SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Vlhová nebola po prvom kole spokojná, Velez-Zuzulová pri návrate postúpila

Barbara Kantorová nedokončila prvé kolo.

Petra Vlhová počas prvého kola v Lenzerheide.Petra Vlhová počas prvého kola v Lenzerheide. (Zdroj: TASR/AP)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Slalom žien - 1. kolo:

1.Mikaela ShiffrinováUSA54,41 s
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+0,65 s
3.Frida HansdotterováŠvédsko+0,83
4.Melanie MeillardováŠvajčiarsko+0,88
5.Bernadette SchildováRakúsko+1,07
6.Petra VlhováSR+1,12
...
21.Veronika Velez-ZuzulováSR+3,63
Barbara Kantorová SRnedokončila 1. kolo

LENZERHEIDE. Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej patrí šiesta priečka po prvom kole v deviatom slalome aktuálnej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom Lenzerheide.

Návrat Veroniky Velez-Zuzulovej do súťažného diania po vyše 10 mesiacoch a zranení kolena v Lenzerheide priebežne výsledkový zázrak nepriniesol, ale celková 21. pozícia jej zabezpečila postup do 2. kola.

Skryť Vypnúť reklamu

Vedie fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 65 stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a 83 stotín pred Švédkou Fridou Hansdotterovou.

Druhé kolo s tridsiatkou najlepších má začiatok o 12.15 h.

Líderka Shiffrinová

Na kopci s pôvodne obrákovým profilom Vlhová s číslom 6 na štarte skvelým spôsobom zvládla úvodnú strmú časť, na prvom medzičase viedla o 20 stotín.

V zelených číslach bola aj po druhom medzičase (-0,02), ale potom na rovinke prišla o potrebnú rýchlosť a ďalší medzičas už signalizoval manko 60 stotín.

V cieli sa jej odstup za líderkou Shiffrinovou zastavil na 1,12 s.

Slalomová stálica nedávnej minulosti Velez-Zuzulová pred pretekmi avizovala, že jej forma ešte nezodpovedá útoku na najvyššie priečky a účasť v Lenzerheide bude brať predovšetkým ako test svojej pripravenosti.

Skryť Vypnúť reklamu

S číslom 15 (žrebovaná v druhej najlepšej výkonnostnej skupine) už v úvodnej strmine nabrala manko 55 stotín sekundy, neskôr sa jej odstup na medzičasoch zvýšil na 0,76 s, resp. 2,16 s až na konečných 3,63 s.

Napriek tomu cieľovou čiarou prešla s rukami nad hlavou a dobrým pocitom, že má za sebou prvú súťažnú jazdu po mesiacoch odriekania a tvrdej prípravy.

Posledný klasický slalom pred ZOH

Skúsená Slovenka figurovala po odjazdení elitnej tridsiatky na 21. mieste a napokon na ňom aj zostala, kedže "rozbíjajúca sa" trať nepriala pretekárkam s vysokými štartovnými číslami.

Prečítajte si tiež: Shiffrinová má aj vlastnú helikoptéru. Ostatné to majú náročnejšie Čítajte 

To bol aj prípad tretej slovenskej olympioničky Barbary Kantorovej, ktorá s číslom 64 napokon svoju jazdu nedokončila.

Z pôvodného počtu 65 slalomárok na štarte neklasifikovali v cieli až 19.

Skryť Vypnúť reklamu

V Lenzerheide sa koná posledný klasický ženský slalom pred olympijským vrcholom v Pjongčangu (14. 2.).

Medzitým 30. januára prídu na rad v rámci SP ešte paralelné slalomové tzv. mestské preteky v Štokholme, kde sa predstavia aj muži.

