SME
Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa

Výsledky 20.2.2018 - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018)

Pozrite si výsledky zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu zo dňa 20. februára 2018.

Americkí krasokorčuliari Madison Chocková a  Evan Bates počas voľných jázd.Americkí krasokorčuliari Madison Chocková a Evan Bates počas voľných jázd.(Zdroj: SITA/AP)
Článok pokračuje pod video reklamou

Akrobatické lyžovanie

2:30 U-rampa ženy - finále (1. kolo)

1.Cassie SharpeováKanada95,80 b
2.Marie MartinodováFrancúzsko92,60
3.Brita SigourneyováUSA91,60
4.Annalisa DrewováUSA90,80
5.Ajana OnozukováJaponsko82,20
6.Valerija DemidovováOŠ z Ruska80,60
7.Rowan CheshireováVeľká Británia75,40
8.Sabrina CakmakliováNemecko74,20

5:15 U-rampa muži - kvalifikácia (1. a 2. kolo)

1.Aaron BlunckUSA94,40 b. (1. kolo 63,20 / 2. kolo 94,40)
2.Alex FerreiraUSA92,60 (92,60 / 43,40)
3.Torin Yater-WallaceUSA89,60 (89,60 / 33,60)

Biatlon

12:15 zmiešané štafety - 2x6 km ženy + 2x7,5 km muži

1.Francúzsko (Marie Dorinová-Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux, Martin Fourcade)1:08:34,3 h (0+4)
2.Nórsko (Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen)+20,9 s (1+11)
3.Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch)+20,9 s (1+11)
4.Nemecko (Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Erik Lesser, Arnd Peiffer)+27,2 (1+7)
5.Bielorusko (Nadežda Skardinová, Daria Domračevová, Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin)+55,5 (0+3)
6.Fínsko (Laura Toivanenová, Kaisa Mäkäräinenová, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo)+1:03,9 min (0+3)
7.Ukrajina (Irina Varvynecová, Julia Džimová, Dmitro Pidručnij, Arťom Prima)+1:12,1 (0+5)
8.Česko (Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář)+1:39,3 (0+8)
...
20.Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár, Martin Otčenáš) nedokončili
Prečítajte si tiež: Fialková pokazila streľbu, slovenskú zmiešanú štafetu stiahli z pretekov Čítajte 

Boby

12:50 dvojboby žien - po dvoch jazdách:

1.Nemecko IJamankaová, Buckwitzová1:41,26 min
2.USA IMeyersová-Taylorová, Gibbsová+ 0,07 s
3.Nemecko IISchneiderová, Drazeková+ 0,30 s
4.USA IIGreubelová-Poserová, Evansová+ 0,32 s
5.Kanada IHumphriesová, Georgeová+ 0,34 s
6.Veľká BritániaMcNeillová, Mooreová+ 0,46 s
7.Kanada IIRisslingová, Moyseová+ 0,50 s
8.Kanada IIIde Bruinová, Lotholzová+ 0,59 s
9.ŠvajčiarskoHafnerová, Rebsamenová+ 0,76 s
10.RakúskoHengsterová, Kleiserová+ 1,01 s

Curling

1:05 Veľká Británia - Nórsko 10:3 po 7. zmene (muži - 10. kolo)

1:05 Japonsko - Kanada 4:8 po 9. zmene (muži - 10. kolo)

1:05 Kórejská republika - Švajčiarsko 8:7 (muži - 10. kolo)

1:05 Taliansko - Švédsko 3:7 po 9. zmene (muži - 10. kolo)

12:05 Švajčiarsko - USA 4:8 (muži - 11. kolo)

12:05 Nórsko - Taliansko 4:6 (muži - 11. kolo)

12:05 Japonsko - Dánsko 6:4 (muži - 11. kolo)

Priebežná tabuľka:

1.Švédsko871
2.Kanada853
Veľká Británia853
4.Švajčiarsko954
5.USA844
Japonsko844
7.Južná Kórea835
Nórsko835
9.Taliansko936
10.Dánsko826

6:05 Kanada - Čína 5:7 (ženy - 10. kolo)

6:05 USA - Kórejská republika 6:9 po 9. zmene (ženy - 10. kolo)

6:05 Veľká Británia - Japonsko 8:6 (ženy - 10. kolo)

Poradie po 10. kole:

1.Kórejská republika761
2.Švédsko752
3.Japonsko853
Veľká Británia853
5.USA844
Čína844
7.Kanada734
8.OŠ z Ruska725
Švajčiarsko725
10.Dánsko716

Krasokorčuľovanie

2:00 tanečné páry – voľné tance (Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley)

Tanečné páry - po voľnom tanci:

1.Tessa Virtueová, Scott MoirKanada206,07 b
2.Gabriella Papadakisová, Guillaume CizeronFrancúzsko205,28
3.Maia Shibutaniová, Alex ShibutaniUSA192,59
4.Madison Hubbellová, Zachary DonohueUSA187,69
5.Jekaterina Bobrovová, Dmitrij SoloviovOŠ z Ruska186,92
6.Anna Capelliniová, Luca LanotteTaliansko184,91
7.Kaitlyn Weaverová, Andrew PojeKanada181,98
8.Piper Gillesová, Paul PoirierKanada176,91
...
20.Lucie Myslivečková, Lukáš CsölleySR142,57

