Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Real Madrid porazil Leganes v ligovej dohrávke

Real preskočil v tabuľke Valenciu a posunul sa na tretiu priečku.

Hráč Realu Mateo Kovacič v súboji s trojicou protihráčov Leganes.Hráč Realu Mateo Kovacič v súboji s trojicou protihráčov Leganes.(Zdroj: SITA/AP)

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšej dohrávke 16. kola španielskej La Ligy na ihrisku CD Leganes 3:1 a posunuli sa na tretie miesto tabuľky.

Súperovi sa tak aspoň čiastočne revanšovali za šokujúce vyradenie vo štvrťfinále Kráľovského pohára.

Prečítajte si tiež: Ak by bol rozhodca férový, tak Real nevyhrá, tvrdí kouč Paríža Čítajte

Real nastúpil na pôde Leganes bez niekoľkých opôr, tréner Zinedine Zidane nechal odpočívať Cristiana Ronalda i brankára Keylora Navasa, iba na lavičke začal duel Gareth Bale, na ihrisko sa dostal až v 76. minúte. Zo zdravotných dôvodov chýbali Luka Modrič, Toni Kroos a Marcelo.

Obhajca titulu prehrával od 6. minúty po góle Unaia Bustinzu, ale ešte do polčasu dokázal skóre otočiť zásluhou Lucasa a Casemira.

V 90. minúte spečatil výsledok na konečných 3:1 z pokutového kopu kapitán hostí Sergio Ramos.

Real preskočil v tabuľke Valenciu a posunul sa na tretiu priečku, na mestského rivala Atletico stráca sedem bodov, na vedúcu Barcelonu priepastných 14.