Výsledky 15.2.2018 - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018)

Pozrite si výsledky zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu zo dňa 15. februára 2018.

Nemecký pár Annika Hockeová a Ruben Blommaert na začiatku svojej jazdy.(Zdroj: TASR/AP)
Článok pokračuje pod video reklamou

Akrobatické lyžovanie

12:00 aerials ženy – kvalifikácia (1. kolo)

1.Alexandra OrlovováOŠ z Ruska102,22 b
2.Hanna HuskovováBielorusko100,45 b
3.Mengtao XuČína99,37 b

12:45 aerials ženy - kvalifikácia (2. kolo)

1.Alla TsuperováBielorusko99,37 b
2.Fanyu KongČína95,17 b
3.Laura PeelováAustrália89,46 b

Alpské lyžovanie

2:00 obrovský slalom ženy - 1. kolo

1.Manuela MoelggováTaliansko1:10,62 min
2.Mikaela ShiffrinováUSA+0,20 s
3.Federica BrignoneováTaliansko+0,29
12.Petra VlhováSlovensko+1,09 s
42.Barbara KantorováSlovensko+7,12
43.Soňa MoravčíkováSlovensko+7,26
Prečítajte si tiež: Vlhová skončila tesne mimo najlepšej desiatky, hladko postúpila do druhého kola

5:45 obrovský slalom ženy - 1. a 2. kolo (konečné poradie)

1.Mikaela ShiffrinováUSA2:20,02 min
2.Ragnhild MowinckelováNórsko+ 0,39 s
3.Federica BrignoneováTaliansko+ 0,46 s
4.Viktoria RebensburgováNemecko+ 0,58 s
5.Marta BassinováTaliansko+ 0,67 s
6.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,03 s
7.Tessa WorleyováFrancúzsko+ 1,04 s
8.Manuela MoelggováTaliansko+ 1,18 s
13.Petra VlhováSR+ 2,11 s
37.Soňa MoravčíkováSR+ 11,97 s
41.Barbara KantorováSR+ 12,92 s
Prečítajte si tiež: Vlhová skončila v obrovskom slalome mimo najlepšej desiatky, triumfovala Shiffrinová

3:00 zjazd muži

1.Aksel Lund SvindalNórsko1:40,25 min
2.Kjetil JansrudNórsko+ 0,12 s
3.Beat FeuzŠvajčiarsko+ 0,18 s
4.Dominik ParisTaliansko+ 0,54 s
5.Thomas DressenNemecko+ 0,78 s
6.Peter FillTaliansko+ 0,83 s
7.Vincent KriechmayrRakúsko+ 0,94 s
8.Brice RogerFrancúzsko+ 1,14 s
9.Matthias MayerRakúsko+ 1,21 s
10.Andreas SanderNemecko+ 1,37 s
Prečítajte si tiež: Nórsko má konečne olympijské zlato aj v zjazde, postaral sa oň Svindal

Biatlon

9:15 individuálne preteky žien - 15 km

1.Hanna ÖbergováŠvédsko41:07,2 min0
2.Anastasia KuzminováSR+ 24,7 s2
3.Laura DahlmeierováNemecko+ 41,2 s1
4.Franziska PreussováNemecko+ 59,7 s0
5.Paulína FialkováSR+ 1:02,3 min1
6.Monika HojniszováPoľsko+ 1:54,8 min1
7.Dorothea WiererováTaliansko+ 2:08,6 min2
8.Elisa GasparinováŠvajčiarsko+ 2:15,2 min1
64.Ivona FialkováSR+ 6:57,2 min6
87.Terézia PoliakováSR+ 13:39,1 min10
Prečítajte si tiež: Kuzminová získala ďalšie striebro, Fialková skončila piata

