SME
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Mlynár vypadol vo štvrťfinále, dosiahol životný výsledok

Víťazom mužského šprintu sa stal Johannes Hösflot Klaebo, medzi ženami triumfovala Stina Nilssonová.

Peter Mlynár.Peter Mlynár.(Zdroj: TASR)
Článok pokračuje pod video reklamou

ZOH 2018 - Pjongčang:

Šprint mužov klasickou technikou - 4. štvrťfinále:

1.Oskar SvenssonŠvédsko3:08,77 min
2.Emil IversenNórsko+ 1,44 s
3.Len ValjasKanada+ 2,10 s
4.Alexandr PanžinskijOŠ z Ruska+ 2,38 s
5.Peter MlynárSR+ 7,00 s
6.Sebastian EisenlauerNemecko+ 7,45 s

Šprint žien klasickou technikou - finále:

1.Stina NilssonováŠvédsko3:03,84 min
2.Maiken Caspersen FallováNórsko+ 3,03 s
3.Julia BelorukovováOŠ z Ruska+ 3,37 s
4.Natalia NepriajevováOŠ z Ruska+ 7,14 s
5.Hanna FalkováŠvédsko+ 11,16 s
6.Jessica DigginsováUSA+ 11,23 s
31.Alena ProocházkováSRskončila v kvalifikácii
53.Barbora KlementováSRskončila v kvalifikácii

Šprint mužov klasickou technikou - finále:

1.Johannes Hoesflot KlaeboNórsko3:05,75 min
2.Federico PellegrinoTaliansko+ 1,34 s
3.Alexander BolšunovOŠ z Ruska+ 1,36 s
4.Paal GolbergNórsko+ 3,81 s
5.Oskar SvenssonŠvédsko+ 7,73 s
6.Ristomatti HakolaFínsko+ 20,72 s
23.Peter MlynárSRvypadol vo štvrťfinále
57.Andrej SegečSRskončil v kvalifikácii
62.Miroslav ŠulekSRskončil v kvalifikácii

PJONGČANG. Švédka bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová suverénne triumfovala v šprinte klasickou technikou na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Vo finále zdolala časom 3:03,84 minúty obhajkyňu zo Soči Nórku Maiken Caspersen Fallovú o 3,03 sekundy, bronz vybojovala Julia Belorukovová (OŠ z Ruska).

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili z kvalifikácie.

Medzi mužmi triumfoval Nór Johannes Hösflot Klaebo, striebro získal Federico Pellegrino a bronz Aleksander Bolšunov.

Prečítajte si tiež: Procházková nepostúpila do štvrťfinále, od postupu ju delila necelá sekunda Čítajte 

Slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár skončil vo štvrtom štvrťfinále šprintu klasickou technikou na zimných olympijských hrách v Pjongčangu na piatom mieste a do semifinále sa neprebojoval.

Napriek tomu dosiahol už postupom z kvalifikácie medzi elitnú tridsiatku svoj najprenikavejší výsledok v kariére. Celkovo obsadil 23. miesto.

"Je to fantastický úspech, na ktorý som čakal veľmi dlho. Som nesmierne rád, že sa mi dnešné preteky takto vydarili. Veľmi mi pomohli lyže, náš servis sa dnes vyznamenal. Veľká vďaka však patrí aj všetkým, ktorí ma podporovali," uviedol Mlynár pre RTVS.

"Pre mňa je to úžasný výsledok, z ktorého sa veľmi teším. Vo štvrťfinále som trochu zaspal na štarte. Bola to moja chyba, ale potom som odstup zmazal a súperov dobehol. V zjazde som bol ešte štvrtý, ale Kanaďan Len Väljas mal viac síl a ešte ma obehol," vravel.

"Nebol som v mojom štvrťfinálovom behu posledný, takže s piatym miestom som spokojný. Bolo to veľmi náročné, som rád, že som dokázal bežať rovnocenne so súpermi. S mojím časom by som bol v poslednom štvrťfinále na postupovej pozícii, ale to je len teória, keďže každý beh je iný," dodal Mlynár.