Online prenos: Slalom žien - 1. kolo (Lenzerheide 2018, Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová)

Zjazdové lyžovanie

28. January 2018 o 09:30
SP - slalom žien, 1. kolo, Lenzerheide
Prenos
Víťazkou prvého kola slalomu žien vo švajčiarskom Lenzerheide sa stala podľa očakávaní Mikaela Shiffrinová. U nej sme si ale zvykli aj na väčšie náskoky ako je aktuálnych 65 stotín pred Wendy Holdenerovou. Švajčiarka tak využila upravenosť trate a v druhom kole bude útočiť na víťazstvo. Miesto na stupňoch víťaziek sa v prvom kole našlo aj pre Fridu Hansdotterovú, ktorá zaostala za Američankou o 0,83 sekundy. Petra Vlhová skončila šiesta so stratou 29 stotín na pódium. Prvú jazdu po zranení kolena má za sebou Veronika Velez-Zuzulová. Bratislavčanka si vyjazdila priečku na začiatku tretej desiatky a uvidíme ju aj v druhom kole. Posledná Slovenka Barbara Kantorová podobne ako Martina Dubovská a mnohé ďalšie prvé kolo nedokončila. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať aj druhé kolo, ktoré sa začína o 12:15 hod.
Prvé kolo dnešného slalomu sa skončilo.
66Poslednou pretekárkou na štarte prvého kola bola Élise Pellegrinová. Reprezentantka Malty ale svoju jazdu nedokončila, a tak sa z postupu môže radovať aj Anna Swenn-Larssonová.
65Mialitiana Clercová z exotického Madagaskaru stratila v cieli viac než desať sekúnd. Napriek tomu prvé kolo dokončila, čo bol zrejme hlavný zámer tejto pretekárky.
64Treťou slovenskou pretekárkou v prvom kole dnešného slalomu bola Barbara Kantorová. Bohužiaľ, podľa live timingu nepreťala ani prvý medzičas a chybovala v hornej časti trate.
63Charlie Guestová sa zaraďuje zrejme na konečné 39. miesto. Reprezentantka Veľkej Británie stratila v cieli 6,32 sekundy, z toho viac ako tretinu v spodnej časti.
61-62Nina O'Brienová a Johanna Boeufová predviedli časovo veľmi podobné jazdy a zaraďujú sa na začiatok piatej desiatky. O niečo lepší čas dosiahla Francúzka, ktorá stratila 6,65 sekundy.
60Šiestu desiatku pretekárok nám uzavrela Haruna Išikawaová. Japonka v cieli nabrala stratu 7,65 sekundy a takisto si druhé kolo pozrie len ako diváčka.
59Francúzka Josephine Forniová sa nedostala ani len na úroveň prvého meraného úseku. Strmá časť je skutočne náročná a menej kvalitné pretekárky s ňou majú obrovské problémy.
58Včerajšia slovinská hviezda Meta Hrovatová na druhom medzičase strácala necelé dve sekundy a bojovala o postup. Následne sa však nevyhla veľkému zaváhaniu, ktoré ju s mankom 11,19 sekundy odsunulo na 46. pozíciu.
56-57Švédka Charlotta Säfvenbergová stratila takmer šesť sekúnd a patrí jej priebežné 37. miesto. Za ňou nasledovala Talianka Vivien Insamová, ale ona prvé kolo ani len nedokončila.
55Nórka Kristin Lysdahlová po treťom medzičase figurovala na postupovej 24. priečke. V záverečnej časti ale spravila chybu, a tak sa do druhého kola takisto nepozrie. Svoju jazdu ani len nedokončila.
54Martina Peterliniová takisto nemala dobrý záver a celkovo stratila na prvé miesto 5,93 sekundy. Aj Talianka sa bude musieť zmieriť s tým, že brány druhého kola pre ňu zostanú zavreté.
53Marija Škanovová z Bieloruska figurovala na prvých dvoch medzičasoch okolo 45. miesta. Na tretí meraný úsek sa ale už nedostala, a tak je ďalšou lyžiarkou, ktorá prvé kolo slalomu v Lenzerheide nedokončila.
