SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Vlhovej ani Velez-Zuzulovej prvé kolo slalomu nevyšlo, nabrali veľkú stratu

Prvé kolo vyhrala Wendy Holdenerová. Vlhová zaostala o 2,23 sekundy, Velez-Zuzulová o 2,57 sekundy.

Petre Vlhovej jazda v prvom kole slalomu nevyšla.Petre Vlhovej jazda v prvom kole slalomu nevyšla. (Zdroj: TASR)

ZOH 2018 - Pjongčang:

Slalom žien - výsledky 1. kola:

1.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko48,89 s
2.Frida HansdotterováŠvédsko+ 0,20 s
3.Anna Swennová-LarssonováŠvédsko+ 0,40 s
4.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,48 s
5.Nina Haverová-LösethováNórsko+ 0,86 s
6Emelie WikströmováŠvédsko+ 0,87 s
7.Chiara CostazzaováTaliansko+ 0,94 s
8.Bernadette SchildováRakúsko+ 1,00 s
9.Katharina GallhuberováRakúsko+ 1,23 s
10.Katharina LiensbergerováRakúsko+ 1,54 s
12.Petra VlhováSR+ 2,23 s
Marina WallnerováNemecko+ 2,23 s
21.Veronika Velez-ZuzulováSR+ 2,57 s
40.Barbara KantorováSR+ 5,73 s
Soňa MoravčíkováSRnedokončila

BRATISLAVA. Elitným slovenským lyžiarkam nevyšlo prvé kolo slalomu na ZOH v Pjongčangu, v ktorom výrazne zaostali za hlavnými konkurentkami.

Petre Vlhovej patrila delená dvanásta priečka. Na vedúcu Švajčiarku Wendy Holdenerovú stratila 2,23 sekundy. Veronika Velez-Zuzulová zajazdila ešte pomalší čas a figurovala na začiatku tretej desiatky na 21. mieste (+2,57 s).

Ideálnu jazdu nepredviedla v stredisku Jangpchjong ani top-favoritka na zlato Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá bola po prvom kole štvrtá (+0,48 s).

Skryť Vypnúť reklamu

Na štarte sa predstavili aj ďalšie dve Slovenky. Barbara Kantorová obsadila 40. miesto (+ 5,73 s), iba 18-ročná Soňa Moravčíková svoju jazdu nedokončila.

Druhé kolo je na programe o 5:15 SEČ (13:15 miestneho času).

Vlhová: Jazda bola veľmi zlá

Prvé kolo preloženého slalomu najlepšie vyšlo Holdenerovej, ktorá so štartovým číslo jeden predviedla excelentnú jazdu bez jedinej chyby.

Najviac sa jej výkonu priblížila Frida Hansdotterová. Švédka zaostala o dve desatiny sekundy a zaradila sa na priebežnú druhú pozíciu.

Z tretej sa pokúsi zaútočiť na zlato jej krajanka Anna Swenn Larssonová (+0,40 s), až zo štvrtej Shiffrinová, ktorá stratila najmä v hornej časti svahu.

Slovenkám sa ich jazdy nevydarili. Vlhová s číslom tri rovnako ako Velez-Zuzulová nedokázali nájsť medzi bránkami správny rytmus, už na prvom medzičase mali výrazné straty a v cieli vyše dvojsekundové manko.

Skryť Vypnúť reklamu

Hoci nikdy nič nie je stratené, dve sekundy straty sú veľa. Myslím si, že preteky sú hotové.

Petra Vlhová po 1. kole

"Jazda bola veľmi zlá, hneď od prvej brány som nechytila rytmus. Potom som sa už do toho nevedela dostať a viezlo sa to až do konca," povedala Petra Vlhová v prvej reakcii pre RTVS.

"Hoci nikdy nič nie je stratené, dve sekundy straty sú veľa. Myslím si, že preteky sú hotové. V druhom kole však pôjdem naplno a uvidíme," dodala Vlhová.

Velez-Zuzulová: Tie najlepšie zvládli tlak

Veronika Velez-Zuzulová sa napokon prepadla až na začiatok tretej desiatky. Zaujímavosťou je, že na 21. mieste po prvom kole figurovala aj v jediných pretekoch v tejto sezóne, ktoré absolvovala - vo švajčiarskom Lenzerheide.

Vtedy sa v druhej jazde posunula na konečnú dvanástu priečku.

"Prvé kolo bolo dosť náročné, pocity boli ideálne. Rozprávala som sa s otcom a povedal, že tam boli aj dobré časti. Dúfam teda, že v druhom kole ich bude viac," želala si Veronika Velez-Zuzulová pred kamerami RTVS.

