Výsledky 22.2.2018 - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018)

Pozrite si výsledky zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu zo dňa 22. februára 2018.

Nórka Silje Norendaová počas finále Big Air.(Zdroj: TASR/AP)

Akrobatické lyžovanie

2:00 Skikros žien - kvalifikácia:

1.Marielle ThompsonováKanada1:13,11 min
2.Kelsey SerwováKanada1:13,33
3.Brittany PhelanováKanada1:13,56
4.Sandra NaeslundováŠvédsko1:13,58
5.Fanny SmithováŠvajčiarsko1:13,90
6.Alizee BaronováFrancúzsko1:14,11
7.Katrin OfnerováRakúsko1:14,30
8.Andrea LimbacherováRakúsko1:14,71

3:30 U-rampa muži - finále (1. + 2. + 3. kolo)

1.David WiseUSA97,20 b (1. kolo 17,00 / 2. kolo 6,40 / 3. kolo 97,20
2.Alex FerreirUSA96,40 (92,60 / 96,00 / 96,40)
3.Nico PorteousNový Zéland94,80 (82,40 / 94,80 / 30,00)
4.Beau-James WellsNový Zéland91,60 (87,40 / 52,20 / 91,60)
5.Noah BowmanKanada89,40 (89,40 / 19,20 / 11,20)
6.Mike RiddleKanada85,40 (85,40 / 26,00 / 27,40)
7.Aaron BlunckUSA84,80 (81,40 / 5,60 / 84,80)
8.Andreas GohlRakúsko68,80 (14,60 / 46,00 / 68,80)

Alpské lyžovanie

2:00 slalom muži - 1. kolo

1.Henrik KristoffersenNórsko47,72 s
2.Andre MyhrerŠvédsko+0,21 s
3.Victor Muffat-JeandetFrancúzsko+0,62 s
...
24.Adam ŽampaSR+2,19 s
32.Matej FalatSR+4,14 s
39.Andreas ŽampaSR+6,43 s
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Adam Žampa je po prvom kole slalomu v najlepšej tridsiatke

5:30 slalom muži - 2. kolo (konečné poradie)

1.André MyhrerŠvédsko1:38,99 min
2.Ramon ZenhäusernŠvajčiarsko+0,34 s
3.Michael MattRakúsko+0,67
4.Clément NoelFrancúzsko+0,71
5.Alexis PinturaultFrancúzsko+0,73
6.Victor Muffat-JeandetFrancúzsko+0,76
7.Kristoffer JakobsenNórsko+0,95
8.Daniel YuleŠvajčiarsko+1,13
...
24.Adam ŽampaSR+3,28
35.Andreas ŽampaSR+14,59
.Matej FalatSRnedokončil 2. kolo
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Adam Žampa predviedol skvelú jazdu, ale chyboval. Zvíťazil Myhrer

3:30 alpská kombinácia ženy – zjazd

1.Lindsey VonnováUSA1:39,37 min
2.Ragnhild MowinckelováNórsko+0,74 s
3.Michelle GisinováŠvajčiarsko+0,77
...
13.Petra VlhováSR+3,21
21.Barbara KantorováSR+6,21
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Vlhová má v kombinácii šancu na životný výsledok

7:00 alpská kombinácia ženy – slalom (konečné poradie)

1.Michelle GisinováŠvajčiarsko2:20,90 min
2.Mikaela ShiffrinováUSA+0,97 s
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,44
4.Ragnhild MowinckelováNórsko+1,73
5.Petra VlhováSR+2,09
6.Valerie GrenierováKanada+2,54
7.Ramona SiebenhoferováRakúsko+2,55
8.Federica BrignoneováTaliansko+2,63
...
18.Barbara KantorováSR+9,04
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Vlhová dosiahla životný úspech, v kombinácii skončila piata

Biatlon

12:15 štafeta ženy – 4x6 km

1.Bielorusko1:12:03,4 h0+9
2.Švédsko+ 10,7 s0+12
3.Francúzsko+ 17,6 s0+14
4.Nórsko+ 29,7 s3+12
5.Slovensko+ 38,4 s1+9
6.Švajčiarsko+ 43,5 s0+16
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slovenky dlho bojovali o medaily, v štafete napokon skončili piate

