Cavendish vyhral tretiu etapu na Okolo Dubaja, novým lídrom sa stal Viviani

Mark Cavendish (v strede) po triumfe v prvej etape februárových pretekov Okolo Abú Zabí. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. feb 2018 o 15:45

Cavendish získal svoj premiérový tohtoročný úspech.

5.Sonny ColbrelliTalianskoBahrain-Merida+0

DUBAJ. Britský cyklista Mark Cavendish z tímu Dimension Data triumfoval v šprintérskej koncovke štvrtkovej 3. etapy pretekov Okolo Dubaja v SAE (6. - 10. februára), ktorá sa znova - rovnako ako utorňajšia aj stredajšia - začala pri Skydive Dubai a tentoraz viedla do Fujairah, merala 180 km.

Druhý skončil Francúz Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits) a tretí bol nemecký obhajca celkového prvenstva Marcel Kittel (Kaťuša-Alpecin).

Cavendish získal svoj premiérový tohtoročný úspech, zároveň dovedna tretí na tomto podujatí.

Holandský víťaz 1. etapy a líder priebežného celkového poradia Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) si prostredníctvom desiatej pozície v cieli síce pôvodne udržal vedenie, ale prestalo to platiť po dodatočnej 20-sekundovej penalizácii za nebezpečnú jazdu.

Na čele klasifikácie ho vystriedal taliansky hrdina 2. etapy Elia Viviani (Quick-Step Floors), vo štvrtok šiesty. Cavendish je sumárne druhý, zaostáva o štyri sekundy, tretí Belgičan Nathan van Hooydonck (BMC Racing Team) o sedem.

V piatok príde na rad 4. etapa opäť od Skydive Dubai (ako aj následná sobotňajšia záverečná súčasť týchto pretekov), ale v tomto prípade do Hatta Dam (172 km). Slovensko nemá na tomto podujatí zastúpenie.

Priebežné celkové poradie po 3. etape:

1.Elia VivianiTalianskoQuick-Step Floors12:19,38 h
2.Mark CavendishV. BritániaDimension Data+4 s
3.Nathan Van HooydonckBelgickoBMC Racing Team+7
4.Magnus CortDánskoAstana Pro Team+8
5.Nacer BouhanniFrancúzskoCofidis+8

Domov»Cyklistika»Cavendish vyhral tretiu etapu na Okolo Dubaja, novým lídrom sa stal Viviani