Skryť Vypnúť reklamu

"Je to najmä o vyrovnávaní sa s tlakom. Tie najlepšie ho zvládli, a preto sú na popredných miestach," dodala skúsená slalomárka.

Pri zmienke o zdravotnom stave sa len pousmiala. "Ja nie som v poriadku, ale počas jazdy na koleno nemyslím. Uvedomím si to až v cieli. Jazdy ale takisto nevyšli viacerým pretekárkam, ktoré prišli lepšie pripravené ako ja."

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, lyžovanie): Slalom, ženy, 1. kolo (Vlhová, Velez-Zuzulová)

Zimní olympijské hry - Alpské lyžovanie

16. February 2018 o 02:00
Ženy - Slalom (1. kolo)
Prenos
Zatiaľ je to z našej strany všetko. Nenechajte si ujsť druhé kolo, ktoré sa začína o 5.15.
Prvé kolo ovládla Wendy Holdenerová pred Švédkami Hansdotterovou a Swennovou-Larssonovou. Mikaela Shiffrinová skončila až na štvrtom mieste.
Tretia slovenská zástupkyňa v slalome Barbara Kantorová obsadila 40. miesto. Štvrtá Slovenka Soňa Moravčíková prvé kolo nedokončila.
Priznávame, verili sme, že po prvom kole ženského slalomu budeme mať pozitívnejšie informácie. Žiaľ, Petra Vlhová i Veronika Velez-Zuzulová sú pred kolom číslo dva, zdá sa, mimo medailovú hru. Vlhovej patrí po prvom kole dvanásta a 33-ročnej Velez-Zuzulovej dvadsiata prvá pozícia. Manko Vlhovej pred druhým kolom činí 2,23 sekundy, Vlhová zaostáva za priebežnou líderkou Holdenerovou o 2,57 sekundy.
Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi kruhmi na olympiáde v Pjongčangu skončilo.
78Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi kruhmi uzavrela reprezentantka KĽDR Rjon-Hjang Kim. Jej manko narástlo takmer na úroveň tridsiatich sekúnd, ale je v cieli.
75Do cieľa sa dokázali úspešne dostať reprezentantka Libanonu Natacha Mohbatová i maďarská olympionička Mariann Mimi Marotyová. Zaujali síce dve miesta na absolútnom chvoste výsledkovej listiny, ale môže ich tešiť, že prvé kolo dokončili. Devätnástim pretekárkam sa to totiž nepodarilo.
70Prvé kolo sa blíži ku svojmu koncu. Svoju jazdu má pred sebou už len niekoľko pretekárok.
67Élise Pellegrinová, reprezentantka Malty, štartovala s číslom 67. Jej finálne manko činí 16,29 sekundy a zaradila sa na priebežnú poslednú pozíciu. Rozrástla sa aj skupina pretekárok, ktoré nedokončili prvé kolo. Menovite o Fanying Kongovú, Arabellu Caroline Yili Ng, Szonju Hozmannovú, Suelu Mehilliovú, Jelenu Vujičićovú a Ozlem Carikciogluovú.
60So všetkými nástrahami trate si však dokázala poradiť Mialitiana Clercová. 16-ročná reprezentantka Madagaskaru a jediná zástupkyňa tejto krajiny na olympiáde v Pjongčangu síce stratila na Holdenerovú viac ako dvanásť sekúnd, ale dokázala svoju jazdu dokončiť. Klasifikovali ju na poslednom 60. mieste.
59Do skupiny pretekárok, ktoré nedokončili prvé kolo dnešného slalomu, sa zaradili Nicol Gastaldiová, Marta Bassinová, Elvedina Muzaferijaová a Alice Robinsonová.
5555. súťažiacou na štarte bola Američanka Alice Merryweatherová. 21-ročná pretekárka atakovala desaťsekundovú stratu na najrýchlejšiu ženu prvého kola a patrí jej priebežné posledné miesto.
53Teraz štartovali dve slovenské reprezentantky za sebou. Soni Moravčíkovej sa do cieľa dostať nepodarilo, ale Barbare Kantorovej áno. 25-ročná rodáčka z Popradu priebežne uzatvára štvrtú desiatku výsledkovej listiny.
50Jong-so Kang a Sohuj Gim nepotešili domácich priaznivcov. Ani jednej z dvojice reprezentantiek Južnej Kórei sa nepodarilo dostať do cieľového priestoru.
46Pripomeňme si poradie slovenských zástupkýň po prvom kole. Petre Vlhovej patrí dvanáste miesto so stratou 2,23 sekundy. Veronika Velez-Zuzulová sa nachádza na 21. priečke. Nebudeme si klamať. Najmä v prípade Petry Vlhovej sme dúfali v podstatne lepšie umiestnenie. Žiaľ, jazda jej nevyšla, a tak je šanca na medailu pred kolom číslo dva minimálna.
43Aktuálne má prvé kolo za sebou už 43 pretekárok. Na najvyšších priečkach sa s určitosťou nič meniť nebude. Platí, že víťazkou úvodného kola olympijského slalomu je Wendy Holdenerová.
