Paulína Fialková skončila štvrtá na ME v biatlone, na bronz stratila necelých desať sekúnd

Triumfovala Francúzka Chloé Chevalierová.

Paulína Fialková počas pretekov.(Zdroj: SME - Gabriel Kuchta)

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone - Ridnaun/Val Ridanna (Tal.):

/sobota - výsledky/

Stíhacie preteky žien na 10 km:

1.Chloé ChevalierováFrancúzsko29:25,4 min(0)
2.Irina VarvynecováUkrajina+11,0 s(1)
3.Julia SimonováFrancúzsko+43,2(1)
4.Paulína FialkováSlovensko+52,3(1)
5.Karin OberhoferováTaliansko+55,1(2)
32.Ivona FialkováSlovensko+3:17,2(7)

RIDNAUN/VAL RIDANNA. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila štvrté miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km na otvorených majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Ridnaun/Val Ridanna (24. - 28. januára).

Urobila jednu chybu na strelnici a v porovnaní s piatkovým šprintom na 7,5 km sa posunula o úctyhodných dvadsaťšesť pozícií zo vstupnej tridsiatej.

Neštartuje tú úplná špička, ale myslím si, že dnes by som v takej konkurencii bola niekde do 15. miesta.

Paulína Fialková

Na medailu jej chýbalo 9,1 sekundy, celkovo mala manko 52,3 s.

Aj zásluhou sklopenia všetkých dvadsiatich terčíkov sa o jednu priečku oproti rýchlostným pretekom posunula Francúzka Chloé Chevalierová a má na tomto podujatí medailovú bilanciu 2-1-0, v stredu triumfovala vo vytrvalostných pretekoch na 15 km.

Zo zlatého stupienka po šprinte sa na strieborný aj vinou jedného trestného okruhu zosunula Ukrajinka Irina Varvynecová, zaostala o rovných 11 sekúnd. Takisto s jedným zaváhaním na palebnej čiare tretia bola Francúzka Julia Simonová, ktorá útočila z 29. priečky a v cieli mala odstup 43,2 s.

Mladšej zo sestier Fialkových Ivone po 10. mieste z rýchlostných pretekov vôbec nevyšla streľba, poslala sedem rán mimo a na 32. pozícii zaostala o 3:17,2 min. Alžbeta Majdišová a Terézia Poliaková sa nekvalifikovali.

Prečítajte si tiež: Slovenky na ME o medaily nebojovali, v šprinte doplatili na zlú streľbu

"Ja som bola úplne proti tomuto štartu, ale tréneri mali opačný názor a oni rozhodujú. Martin Bajčičák na ňom trval z dôvodu, že podľa neho ešte bola vhodná táto rýchla intenzita, aby som bez nej nemala priveľa dní. Anka Murínová zase nebola spokojná s mojou streľbou a chcela, aby som išla s dobrým pocitom do toho najdôležitejšieho, čo nás čaká," povedala Paulína Fialková pre Biatlon-Info.sk.

"Snažila som odovzdať to najlepšie, čo som vedela. Samozrejme, že ten piatok ma mrzí. Nie je to tak, že urobím jeden dobrý výsledok a tým sa ten zlý vymaže. Zároveň však nepatrím medzi typy, ktoré by sa neúspechmi nechali ubíjať. Viem, že každý deň je iný, teraz sa to potvrdilo. V piatok som bola dolu, v sobotu hore.

Dúfam, že na ZOH budem len hore... V šprinte som sa pred ´ležkou´ cítila asi až príliš komfortne: chcela som to zastrieľať v rytme a prišla chyba, mala som si to viac postrážiť. Bežecky začínam byť spokojná.

Prečítajte si tiež: Keď im na tréningu uberiem, je im to ľúto, vraví tréner biatlonistiek

Bolo to lepšie ako minulý týždeň v Anterselve, kde som v závere nevládala.

Forma vždy prichádza postupne a zrazu tu je. Ťažko sa však tou momentálnou len odhadom porovnávať s babami, s ktorým súperím celú sezónu vo ´sveťáku´. Neštartuje tú úplná špička, ale myslím si, že dnes by som v takej konkurencii bola niekde do 15. miesta," skonštatovala P. Fialková.

V nedeľu kontinentálny šampionát vyvrcholí štafetami na 1x6 + 1x7,5 km (13.00 h) a 2x6 + 2x7,5 km (15.00 h).

ME vynecháva biatlonová špička oddychujúca po minulotýždňovom 6. kole Svetového pohára v takisto talianskej Anterselve a najmä sa chystajúca na februárové zimné olympijské hry v Pjongčangu v Kórejskej republike.