Kužmová sa prvýkrát v kariére dostala do štvrťfinále turnaja WTA

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: SITA)
TASR|21. feb 2018 o 15:54

V osemfinále v Budapešti si v pozícii lucky losera poradila s Nemkou Lisickou 6:2, 6:4.

BUDAPEŠŤ.Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prvýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále turnaja WTA.

V osemfinále dvojhry na halovom podujatí v Budapešti si v pozícii lucky losera poradila s wimbledonskou finalistkou z roku 2013 Nemkou Sabine Lisickou 6:2, 6:4.

Kužmovej vyšiel úvod zápasu s Lisickou, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie Nemky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Odchovankyňa košického tenisu kvalitne returnovala, za stavu 4:2 opäť zobrala Lisickej servis a prvý set sa stal jasne jej korisťou.

Na začiatku druhého dejstva síce Kužmová prehrávala 0:2, bleskovo však vyrovnala na 2:2 a v koncovke setu slávila úspech.

"Bol to ťažký zápas, ale znova som veľmi dobre podávala. Tým si viem veľmi pomôcť a po takýchto zápasoch si verím ešte viac," povedala Kužmová.

Bolo jej jedno, že na druhej strane stojí finalistka Wimbledonu 2013. "Hrala dosť rýchlo. Ale ja neriešim, kto je na druhej strane siete, stále sa snažím hrať si to svoje," uviedla Kužmová pre www.starsforstars.eu.

V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti Chorvátke Petre Martičovej, ktorá zdolala šiestu nasadenú Bielorusku Aleksandru Sasnovičovú 3:6, 6:4, 6:4.

Kužmová má v maďarskej metropole už istú prémiu 6175 dolárov pred zdanením a 72 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére.

Devätnásťročná Košičanka Kužmová, rekordne 121. v singlovom renkingu, prehrala za 146 minút 7:6 (8), 6:7 (4), 3:6 s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou v pondelňajšom finálovom 2. kole kvalifikácie v Budapešti, ale napokon dostala druhú šancu namiesto chrípkou odstavenej Češky Kristýny Plíškovej.