SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Výsledky 15.2.2018 - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018)

Pozrite si výsledky zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu zo dňa 15. februára 2018.

Nemecký pár Annika Hockeová a Ruben Blommaert na začiatku svojej jazdy.Nemecký pár Annika Hockeová a Ruben Blommaert na začiatku svojej jazdy. (Zdroj: TASR/AP)

Akrobatické lyžovanie

12:00 aerials ženy – kvalifikácia (1. kolo)

1.Alexandra OrlovováOŠ z Ruska102,22 b
2.Hanna HuskovováBielorusko100,45 b
3.Mengtao XuČína99,37 b

12:45 aerials ženy - kvalifikácia (2. kolo)

1.Alla TsuperováBielorusko99,37 b
2.Fanyu KongČína95,17 b
3.Laura PeelováAustrália89,46 b

Alpské lyžovanie

2:00 obrovský slalom ženy - 1. kolo

1.Manuela MoelggováTaliansko1:10,62 min
2.Mikaela ShiffrinováUSA+0,20 s
3.Federica BrignoneováTaliansko+0,29
12.Petra VlhováSlovensko+1,09 s
42.Barbara KantorováSlovensko+7,12
43.Soňa MoravčíkováSlovensko+7,26
Prečítajte si tiež: Vlhová skončila tesne mimo najlepšej desiatky, hladko postúpila do druhého kola Čítajte 

5:45 obrovský slalom ženy - 1. a 2. kolo (konečné poradie)

Skryť Vypnúť reklamu
1.Mikaela ShiffrinováUSA2:20,02 min
2.Ragnhild MowinckelováNórsko+ 0,39 s
3.Federica BrignoneováTaliansko+ 0,46 s
4.Viktoria RebensburgováNemecko+ 0,58 s
5.Marta BassinováTaliansko+ 0,67 s
6.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,03 s
7.Tessa WorleyováFrancúzsko+ 1,04 s
8.Manuela MoelggováTaliansko+ 1,18 s
13.Petra VlhováSR+ 2,11 s
37.Soňa MoravčíkováSR+ 11,97 s
41.Barbara KantorováSR+ 12,92 s
Prečítajte si tiež: Vlhová skončila v obrovskom slalome mimo najlepšej desiatky, triumfovala Shiffrinová Čítajte 

3:00 zjazd muži

1.Aksel Lund SvindalNórsko1:40,25 min
2.Kjetil JansrudNórsko+ 0,12 s
3.Beat FeuzŠvajčiarsko+ 0,18 s
4.Dominik ParisTaliansko+ 0,54 s
5.Thomas DressenNemecko+ 0,78 s
6.Peter FillTaliansko+ 0,83 s
7.Vincent KriechmayrRakúsko+ 0,94 s
8.Brice RogerFrancúzsko+ 1,14 s
9.Matthias MayerRakúsko+ 1,21 s
10.Andreas SanderNemecko+ 1,37 s
Prečítajte si tiež: Nórsko má konečne olympijské zlato aj v zjazde, postaral sa oň Svindal Čítajte 

Biatlon

9:15 individuálne preteky žien - 15 km

1.Hanna ÖbergováŠvédsko41:07,2 min0
2.Anastasia KuzminováSR+ 24,7 s2
3.Laura DahlmeierováNemecko+ 41,2 s1
4.Franziska PreussováNemecko+ 59,7 s0
5.Paulína FialkováSR+ 1:02,3 min1
6.Monika HojniszováPoľsko+ 1:54,8 min1
7.Dorothea WiererováTaliansko+ 2:08,6 min2
8.Elisa GasparinováŠvajčiarsko+ 2:15,2 min1
64.Ivona FialkováSR+ 6:57,2 min6
87.Terézia PoliakováSR+ 13:39,1 min10
Prečítajte si tiež: Kuzminová získala ďalšie striebro, Fialková skončila piata Čítajte 

