Slovan remizoval v Michalovciach, Žilina zdolala Ružomberok

Uprostred v bielom hráč MFK Zemplín Michalovce Sadam Sulley pred brankárom Slovana Bratislava Michalom Šullom. (Autor: TASR/František Iván)
SITA|18. feb 2018 o 16:15

V zápasoch 20. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy doma uspela iba Žilina.

BRATISLAVA. Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga 2017/2018 pokračovala v nedeľu zápasmi 20. kola. V sobotu sa líder Spartak Trnava prezentoval štyrmi gólmi v Zlatých Moravciach a čakal na odpovede svojich hlavných prenasledovateľov Žiliny a Slovana.

Žilina zlomila Ružomberok v druhom polčase

Úradujúci majster MŠK Žilina si na vlastnom ihrisku poradil s MFK Ružomberok 2:0 . Domáci rozhodli až po zmene strán - najprv sa presadil Samuel Mráz, gólovú poistku pridala staronová tvár v domácom drese Jaroslav Mihalík.

Dvadsaťtriročný bývalý mládežnícky reprezentant prišiel na trávnik v 57. minúte za tiež nového hráča Žiliny Františka Kubíka.

Slovan odvrátil prehru v Michalovciach

Futbalisti Michaloviec na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi Slovana Bratislava. Ambiciózni hostia museli bojovať o bod, v závere prvého polčasu otvoril skóre zápasu Martin Koscelník. Radosť domácich prekazil v 74. min Aleksandar Čavrič.

Oba tímy natiahli sériu bez prehry na päť zápasov, Michalovce sú však až deviate v tabuľke a pravdepodobne sa nevyhnú skupine o udržanie sa vo FL.

Nitra mohla vyhrať, Kóňa zahodil penaltu

FK Nitra doma remizoval s AS Trenčín 1:1. Nitra sa dostala do vedenia v závere prvého polčasu vďaka Renému Kotríkovi, na jeho zásah však v úvode druhého dejstva odpovedal Ashraf El Mahdioui.

Domáci mohli v priamom súboji o skupinu o titul získať všetky tri body, ale Tomáš Kóňa nepremenil pokutový kop.

K "majstrovskej" nadstavbe majú bližšie Trenčania, ktorí okupujú šieste miesto o bod pred Nitrou.

Podbrezová zvýšila náskok pred Prešovom

Futbalisti Podbrezovej zdolali domácich hráčov Prešova v NTC Poprad 2:0. Pri oboch góloch bol Dávid Leško.

Prvý gól v 18. minúte sám dal a na ten druhý v 27. min centroval priamo na hlavu Jakuba Wiezika.

Miroslav Petko po prestávke uvidel v priebehu 11 minút dve žlté karty a porúčal sa z ihriska, vzápätí ho napodobnil podbrezovský hráč Miroslav Viazanko.

Podbrezová má na 10. mieste tabuľky pred svojím nedeľňajším súperom štvorbodový náskok.

Dunajská Streda uspela v Senici

Futbalisti Dunajskej Stredy, ktorí ukončili jesennú časť Fortuna ligy štyrmi remízami, zahájili jarnú časť víťazstvom 2:0 nad hráčmi Senice.

Na trávniku posledného tímu súťaže sa gólovo presadili až po prestávke. V 66. minúte skóroval strelou z diaľky Zsolt Kalmár, o štyri minúty neskôr pridal druhý zásah Erik Pačinda.

Fortuna liga 2017/2018 - 20. kolo:

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 59. S. Mráz, 73. J. Mihalík, ŽK: 41. E. Daniel, 78. Pikk (obaja Ružomberok), rozhodovali: Vlk - Žákech, Hrmo, 1971 divákov

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek - I. Díaz, Pečovský, Škvarka - Jánošík, S. Mráz (87. Balaj), Kubík (57. J. Mihalík)

Ružomberok: Macík - J. Maslo, P. Maslo, Pikk - E. Daniel, Jonec, Qose, Kostadinov (83. D. Čapek) - Kunca (75. D. Takáč), Haskič, Gerec