Online prenos: Beh na lyžiach, šprint - ZOH 2018 Pjongčang (Peter Mlynár, štvrťfinále)

Zimné olympijské hry - Beh na lyžiach

13. February 2018 o 12:25
Muži - Šprint (finále)
Prenos
1. Johannes Høsflot Klæbo (Nórsko) 3:05.75
2. Federico Pellegrino (Taliansko) +1.34
3. Aleksander Bolšunov (OAR) +1.36
4. Paal Golberg (Nórsko) +3.81
5. Oskar Svensson (Švédsko) +7.73
6. Ristomatti Hakola (Fínsko) +20.72
Olympijským víťazom v šprinte mužov sa v Pjongčangu po suverénnom finálovom vystúpení stal mladý Nór Johannes Høsflot Klæbo, ktorý za sebou nechal strieborného Taliana Federica Pellegrina aj bronzového Rusa štartujúceho pod neutrálnou vlajkou Aleksandra Bolšunova. Sympatický výkon dnes predviedol aj slovenský reprezentant Peter Mlynár, ktorý po skvelom kvalifikačnom vystúpení dlho bojoval s najlepšími aj vo štvrťfinále, no napokon to na postup nestačilo. Napriek tomu zaznamenal vo veku 29 rokov svoj najlepší výsledok v kariére. S týmto konštatovaním sa s vami zo šprintérskych súťaží v bežeckom lyžovaní už definitívne lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa!
Šprint mužov sa práve v tejto chvíli skončil!
JOHANNES HØSFLOT KLÆBO nenechal absolútne nič na náhodu a v druhej polovici finále absolútne prevalcoval svoju konkurenciu. Stáva sa tak olympijským víťazom v šprinte mužov. Po neuveriteľne tesnom súboji získava striebornú medailu Federico Pellegrino z Talianska, s bronzom sa bude musieť uspokojiť Aleksander Bolšunov z tímu olympijských športovcov z Ruska.
FináleJohannes Høsflot Klæbo snáď nemá dno fyzických síl, jeho výkon v náročných stúpaniach dnes pravdepodobne definitívne rozhodne o držiteľovi zlatej olympijskej medaily. Mladučký Nór sa oddelil od zvyšku štartového poľa, o striebro si to rozdajú Federico Pellegrino s Aleksandrom Bolšunovom.
FináleAleksander Bolšunov napodobňuje svoju taktiku z úspešného semifinále, keď už od úvodných metrov napálil poriadne vysoké tempo, ktoré dokáže stíhať len Johannes Høsflot Klæbo. Štartové pole je už v polovici pretekov poriadne natiahnuté.
Finále v šprinte mužov sa práve v tejto chvíli začalo.
Kompletné finálové obsadenie v mužskom šprinte na olympijských hrách v Pjongčangu vyzerá takto: Ristomatti Hakola z Fínska, nórske duo, Johannes Høsflot Klæbo a Paal Golberg, Švédsko zastupuje Oskar Svensson, o medailu zabojuje aj Talian Federico Pellegrino, no a ukázať sa bude chiceť aj Aleksander Bolšunov z tímu olympijských športovcov z Ruska. Skutočne exkluzívna zostava, v najbližších približne troch minútach sa máme na čo tešiť.
Poznáme finálové obsadenie, najskôr si to o olympijské medaily rozdá šesť najrýchlejších žien dnešného šprintu.
Druhé semifinále mužov sa práve v tejto chvíli skončilo.
2. sVeľkú formu dnes ukazuje od začiatku bojov Ristomatti Hakola, ktorý si bez väčších problémov postrážil postup do finále. Spoločne s ním ide ďalej aj Oskar Svensson. S časom z tohto semifinále nepostúpi nikto, bez šance je už aj tretí Len Valjas z Kanady.
2. sZa Hakolom sa drží Oskar Svensson, ktorý sa s Fínom spojil a snažia sa odtrhnúť od zvyšku štartového poľa.
