Detva uspela aj v Žiline, Nitra po tesnej výhre ostala lídrom súťaže

V šlágri kola domáci Trenčín nestačil na Zvolen.

Hokejisti Banskej Bystrice sa radujú po jednom z gólov.(Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 6:1 nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš v stredajšom domácom stretnutí 44. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Domáci sa v prvej tretine ujali trojgólového vedenia gólmi Michala Kabáča, Mareka Bartánusa a Pavla Skalického. V druhej dvadsaťminútovke znížil na 1:3 z pohľadu hostí Rudolf Huna, ale o desať minút neskôr Marek Bartánus vrátil domácim trojgólové vedenie druhým zásahom v zápase.

V tretej tretine sa ešte presadili Kanaďania v bystrickom drese Steven Delisle a Guillame Asselin. Nový tréner Liptovského Mikuláša Juraj Halaj tak nezažil víťaznú premiéru ako hlavný kouč MHk 32.

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi Nových Zámkov 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre duelu otvoril v 22. minúte domáci David Pacan. O dve minúty neskôr vyrovnal Eduard Šimun, ale v 31. minúte poslal domácich druhýkrát do vedenia Richard Jenčík.

Hosťujúcemu tímu sa podarilo odpovedať aj na druhý zásah Košíc, v 35. minúte skóroval Vladimír Škoda. Meranie síl sa dostalo až do nájazdovej lotérie, v nej zásluhou Gabriela Spilara uspeli domáci a po dvoch predchádzajúcich prehrách si pripísali víťazstvo.

Prečítajte si tiež: Na Slovensku sú niečím nevídaným. Zažiari nitrianska dvojička na olympiáde?

Hokejisti Nitry zvíťazili 3:2 nad Popradom a udržali sa na čele tabuľky. Nitra si v stredu pripísala siedmy triumf z ostatných ôsmich ligových zápasov, Poprad zase šiestu prehru z ostatných siedmych duelov.

Hokejisti Zvolena zvíťazili 3:1 na ľade Dukly Trenčín. Domáci sa v 13. minúte zásluhou Branka Radivojeviča ujali vedenia, v 35. minúte však vyrovnal Peter Hraško a v tretej dvadsaťminútovke hostia skóre otočili.

V 45. minúte strelil víťazný gól Peter Šišovský a o päť minút neskôr upravil na konečných 3:1 pre Zvolen presným zásahom v oslabení Tim Coffman.

Zvolenčania sa v tipsportliovej tabuľke dostali pred Trenčanov na tretiu pozíciu.

Hokejisti Detvy si pripísali už piaty triumf v sérii, keď na ľade Žiliny vyhrali 5:4 po predĺžení. Domáci Žilinčania viedli v tomto súboji 1:0, 3:1 aj 4:2, stačilo im to však len na jeden bod. V 48. minúte totiž skorigoval Filip Surovka a duel poslal do predĺženia Ladislav Ščurko.

Druhý bod pre hostí zariadil v 64. min Juraj Milý.

Tipsport liga 2017/2018 - 44. kolo:

Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Kabáč (Gabor), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 38. Bartánus (Faille, Skalický), 50. Delisle (Gabor, J. Brejčák), 60. Asselin (Skalický, Kubka) - 28. Rudolf Huna (Nádašdi)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Šefčík, Krajčík, 2292 divákov

Banská Bystrica: Lukáš - Trecapelli, Košecký, Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, J. Brejčák - Giľák, Bortňák, Brittain - Hohmann, Tamáši, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nemec, Gründling, Matej Bača, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, Moravčík - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - Kriška, Paukovček, J. Sukeľ - A. Laco, Piatka, Lištiak - Vybiral, Uhrík, L. Žiak

Košice - Nové Zámky 3:2sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. Pacan (Jenčík, Pulli), 31. Jenčík (Spilar, Šedivý), rozhodujúci sam. nájazd Spilar - 24. Šimun (A. Zbořil), 35. Škoda (Šille)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Novák - Bogdaň, Smrek, 2649 divákov

Košice: Habal - Dudáš, B. Kessel, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin, Ovčačík - Jenčík, Pacan, Spilar - Miklík, Boltun, Šoltés - Koyš, Klíma, Kafka - Š. Petráš, Vrábeľ, Hričina

Nové Zámky: Baroš - Husák, Salija, M. Novák, Plášil, Kuzma, M. Jass - R. Varga, L. Jurík, Hřebejk - A. Zbořil, Šimun, Fábry - Lorraine, Šille, Škoda - Ondrušek, Dominik Rehák

Nitra - Poprad 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Kovacs (Blackwater, Ordzovenský), 24. H. Ručkay (Bradley, J. Milam), 26. Blackwater (M. Slovák, Ordzovenský) - 17. P. König (Mlynarovič, Štrauch), 56. Mlynarovič (Svitana, Štrauch)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich - Výleta, Orolin, 2257 divákov

Nitra: M. Laco - T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rýgl, Korím - Macík, Bradley, H. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, J. Ručkay, A. Kollár - Csányi, Šiška, Rzavský

Poprad: V. Kováč - P. König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov - Štrauch, Mlynarovič, Svitana - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Vašaš, Ježek, Hvila

Trenčín - Zvolen 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 13. Radivojevič (Mikula) - 35. Hraško (J. Kováčik, Špirko), 45. Šišovský (Ulrych), 50. Coffman (Obdržálek, Drgoň)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Goga - Synek, Rojík, 2360 divákov

Trenčín: M. Valent - Bačík, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač - Radivojevič, Pardavý, Bezúch - Marcel Hossa, Sádecký, T. Varga - Mikula, Dlouhý, Hecl - Sojčík, J. Švec, D. Hudec - Deveaux

Zvolen: MacIntyre - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Marcinek, Kytnár, Šišovský - Flick, Špirko, Puliš - Síkela, V. Fekiač, Matis

Žilina - Detva 4:5pp (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 10. Húževka (Kozák, Tvrdoň), 17. Kozák (T. Pospíšil, Húževka), 25. J. Jurík (Holovič, Juraško), 43. J. Jurík (Konečný, Holovič) - 12. Belluš, 25. Ščurko (Videlka), 48. Surovka (Belluš), 57. Ščurko (M. Surový, Milý), 64. Milý (Videlka)

Vylúčení: : na 2 min, presilovky: :, oslabenia: :, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Gegáň, Kollár, 1205 divákov

Žilina: T. Tomek - Kozák, Hatala, Juraško, Michal Roman, P. Mikuš, Martin Mazanec, Mendrej, Turian - Tvrdoň, Húževka, T. Pospíšil - J. Jurík, Holovič, Konečný - Rogoň, Ondruš, Stupka - Váňa, Valášek, Dolinajec

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Šimon, Macejko, Gachulinec, Vyskoč, D. Jendroľ - Belluš, Surovka, Sitnikov - Milý, M. Surový, Žilka - Videlka, Murček, Ščurko - Andrisík, Piačka, Róth