Toronto triumfovalo na ľade Chicaga.
Toronto triumfovalo na ľade Chicaga. (Autor: SITA/AP)
SITA|25. jan 2018 o 06:09

Pozrite si sumár zápasov NHL 2017/2018 z noci na štvrtok.

BRATISLAVA. Hokejisti Toronta Maple Leafs zvíťazili nad hráčmi Chicaga Blackhawks 3:2 po predĺžení v stredajšom stretnutí zámorskej NHL. V dueli sa predstavil jeden Slovák, útočník Chicaga Tomáš Jurčo.

Košický rodák odohral 10:48 min, počas ktorých si pripísal dve trestné minúty, jednu strelu a štyri hity. V presilovke po jeho vylúčení za nedovolené bránenie strelili Maple Leafs gól na 2:1 z ich pohľadu.

Hrdinom zápasu sa stal William Nylander, ktorý rozhodol o triumfe Toronta už po šiestich sekundách od začiatku predĺženia. Švédsky útočník uspel na úvodnom buly a dostal sa do úniku, kde ho fauloval obranca Duncan Keith.

Nylander z následne nariadeného trestného strieľania efektným blafákom prekonal gólmana Blackhawks Jeffa Glassa. Okrem neho sa za kanadský tím v meraní síl presadili Mitchell Marner a Nazem Kadri, dánsky brankár Frederik Andersen zneškodnil 34 striel.

William Nylander efektným zakončením rozhodol zápas Toronta s Chicagom.
William Nylander efektným zakončením rozhodol zápas Toronta s Chicagom. (Autor: SITA/AP)

Maple Leafs zvíťazili iba v druhom zápase z posledných siedmich. Za Chicago skórovali Brent Seabrook a Nick Schmaltz, Jeff Glass si pripísal 33 úspešných zákrokov. Blackhawks prehrali štvrtý duel po sebe.

V stretnutí medzi Calgary Flames a Los Angeles Kings uspeli hráči Kings, ktorí zvíťazili 2:1 po predĺžení. Vedenia sa v 15. min zásluhou gólu Seana Monahana ujali domáci, Kings však vďaka zásahu Jakea Muzzina z 45. min vyrovnali. Zápas rozhodol v 5. min predĺženia útočník Los Angeles Tanner Pearson.

V meraní síl sa predstavili dvaja slovenskí útočníci. Marek Hrivík (Calgary) ani skúsený Marián Gáborík (Los Angeles) sa do kanadského bodovania nezapísali.

NHL 2017/2018 - streda:

Chicago - Toronto 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Seabrook (P. Kane, Schmaltz), 48. Schmaltz (Anisimov, Hinostroza) - 17. Marner (Gardiner, Hainsey), 45. Kadri (Bozak, J. Van Riemsdyk), 61. W. Nylander (z tr. strieľania)

/Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 10:48 min, 0+0, 2 trestné minúty, 1 strela, 4 "hity"/

Calgary - Los Angeles 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 15. Monahan (J. Gaudreau, Ferland) - 45. Muzzin (Kopitar, Doughty), 65. Pearson (Doughty, D. Brown)

/Marek Hrivík (Calgary) 7:10 min, 0+0, 1 strela - Marián Gáborík (Los Angeles) 12:31 min, 0+0/