52Carole Bissigová potvrdzuje dobrú výkonnosť domáceho švajčiarskeho tímu. Účasť v druhom kole ešte nemá definitívnu, no myslím si, že priebežné 29. miesto by na to mohlo stačiť.
51Česká pretekárka Gabriela Capová sa do druhého kola nepozrie. V cieli jej namerali odstup 5,12 sekundy, keď podobne ako viaceré lyžiarky pred ňou stratila najviac v záverečnom úseku trate.
49-50Ďalšími dvoma pretekárkami, ktoré prvé kolo nedokončili sú Mina Fürst Holtmannová z Nórska a mladá 23-ročná slovinská reprezentantka Klara Livková.
48Mireia Gutiérrezová z Andorry nezvládla hornú, strmú časť trate. Nedostala sa ani na hranicu prvého medzičasu, a tak nemohla bojovať o účasť v druhom kole.
47Julia Grünwaldová potvrdila, že vysoké štartové číslo 47 jej určite nepatrí. Rakúšanka napriek slabšiemu úvodu predviedla dobrú jazdu, stratila bez jednej stotinky štyri sekundy a zaraďuje sa na 23. miesto.
45-46V rýchlom slede môžeme spomenúť ďalšie dve pretekárky. Alexandra Tilleyová z Veľkej Británie po chybe na trati prvé kolo nedokončila, no a skúsená Manuela Mölggová svoju jazdu dokonca ani len neabsolvovala.
44Rakúska pretekárka Katharina Huberová to poriadne pokazila. Ešte na treťom meranom úseku figurovala na postupovom 24. mieste. V závere však spravila chybu, a tak svoju jazdu nedokončila.
43Ďalšia skvelá jazda v podaní domácej pretekárky. Elena Stoffelová sa zaraďuje na priebežné 22. miesto, pričom napríklad za Veronikou Velez-Zuzulovou zostala len o tri desatinky.
41-42Laurence St. Germainová z Kanady prvé kolo nedokončila, keď nepreťala ani druhý meraný úsek. Oveľa spokojnejšia môže byť domáca Aline Daniothová, ktorá so stratou 4,21 sekundy určite postúpi do druhého kola.
40Rakúšanka Ricarda Haaserová najviac zaostala za vedúcou Američankou v záverečnej časti trate, ktorá je už poriadne rozbitá. Napokon sa zaraďuje na 29. miesto, čo zrejme takisto nebude stačiť na druhé kolo.
39Švédska pretekárka Magdalena Fjällströmová zatiaľ figuruje na tridsiatom mieste, no je pravdepodobné, že ju niekto ešte z nej zosadí. V cieli stratila na Mikaelu Shiffrinovú 5,33 sekundy.
38Nemecká pretekárka Maren Wieslerová sa do druhého kola nepozrie. Na všetkých medzičasoch balansovala na hranici 30. miesta, ale nakoniec končí dve miesta mimo postupovej skupiny.
37To je škoda. Martina Dubovská strácala na prvom medzičase len sedem desatín sekundy. Ešte v prvej polovici trate to bolo celkom dobré, no následne prišla chyba, po ktorej Češka svoju jazdu nedokončila.
35-36Francúzka Adeline Baudová Mugnierová sa nedostala ani na úroveň prvého medzičasu. Lepšiu jazdu predviedla Japonka Asa Andoová, ktorá ide na priebežné 27. miesto s mankom takmer piatich sekúnd.
34Ruská pretekárka Jekaterina Tkačenková rozbehla svoju jazdu pomerne dobre. Záverečný úsek jej ale absolútne nevyšiel a s mankom 6,86 sekundy sa zaraďuje na posledné miesto.
33Emi Hasegawaová na druhom medzičase strácala 2,41 sekundy, ale napokon cieľový priestor po chybe neuvidí. Japonka tak opäť nedokončí preteky v rámci Svetového pohára.
32Ylva Staalnackeová zo Švédska ide na posledné miesto s mankom takmer šiestich sekúnd. Chybovala už v hornej časti trate a následne nedokázala chytiť ten správny rytmus.
31Srbská reprezentantka Nevena Ignjatovićová sa takisto zrejme do druhého kola nepozrie. V cieli stratila na fenomenálnu Američanku 4,42 sekundy a zaraďuje sa na 25. miesto.