Ľadový hokej

4:10 Švédsko - Kórea 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) (zápas o 7. miesto - ženy)
Góly: 6. Küllerová (Rasková, Udénová Johanssonová), 20. Alasalmiová (Nylénová-Perssonová, Olssonová), 37. Grahmová (Rasková, Nordinová), 44. Svedinová (Johanssonová), 50. Rasková (Lindhová) - 7. Han Su-čin (Pak Čong-ah)

8:40 Švajčiarsko - Japonsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) (zápas o 5. miesto - ženy)
Gól: 4. Raselliová

4:10 USA - Slovensko 5:1 (kvalifikačné kolo - muži)
Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O'Neill), 57. Donato (Wisniewski) - 37. Čerešňák (Graňák, Nagy)

Prečítajte si tiež: Slováci prehrali s USA aj druhýkrát a na olympiáde končia Čítajte 

8:40 Slovinsko - Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1, - 0:1) (kvalifikačné kolo - muži)
Góly: 7. Urbas (Muršak) - 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)

Prečítajte si tiež: Nóri otočili zápas proti Slovinsku, rozhodlo predĺženie Čítajte 

13:10 Fínsko - Kórejská republika 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) (kvalifikačné kolo - muži)
Góly: 5. Kontiola (Tolvanen, Kemppainen), 24. Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 27. Heiskanen (Tolvanen), 48. Hietanen (Osala, Juntilla), 60. Manninen (Hietanen, Koskiranta) - 31. Radunske (Regan, Kim Sang-wu), 33. An Čin-hi (Šin Sang-wu)

Prečítajte si tiež: Fíni potvrdili úlohu favorita, Južnú Kóreu zdolali o tri góly Čítajte 

13:10 Švajčiarsko - Nemecko 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) (kvalifikačné kolo - muži)
Góly: 24. S. Moser (Ambühl, P. Suter) - 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Prečítajte si tiež: Nemci zdolali Švajčiarsko po predĺžení a postúpili do štvrťfinále Čítajte 

Severská kombinácia

11:00 individuálna súťaž muži:

1.Johannes RydzekNemecko23:52,5 min
2.Fabian RiessleNemecko+ 0,4 s
3.Eric FrenzelNemecko+ 0,8 s
4.Jarl Magnus RiiberNórsko+ 2,8 s
5.Akito WatabeJaponsko+ 12,5 s
6.Eero HirvonenFínsko+ 22,1 s
7.Vinzenz GeigerNemecko+ 50,1 s
8.Wilhelm DeniflRakúsko+ 1:02,1 min
9.Lukas KlapferRakúsko+ 1:22,8 min
10.Jörgen GraabakNórsko+ 1:24,8 min
Prečítajte si tiež: Nemci úplne ovládli preteky v severskej kombinácii, zlato získal Rydzek Čítajte 

Šortrek

11:00 1000 m ženy – rozjazdy

Víťazky rozjázd:

Šim Suk-heeKórejská republika
Čoi Min-jongKórejská republika
Suzanne SchultingováHolandsko
Arianna FontanováTaliansko
Lara van RuijvenováHolandsko
Li Ťin-jüČína
Kim A-langKórejská republika
Kim BoutinováKanada

11:45 500 muži – rozjazdy

Víťazi rozjázd:

Wu Ta-ťingČína
Samuel GirardKanada
Seo Dži-raKórejská republika
Lim Hjo-džunKórejská republika
Žen C'-wejČína
Liou Šao-angMaďarsko
Hwang Dä-honKórejská republika
Sándor Liu ŠaolinMaďarsko

12:33 štafeta na 3000 m ženy – finále

1.Kórejská republika (Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang)4:06,387 min
2.Taliansko (Arianna Fontanová. Lucia Perettiová, Cecilia Maffeiová, Martina Valcepinová)4:05,918
3.Holandsko (Suzanne Schultingová, Jara van Kerkhofová, Lara van Ruijvenová, Jorien ter Morsová)4:03,471 /svetový rekord/
4.Maďarsko (Petra Jaszapatiová, Andrea Keszlerová, Zsofia Konyová, Sara Bacskaiová)4:03,603
5.Olympijskí športovci z Ruska (Sofia Prosvirnovová, Jekaterina Konstantinovová, Jekaterina Jefremenková, Emina Malagičová)4:08,838
6.Japonsko (Hitomi Saitoová, Sumire Kikučiová, Šione Kaminagová, Ajuko Itoová)4:12,664
Čína a Kanada - penalizácia vo finále

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať
  2. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
  3. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
  4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  5. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  7. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  8. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
  9. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
  10. Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci
  1. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
  2. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
  3. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  4. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
  5. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
  6. Laserovou terapiou proti chorobám z povolania
  7. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
  8. Zdarma doživotně radary a zľava 23 % na autokamery Mio MiVue 731
  9. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  10. Zo staršieho domu moderné sídlo pre mladú rodinku
  1. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 8 790
  2. TOP pätnásť miest v Spojených arabských emirátoch 8 050
  3. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 7 941
  4. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 636
  5. 5 najúčinnejších tipov, ako sa zbaviť bolesti hlavy 6 580
  6. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 6 352
  7. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 6 261
  8. Vykurujete plynom? Využite špeciálnu ponuku od ZSE 5 872
  9. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček 5 593
  10. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu 5 213

Téma: Hokej


Hlavné správy zo Sme.sk

Stĺpček šéfredaktorky

Sloboda sa už nedala zastaviť

Strážcovia komunistických privilégií ešte urobili posledný pokus.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Brazílsky útočník Wesley Moraes ešte ako hráč Trenčína (vľavo).