Slovenky na ME o medaily nebojovali, v šprinte doplatili na zlú streľbu

Paulína Fialková na tréningu s trénerkou Annou Murínovou.
Paulína Fialková na tréningu s trénerkou Annou Murínovou. (Autor: Sme - Gabriel Kuchta)
SITA|26. jan 2018 o 15:52

Najvyššie zo slovenských reprezentantiek skončila Ivona Fialková na desiatom mieste.

ME v biatlone 2018:

Šprint žien na 7,5 km:

1.Irina VarvynecováUkrajina20:54,1 min0 tr. okr.
2.Chloé ChevalierováFrancúzsko+ 12,5 s1 tr. okr.
3.Fujuko TačizakiováJaponsko+ 15,5 s0 tr. okr.
4.Viktoria SlivkováRusko+ 17,6 s0 tr. okr.
5.Karolin HorchlerováNemecko+ 24,6 s0 tr. okr.
10.Ivona FialkováSlovensko+ 34,7 s2 tr. okr.
30.Paulína FialkováSlovensko+ 1:14,8 min4 tr. okr.
72.Alžbeta MajdišováSlovensko+ 2:52,5 min2 tr. okr.
83.Terézia PoliakováSlovensko+ 3:32,1 min3 tr. okr.

RIDNAUN/VAL RIDANNA. Ukrajinská biatlonistka Irina Varvynecová sa aj zásluhou bezchybnej streľby stala víťazkou piatkových rýchlostných pretekov na 7,5 kilometra na otvorených majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Ridnaun/Val Ridanna.

Druhá s jedným trestným okruhom a mankom 12,5 sekundy skončila víťazka stredajších vytrvalostných pretekov na 15 kilometrov Chloé Chevalierová z Francúzska. Tretia bola Japonka Fujuko Tačizakiová, ktorá sklopila všetkých desať terčíkov a zaostala o 15,5 sekundy.

Najlepšia zo štvorice Sloveniek bola desiata Ivona Fialková s dvoma ranami mimo a odstupom 34,7 sekundy. Paulínu Fialkovú nepustili štyri zaváhania na palebnej čiare nad 30. priečku, chýbalo jej 1:14,8 minúty.

Alžbeta Majdišová obsadila 72. miesto a Terézia Poliaková je 83. vo výsledkovej listine so 105 klasifikovanými aktérkami. Všetky štyri sú práve od piatka už aj oficiálne členkami slovenskej výpravy na zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike.

Pochopiteľne, v kádri je aj Anastasia Kuzminová.

V sobotu bude kontinentálny šampionát pokračovať stíhacími pretekami mužov na 12,5 kilometra (13.00 h) a žien na 10 kilometrov (15.00 h). V nedeľu prídu na rad miešané štafety na 1x6 + 1x7,5 kilometra (13.00 h) a 2x6 + 2x7,5 kilometra (15.00 h).

ME vynecháva biatlonová špička oddychujúca po minulotýždňovom 6. kole Svetového pohára v takisto talianskej Anterselve a najmä sa chystajúca na ZOH.

Domov»Zimné športy»Slovenky na ME o medaily nebojovali, v šprinte doplatili na zlú streľbu