12:20 individuálne preteky mužov - 20 km

1.Johannes Thingnes BöNórsko48:03,8 min2
2.Jakov FakSlovinsko+ 5,5 s0
3.Dominik LandertingerRakúsko+ 14,2 s0
4.Sebastian SamuelssonŠvédsko+ 29,1 s1
5.Martin FourcadeFrancúzsko+ 42,4 s2
6.Benjamin WegerŠvajčiarsko+ 48,6 s1
7.Michal KrčmářČR+ 1:15,5 min1
8.Fredrik LindströmŠvédsko+ 1:22,1 min1
34.Matej KazárSR+ 3:48,6 min2
84.Martin OtčenášSR+ 9:12,2 min5
85.Michal ŠimaSR+ 9:48,5 min6
86.Tomáš HasillaSR+ 10:51,4 min9
Prečítajte si tiež: Zo Slovákov skončil najvyššie Kazár, zlato získal Johannes Thingnes Bö Čítajte 

Curling - muži

6:05 USA - Taliansko 9:10 (muži - 3. kolo)

6:05 Nórsko - Kanada 4:7 po 9. zmene (muži - 3. kolo)

6:05 Veľká Británia - Japonsko 6:5 (muži - 3. kolo)

6:05 Dánsko - Švajčiarsko 7:9 (muži - 3. kolo)

Curling - ženy

1:05 Kanada - Kórejská republika 6:8 (ženy - 2. kolo)

1:05 Dánsko - Japonsko 5:8 (ženy - 2. kolo)

1:05 Čína - OŠ z Ruska 6:7 po extra-zmene (ženy - 2. kolo)

1:05 Veľká Británia - USA 4:7 (ženy - 2. kolo)

12:05 Čína - Veľká Británia 7:8 po 11. zmene (ženy - 3. kolo)

12:05 Kanada - Švédsko 6:7 po 11. zmene (ženy - 3. kolo)

12:05 USA - Švajčiarsko 5:6 (ženy - 3. kolo)

12:05 Kórejská republika - Japonsko 5:7 (ženy - 3. kolo)

Klasické lyžovanie

7:30 preteky voľnou technikou ženy - 10 km

Skryť Vypnúť reklamu
1.Ranghild HagováNórsko25:00,5 min
2.Charlotte KallováŠvédsko+ 20,3 s
3.Krista PärmäkoskiováFínsko+ 31,9 s
.Marit BjörgenováNórsko+ 31,9 s
5.Jessica DigginsováUSA+ 35,2 s
6.Nathalie von SiebenthalováŠvajčiarsko+ 49,8 s
7.Ingvild Flugstad ÖstbergováNórsko+ 1:05,5 min
58.Alena ProcházkováSR+ 3:59,0 min
Prečítajte si tiež: Hagová vyhrala preteky na desať kilometrov, Procházková stratila takmer štyri minúty Čítajte 

Krasokorčuľovanie

2:30 voľný program - športové dvojice (konečné poradie)

1.Aľona Savčenková, Bruno MassotNemecko235,90 b
2.Suej Wen-ťing, Chan CchungČína235,47 b
3.Meagan Duhamelová, Eric RadfordKanada230,15 b
4.Jevgenija Tarasovová, Vladimir MorozovOŠ z Ruska224,93 b
5.Vanessa Jamesová, Morgan CipresFrancúzsko218,53 b
6.Valentina Marcheiová, Ondřej HotárekTaliansko216,59 b
7.Batalija Zabijaková, Alexander EnbertOŠ z Ruska212,88 b
8.Jü Siao-jü, Čang ChaoČína204,10 b
Prečítajte si tiež: Nemecká dvojica predviedla skvelú voľnú jazdu a získala zlato Čítajte 

Ľadový hokej - muži

4:10 Fínsko - Nemecko 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly:
4. Lepistö, 16. Pyörälä, 38. Tolvanen, 39. Kukkonen, 53. Kemppainen - 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Prečítajte si tiež: Fínski hokejisti ďalšie prekvapenie nedopustili, poľahky zdolali Nemcov Čítajte 

8:40 Nórsko - Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly:
6. P. Lindholm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand

Prečítajte si tiež: Švédsko vo svojom prvom zápase zdolalo Nórsko, neinkasovalo ani raz Čítajte 