2. sOd úvodných metrov sa o tempo stará najrýchlejší muž kvalifikácie Ristomatti Hakola, zatiaľ však sledujeme pomerne veľkú taktickú bitku.
Druhé semifinále mužov práve v tejto chvíli odštartovalo.
V druhom semifinále už nenájdeme taký zoznam veľkých favoritov na medailu, no napriek tomu sa môžeme tešiť na veľký boj o postup do finále. K najzaujímavejším menám tu patria Emil Iversen z Nórska, Ristomatti Hakola z Fínska či Oskar Svensson zo Švédska. Z druhého semifinále sa tak stalo také malé škandinávske derby.
Prvé semifinále mužov sa práve skončilo.
1. sPre jasný postup do finále si prišiel favorit favoritov Johannes Høsflot Klæbo, Federico Pellegrino napokon zabojoval o finálovú miestenku s Aleksandrom Bolšunovom, štvrtý končí Paal Golberg. Sledovali sme však neuveriteľne rýchle semifinále, veď čas víťaza je 3:06.01. Bolšunov s Golbergom tak majú obrovskú nádej na postup s časom.
1. sTak toto je veľmi dramatická bitka. Johannes Høsflot Klæbo nasadil v jednom zo stúpaní, za ním sa vydal Federico Pellegrino, naopak, mierne zaostáva Bolšunov, za ním už vidíme Paala Golberga.
1. sNo tak toto vyzerá na skvelú bitku najväčších favoritov. Obrovské tempo už od úvodu nasadila dvojica Bolšunov-Klæbo. Stíhať sa snaží aj Federico Pellegrino.
Prvé semifinále mužov sa práve v tejto chvíli začalo.
Do úvodného semifnále nastupujú hneď dvaja najväčší favoriti na zlato Johannes Høsflot Klæbo, Federico Pellegrino, ktorí sú doplnení o Aleksandra Bolšunova či Paala Golberga.
Štvrťfinálové súboje mužov máme za sebou, teraz nás čaká semifinálový boj medzi ženskými šprintérkami.
Piate štvrťfinále sa práve v tejto chvíli skončilo.
5. št.Z posledného štvrťfinále napokon postupuje dvojica Martti Jylhae-Baptiste Gros. Čas tretieho Thomas Binga z Nemecka je bez nádeje na postup.
5. št.No tak pozor. V jednom zo stúpaní sa zrazili Američan Hamilton s Fínom Vuorinenom, navyše o lyžu prišiel Alexej Vitsenko. Tak napokon sa nám boj o postup zúžil na trojicu pretekárov.
5. št.Podľa predpokladov zatiaľ sledujeme v poslednom štvrťfinále mužov mimoriadne vyrovnaný súboj. Zatiaľ vidíme celú šesticu pohromade.
5. št.Piate štvrťfinále mužov sa práve v tejto chvíli začalo.
Posledné mužské štvrťfinále bude bez nejakého výraznejšieho favorita, šancu na postup má všetkých šesť šprintérov.
Štvrté štvrťfinále sa práve v tejto chvíli skončilo.
Štvrté štvrťfinále napokon ovládol Oskar Svensson zo Švédska, ako druhý postupuje Nór Emil Iversen. Peter Mlynár sa napokon prepadol na piate miesto, s časom 3:15.77 pravdepodobne do semifinále nepostúpi, ale napriek tomu to bol zo strany slovenského reprezentanta veľmi sympatický výkon.
4. št.Na úplnom čele vidíme Oskara Svenssona zo Švédska, za ktorým sa zoradili Iversen s Panžinským, Peter Mlynár bude bojovať o štvrté miesto s Lenom Valjasom.
4. št.Peter Mlynár sa súbojov s veľkými favoritmi vôbec nebojí a v náročnom stúpaní sa drží v stope s najväčším favoritom Panžinským.
