Arsenal otočil slávne derby a postúpil do finále. Wembley, opäť prichádzame, hlási

Arsenal postúpil do finále anglického Ligového pohára.

Arsenal doma otočil zápas a postúpil do finále Anglického ligového pohára.(Zdroj: TASR/AP)

LONDÝN. Súperom futbalistov Manchestru City vo finále anglického Ligového pohára budú hráči Arsenalu Londýn.

Tí v stredajšej odvete semifinálovej fázy prekonali mestského rivala FC Chelsea (2:1) a v súčte s minulotýždňovou bezgólovou konfrontáciou na Stamford Bridge sa mohli tešiť z postupu.

"Čaká nás ďalšie finále vo Wembley," napísal na twitteri nemecký majster sveta v službách Arsenalu Mesut Özil.

Rozhodujúci zápas druhej najprestížnejšej anglickej pohárovej súťaže sa uskutoční 25. februára, Arsenal v ňom môže nadviazať na vlaňajší triumf v FA Cup-e.

"Wembley, opäť prichádzame," pridal sa kolumbijský brankár David Ospina.

Wenger bol kritický

Duel sa spočiatku lepšie vyvíjal pre hostí, ktorí sa v 7. min ujali vedenia po góle Belgičana Edena Hazarda, no už v 12. min sa po rohovom kope Özila pričinil o vyrovnanie vlastným gólom jeho reprezentačný spoluhráč Antonio Rüdiger.

Prečítajte si tiež: Arsenal zdolal Chelsea a postúpil do finále Anglického ligového pohára

Výhru domácich zariadil v 60. min švajčiarsky legionár Granit Xhaka.

Tréner domáceho mužstva Arséne Wenger bol napriek víťazstvu nespokojný s výkonom svojich zverencov, predovšetkým v úvodnom dejstve.

"Prejavili sme súperovi prílišný rešpekt a miestami sme ho sledovali z diaľky. Možno sme boli dosť vystrašení. Do prestávky sme sa nedržali našich pozícií, ale v druhom polčase sme nakoniec prevzali kontrolu nad zápasom. Boli sme kompaktnejší, stred poľa sa dostal viac do hry a začali sme dominovať," myslí si 68-ročný rodák z francúzskeho Štrasburgu.

Arsenal sa predstaví vo svojom ôsmom finále Ligového pohára. Vyrovnal sa tak Aston Ville a Tottenhamu Hotspur. Iba Manchester United (9) a FC Liverpool (12) sa vo finále tejto súťaže predstavili viackrát.

"V prvých 20-25 minútach boli naše formácie zle rozmiestnené. Neskôr sme však ukázali charakter a po zmene strán sme boli lepším tímom," povedal záložník Jack Wilshere.

Kľúčovým bolo zranenie Williana

Talianskemu koučovi FC Chelsea Antoniovi Contemu sa v dueloch proti Arsenalu príliš nedarí.

Bývalý dlhoročný stredopoliar Juventusu Turín od svojho príchodu do Londýna v lete 2016 čelil tomuto protivníkovi dovedna osemkrát, avšak zatiaľ dosiahol iba jediné víťazstvo.

"Hráči musia byť spokojní za svoju snahu, snažili sa prebojovať do finále, ale inkasovali sme dva góly a odklonilo sa od nás šťastie. Konečný výsledok je pre mňa sklamaním.

Je to škoda, pretože v tejto súťaži sme si počínali dobre. Začali sme podľa predstáv, odohrali sme kvalitný prvý polčas a aj v druhom polčase bolo v našej hre dostatok rovnováhy," povedal pre Sky Sports 48-ročný rodák z Lecce.

Za jednu z príčin neúspechu označil zranenie Brazílčana Williana v priebehu prvého polčasu.

"Keď dôjde k zraneniu jedného z vašich najlepších hráčov, nie je to jednoduché, zvlášť, keď jedinou náhradou na lavičke je Ross Barkley. Ten je s nami iba dva týždne a má ešte priestor na zlepšenie," doplnil Conte.