30Nasadenú tridsiatku ukončila francúzska pretekárka Nastasia Noensová. Bez jednej stotinky stratila na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú päť sekúnd, a tak sa zaraďuje na poslednú pozíciu.
29Stephanie Brunnerová je skôr špecialistkou na obrovský slalom. Potvrdilo sa to aj dnes, keď dokázala zdolať len Annu Swenn-Larssonovú. Jej strata 4,3 sekundy zrejme na druhé kolo stačiť nebude.
28Michaela Kirchgasserová bude v druhom kole dnešného slalomu chýbať. Rakúšanka chybovala v hornej časti trate, kde minula jednu z bránok. Následne to ešte skúsila, ale napokon sa rozhodla svoju jazdu vzdať.
27Skúsená Slovinka Maruša Ferková výrazne chybovala v strednej časti trate. Na rovinke tak prišla o rýchlosť, čo sa zákonite muselo prejaviť aj na časoch. Zaraďuje sa na 23. miesto s mankom cez štyri sekundy.
26Carmen Thalmannová nenapodobnila výkon svojej mladšej kolegyne. Už v hornej strmej časti trate chybovala, a tak nedokončí tretí slalom v prebiehajúcej sezóne. Na jej tvári je vidno veľkú frustráciu.
25Mladá rakúska pretekárka Katharina Liensbergerová môže byť so svojou jazdou prvého kola spokojná. Stratila 2,57 sekundy a s pomerne vysokým štartovým číslom sa prepracovala na priebežnú dvanástu pozíciu.
24Skúsená Američanka Resi Stieglerová začala pomerne dobre, ale v strednej časti trate sa nevyhla niekoľkým väčším zaváhaniam. Celkovo stratila viac než štyri sekundy a zaraďuje sa až za dvadsiatu Veroniku Velez-Zuzulovú.
23V poradí už štvrtou Švédkou na štarte prvého kola bola Estelle Alphandová. Od začiatku jej jazda pôsobila rozhárane a prejavovalo sa to aj na medzičasoch. V cieli jej namerali čas 57,72, ktorým zdolala len Veroniku Velez-Zuzulovú a krajanku Annu Swenn-Larssonovú.
22Na prvých dvoch medzičasoch sa Maren Skjøldová vtesnala do straty pod jednu sekundu. Druhá polovica trate jej ale nevyšla. Celkovo stratila 3,07 sekundy a s priebežným 17. miestom rozhodne nebude spokojná.
21Erin Mielzynská takisto zašla jazdu, s ktorou môže byť veľmi spokojná. Kanaďanka stratila na Mikaelu Shiffrinovú iba 2,17 sekundy, a tak jej v priebežnom poradí patrí deviata priečka.
20Ana Buciková predviedla peknú rytmickú jazdu a vidno to je aj na celkovom čase. S mankom 2,56 sekundy sa Slovinka zaraďuje na koniec prvej desiatky a v druhom kole bude môcť útočiť.
19Marina Wallnerová potvrdzuje menšie trápenie nemeckých lyžiarok. So stratou cez tri sekundy sa zaraďuje až na 14. miesto s náskokom šiestich desatín pred Veronikou Velez-Zuzulovou.
18Po zdravotných problémoch sa vracia na súťažné svahy aj Emelie Wikströmová. Švédska reprezentantka predviedla časovo podobnú jazdu ako dve predošlé pretekárky a napokon sa zaraďuje na deviatu priečku.
17Irene Curtoniová bola úspešnejšia než jej krajanka Chiara Costazzová. Nevyhla sa síce menším problémom, ale so stratou 2,58 sekundy sa dostáva práve pred Katharinu Truppeovú, ktorá išla pred ňou.
16Po reklamnej prestávke sme sledovali jazdu Kathariny Truppeovej. Na druhom medzičase strácala osem desatín, následne svoje manko zdvojnásobila a napokon prichádza do cieľa na pomerne slušnom 9. mieste.
15Veronika Velez-Zuzulová má svoju prvú súťažnú jazdu po zranení kolena za sebou. Najviac stratila v úseku medzi druhým a tretím medzičasom. Napokon je z toho priebežné dvanáste miesto s mankom 3,63 sekundy.