4. št.Peter Mlynár síce mierne na štarte zaostal, avšak štartové pole vedie Aleksander Panžinskij, ktorý nezvolil nijak ostré tempo, a tak sa Slovák zatiaľ drží so svojimi súpermi.
Štvrté štvrťfinále aj s Petrom Mlynárom práve v tejto chvíli odštartovalo!
No a v tomto momente už zbystrime pozornosť. Vo štvrťfinále s číslom štyri sa totiž vo svojich životných pretekoch predstaví aj Slovák Peter Mlynár. Jeho súpermi budú napríklad Oskar Svensson, Aleksander Panžinskj či Emil Iversen.
Tretie štvrťfinále sa práve v tejto chvíli skončilo.
3. št.Podľa predpokladov Aleskander Bolšunov s Ristomattim Hakolom si postup postrážili, no a navyše s časom 3:08.45 dávajú šancu na postup aj v tomto štvrťfinále tretiemu IIvovi Niskanenovi, ktorý stratil len necelé štyri sekundy. Sledovali sme zatiaľ najrýchlejšie štvrťfinále.
3. št.Na čele tohto štvrťfinále zatiaľ vidíme Aleksandra Bolšunova, za ktorým sa zoradila dvojica Fínov Hakola a Niskanen.
3. št.No tak pozor. Hneď na štarte mal obrovské problémy Švéd Viktor Thorn, ktorý zajazdil mimoriadne kvalitne kvalifikáciu, no štart výrazne pokazil a okamžite začína strácať.
Tretie štvrťfinále sa práve začalo.
V treťom štvrťfinále uvidíme okrem iných aj najrýchlejšieho muža kvalifikácie Ristomattiho Hakolu či tretieho najrýchlejšieho z dopoludňajších jázd Aleksandra Bolšunova.
Druhé štvrťfinále mužov sa práve skončilo.
2. št.Federico Pellegrino postupuje bez najmenších problémov, spolu s ním ide ďalej aj Paal Golberg. Na čas to zatiaľ stačí aj pre Calleho Halfvarssona a prekvapujúco aj pre Estónca Marka Kilpa.
2. št.Federico Pellegrino sa do týchto chvíľ držal vzadu, no v jednom zo stúpaní predviedol zdrvujúci nástup a vytvoril si pomerne výrazný náskok pred svojimi súpermi.
2. št.No tak v prvých desiatkach metrov sa do toho poriadne oprel najmä Eirik Brandsdaal, ktorý si však v jednom zo stúpaní pristúpil palicu a mierne tak stráca. Na úplnom čele vidíme Calleho Halfvarssona.
Druhé štvrťfinále mužov sa v tejto chvíli začalo.
V nasledujúcom štvrťfinále púta pozornosť hneď niekoľko mien na čele s Federicom Pellegrinom z Talianska, Švédom Callem Halfvarssonom či nórskym reprezentantom Paalom Golbergom.
Prvé štvrťfinále mužov sa práve skončilo.
1. št.Bez problémov napokon z prvého miesta postupuje Johannes Høsflot Klæbo, ktorého po nádhernom súboji na cieľovej rovinke dopĺňa v semifinále aj Teodor Peterson, ktorý zdolal Francúza Richarda Jouvea.
1. št.Johannes Høsflot Klæbo už v tejto chvíli "utrhol" všetkých svojich konkurentov, za ním sa už strhol boj o druhé postupové miesto.
1. št.Johannes Høsflot Klæbo sa nikam od úvodu neponáhľa, napriek tomu vedie celé štartové pole prvého štvrťfinále. Za ním už vyrazilo prekvapenie kvalifikácie z Talianska Maicol Rastelli.
1. št.Hneď v úvodnom štvrťfinále vidíme najväčšieho favorita na zlato Johannes Høsflota Klæba, ktorý však už uponáhľaným štartom ukázal veľkú nervozitu. Uvidíme, ako mu situáciu na trati skomplikuje napríklad Teodor Peterson Alexej Poltoranin či Erik Bjornsen.
Prvé štvrťfinále v šprinte mužov sa práve v tejto chvíli začalo.
Štartová listina 1. štvrťfinále:

Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
Maicol Rastelli (ITA)
Teodor Peterson (SWE)
Alexej Poltoranin (KAZ)
Richard Jouve (FRA)
Erik Bjornsen (USA)

Štartová listina 2. štvrťfinále:

Federico Pellegrino (ITA)
Calle Halfvarsson (SWE)
Paal Golberg (NOR)
Marko Kilp (EST)
Eirik Brandsdal (NOR)
Kamil Bury (POL)

Štartová listina 3. štvrťfinále:

Ristomatti Hakola (FIN)
Aleksander Bolšunov (OAR)
Viktor Thorn (SWE)
Jovian Hediger (SUI)
Iivo Niskanen (FIN)
Aliaksandr Voranau (BLR)

Štartová listina 4. štvrťfinále:

Aleksander Panžinskij (OAR)
Oskar Svensson (SWE)
Emil Iversen (NOR)
Sebastian Eisenlauer (GER)
PETER MLYNÁR (SLOVENSKO)
Len Valjas (CAN)

Štartová listina 5. štvrťfinále:

Alexej Vitsenko (OAR)
Simeon Hamilton (USA)
Baptiste Gros (FRA)
Thomas Bing (GER)
Lauri Vuorinen (FIN)
Martti Jylhae (FIN)
Tak ako v prípade žien, aj v mužskej kategórii postupuje do semifinále 12 pretekárov. Z každého štvrťfinále idú dvaja najrýchlejší, no a desiatka semifinalistov bude ešte doplnená o dvojicu postupujúcu na základe dosiahnutého času.
Po ženských štvrťfinálových jazdách uvidíme aj boj o postup do semifinále v podaní mužov. Na veľkú radosť slovenských fanúšikov sa do najlepšej tridsiatky prebojoval aj Slovák Peter Mlynár, ktorý zajazdil 25. najrýchlejší čas.

KVALIFIKÁCIU OVLÁDOL FÍN HAKOLA, PREKVAPENÍ BOLO NIEKOĽKO

Víťazom dopoludňajšej kvalifikácie sa stal fínsky šprintér Ristomatti Hakola, ktorý za sebou nechal aj suveréna tejto sezóny Johannesa Høsflota Klæba z Nórska. Tretie miesto potom obsadil ruský šprintér nastupujúci pod neutrálnou vlajkou Aleksander Bolšunov. Najpríjemnejším prekvapením kvalifikácie mužov bol určite výkon Petra Mlynára, no zaujímavý výsledok štvrtým najrýchlejším časom dosiahol aj Talian Maicol Rastelli. Kým medzi ženami postuúpili v podstate všetky favoritky, tak v mužskej časti zaváhali okrem iných Kanaďan Alex Harvey, Američan Andrew Newell či Poliak Maciej Starega. Slovensko malo na štarte okrem úspešného Petra Mlynára aj ďalšiu dvojicu pretekárov. Na 56. priečke skončil Andrej Segeč, Miroslav Šulek obsadil 61. pozíciu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:25.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 5. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 6. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 7. Nestarnú, ale dozrievajú
 8. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
 2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
 3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 6. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
 7. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 8. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
 9. Slováci sú chlebovým národom
 10. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 1. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 12 578
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 12 026
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 11 575
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 9 920
 5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 9 200
 6. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 8 727
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 855
 8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 7 339
 9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 7 118
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 380

Téma: Online prenosy


Článok je zaradený aj do ďalších tém Zimné olympijské hry (história, rekordy, športy, zaujímavosti)

Hlavné správy zo Sme.sk

CYNICKÁ OBLUDA

Starý metalista Harabin

Škoda, že nehrajú niečo pôvodné, len coververzie, ale Vlasť je skvelý názov pre deadmetalovú kapelu.

Andruskó uzavrel dohodu o vine a treste, jeho výšku neprezradili

Dohoda je uzavretá len v trestnej veci Kuciakovej vraždy.

Polícia odváža Zoltána Andruskóa z Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku.
Prezidentka Čaputová.

Ako o Gorile nehovoril pravdu Robert Fico

Expremiér sa stále vyhýba otázke, či bol v byte na Vazovovej ulici.

Neprehliadnite tiež

Na Svetovom pohári vybojovala Slovenka medailu aj rekord

Trníková zaplávala juniorský rekord.

Nikoleta Trníková s bronzovou medailou na Svetovom pohári v Berlíne.
Samuel Buček.

NBA môže prísť o 800 miliónov fanúšikov, za všetko môže jeden status

Štátna televízia odmieta vysielať zápasy Houstonu.

Kyle Lowry (dole) skóruje vo finálovom zápase NBA 2018/2019.
Martin Bakoš (vľavo) a Marek Ďaloga.