Mazáň debutoval v drese Celty Vigo, Real prišiel o body v Levante

Futbalisti Realu Madrid sa trápia, reakcia Karima Benzemu hovorí za všetko.
Futbalisti Realu Madrid sa trápia, reakcia Karima Benzemu hovorí za všetko. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. feb 2018 o 18:57

Slovenský obranca hral do 58. minúty, Stanislav Lobotka odohral celý zápas. Celta prehrala 1:2.

ALAVÉS. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mazáň má za sebou debut v drese španielskeho klubu Celta Vigo. Premiérový štart si pripísal v sobotňajšom zápase 22. kola tamojšej La Ligy na ihrisku Deportiva Alavés.

Čoskoro dvadsaťštyriročný ľavý obranca bol súčasťou základnej zostavy Celty spoločne so svojím krajanom a spoluhráčom z národného tímu, stredopoliarom Stanislavom Lobotkom.

Stretnutie mu však nevyšlo podľa predstáv, v 58. minúte ho tréner Unzue stiahol z ihriska. Lobotka odohral celý duel.

Celta prehrala 1:2.

Mal stáť viac ako milión eur

Alavés viedol už od štvrtej minúty po góle Alfonsa Pedrazu, v 18. minúte zvýšil na 2:0 Munir El Haddadi. V nadstavenom čase už Aspas iba znížil.

Mazáň prestúpil do Celty začiatkom januára z MŠK Žilina, upísal sa do júna 2022. Podľa neoficiálnych informácií zaplatilo Vigo viac než milión eur.

Tento trenčiansky rodák pôsobil v Žiline od leta 2015, predtým hrával za FK Senica, poľský klub Podbeskidzie Bielsko-Biala a aj v rodnom Trenčíne za AS.

V najvyššej slovenskej súťaži odohral Róbert Mazáň 131 zápasov, v drese MŠK Žilina sa celkovo predstavil 57-krát a strelil jeden gól.

Debutoval už aj za seniorskú reprezentáciu

Vlani bol pevnou súčasťou základnej zostavy slovenskej dvadsaťjednotky na júnových ME tejto vekovej kategórie v Poľsku.

V októbri debutoval v A-tíme SR v trnavskom zápase proti Malte (3:0) v rámci neúspešnej kvalifikácie o postup na tohtoročné MS do Ruska.

V novembrovom trnavskom prípravnom súboji proti Nórsku (1:0) pridal svoj druhý štart v seniorskej reprezentácii.

Real prišiel v závere o body

Majstrovský Real Madrid stále čelí hernej aj výsledkovej kríze. Keď už sa zdalo, že na trávniku Levante, sedemnásteho tímu tabuľky, po zásahoch Sergia Ramosa a Isca získa tri body za víťazstvo 2:1, domáci vyrovnali.

V 89. minúte sa o konečný výsledok 2:2 postaral taliansky útočník Giampaolo Pazzini. Real zostal v tabuľke štvrtý o bod za treťou Valenciou.

Na lídra z Barcelony stráca až osemnásť bodov.

Koke (vpravo) bráni hviezdu Realu Madrid Cristiana Ronalda.
Koke (vpravo) bráni hviezdu Realu Madrid Cristiana Ronalda. (Autor: SITA/AP)

LA LIGA - 22. kolo:

Eibar - FC Sevilla 5:1 (3:1)
Góly: 17. a 61. Orellana, 1. Kike, 32. Ramis, 83. Arbilla - 21. Sarabia (z pok. kopu)

Betis Sevilla - Villarreal 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ a 65. Morón - 80. Bacca (z pok. kopu), ČK: 31. Bonera (Villarreal)

Alavés - Celta Vigo 2:1 (2:0)
Góly: 4. Alfonso Pedraza, 18. Munir - 90.+ Aspas