Slováci nevyužili pomoc Rusov. Je to sklamanie, priznal Graňák

Sklamaní slovenskí hokejisti po prehre so Slovinskom.
Sklamaní slovenskí hokejisti po prehre so Slovinskom. (Autor: SITA)
Juraj Berzedi|17. feb 2018 o 17:38

Slovenskí hokejisti mali veľkú šancu postúpiť priamo do štvrťfinále olympijského turnaja. Nevyužili ju.

PJONGČANG. Až v dvoch z doterajších troch stretnutí na olympijských hrách v Pjongčangu museli slovenskí hokejisti doťahovať dvojgólový náskok súpera.

A hoci sa im to v oboch prípadoch podarilo, radovať sa mohli iba po víťazstve nad Olympijskými športovcami z Ruska (3:2).

Slováci v sobotňajšom stretnutí podľahli Slovincom 2:3 po samostatných nájazdoch a v B-skupine obsadili posledné štvrté miesto.

Nevyužili pomoc Rusov

Slovenskí hokejisti mali pritom reálnu šancu na nečakaný priamy postup do štvrťfinále. Pomohli im totiž Rusi, ktorí zdolali Američanov 4:0.

Ak by Slováci porazili Slovincov v riadnom hracom čase, vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu by Rusov na prvom mieste predstihli.

"V prvej polovici zápasu sme nehrali to, čo sme chceli," priznal útočník Tomáš Surový.

Slováci v úvode druhej tretiny doplatili na množstvo vylúčení a po dvoch góloch v oslabení prehrávali 0:2. Ešte do konca druhej časti dokázali aspoň znížiť gólom Miloša Bubelu.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Slovensko - Slovinsko: fotogaléria

18.2.2018

"Keď sme dali gól na 1:2, veril som, že máme šancu otočiť stav, uspieť za tri body a vyhrať celú skupinu," reagoval obranca Dominik Graňák.

Slovákom sa podarilo vyrovnať v 46. minúte po góle Marcela Haščáka, no ďalšie už nepridali. V nájazdoch rozhodol o výhre Slovincov bývalý hráč Slovana Bratislava Žiga Jeglič.

"Je to sklamanie. Myslím si, že sme mali zápas zvládnuť. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to," pokračoval Graňák.

"Slovinci nás neprekvapili ničím, všetci sme vedeli, že majú kvalitné mužstvo. Mali sme hrať na začiatku aktívnejšie, teraz je už zbytočné plakať nad rozliatym mliekom," doplnil Surový.

Môžu si opäť zahrať s Američanmi

Napriek tomu, že Slováci obsadili v B-skupine posledné štvrté miesto, na turnaji nekončia. Zahrajú si minimálne ešte jeden zápas. V ňom im už však pôjde o všetko.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci nevyužili pomoc Rusov. Je to sklamanie, priznal Graňák