Neapol tesne zdolal Ferraru, Hamšík sa zbytočne radoval z gólu

Allan sa teší z jediného regulárneho gólu Neapola.
Allan sa teší z jediného regulárneho gólu Neapola. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. feb 2018 o 15:06

Juventus v turínskom derby tesne zdolal FC, Higuian sa zranil.

RÍM. V úvodnom stretnutí 25. kola talianskej Serie A zvíťazil v mestskom derby Juventus Turín na ihrisku FC 1:0. Jediný gól strelil v 33. minúte Alex Sandro.

V drese Juventusu nedohral zápas Argentínčan Gonzalo Higuain, ktorý v pätnáste minúte po strete brankárom Salvatorem Siriguom poranil ľavý členok a musel striedať.

Nahradil ho na ihrisku Federico Bernardeschi. Zápas napokon nedohral ani samotný Bernardeschi, ktorý utrpel úraz kolena a odstúpil v nadstavenom čase.

Indispozícia Higuaína by mala byť ľahšieho charakteru, kým zranenie talianskeho ofenzívneho stredopoliara sa javí ako vážnejšie.

Alex Sandro (vľavo) strieľa jediný gól zápasu.
Alex Sandro (vľavo) strieľa jediný gól zápasu. (Autor: TASR/AP)

SSC v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zdolal nováčika z Ferrary 1:0. Už v 6. minúte načal S.P.A.L. brazílsky stredopoliar Allan, ktorý tvrdou strelou k bližšej žrdi prekonal brankára Alexa Mereta.

V 62. minúte Hamšík najprv založil útočnú akciu a následne do bránky poslal hlavou center Allana. Rozhodca však po vzhliadnutí videozáznamu gól pre ofsajd neuznal a slovenskému kapitánovi ukázal žltú kartu za to, že pri oslave presného zásahu odkopol rohovú zástavku. V 71. minúte evidentne rozhnevaného Hamšíka nahradil Poliak Piotr Zieliňski.

Tím spod Vezuvu vedie tabuľku s jednobodovým náskokom na Turínčanov.

Serie A - 25. kolo:

FC Turín - Juventus Turín 0:1 (0:1)

Gól: 33. Sandro

Benevento Calcio - FC Crotone 3:2 (1:1)

Góly: 37. Sandro, 65. Viola, 89. Diabate - 11. Crociata, 73. Benali

FC Bologna 1909 - US Sassuolo Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 12. Poli, 88. Pulgar - 38. Babacar, ČK: 86. Goldaniga (Sassuolo)

SSC Neapol - S.P.A.L. 2013 1:0 (1:0)

Gól: 6. Allan

/za domácich Hamšík do 71. min/

Atalanta Bergamasca Calcio - ACF Fiorentina 1:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Petagna - 16. Badelj, ČK: 84. Milenkovič (Fiorentina)

AC Miláno - Sampdoria Janov 1:0 (1:0)

Gól: 13. Bonaventura

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol tesne zdolal Ferraru, Hamšík sa zbytočne radoval z gólu