Schmiedlová v Newport Beach skončila, prehrala v 2. kole

Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: SME - JOZEF JAKUBČO)
SITA|26. jan 2018 o 07:50

Slovenská tenistka prehrala s domácou Nicole Gibbsovou.

NEWPORT BEACH. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 109 minút 6:7 (6), 4:6 s rovnako nenasadenou domácou Nicole Gibbsovou vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na challengerovom turnaji WTA 125K Series Oracle v americkom Newport Beach v Kalifornii.

V úvodnej časti pritom Košičanka viedla 5:2 s dvojitým brejkom a neskôr ešte bola hore 6:5 a servis, v tajbrejku mala náskok 3:1 a potom 5:4 s minibrejkom.

V druhom sete vyrovnala z 2:4 na 4:4, ale ďalej sa nedostala. Dvadsaťtriročná niekdajšia 26. hráčka svetového rebríčka Schmiedlová, teraz 137. v singlovom renkingu, sa nerevanšovala 24-ročnej Gibbsovej (113.) za tesný nezdar 3:6, 6:2, 6:7 (6) spred troch rokov v austrálskom Sydney.