Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Kuzminovej odovzdali v Pjongčangu už aj druhé striebro

Slovenská biatlonistka má na konte už päť olympijských medailí.

Anastasia Kuzminová bozkáva striebornú medailu, ktorú získala vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov.Anastasia Kuzminová bozkáva striebornú medailu, ktorú získala vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov. (Zdroj: TASR/AP)

PJONGČANG. Slovenská biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová dostala už aj druhú striebornú medailu, ktorú si vybojovala počas zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Striebro, ktoré získala vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov, prijala počas piatkového ceremoniálu od švédskej členky výkonného výboru Medzinárodného olympijského výboru Gunilly Lindbergovej.

Kuzminová pri vyhlásení jej mena vystúpila na stupne víťazov a všetkým prítomným venovala hlboký predklon ako poďakovanie za podporu. Ceremoniál sa uskutočnil približne o 19.30 h miestneho času (11.30 h SEČ) v Pjongčangu na námestí na to určenom.

Zlato vo štvrtok prekvapujúco získala Švédka Hanna Öbergová, bronz Nemka Laura Dahlmeierová.

Kuzminová v pondelok skončila druhá v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov za Dahlmeierovou a pred Francúzkou Anais Bescondovou.

Celkovo má Kuzminová na konte už päť olympijských medailí - dve zlaté a tri strieborné.

"Nechala som si tú istú čiapku, lebo chcem, aby sa úspech ešte opakoval," povedala pre TASR Kuzminová, na ktorú už v sobotu čakajú preteky s hromadným štartom.

Prečítajte si tiež: Kuzminová sa vďaka ďalšiemu striebru zaradila medzi legendy Čítajte

Medaila nie je jedinou vecou, ktorú si najúspešnejší športovci odnesú z dejiska. Slovenská reprezentantka si z rúk viceprezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Maxa Cobba prevzala ešte jeden darček.

"Bude mi pripomínať, že som súťažila v Kórejskej republike v Pjongčangu 2018. Je na ňom napísané ešte niečo po kórejsky, to budem musieť rozlúštiť," prezradila.

Slávnostnú udalosť absolvovala po druhý raz za štyri dni: "Už som poznala všetky pokyny, čo mám urobiť, kam sa otočiť. Samozrejme, žartujem, je neskutočný pocit byť na pódiu medzi najlepšími. Keď som stála na štarte vytrvalostných pretekov, neočakávala som, že to dopadne takto, takže mám dvojitú radosť."

Kuzminová si čas na oslavy vyhradí až po návrate domov.

"Vytrvalostné preteky sa skončili dosť neskoro, naozaj boli namáhavé, nemala som ani kedy oslavovať. Bolo veľa spolupráce s médiami, antidopingová kontrola, večera, sprcha, regenerácia. Skončili sme okolo jednej v noci. Oslavy budú až po návrate, keď sa skončia ZOH a budem si môcť povedať, že som do toho dala všetko a nerozptyľovala som sa oslavami," dodala.