Slovenskí hokejisti prehrali s USA. Prečítajte si stručný priebeh zápasu

Slovenskí hokejisti sa radujú po góle Andreja Kudrnu.
Slovenskí hokejisti sa radujú po góle Andreja Kudrnu. (Autor: TASR)

Slováci dostali oba góly v oslabení.

ZOH 2018 - skupinová časť:

B-skupina:

USA - Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Donato (Terry, Chris Bourque), 43. Donato (Chris Borque, Arcobello) - 8. Kudrna (T. Surový, Čajkovský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Wehrli - Fluri (obaja Švajč.), Otmakov (Rus.)

Zostava USA: Zapolski - Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy, Billins, Blum, Wisniewski - O'Neill, Roe, B. Little - B. Butler, Chris Bourque, Greenway - Donato, Terry, Arcobello - B. Gionta, Kolarik, Stoa

Zostava Slovenska: J. Laco - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, J. Valach, Marek Ďaloga, Čajkovský - Kudrna, T. Surový, L. Nagy - M. Bakoš, Bubela, Marcel Haščák - M. Paulovič, M. Krištof, Ölvecký - Cingel, T. Marcinko, Lamper - Marek Hovorka

PJONGČANG. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase na zimných olympijských hrách v Pjonngčangu s USA 1:2.

Prečítajte si stručný priebeh zápasu.

I. tretina

Prvú šancu v zápase si pripísali slovenskí hokejisti. Hovorka z pravého kruhu prihral pred bránu Čajkovskému, ktorý sa snažil tečovať puk za chrbát Zapolského, ten však včas zasiahol.

V 7. minúte však práve Hovorka fauloval a Američania využili presilovku už po 19 sekundách. Ryan Donato sa dostal k puku medzi kruhmi a prekonal Laca - 1:0.

Už o 25 sekúnd neskôr však Surový potiahol puk po pravej strane, prihral ho pred bránku kde stál Kudrna, a ten jemným tečom prekonal Zapolského.

Zámorskí hráči sa potom opäť tlačili pred Laca, mali niekoľko dobrých príležitostí, Laco sa vyznamenal najmä pri šanciach Terryho a Butlera.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Slovensko - USA: fotogaléria

18.2.2018

II. tretina

V druhej tretine sa museli Slováci najskôr ubrániť presilovke súpera, Ján Laco si opäť pripísal niekoľko dobrých zákrokov aj po jej skončení.

Američania boli strelecky aktívnejší, ale Slováci zasa obetavejší a s pomocou brankára držali súpera na dištanc.

Ten si vylámal zuby aj v ďalšej presilovke, v 37. minúte mali možnosť hrať v početnej výhode aj Ramsayho zverenci. Zahrali ju dobre, šance na gól mal najskôr Nagy a po ňom aj Surový, ale Zapolski bol na mieste.

III. tretina

Aj v do tretej tretiny vstúpili hráči USA aktívnejšie, Laco musel zasahovať už po pár sekundách. Slováci si potom nedali pozor pri striedaní a v ďalšom oslabení už inkasovali.

Pred Lacom sa šikovne uvoľnil Donato a strelil svoj druhý gól v zápase.

Odpoveď mohla prísť vzápätí po faule na Starostu, ale slovenskí hokejisti nezahrali presilovku dobre. V 50. minúte mohol Acrobello zvýšiť už na 3:1, ale strelu spomedzi kruhov Laco vyrazil pravým betónom.

Zámorský tím veľmi dobre korčuľoval a jeho hráči robili Slovákom problémy už pri napádaní. V závere sa Slovensko snažilo o vyrovnanie, skúsilo aj hru bez brankára, ale Američania si svoj náskok ustrážili.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti prehrali s USA. Prečítajte si stručný priebeh zápasu