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Boli sme lepší celý zápas, mali sme dobrý vstup, ale nepremenili sme dve tutovky. Súper ostal v hre a mal aj šance po štandardkách a krídelných protiútokoch. Museli sme byť ostražití a trpezliví. Vyplatilo sa nám to, príchodom Mihalíka sa naša hra zdynamizovala, zápas sme ovládli. Za stavu 2:0 sme stále museli byť ostražití, lebo sme už zažili v úvode sezóny s Dunajskou Stredou dva góly v závere zápasu. Chýbal tomu klinec po záverečnej akcii, keď Jánošík nedal do prázdnej brány. Víťazstvo je cenné, Ružomberok je rival a ťažký súper. Chlapcom gratulujem, že zvládli úvod jari nielen víťazstvom, ale aj kvalitným výkonom."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Prvý polčas bol z našej strany v poriadku, prišli sme do Žiliny s jasným konceptom. Žilina mala držanie lopty vyššie, ale smerom dopredu sme boli nebezpeční. Ak by sme dali gól, domáci by znervózneli, ale nakoniec dali prvý gól oni po peknej akcii a zápas naklonili na svoju stranu a dotiahli ho do víťazného konca."

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 45. Koscelník - 74. Čavrič, ŽK: 55. Holman (Slovan), rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, Peter Kováč

Michalovce: Kira - J. Carrillo, Kavka, M. Bednár - M. Šimčák, S. Danko (80. P. Kolesár), Žofčák (69. Niši), M. Kolesár, Koscelník - Regáli (87. Jankauskas) - Sulley

Slovan: Šulla - B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Chuchumis - L. Droppa - V. Savičevič (63. Rabiu), Holman - Čavrič, Šporar (63. Vittek), Hološko (77. Moha)

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Na prvé jarné kolo sme videli solídny zápas. Vedeli sme, že k nám príde vysoká kvalita. Slovan sa cez prestávku výrazne posilnil. Rovnako sme vedeli, že posilnený káder bude chcieť vyhrať. Musím chlapcov pochváliť, pretože odviedli výborný výkon. Pracovali celých 90 minút na čele s brankárom Kirom, ktorý nás podržal. Škoda toho inkasovaného gólu, bola to taká "poťa" strela a súper mal v zápase aj väčšie šance, ako tento moment. S remízou sme spokojní."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Mali sme veľmi zaujímavý vstup do zápasu. Hneď v úvode sme mali vyloženú šancu Šporarom, do dvadsiatej minúty sme mali ďalšie tri šance a potom sa hra vyrovnala. Mrzí ma inkasovaný gól, ktorý pripisujem strate koncentrácie. V druhom polčase sme boli lepším tímom, vyrovnali sme a mohli sme aj strhnúť víťazstvo na našu stranu. Žiaľ, mali sme problém v koncovke."

FC Nitra - AS Trenčín 1:1 (1:0) - hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 36. Kotrík - 55. El Mahdioui, ŽK: 42. Steinhübel, 87. R. Križan (obaja Nitra), rozhodovali: I. Kružliak - B. Hancko, Pozor

Nitra: Hroššo - R. Križan, Niba, Vencl, Kuník - A. Fábry (59. Miltosian), Kotrík, Kóňa, Steinhübel (90.+ Steinhübel), Charizopulos - R. Valenta (84. Ngeyitala)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Šulek, Keston, Lawrence - El Mahdioui - Zubairu, Ubbink - Gong, Mance (86. Čatakovič), Sleegers (73. Azango)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Na dnešné nedeľné popoludnie sme mali strategický plán. Pripravovali sme sa takticky na Trenčín. Trénoval som tam, takže poznám ich filozofiu. Boli sme dobre pripravení. Vedeli sme, že nerozhodne držanie lopty, ale efektivita. Boli sme blízko k dvom-trom gólom. Nepodarilo sa to. Dúfam, že nás nepremenená penalta nebude mrzieť. Stane sa to aj väčším hráčom. Trenčín má podľa mňa najsilnejšie mužstvo súťaže a my sme dokázali stratégiou a taktikou udržať ich na dištanc."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Prišli sme sem zvíťaziť. Chceli sme hrať aktívne. Do nejakej 15. minúty sme síce boli v poli aktívnejší, ale nevytvárali sme si šance. Inkasovali sme gól, ktorý som ešte nevidel, ale stáva sa. Druhý polčas sa nám podarilo vyrovnať zo štandardnej situácie. Aktivita bola na našich kopačkách. Potom prišla nepremenená penalta domácich. To nám malo pomôcť, ale paradoxne sme znervózneli. Ten bod sme však napokon ubojovali."

