Marek Hamšík je veľkou osobnosťou SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. jan 2018 o 10:21

Turínský klub stráca na prvý Neapol iba bod.

NEAPOL. Ani 24 hodín sa futbalisti Juventusu Turín netešili z líderskej pozície v talianskej Serie A, od nedeľňajšieho popoludnia opäť je na čele SSC Neapol aj so svojím slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom.

Neapolčania v nedeľu na domácej pôde zvíťazili 3:1 nad hráčmi FC Bologna, 30-ročný slovenský reprezentant a stredopoliar Hamšík hral do 66. minúty.

Neapol mal veľmi zlý úvod, po polminúte otvoril skóre hosťujúci Rodrigo Palacio. Zverenci Maurizia Sarriho sa rýchlo otriasli - v 5. minúte zmazali manko vlastným gólom Ibrahimu Mbayeho a o obrat sa postaral belgický útočník Dries Mertens, ktorý ešte pred prestávkou premenil pokutový kop.

Po hodine hry a neapolskom protiútoku ten istý hráč technickou strelou uzavrel skóre.

"Začiatok bol veľmi zlý, no naša odpoveď bola rýchla - vzápätí sme vyrovnali," povedal Hamšík pre svoj web a doplnil: "Zdolali sme kvalitné mužstvo. Otočili sme skóre, čo svedčí o našom charaktere a sile. Sme šťastní, že sme získali ďalšie body, ideme ďalej."

Po 22 kolách Neapol má 57 bodov, Juventus o jeden bod menej. Lazio Rím na tretej priečke má na Neapol výrazné 11-bodové manko.

Domov»Futbal»Taliansko»Juventus bol lídrom iba pár hodín, Neapol predviedol obrat. Ideme ďalej, vraví Hamšík