12:20 individuálne preteky mužov - 20 km

1.Johannes Thingnes BöNórsko48:03,8 min2
2.Jakov FakSlovinsko+ 5,5 s0
3.Dominik LandertingerRakúsko+ 14,2 s0
4.Sebastian SamuelssonŠvédsko+ 29,1 s1
5.Martin FourcadeFrancúzsko+ 42,4 s2
6.Benjamin WegerŠvajčiarsko+ 48,6 s1
7.Michal KrčmářČR+ 1:15,5 min1
8.Fredrik LindströmŠvédsko+ 1:22,1 min1
34.Matej KazárSR+ 3:48,6 min2
84.Martin OtčenášSR+ 9:12,2 min5
85.Michal ŠimaSR+ 9:48,5 min6
86.Tomáš HasillaSR+ 10:51,4 min9
Prečítajte si tiež: Zo Slovákov skončil najvyššie Kazár, zlato získal Johannes Thingnes Bö

Curling - muži

6:05 USA - Taliansko 9:10 (muži - 3. kolo)

6:05 Nórsko - Kanada 4:7 po 9. zmene (muži - 3. kolo)

6:05 Veľká Británia - Japonsko 6:5 (muži - 3. kolo)

6:05 Dánsko - Švajčiarsko 7:9 (muži - 3. kolo)

Curling - ženy

1:05 Kanada - Kórejská republika 6:8 (ženy - 2. kolo)

1:05 Dánsko - Japonsko 5:8 (ženy - 2. kolo)

1:05 Čína - OŠ z Ruska 6:7 po extra-zmene (ženy - 2. kolo)

1:05 Veľká Británia - USA 4:7 (ženy - 2. kolo)

12:05 Čína - Veľká Británia 7:8 po 11. zmene (ženy - 3. kolo)

12:05 Kanada - Švédsko 6:7 po 11. zmene (ženy - 3. kolo)

12:05 USA - Švajčiarsko 5:6 (ženy - 3. kolo)

12:05 Kórejská republika - Japonsko 5:7 (ženy - 3. kolo)

Klasické lyžovanie

7:30 preteky voľnou technikou ženy - 10 km

1.Ranghild HagováNórsko25:00,5 min
2.Charlotte KallováŠvédsko+ 20,3 s
3.Krista PärmäkoskiováFínsko+ 31,9 s
.Marit BjörgenováNórsko+ 31,9 s
5.Jessica DigginsováUSA+ 35,2 s
6.Nathalie von SiebenthalováŠvajčiarsko+ 49,8 s
7.Ingvild Flugstad ÖstbergováNórsko+ 1:05,5 min
58.Alena ProcházkováSR+ 3:59,0 min
Prečítajte si tiež: Hagová vyhrala preteky na desať kilometrov, Procházková stratila takmer štyri minúty

Krasokorčuľovanie

2:30 voľný program - športové dvojice (konečné poradie)

1.Aľona Savčenková, Bruno MassotNemecko235,90 b
2.Suej Wen-ťing, Chan CchungČína235,47 b
3.Meagan Duhamelová, Eric RadfordKanada230,15 b
4.Jevgenija Tarasovová, Vladimir MorozovOŠ z Ruska224,93 b
5.Vanessa Jamesová, Morgan CipresFrancúzsko218,53 b
6.Valentina Marcheiová, Ondřej HotárekTaliansko216,59 b
7.Batalija Zabijaková, Alexander EnbertOŠ z Ruska212,88 b
8.Jü Siao-jü, Čang ChaoČína204,10 b
Prečítajte si tiež: Nemecká dvojica predviedla skvelú voľnú jazdu a získala zlato

Ľadový hokej - muži

4:10 Fínsko - Nemecko 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly:
4. Lepistö, 16. Pyörälä, 38. Tolvanen, 39. Kukkonen, 53. Kemppainen - 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Prečítajte si tiež: Fínski hokejisti ďalšie prekvapenie nedopustili, poľahky zdolali Nemcov

8:40 Nórsko - Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly:
6. P. Lindholm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand

Prečítajte si tiež: Švédsko vo svojom prvom zápase zdolalo Nórsko, neinkasovalo ani raz

13:10 Švajčiarsko - Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 48. Moser - 3. Bourque, 8. Noreau, 25. Bourque, 26. Wolski, 55. Wolski

Prečítajte si tiež: Kanaďania vstúpili do olympiády úspešne, Švajčiarov zdolali o štyri góly

13:10 Česko - Južná Kórea 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) - 8. Cho (Radunske)

Prečítajte si tiež: Českí hokejisti sa vytrápili s Juhokórejčanmi, vyhrali iba tesne o gól

