Gerard Deulofeu (vpravo) vybojoval pokutový kop pre Watford.
Gerard Deulofeu (vpravo) vybojoval pokutový kop pre Watford. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. feb 2018 o 08:40

Úradujúci majster dostal v posledných dvoch stretnutiach dohromady sedem gólov.

WATFORD. Výsledkové trápenie futbalistov anglického klubu FC Chelsea sa nekončí. Úradujúci šampión Premier League prehral v pondelňajšom dueli 26. kola na ihrisku Watfordu vysoko 1:4 a stratil body vo štvrtom z ostatných piatich ligových vystúpení.

Až sedem inkasovaných gólov v zápasoch proti Bournemouthu (0:3) a Watfordu výstižne vypovedá o hernej forme hráčov londýnskeho klubu.

Premier League - 26. kolo:

FC Watford - Chelsea Londýn 4:1 (1:0)

Góly: 42. Deeney (z 11 m), 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90.+1 Pereyra - 82. Hazard

ČK: 30. Bakayoko (Chelsea)

Chelsea momentálne vôbec nepripomína mužstvo z uplynulej sezóny. Tréner Antonio Conte mal po stretnutí vo Watforde zrejme najväčší hnev na Francúza Tiémouého Bakayoka, ktorý do 30. minúty stihol nazbierať dve žlté karty a bol vylúčený.

Na Stamford Bridge minuli v januári na prestupy vyše 50 miliónov libier, ale hrdinom večera bol Gerard Deulofeu, ktorý prišiel do Watfordu na hosťovanie z FC Barcelona.

Španielsky krídelník sa nedokázal presadiť v metropole Katalánska, ale do Premier League vstúpil brilantne a vo svojom druhom zápase v drese Watfordu strelil gól a vybojoval pokutový kop.

Pre tím z Vicarage Road to bolo prvé víťazstvo nad Chelsea od roku 1999. Conteho tím má dvanásť kôl pred koncom súťaže na štvrtom mieste (50 bodov - pozn.) iba minimálny náskok pred piatym Tottenhamom Hotspur (49).

O miestenku do Ligy majstrov navyše zabojuje aj šiesty Arsenal (45).

Chelsea doteraz prehrala v tejto ligovej sezóne viac zápasov (6) ako dohromady v tej minulej (5). Prvýkrát od októbra 1995 prehrala dvakrát po sebe trojgólovým rozdielom.

"Snažili sme sa hrať futbal, ale myslím si, že sme to nedokázali. V tejto situácii je to chyba trénera. Možno som urobil zlé rozhodnutie pri zložení základnej zostavy," priznal kouč Antonio Conte podľa BBC Sport.

"V druhom polčase som videl u hráčov skvelú vôľu niečo zmeniť, ale aj veľký zmätok. Takto nehrávame. Výsledok však musíme prijať a bojovať vo zvyšnej časti sezóny," dodal taliansky tréner Chelsea.

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea nepomáhajú ani drahé posily. Chyba je v trénerovi, priznáva Conte