Curling

1:05 Švajčiarsko - Veľká Británia 9:5 (muži - tajbrejk)

12:05 Švédsko - Švajčiarsko 9:3 po 8. zmene (muži - semifinále)

12:05 Kanada - USA 3:5 (muži - semifinále)

Ľadový hokej - finále, ženy

5:10 Kanada - USA 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Irwinová (Turnbullová), 27. Poulinová (Agostová, Daoustová) - 20. Knightová (Morinová, Deckerová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková), rozhodujúci sam. nájazd J. Lamoureuxová-Davidsonová

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hokejistky USA zdolali Kanadu po nájazdoch a získali zlato

Severská kombinácia

8:30 súťaž družstiev muži – skoky na veľkom mostíku

1.RakúskoMario Seidl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer, Wilhelm Denifl469,5 bodu (131,0 m / 136,0 m / 131,0 m / 138,5 m)
2.NemeckoEric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Johannes Rydzek464,7 (137,0 m / 129,5 m / 127,5 m / 138,0 m) +6 s
3.JaponskoHideaki Nagai, Go Jamamoro, Jošito Watabe, Akito Watabe455,3 (127,0 m / 132,5 m / 128,0 m / 137,5 m) +19 s
4.NórskoJörgen Graabak, Jarl Magnus Riiber, Espen Andersen, Jan Schmid449,2 (133,5 m / 133,5 m / 128,5 m / 132,0 m) +27 s
5.FrancúzskoFrancois Braud, Jason Lamy-Chappuis, Antoine Gérard, Maxime Laheurte417,9 (129,5 m / 127,5 m / 127,0 m / 133,0 m) +1:09 min
6.ČeskoOndřej Pažout, Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Tomáš Portyk382,2 (123,0 m / 120,5 m / 119,5 m / 131,0 m) +1:56 min
7.FínskoIlkka Herola, Leevi Mutru, Hannu Manninen, Eero Hirvonen381,3 (133,0 m / 108,0 m / 116,0 m / 133,5 m) +1:58 min
8.PoľskoWojciech Marusarz, Pawel Slowiok, Adam Ciešlar, Szczepan Kupczak337,2 (114,0 m / 107,0 m / 121,5 m / 130,0 m) +2:56 min

11:20 súťaž družstiev muži – beh na 4x5 km Gundersenovou metódou

1.NemeckoVinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek46:09,8 min
2.NórskoJan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Jörgen Graabak+52,7 s
3.RakúskoWilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl+1:07,8 min,
4.JaponskoJošito Watabe, Hideaki Nagai, Go Jamamoto, Akito Watabe+2:08,8
5.FrancúzskoAntoine Gérard, Francois Braud, Maxime Laheurte, Jason Lamy-Chappuis+2:27,2
6.FínskoLeevi Mutru, Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen+2:30,7,
7.ČeskoTomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák+3:57,3
8.TalianskoLukas Runggaldier, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi, Alessandro Pittin+5:04,3

Snoubording

1:30 Big Air žien - finále

1.Anna GasserováRakúsko185,00 b
2.Jamie AndersonováUSA177,25
3.Zoi Sadowská SynnottováNový Zéland157,50
4.Reira IwabučiováJaponsko147,50
5.Sina CandrianováŠvajčiarsko140,25
6.Silje NorendalováNórsko131,50
7.Juka FudžimoriováJaponsko122,75
8.Mijabi OnicukováJaponsko119,00

Šortrek

11:00 500 m muži - víťazi štvrťfinále

1. štvrťfináleŽen C'-wejČína40,032 s - olympijský rekord
2. štvrťfináleWu Ta-ťingČína39,800 s - svetový rekord
3. štvrťfináleSamuel GirardKanada40,477 s
4. štvrťfináleLim Hjo-džunKórejská republika40,400 s

