Hrdinom Wiganu sa stal dvojgólový strelec Will Grigg.
Hrdinom Wiganu sa stal dvojgólový strelec Will Grigg. (Autor: SITA/AP)
TASR|27. jan 2018 o 19:30

Pozrite si sumár výsledkov 4. kola FA Cupu 2017/2018.

LONDÝN. Líder tretej anglickej ligy Wigan vyradil v sobotňajšom zápase 4. kola Pohára FA na vlastnom štadióne futbalistov prvoligového West Hamu United, keď ho zdolal 2:0.

Hrdinom domácich sa stal dvojgólový strelec Will Grigg. Favoriti hrali takmer celý druhý polčas bez vylúčeného Arthura Masuaka, ktorý opľul súpera Nicka Powella.

So súťažou sa rozlúčili aj hráči Liverpoolu, ktorí prehrali doma s West Bromwich Albionom 2:3.

V súboji dvoch prvoligistov vyhral Southampton nad Watfordom 1:0. Do ďalších bojov postúpili aj Leicester City, Brighton, Hull City, Sheffield United a Coventry.

Tri zápasy sa skončili nerozhodným výsledkom a budú sa opakovať. Repríze sa prekvapujúco nevyhol ani Tottenham Hotspur, ktorý iba remizoval na pôde Newport County AFC zo štvrtej ligy 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 38. minúte zásluhou Padraiga Amonda, remízu pre prvoligistu zachránil osem minút pred koncom kanonier Harry Kane.

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp bol po zápase právom sklamaný.
Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp bol po zápase právom sklamaný. (Autor: TASR/AP)