicou Lesser – Gow. Slovenský pretekár prešiel medzičasom na ôsmej priečke.
1. strNa prvú streľbu prišli všetky štafety s minimálnymi rozostupmi. Po úvodnej položke vedú Nemci, na šiestej pozícii figuruje vďaka čistej streľbe Matej Kazár.
2,0 kmChristian Gow sa stále drží na prvej pozícii, ale po jeho boku prešiel medzičasom Simon Desthieux. Matej Kazár je posledný.
0,9 kmNa prvý medzičas prichádza celý balík pokope. Tempo sa snaží diktovať kanadský reprezentant Christian Gow. Matej Kazár je zatiaľ posledný.
štartBiatlonová štafeta mužov na 4x7,5 kilometra práve odštartovala. Na trati nechýba ani slovenská kombinéza.
Teplota v biatlonovom areáli Alpensia sa prehupla do plusových hodnôt. Pretekárom však môže skomplikovať podmienky nárazový vietor.
Štafeta mužov bude poslednou disciplínou v rámci olympijského biatlonového programu. Na štarte figuruje osemnásť tímov, ktoré sa pobijú o tri cenné kovy.
Štartová listina:

1. Nórsko
Lars Helge Birkeland, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Emil Hegle Svendsen

2. Francúzsko
Simon Desthieux, Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Antonin Guigonnat

3. Švédsko
Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson, Fredrik Lindström

4. Nemecko
Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Simon Schempp

5. Taliansko
Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Giuseppe Montello, Dominik Windisch

6. Švajčiarsko
Serafin Wiestner Benjamin Weger Jeremy Finello Mario Dolder

7. Bulharsko
Krasimir Anev, Anton Sinapov, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev

8. Rakúsko
Tobias Eberhard, Simon Eder, Julian Eberhard, Dominik Landertinger

9. Ukrajina
Artem Prima, Sergej Semionov, Vladimir Semakov, Dmitro Pidručnij

10. Slovinsko
Miha Dovžan, Klemen Bauer, Mitja Drinovec, Jakov Fak

11. Česko
Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář

12. Kanada
Christian Gow, Scott Gow, Macx Davies, Brendan Green

13. Estónsko
Rene Zahkna, Kalev Ermits, Roland Lessing, Kauri Koiv

14. Kazachstan
Maxim Braun, Vasilij Podkorytov, Vladislav Vitenko, Roman Jeremin

15. Slovensko
Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš


16. Bielorusko
Anton Smolski, Raman Jaljotnau, Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin

17. USA
Lowell Bailey, Sean Doherty, Tim Burke, Leif Nordgren

18. Rumunsko
George Buta, Remus Faur, Gheorghe Pop, Cornel Puchianu
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo záverečných biatlonových pretekov v rámci olympijského programu v Pjongčangu. V areáli Alpensia zabojujú o poslednú medailovú kolekciu muži v štafete na 4x7,5 kilometra.

V aktuálnej sezóne Svetového pohára súperili muži v troch štafetách a najúspešnejší bol nórsky výber, ktorý dvakrát vyhral a raz obsadil tretie miesto. Severania majú k dispozícii množstvo kvalitných pretekárov, takže skúšali rôzne zloženie štafety.

Druhým najúspešnejším tímom boli Francúzi, ktorí sú takisto favoritmi na zisk cenného kovu a budú sa opierať predovšetkým o výkon Martina Fourcade. V tomto ročníku SP zaznamenali druhé, tretie a piate miesto.

O prekvapenie sa môžu postarať Švédi, ktorí nečakane triumfovali v Oberhofe. Okrem toho obsadili jedno štvrté a jedno šieste miesto. Navyše ich môže tešiť, že v dobrej forme sa na olympiáde prezentovali Nelin, Samuelsson alebo Lindström.

Do okruhu favoritov musíme určite zaradiť Nemcov, ktorí majú vyrovnanú štvoricu pretekárov. V zložení Schempp, Lesser, Doll a Peiffer boli druhí a štvrtí. Horšie skončili iba pred domácimi fanúšikmi v Oberhofe, kde postavili improvizovanú zostavu.

Spomedzi elitných tímov budú chýbať na štarte Rusi, ktorých špičkoví biatlonisti nemohli cestovať do dejiska olympijských hier v Pjongčangu. Tým pádom sa otvára šanca na úspech pre iné krajiny z druhého sledu. V prípade priaznivých okolností môžu zaútočiť na medailu Taliani, ale aj Švajčiari, Česi alebo Rakúšania.

V štartovej listine nájdeme takisto slovenskú štvoricu, ktorá však nemá vysoké ambície. V prebiehajúcej sezóne Svetového pohára dokončila štafetu iba raz v Ruhpoldingu, kde obsadila dvanástu pozíciu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 6. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 7. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dala deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 885
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 11 418
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 843
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 659
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 459
 6. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 9 405
 7. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu 9 284
 8. Aká je chémia vôní 9 091
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 835
 10. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť 8 723
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Judit Polgárová patrila medzi desať najlepších šachistov sveta. Dosiaľ ju neprekonala žiadna žena.
AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Vybrané postavy slovenského covidového betlehema (píše Michal Havran)

Všetci vieme, že situácia je náročná.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Zoja a súmrak sovietskeho mýtu o Veľkej vlasteneckej

Pohodlné pravdy o druhej svetovej vojne sa začínajú rozpadávať aj v Rusku.

Vstup do múzea Zoji Kosmodemianskej v Petriščeve.

Zápas roka? Vémola ho ukončil už v prvom kole

Baba Jaga vydržal iba dve minúty.

Karlos Vémola - Václav Mikulášek. MMA Terminátor vs. Baba Jaga LIVE dnes v Oktagon 19.