Kužmová vyhrávala o set a brejk, napriek tomu v Petrohrade končí

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. jan 2018 o 18:49

Z posledných desiatich hier získala iba jednu.

PETROHRAD. Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala za 111 minút 6:1, 4:6, 1:6 s domácou osmičkou podujatia Dariou Kasatkinovou v utorkovom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier St. Petersburg Ladies Trophy v ruskom Petrohrade.

Dvojhra - 1. kolo:

Daria Kasatkinová (Rus.-8) - Viktória Kužmová (SR) 1:6, 6:4, 6:1

/za 111 minút/

Úspešná kvalifikantka Kužmová v prvom sete dominovala a v druhom za stavu 3:3 prelomila servis súperky, nádejný stav však nezužitkovala a z nasledujúcich desiatich hier získala iba jednu.

Devätnásťročná Košičanka Kužmová, k 29. januáru rekordne 122. v singlovom renkingu, favorizovanej 20-ročnej 23. hráčke systému Kasatkinovej podľahla pred štyrmi rokmi vo štvrťfinále juniorskej Trofeo Bonfiglio na antuke v Miláne 1:6, 4:6.

Kasatkinová bude v osemfinálovom 2. kole čeliť skúsenej 28-ročnej Francúzke Alizé Cornetovej (38.).