14Chiara Costazzová si držala pomerne solídnu stratu na úvodných medzičasoch, ale napokon prvé kolo nedokončila. Teraz už ale budeme držať palce Veronike Velez-Zuzulovej, ktorej comeback je na svete.
13Katharina Gallhuberová na druhom medzičase strácala jednu sekundu a nevyzeralo to s ňou príliš dobre. Záver ale zvládla veľmi kvalitne a so stratou 1,83 sekundy poskočila na siedme miesto.
12Denise Feierabendová sa zaraďuje na deviate miesto. V internom švajčiarskom súboji zdolala Michelle Gisinovú a určite ju uvidíme aj v druhom kole. Chýbať by nemala ani v najlepšej pätnástke.
11Christina Geigerová je prvou pretekárkou, ktorá nedokončuje prvé kolo. Dostala klasický špicar, ale našťastie sa to všetko zaobišlo bez pádu. Každopádne, v olympijskej generálke Nemka bodovať nebude.
10Už treťou domácou pretekárkou na štarte bola Michelle Gisinová. Švajčiarski fanúšikovia ju mohutne povzbudzovali, ale rodáčka z Rothenfluhu sa zaraďuje na predposledné miesto s mankom 3,15 sekundy.
9Anna Swenn-Larssonová prichádza do cieľa s obrovskou stratou 4,64 sekundy. Dlho to s ňou vyzeralo dobre, ale v záverečnej časti spravila chybu a mala veľké problémy vôbec sa vrátiť do bránky. Švédka bude v druhom kole chýbať.
8Lena Dürrová začala druhú nasadenú skupinu, no stratila až 2,64 sekundy. Pre Nemku je to pomerne výrazne manko, čo je len potvrdzuje, že táto sezóna jej príliš nevychádza.
7Frida Hansdotterová predviedla veľmi dobrú jazdu a zaraďuje sa na tretie miesto medzi obe Švajčiarky. Na prvú priečku stratila 83 stotín sekundy, hoci podobne ako Petra Vlhová ešte v polovici trate viedla.
6Petra Vlhová začala vynikajúco, na druhom medzičase ešte viedla, ale potom už nebola taká rýchla. Bohužiaľ, nestačila ani na Bernadette Schildovú a ide na piate miesto s odstupom 1,12 sekundy. Liptáčka spokojná rozhodne nebude.
5Nina Haver-Løsethová už na druhom medzičase strácala pol sekundu a následne sa jej manko ešte viac prehlbovalo. Nórka predviedla zatiaľ najslabšiu jazdu a za Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 1,9 sekundy.
4Aj Bernadette Schildová predviedla jazdu bez väčších chýb. V druhej polovici trate ale nebola Rakúšanka taká rýchla, celkovo stratila viac než sekundu a zaraďuje sa na priebežné štvrté miesto.
3Mikaela Shiffrinová na druhom medzičase strácala, no potom sa dostala do správneho rytmu a ide do čela pretekov s odstupom 65 stotín sekundy. Američanka tak necháva zabudnúť na nevydarené výkony z tohto týždňa.
2Mélanie Meillardová ide na priebežné druhé miesto s mankom 23 stotín sekundy. Na všetkých medzičasoch strácala na svoju krajanku, no v cieli vyzerá byť spokojná.
1Domáca pretekárka Wendy Holdenerová predviedla pomerne dobrú jazdu, bez väčšieho zaváhania. Jej čas v cieli má hodnotu 55,06. Uvidíme, na akú východiskovú pozíciu jej to bude stačiť.
ŠTARTPrvé kolo slalomových pretekov žien vo švajčiarskom Lenzerheide sa práve začalo. Najlepšie štartové číslo si včera vyžrebovala Wendy Holdenerová a čo najviac bude chcieť využiť upravenosť trate.
Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z prvého kola slalomu žien, ktorý hostí švajčiarsky Lenzerheide. Dnešné preteky bude špeciálne najmä pre Veroniku Velez-Zuzulovú, ktorá sa po zranení kolena vracia do súťažného kolotoča. V nasadenej sedmičke nechýba ani Petra Vlhová.

