Naposledy hrala ešte v júli minulého roka. Šramkovej návrat bol suverénny

Rebecca Šramková v premiére vo Fed Cupe vyhrala nad Sarou Erraniovou.
Rebecca Šramková v premiére vo Fed Cupe vyhrala nad Sarou Erraniovou. (Autor: TASR)
SITA|11. feb 2018 o 21:29

Slovenská tenistka stratila vo svojom prvom stretnutí v tomto roku iba tri gemy.

SURPRISE. Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa v nedeľu úspešne vrátila do súťažného diania takmer rok po tom, ako 12. februára 2017 spečatila triumf Sloveniek nad domácimi Taliankami v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie (napokon 3:2 pre hostky).

Aktuálne mala za sebou viac ako polročnú výluku, napriek nej aj chorobe triumfovala suverénne 6:1, 6:2 nad domácou Haley Giavarovou v stretnutí prvého kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF v americkom Surprise v Arizone.

Surprise - 1. kolo kvalifikácie:

Rebecca Šramková (SR-9) - Haley Giavarová (USA)

6:1, 6:2

"Hneď po prílete som ochorela. Ešte stále som na antibiotikách, takže fyzicky sa necítim príliš dobre," uviedla pre agentúru SITA Šramková, ktorú v druhom kole kvalifikácie preverí ďalšia Američanka Zoe Gwen Scandalisová.

"Najprv sa rozohrám na turnajoch ITF v Arizone a Kalifornii. Potom by som chcela využiť chránený renking na turnaji WTA 125K Series v Indian Wells aj na podujatí WTA Premier Mandatory v rovnakom dejisku," predznamenala Šramková ešte v januári.

Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka do nedele naposledy bola v súťažnej akcii 25. júla na antukovom turnaji ITF v Prahe, prehrala v prvom kole so Švajčiarkou Amrou Sadikovicovou a 7. augusta na facebooku oznámila predčasný koniec súťažného ročníka.

"Chránený renking budem môcť využiť na ôsmich turnajoch. Ešte uvidím, ktoré to budú. Určite si ho budem chcieť ušetriť na dve grandslamové podujatia," uviedla bývalá 111. žena svetového rebríčka WTA Šramková, ktorá teraz po výluke figuruje na 411. pozícii.

Domov»Tenis»Naposledy hrala ešte v júli minulého roka. Šramkovej návrat bol suverénny