40Pretekárky už teraz štartujú v rýchlom slede za sebou. Dubovskú vytlačila z elitnej tridsiatky Bieloruska Marija Škanovová.
39Martina Dubovská momentálne drží 30. miesto. Ak ju už žiadna konkurentka nepredstihne, tak otvorí druhé kolo svojou jazdou.
34Môžeme povedať, že teraz štartovala tretia Slovenka v dnešnom prvom kole, aj keď ide o reprezentantku Českej republiky. Martina Dubovská sa zaradila na priebežné 29. miesto.
33So štartovým číslo 33. sa na trať vydala Japonka Asa Andová, až do cieľa sa však nedostala a nebola tak klasifikovaná.
32Ako 32. v poradí štartovala zástupkyňa olympijských športovcov Ruska. Jekaterina Tkačenkovová, ktorá na minuloročnom svetovom šampionáte obsadila 29. miesto, je prvou pretekárkou so stratou viac ako štyroch sekúnd. Momentálne uzatvára výsledkovú listinu.
31Nevena Ignjatovićová predviedla rýchlejšiu jazdu ako Remmeová a Baudová Mugnierová. Obe tak predstihla vo výsledkovej listine, v ktorej jej patrí 26. miesto.
30Tridsiatou v poradí na štarte bola ďalšia kanadská reprezentantka Roni Remmeová. Finišovala so stratou 3,54 sekundy a zaradila sa na 26. priečku.
29Laurence St. Germainová zdolala Petru Vlhovú a Marinu Wallnerovú, ktoré dosiahli zhodný čas. Zaradila sa pred ne na jedenáste miesto.
28Manuela Mölggová, skúsená reprezentantka Talianska, stratila na víťazku prvého kola Wendy Holdenerovú v cieli 2,51 sekundy. 34-ročnej lyžiarke patrí priebežné sedemnáste miesto.
27Adeline Baudová Mugnierová stratila zatiaľ najviac zo všetkých pretekárok, ktoré štartovali. Do cieľa prišla s mankom 3,76 sekundy, čo stačilo len na priebežné posledné miesto.
26Nastasia Noensová pokorila v cieli dve pretekárky a zaradila sa na priebežné 21. miesto.
25Dalo by sa povedať, že Stephanie Brunnerová svoju jazdu ukončila skôr, než začala. Po pár sekundách totiž chybovala a vypadla.
24Druhá Slovinka na štarte. Maruša Ferková bola pred štyrmi rokmi v Soči devätnásta. Teraz jej patrí priebežná štrnásta pozícia, takže celkom slušný výkon v podaní 29-ročnej lyžiarky.
23Prvé kolo slalomu pokračovalo jazdou Resi Stieglerovej, ktorá urobila chybu a skončila na zemi. Skúsená Američanka sa tak stala druhou pretekárkou, ktorá sa nepozrela do cieľa. Dúfajme, že jej pád zostane bez následkov.
2222-ročnej Estelle Alphandovej patrí v cieli priebežná štrnásta pozícia.
21Bucikovej prvé kolo nevyšlo. Stratila zatiaľ najviac zo všetkých pretekárok. Až 3,20 sekundy. V cieli zaujala posledné dvadsiate miesto.
20Švédky majú v elitnej šestke zatiaľ tri zástupkyne, z toho dve na pódiových umiestneniach. S prvým kolom môžu byť veľmi spokojné, čo, žiaľ, neplatí o reprezentantkách Slovenska. Medzičasom dokončila svoju jazdu Maren Skjøldová, ktorá sa zaradila na delenú pätnástu pozíciu.
19Emelie Wikstroemová obsadila na olympiáde pred štyrmi rokmi v slalome šieste miesto. A na takú istú priečku sa zaradila aj teraz po svojej jazde v prvom kole v Pjongčangu.
18Mladá a talentovaná rakúska slalomárka Katharina Liensbergerová, ktorá v tejto sezóne dosiahla tri umiestnenia v elitnej desiatke, sa dostala na priebežnú deviatu pozíciu.
17Ďalšou pretekárkou na trati bola 27-ročná Erin Mielzynskiová. Reprezentantka Kanady stratila takmer tri sekundy. Zaujala priebežné predposledné miesto.
16Po krátkej prestávke pokračovalo prvé kolo jazdou Nemky Wallnerovej. 23-ročná pretekárka dosiahla rovnaký čas ako Petra Vlhová a momentálne sa s ňou delí o deviate miesto.
15Talentovaná rakúska reprezentantka Katharina Gallhuberová dokončila prvé kolo so stratou 1,23 sekundy. V cieli sa dostala pred Petru Vlhovú a zaujala priebežnú ôsmu priečku.
14Irene Curtoniová, ktorej maximom v tejto sezóne Svetového pohára je deviata pozícia, prišla do cieľa prvého kola so stratou 2,26 sekundy. Zaradila sa s ňou na deviatu pozíciu. Petra Vlhová je priebežne ôsma, Veronika Velez-Zuzulová dvanásta.