Ľadový hokej - ženy

4:10 USA - Kanada 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly:
41. Coynová - 28. Agostová-Marcianová, 35. Nurseová

8:40 Olympijskí športovci z Ruska - Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly:
45. Šochinová - 18. a 21. Karvinenová, 40. Väliläová, 53. Tuominenová, 56. Nieminenová

Konečná tabuľka A-skupiny
1.Kanada3300011:29 b
2.USA320019:36 b
3.Fínsko310027:83 b
4.OŠ z Ruska300031:150 b

Rýchlokorčuľovanie

12:00 10 000 m muži – finále

1.Ted Jan BloemenKanada12:39,77 min
2.Jorrit BergsmaHolandsko12:41,98 min
3.Nicola TumoleroTaliansko12:54,32 min
4.Lee Seung HoonKórejská republika12:55,54 min
5.Jordan BelchosKanada12:59,51 min
6.Sven KramerHolandsko13:01,02 min
7.Patrick BeckertNemecko13:01,94 min
8.Bart SwingsBelgicko13:03,53 min

Sane

13:30 tímové štafety

1.NemeckoGeisenbergerová, Ludwig, Wendl/Arlt2:24,517 min
2.KanadaGoughová, Edney, Walker/Snith2:24,872 min
3.RakúskoEgleová, Gleirscher, Penz/Fischler2:24,988 min
4.USA 2:25,091 min
5.Taliansko 2:25,093 min
6.Lotyšsko 2:25,315 min
7.OŠ z Ruska 2:25,349 min
8.Poľsko 2:26,413 min
11.SlovenskoŠimoňáková, Ninis, Solčanský/Stuchlák2:26,993 min
Prečítajte si tiež: Tímovú súťaž sánkarov vyhrali Nemci, Slováci si oproti poslednej olympiáde pohoršili

Skeleton

2:00 Muži (poradie po dvoch zo štyroch jázd)

1.Jun Sung-binKórejská republika1:40,35 min
2.Nikita TregubovOŠR1:41,09
3.Martins DukursLotyšsko1:41,23

Snoubording

3:00 snoubordkros muži - kvalifikácia (1. kolo)

1.Pierre VaultierFrancúzsko1:13,14 min
2.Omar VisintinTaliansko+ 0,11 s
3.Regino HernándezŠpanielsko+ 0,53 s

4:10 snoubordkros muži - kvalifikácia (1. kolo)

1.Jarryd HughesAustrália1:13,73 min
2.Lucas EguibarŠpanielsko+ 0,72 s
3.Mick DierdorffUSA+ 0,79 s

6:41 snoubordkros muži - finále

1.Pierre VaultierFrancúzsko
2.Jarryd HughesAustrália
3.Regino HernándezŠpanielsko
4.Nick BaumgartnerUSA
5.Mick DierdorffUSA
6.Alex PullinAustrália
7.Alessandro HämmerleRakúsko
8.Martin NörlNemecko

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 863
  2. Najužitočnejšia appka 17 765
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 13 042
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 510
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 8 994
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 324
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 5 312
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska! 4 641
  9. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 212
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 807

Téma: Zimné olympijské hry (história, rekordy, športy, zaujímavosti)


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Ako sa z mafiánov stávajú ctihodní občania

Mafiánom pomáhajú kontakty s políciou.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Všetko zadarmo, Fico sa vrátil

Šéf Smeru je späť, skúša starú formu.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Súd podľa Fica

Fico svoj návrh nemyslí celkom vážne.

Neprehliadnite tiež

Najlepším hráčom na svete je Modrič, porazil Ronalda aj Salaha

Pozrite si ocenených v ankete The Best FIFA Football Awards.

Rada by som aj ostatných nakazila chuťou víťaziť, vraví Kuzminová

Olympijská víťazka sa pripravuje na novú sezónu.

Keď v slovenskej lige začal, jeho dvaja spoluhráči neboli na svete

Nikto nemá na konte v slovenskej lige toľko zápas ako Viktor Pečovský.

Vlhovej auto bolo súčasťou havárie. Možnej tragédii sa vyhla

Vinník bol človek, ktorý išiel veľmi rýchlo.