Putalová skončila vo Francúzsku druhá, prehrala o jednu stotinu

Iveta Putalová.
Iveta Putalová. (Autor: TASR)
SITA|3. feb 2018 o 21:40

Slovenka prehrala na 400 metrov len s Poľkou Baumgartovou.

MONDEVILLE. Slovenská reprezentantka Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) obsadila v druhom tohtoročnom halovom štarte na 400 m na mítingu vo francúzskom Mondeville celkovo druhú priečku časom 53,57 sekundy.

Bola iba o stotinku horšia ako Poľka Inga Baumgartová.

Dvadsaťdeväťročná Bratislavčanka vyhrala prvý beh na 400 metrov, no v druhom bola jej poľská súperka o spomínanú stotinu rýchlejšia.

"Iveta sa sťažovala na krátke a veľmi ostré zákruty. Potvrdilo sa, čo sme vydedukovali z predošlých výsledkov - že v Mondeville sa nebehá rýchlo a len zriedka pod 53 sekúnd,“ povedal pre web Slovenského atletického zväzu www.atletika.sk Putalovej tréner Marcel Lopuchovský.

"Teší ma, že Iveta získala cenné skalpy Holanďanky Ghafoorovej či Poľky Holubovej, to je pozitívne zistenie.“

Putalová, ktorá sa na 400 metrov môže pochváliť štvrtým miestom na HME 2015 a šiestym na HMS 2016, má pod strechou osobný rekord 52,84 sekundy. V tomto roku má na konte zatiaľ 53,14.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Putalová skončila vo Francúzsku druhá, prehrala o jednu stotinu