1. FC Tatran Prešov - FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2) - hralo sa v Poprade

Góly: 18. D. Leško, 27. Wiezik, ŽK: 5. Dzurík, 37. D. Keresteš, 47. Petko, 74. Streňo, 80. Gatarič - 35. Bilič, 36. A. Baéz, 41. Viazanko, 60. L. Djordjevič, ČK: 58. Petko - 69. Viazanko obaja po 2. ŽK, rozhodovali: A. Somoláni - Chládek, Galo, 265 divákov

Prešov: Lukáč - Bartek, Prikryl, Luberda, Kačala - Keresteš (68. Dupkala), Dzurík - Gatarič, Špyrka (46. Hošek), Petko - Streňo (88. Peter Katona)

Podbrezová: M. Kuciak - L. Djordjevič, Krivák, Bilič, Viazanko - A. Baéz, Njire - D. Leško (90.+ Mejri), M. Mikuš (71. Magda), Bernadina - Wiezik (89. J. Sedláček)

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Nebol to jednoduchý zápas. Už v jeho úvode sme mali šance ísť do vedenia, žiaľ, nepremenili sme ich. Súper šiel v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Inak si myslím, že to bolo vyrovnané stretnutie a šance boli na oboch stranách."

Marek Fabuľa, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo. Nerodilo sa ľahko. Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Som rád, že sme už v prvom polčase dali dva góly, ktoré nás posadili na koňa. Mrzieť nás môžu niektoré nevyužité tutovky v druhom polčase. Keby sme tie premenili, skôr by sme sa upokojili."

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Góly: 66. Kalmár, 70. Pačinda, ŽK: 19. Ranko, 36. Sarpei, 75. L. Lupták - 39. Kalmár, 49. Koštrna, 73. Pačinda, ČK: 78. Pačinda (DAC) po 2. ŽK, rozhodovali: K. Horváth - Tomčík, Vorel

Senica: Holec - Práznovský, Podhorin, Ranko - Sarpei (85. Šefčík), L. Lupták (83. J. Herrera), Zezinho, Brašeň - Chacón, Vaščák, Celis (65. Ďungel).

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský - Pambou, M. Ljubičič, Kalmár (83. Herc), E. Davis (62. M. Divkovič) - R. Černák (86. M. Živkovič), Pačinda

Ton Caanen, tréner Senice: "Výsledok je pre nás sklamaním, dúfali sme v lepší. Som velmi hrdý na svojich hráčov, pretože sme naozaj nechali všetko na ihrisku, nasledovali taktiku, bojovali, snažili sa zo všetkých síl. Chcem zložiť kompliment pre môj tím, pretože sme súperovi nedovolili ich obľúbenú kombinačnú hru, ktorú tu chceli hrať. Pravdou je, že DAC má veľkú hráčsku kvalitu a to dnes rozhodlo. My sme dnes nemohli hrať našu kombinačnú hru ako v prípravných zápasoch, strácali sme jednoduché lopty a to nás stálo príliš veľa síl. Od prvej do poslednej minúty to bol pozitívny zápas s dobrým prístupom z oboch strán, veľmi férový napriek žltým kartám."

Marco Rossi, tréner DAC-u: "Už pred zápasom sme vedeli, že to bude dnes v Senici náročné, hlavne kvôli tomu, že tu boli rôzne formy motivácie. Senica prešla veľkou premenou, je tu nový tím, nový sponzor, tréner. Nevedeli sme, čo od Senice očakávať. Aj keď je pravda, že sme videli ich prípravný súboj so Suboticou na sústredení v Turecku. Videli sme ich systém, no veľa informácií sme o nich nemali. Pred zápasom bolo veľa otáznikov, no myslím si, že sme boli dobre pripravení aj motivovaní. Už v prvom polčase sme mali veľa príležitostí, ktorým chýbala väčšia kvalita či presnosť. V druhom polčase sa nám podarilo streliť góly a zaslúžene sme vyhrali."