SHIFFRINOVÁ NEVYHRALA IBA V LEVI

Svetový pohár má v rámci slalomovej disciplíny za sebou osem z dvanástich podujatí. Jednoznačnou líderkou poradia je fenomenálna Mikaela Shiffrinová. Stratila len dvadsať z maximálneho počtu bodov, o ktoré ju vo fínskom Levi pripravila Petra Vlhová. Rodáčka z Vailu počas týždňa absolvovala už dvoje preteky, no ani v jedných nezažiarila. Obrovský slalom v Kronplatze nedokončila a včera v tej istej disciplíne obsadila siedme miesto. Žeby drobný úpadok formy? Tieto slová určite bude chcieť Američanka vyvrátiť a každopádne je dnes najväčšou favoritkou. Na druhej priečke poradia slalomu je stále Petra Vlhová, hoci od 20. decembra 2017 nebola na stupňoch víťaziek. Na konte má 445 bodov, no cez 400-ku sa už prehupla aj Frida Hansdotterová s Wendy Holdenerovou.

VYTÚŽENÝ COMEBACK VELEZ-ZUZULOVEJ

Veľký návrat na súťažné svahy čaká na Veroniku Velez-Zuzulovú. V prvej polovici septembra sa vážne zranila, no olympijská motivácia jej pomohla zázračne rýchlo zotaviť sa. Dnes absolvuje akúsi generálku pred kľúčovým štartom v juhokórejskom Pjongčangu. „Cítim sa výborne, teším sa na preteky, pretože som už dlho nesúťažila,“ povedala 33-ročná Bratislavčanka. Zároveň je veľmi pravdepodobné, že v Lenzerheide absolvuje svoje posledné preteky v rámci Svetového pohára. Napriek dlhodobej absencii Velez-Zuzulová nevypadla z najlepšej pätnástky, čoho sa obávala. Dnes odštartuje práve s číslom 15, ktoré si včera vyžrebovala. „O výsledok mi prioritne nepôjde, ale nemôžem povedať, že sa len tak pôjdem spustiť z kopca,“ dodala v rozhovore pre RTVS.

DÔLEŽITÁ BUDE HORNÁ ČASŤ TRATE

Trať prvého kola postavil rakúsky tréner Roland Plattner. Pozostáva zo 66 bránok a v prvom kole ju absolvuje rovnaký počet pretekárok. Na štartovej listine sú celkovo tri slovenské mená, keďže o prienik do druhého kola sa bude snažiť aj Barbara Kantorová. Veľmi dôležitá bude už horná, strmá časť trate, kde je potrebné získať správny rytmus. Včera si Petra Vlhová svah vyskúšala, keď v obrovskom slalome skončila na ôsmej priečke. Štartovaciu procedúru začne silné trio Holdenerová, Meillardová a Shiffrinová. Najmä spomínané Švajčiarky budú mať veľkú motiváciu uspieť pred domácimi fanúšikmi. Rodáčka z Liptovského Mikuláša pôjde so šestkou, Barbara Kantorová ako tretia od konca. V Lenzerheide sa naposledy išiel klasický slalom v roku 2014 – ovládla ho Mikaela Shiffrinová pred Fridou Hansdoterovou a rakúskou legendou Marlies Schildovou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:30.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 7. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 9. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 10. Nie je to len chlapská záležitosť
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
 3. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 8. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 9. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 661
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 583
 3. Aká je chémia vôní 13 305
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 640
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 537
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 071
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 664
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 268
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 884
 10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 839
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Lyžovanie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Online prenosy, Petra Vlhová, Alpské lyžovanie
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Lučanský ostane v cele, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský.
Ilustračné foto
CYNICKÁ OBLUDA

Porovnanie Slovenska a Maďarska

Občas si nahovárame, že sme na tom s úrovňou demokracie a politickej zodpovednosti lepšie.