13Lena Duerrová nebude spomínať na olympijský slalom v Južnej Kórei práve v dobrom. Tesne po štarte spravila chybu a stala sa prvou pretekárkou, ktorá nedokončila prvé kolo.
12Christina Geigerová, 28-ročná reprezentantka Nemecka, ukončila svoju jazdu v prvom kole s mankom 2,55 sekundy na víťazku prvého kola. Stačilo to na desiatu priečku.
11Môžeme konštatovať, že víťazkou prvého kola sa už s určitosťou stane Wendy Holdenerová. 24-ročná slalomárka ho otvorila svojou jazdou a predviedla skutočne fantastický výkon, veď zdolala všetky svoje konkurentky. Teraz absolvovala súboj so slalomovými bránkami jej krajanka Gisinová, ktorá sa zaradila na deviate miesto.
10Denise Feierabendovej prvé kolo vôbec nevyšlo. Jej finálna strana prekročila úroveň troch sekúnd a v cieli jej patrila desiata pozícia.
9Ďalšou pretekárkou na štarte bola 33-ročná Chiara Costazzová. Talianská reprezentantka zdolala Bernadette Schildovú a aj obe naše reprezentantky. Registrujeme ju na šiestom mieste.
8Druhá Slovenka na štarte! Veronika Velez-Zuzlová stratila v cieli na Wendy Holdenerovú 2, 57 sekundy. Z nášho pohľadu to tak nevyzerá vôbec dobre. Petra Vlhová sa nachádza na priebežnom siedmom, Veronika Velez-Zuzulová na ôsmom mieste.
732-ročná Frida Hansdotterová za Holdenerovou síce zaostala, ale len o 0,20 sekundy. Švédka potvrdila skvelú pripravenosť na vrchol sezóny, ktorú demonštrovala už aj včerajším výsledkom v obrovskom slalome.
6Bernadette Schildová, reprezentantka Rakúska, mala presne o sekundu horší čas ako Wendy Holdenerová. Zatiaľ sa zaradila na piate miesto.
5Piatou pretekárkou, ktorá absolvovala prvé kolo, je Anna Swennová-Larssonová. 26-ročná Švédka prekvapujúco zdolala Shiffrinová a dostala sa na priebežné druhé miesto. Na Holdenerovú stratila 0,40 sekundy.
4Víťazka včerajšieho obrovského slalomu a dnešná najväčšia favoritka Mikaela Shiffrinová však tiež nestačila na Wendy Holdenerovú. To len svedčí o tom, že úvodná jazda dnešného slalomu v podaní Wendy Holdenerovej bola perfektná. Američanka stratila 0,48 sekundy.
3Zbystrili sme pozornosť! Na trať prvého kola sa vydala Petra Vlhová. Naša veľká medailová nádej na prvom medzičase zaostávala, rovnako tak i na druhom. V cieli z toho bolo manko až 2,23 sekundy. Nuž, Petra nemôže byť so svojou jazdou v prvom kole vôbec spokojná.
2Nórska reprezentantka Nina Haverová-Løsethová nestačila na jazdu Švajčiarky Holdenerovej. Strácala na všetkých medzičasoch a jej manko v cieli je 0,86 sekundy.
124-ročná Wendy Holdenerová, ktorej patrí v hodnotení slalomu Svetového pohára štvrtá priečka, stanovila čas 48,8 sekundy. S ním teraz budeme porovnávať časy ďalších pretekárok.
Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi olympijskými kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu sa práve začalo.
Po presunutí slalomu z pôvodného termínu na dnešok si pretekárky žrebovali nové štartovacie číslá. Prvé kolo otvorí svojou jazdou Wendy Holdenerová. Za švajčiarskou reprezentantkou sa na trať vydajú Nina Haverová-Løsethová, Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová. Ďalšia medailová adeptka Frida Hansdotterová má číslo sedem. Po skúsenej Švédke odštartuje s osmičkou Veronika Velez-Zuzulová. Naše ďalšie dve zástupkyne Barbara Kantorová a Soňa Moravčíková majú štartovacie čísla 51 a 52.
Slalom presunuli na piatok! Prvé kolo je na programe od 02.00 SEČ.
Všetkým športovým nadšencom, ktorí vydržali bdieť až doteraz, prajem dobrú noc. Nabudúce sa už snáď dočkáme štartu.
Súboj o cenné kovy v najtočivejšej alpskej disciplíne dnes neuvidíme! Slalom pre silný vietor odložili a dostane tak náhradný termín. Nastala rovnaká situácia ako pri obrovskom slalome v pondelok.
Poveternostné podmienky v Jongpjongu sú stále nepriaznivé. Organizátori posunuli štart o ďalšiu hodinu. Prvé kolo by sa malo po novom ísť od 3.45.
Podľa aktuálnych informácií by malo prvé kolo ženského slalomu odštartovať o 2.45, teda presne o hodinu.

