Hamšík skóroval a prispel k triumfu Neapola, Juventus dal sedem gólov

Marek Hamšík (vpravo) mal výrazný podiel na víťazstve SSC Neapol.
Marek Hamšík (vpravo) mal výrazný podiel na víťazstve SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2018 o 17:36

SSC Neapol zostal na čele tabuľky Serie A, pred druhým Juventusom má náskok jedného bodu.

RÍM. V nedeľnom zápase 23. kola talianskej futbalovej Serie A si AS Rím odviezol z Verony tri body po víťazstve nad miestnym Hellasom 1:0.

Jediný presný zásah stretnutia padol už v úvodnej minúte, keď brankára domácich prekonal delovkou v pravej žrdi Cengiz Ünder.

Hellasu sa v druhej štyridsaťpäťminútovke napriek početnej prevahe nepodarilo vypracovať žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť.

Juventus zničil súpera

Favorizovaný Juventus nadelil Sassuolu sedem gólov a neinkasoval ani jediný. Hetrikom sa v druhom dejstve zaskvel argentínsky útočník Gonzalo Higuain.

Milánske AC si podelilo po remíze 1:1 body s Udinese. Centrovanú loptu si zrazil do vlastnej bránky mladý gólman hostí Gianluigi Donnarumma.

Lídrom tabuľky aj po tomto víkende zostal SSC Neapol, keď zvíťazil na ihrisku posledného Beneventa 2:0. Favorizovaní hostia sa dostali do vedenia v 20. minúte gólom belgického ofenzívneho stredopoliara Driesa Mertensa.

Neapol má jednobodový náskok

Siedmy ligový triumf potvrdil v úvode druhého polčasu presným zásahom Slovák Marek Hamšík, ktorý pobudol na trávniku do 70. minúty.

Neapol vedie Serie A s náskokom jedného bodu pred Juventusom Turín.

SERIE A - 23. kolo:

FC Hellas Verona - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 1. Ünder, ČK: 51. Pellegrini (AS)

Atalanta Bergamasca Calcio - AC Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 72. Mancini

FC Juventus Turín - US Sassuolo Calcio 7:0 (4:0)
Góly: 63., 74. a 83. Higuain, 24. a 27. Khedira, 9. Sandro, 38. Pjanič

Momentky zo zápasu Juventusu proti Sassuolu: fotogaléria

4.2.2018

Udinese Calcio - AC Miláno 1:1 (0:1)
Góly: 76. Donnarumma (vl.) - 9. Suso, ČK: 68. Calabria (AC)

FC Bologna 1909 - ACF Fiorentina 1:2 (1:1)
Góly: 44. Pulgar - 43. Veretout, 71. Chiesa

Cagliari Calcio - S.P.A.L. 2013 2:0 (1:0)
Góly: 33. Cigarini, 78. Sau

Benevento - Neapol 0:2 (0:1)
Góly: 20. Mertens, 47. Hamšík
/Marek Hamšík (Neapol) hral do 70. min a v 47. min strelil gól/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Hamšík skóroval a prispel k triumfu Neapola, Juventus dal sedem gólov