11:14 1000 m ženy - víťazky štvrťfinále

1. štvrťfináleKim BoutinováKanada1:30,013 min
2. štvrťfináleArianna FontanováTaliansko1:30,074 min
3. štvrťfináleČoi Min-jongKórejská republika1:30,940 min
4. štvrťfináleŠim Suk-heeKórejská republika1:29,159 min

11:42 500 m muži - víťazi semifinále

1. semifináleWu Ta-ťingČína40,087 s
2. semifináleHwang Dä-honKórejská republika40,108

11:51 1000 m ženy - víťazky semifinále

1. semifináleKim BoutinováKanada1:29,065 min
2. semifináleSuzanne SchultingováHolandsko1:30,949 min

12:18 500 m muži - finále

1.Wu Ta-ťingČína39,584 s /svetový rekord/
2.Hwang Dä-honKórejská republika39,854
3.Lim Hjo-džunKórejská republika39,919
4.Samuel GirardKanada39,987
5.Sándor Liu ŠaolinMaďarsko40,651
6.Žen C'-wejČína40,694
7.Daan BreeuwsmaHolandsko40,835
8.Riosuke SakazumeJaponsko40,985

12:30 1000 m ženy - finále

1.Suzanne SchultingováHolandsko1:29,778 min
2.Kim BoutinováKanada1:29,956
3.Arianna FontanováTaliansko1:30,656
4.Čoi Min-jongKórejská republika1:42,434
5.Kim A-langKórejská republika1:29,212
6.Šim Suk-heeKórejská republikapenalizácia
7.Valerie MaltaisováKanadapenalizácia
8.Čchü Čchun-jüČínapenalizácia

13:03 štafeta na 5000 m muži - finále

1.Maďarsko6:31,971 min
2.Čína6:32,035 min
3.Kanada6:32,282 min
4.Kórejská republika6:34,510 min
5.USA6:36,867 min
6.Kazachstan6:47,727 min
7.Japonsko6:42,655 min
8.Holandskonepostúpilo z rozjázd

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?
  10. UNIQA poisťovňa sa sťahuje do Einsteinova Business Center
  1. Predstavenie projektu Ružomberok v pohybe
  2. OMV ponúkne svojim zákazníkom chute známeho šéfkuchára
  3. OMV ponúkne zákazníkom chute známeho šéfkuchára Braňa Križana
  4. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  5. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  6. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  7. Všetko, čo rodiny milujú
  8. Bratislava má najmodernejšiu linku na triedenie surovín
  9. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  10. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  1. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti? 24 396
  2. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek 14 268
  3. Pätnásť destinácií na letnú dovolenku s odletom z Bratislavy 9 970
  4. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely 7 739
  5. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach? 7 226
  6. Chystáte výlet do Rakúska? Toto miesto má najlepšie zážitky 5 840
  7. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali 5 529
  8. Ste si istí, že máte zdravé srdce? Skontrolujte si ho zadarmo 5 276
  9. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby 4 184
  10. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť 3 457

Téma: Zimné olympijské hry (história, rekordy, športy, zaujímavosti)


Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.

Neprehliadnite tiež

ONLINE: Liga majstrov vrcholí, Salah ani Carvajal finále nedohrajú

V prvom polčase gól nepadol, sledujte online prenos s nami.

Cibulkovej nestačili dva mečbaly na zisk prvej antukovej trofeje

S Ruskou Pavľučenkovou odohrala v Štrasburgu finále, ktoré trvalo vyše tri a pol hodiny.

Senica porazila v baráži Skalicu a zostala prvoligová

Seničanom stačil jediný gól v druhom polčase na potvrdenie ligovej príslušnosti.

Je ako Robin Hood v teplákovej súprave. Oberie Klopp bohatý Real?

Real môže vyhrať LM tretíkrát za sebou.

Nieve triumfoval v 20. etape Gira, Froome si postrážil ružový dres

Do cieľa 214 km dlhej etapy v Cervinii vo výške 2001 metrov prišli na ďalších priečkach Gesink a Grossschartne.