Všetkým športovým priaznivcom prajem príjemnú nočnú hodinu. V zjazdárskom stredisku Jongpjong sa dnes uskutoční ženský slalom. Pozývame vás k sledovaniu priameho prenosu z prvého kola najtočivejšej disciplíny alpského lyžovania.

V štartovej listine prvého kola figuruje až 83 olympioničiek. Favoritky sú sústredené v prvej desiatke. Prvé kolo otvorí svojou jazdou Petra Vlhová. Americká hviezda Mikaela Shiffrinová pôjde ako tretia, Švajčiarka Wendy Holdenerová ako piata a švédskej slalomárke Fride Hansdotterovej patrí v štartovej listine číslo sedem. Veronika Velez-Zuzulová má číslo deväť.

Najväčšou kandidátkou na zisk zlatej olympijskej medaily je Mikaela Shiffrinová. 22-ročná reprezentantka USA je už v takomto mladom veku pretekajúcou legendou. Vo svojej zbierke má 30 slalomárskych triumfov v rámci Svetového pohára, tri tituly majsterky sveta a olympijské zlato zo Soči.

Obhajobu víťazstva spred štyroch rokov sa jej budú snažiť prekaziť Wendy Holdenerová, Frida Handsdotterová či Petra Vlhová. V aktuálnej sezóne Svetového pohára sa z víťazstva v slalome tešili len dve pretekárky – Shiffrinová päťkrát a Vlhová dvakrát.

Petra Vlhová je veľkou nádejou slovenskej výpravy na zisk druhej medaily zo ZOH 2018 v Južnej Kórei. Verme, že sa do medailového boja zapojí aj slovenská vlajkonosička Veronika Velez-Zuzulová. Jej príbeh v olympijskej sezóne je známy. Skúsená Slovenka urobila všetko pre to, aby mohla štartovať na svojej štvrtej olympiáde, kde sa chystá zavŕšiť úspešnú kariéru. V zbierke jej chýba individuálna medaila zo svetového šampionátu či olympiády. Ak by sa jej ju podarilo získať v dnešnom slalome, bolo by to krásne vyvrcholenie jedného veľkého športového príbehu.

Slovenské lyžovanie má na štarte prvého kola slalomu v Jongpjongu štvornásobné zastúpenie. Okrem Vlhovej a Velez-Zuzulovej sa v ňom predstavia aj Barbara Kantorová so štartovým číslom 54. a Soňa Moravčíková s číslom 55.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 02:15.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 5. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 6. Keď štúdium (za)baví
 7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 8. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 25 188
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 23 271
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 817
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 377
 5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 617
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 559
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 148
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 896
 9. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 805
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 669
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Kollár leží po autonehode s obručou okolo hlavy v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Moniku Jankovskú odvážajú z NAKA v Nitre.
Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Kam až siaha rodina Borisa Kollára?

Predseda parlamentu zase raz nevyužil možnosť vyskúšať si, ako štát funguje pre jeho voličov a voličky.

Zuzana Kepplová