13:10 Švajčiarsko - Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 48. Moser - 3. Bourque, 8. Noreau, 25. Bourque, 26. Wolski, 55. Wolski

Prečítajte si tiež: Kanaďania vstúpili do olympiády úspešne, Švajčiarov zdolali o štyri góly Čítajte 

13:10 Česko - Južná Kórea 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) - 8. Cho (Radunske)

Prečítajte si tiež: Českí hokejisti sa vytrápili s Juhokórejčanmi, vyhrali iba tesne o gól Čítajte 

Ľadový hokej - ženy

4:10 USA - Kanada 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly:
41. Coynová - 28. Agostová-Marcianová, 35. Nurseová

8:40 Olympijskí športovci z Ruska - Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly:
45. Šochinová - 18. a 21. Karvinenová, 40. Väliläová, 53. Tuominenová, 56. Nieminenová

Skryť Vypnúť reklamu
Konečná tabuľka A-skupiny
1.Kanada3300011:29 b
2.USA320019:36 b
3.Fínsko310027:83 b
4.OŠ z Ruska300031:150 b

Rýchlokorčuľovanie

12:00 10 000 m muži – finále

1.Ted Jan BloemenKanada12:39,77 min
2.Jorrit BergsmaHolandsko12:41,98 min
3.Nicola TumoleroTaliansko12:54,32 min
4.Lee Seung HoonKórejská republika12:55,54 min
5.Jordan BelchosKanada12:59,51 min
6.Sven KramerHolandsko13:01,02 min
7.Patrick BeckertNemecko13:01,94 min
8.Bart SwingsBelgicko13:03,53 min

Sane

13:30 tímové štafety

1.NemeckoGeisenbergerová, Ludwig, Wendl/Arlt2:24,517 min
2.KanadaGoughová, Edney, Walker/Snith2:24,872 min
3.RakúskoEgleová, Gleirscher, Penz/Fischler2:24,988 min
4.USA 2:25,091 min
5.Taliansko 2:25,093 min
6.Lotyšsko 2:25,315 min
7.OŠ z Ruska 2:25,349 min
8.Poľsko 2:26,413 min
11.SlovenskoŠimoňáková, Ninis, Solčanský/Stuchlák2:26,993 min
Prečítajte si tiež: Tímovú súťaž sánkarov vyhrali Nemci, Slováci si oproti poslednej olympiáde pohoršili Čítajte 

Skeleton

2:00 Muži (poradie po dvoch zo štyroch jázd)

1.Jun Sung-binKórejská republika1:40,35 min
2.Nikita TregubovOŠR1:41,09
3.Martins DukursLotyšsko1:41,23

Snoubording

3:00 snoubordkros muži - kvalifikácia (1. kolo)

1.Pierre VaultierFrancúzsko1:13,14 min
2.Omar VisintinTaliansko+ 0,11 s
3.Regino HernándezŠpanielsko+ 0,53 s

4:10 snoubordkros muži - kvalifikácia (1. kolo)

1.Jarryd HughesAustrália1:13,73 min
2.Lucas EguibarŠpanielsko+ 0,72 s
3.Mick DierdorffUSA+ 0,79 s

6:41 snoubordkros muži - finále

1.Pierre VaultierFrancúzsko
2.Jarryd HughesAustrália
3.Regino HernándezŠpanielsko
4.Nick BaumgartnerUSA
5.Mick DierdorffUSA
6.Alex PullinAustrália
7.Alessandro HämmerleRakúsko
8.Martin NörlNemecko
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Zelená Bratislava
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  5. Bezbariérové vozidlo
  6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Zelená Bratislava
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 514
  2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 727
  3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 487
  4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 302
  5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 154
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 440
  7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 478
  8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 351
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 259
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 017
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zimné olympijské hry (história, rekordy, športy, zaujímavosti)

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.
Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Podcast Dobré Ráno.

Potraty sa sprísňovať nebudú, Záborskej novela neprešla

Zákon chcú o pol roka predložiť znova.

Anna Záborská.