Víťazom sa stal Rakúšan Marcel Hirscher.

6.Aleksander Aamodt KildeNórsko+2,13
...
26.Andreas ŽAMPA SR+4,11
Adam ŽAMPASRnedokončil 1. kolo

GA-PA. Slovenský lyžiar Andreas Žampa získal ďalších päť bodov do hodnotenia Svetového pohára.

V obrovskom slalome v nemeckom Garmisch-Partenkirchene obsadil 26. miesto so stratou 4,11 s na víťazného Rakúšana Marcela Hirschera.

Obhajca veľkého glóbusu triumfoval suverénnym spôsobom s náskokom 1,57 pred krajanom Manuelom Fellerom a upevnil si vedenie v celkovom poradí.

Tretí bol Američan Ted Ligety (+1,69). Adam Žampa nedokončil prvé kolo.

Andreas Žampa postúpil do 2. kola z 29. miesta. Vybojoval si tak v opačnom poradí druhú štartovú pozíciu a lepšie povrchové podmienky.

Na vedúceho Hirschera síce strácal 2,79 s, ale od prvej pätnástky ho nedelila ani sekunda. Po druhom kole si polepšil o tri priečky.

Mladší Žampa skončil v predchádzajúcom mimoriadne ťažkom obrovskom slalome v Adelbodene na 18. mieste.

Hirscher ako víťaz troch zo štyroch obrovských slalomov zimy potvrdil v prvej jazde svoju ohromnú fazónu. Jeho dominancii a tiež výkonom ďalších silných súperov však vyslal olympijské memento Ligety.

Američan sa v sezóne zatiaľ výraznejšie nepresadil, lenže teraz úradujúci olympijský víťaz a trojnásobný majster sveta v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne predviedol gradovanie formy opäť pred vrcholným podujatím.

So štartovým číslom 13 vnikol na pozíciu, z ktorej mohol v 2. kole vyvinúť na Hirschera tlak.

Napokon však klesol na tretiu priečku za Fellera. Hirscher aj v druhej jazde demonštroval skvelú formu a slávil 55. triumf v kariére.