Tomáš Jurčo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. feb 2018 o 23:09

V akcii boli viacerí slovenskí hokejisti.

Správu aktualizujeme

OTTAWA. Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo sa síce gólovo presadil v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu, jeho Chicago však prehralo na ľade Columbusu 2:3.

Dvadsaťpäťročný Jurčo si v tejto sezóne otvoril strelecký účet v jeho dvanástom súboji za Blackhawks.

Detroit v zostave s útočníkom Tomášom Tatarom doma zdolal Carolinu 3:1. Nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, ktorý prehral na ľade Toronta 3:4.

Zápas New Jersey - New York Islanders začal s meškaním, keďže pred úvodným buly slávnostne vyvesili pod strechu haly Prudential Center v Newarku dres českého útočníka Patrika Eliáša s číslom 26.

Hostia v bránke s Jaroslavom Halákom ešte po dvoch tretinách viedli 1:0, domáci ale v tretej tretine výsledok otočili a zvíťazili 2:1. Halák kryl 31 striel domácich a zaznamenal takmer 94-percentnú úspešnosť zákrokov.

Arizona doma zvíťazila nad Anaheimom 2:0, v jej drese sa nepredstavil slovenský útočník Richard Pánik, ktorý sa nedostal do zostavy.

Víťazný návrat do zostavy Edmontonu po zranení tváre zaznamenal slovenský obranca Andrej Sekera, Oilers vyhrali na ľade Los Angeles Kings 4:3. Tridsaťjedenročný zadák po májovej operácii kolena vynechal úvod tejto sezóny a do súťažného kolotoča sa vrátil tesne pred Vianocami.

V prebiehajúcom ročníku stihol odohrať za Oilers 19 zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Ottawa - Philadelphia 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Góly: 13. Hoffman (Chabot, B. Ryan), 57. Dzingel (Z. Smith, Mark Stone), 60. Duchene (Mark Stone, Hoffman) - 1. Provorov (Giroux, Gostisbehere), 8. Hägg, 45. Giroux (Manning), 48. Patrick (Manning, J. Voráček), 49. Manning (Gudas)

/útočník Marián Gáborík (Ottawa) odohral 13:47 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, dostal dvojminútový trest za podrazenie, štyrikrát vystrelil na bránu súpera a prezentoval sa aj jedným bodyčekom/

Calgary - Colorado 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Frolík (Backlund), 8. Giordano (Backlund, M. Tkachuk), 31. Monahan (Stone, M. Tkachuk), 43. Brouwer (Stajan, Brodie), 55. Backlund (Brouwer, Brodie) - 17. MacKinnon (Barrie, Siemens)

New Jersey - NY Islanders 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 47. Palmieri (Hall), 52. Palmieri (Vatanen, Hall) - 24. Eberle (Beauvillier, Barzal)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas a zlikvidoval 31 striel súpera/

Columbus - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 18. Atkinson (S. Jones, Dubois), 35. Dubois (Panarin), 52. J. Anderson (Jenner) - 2. Kämpf (Hartman, Hinostroza), 30. JURČO (P. Kane, E. Gustafsson)

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 14:23 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, strelil jeden gól a zablokoval jednu strelu/

Washington - Buffalo 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 1. Kuznecov (Connolly, Orlov), 34. Burakovsky (Kuznecov, Niskanen), 51. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 58. Eller (Niskanen), 59. Ovečkin (Carlson, Kuznecov) - 41. S. Reinhart (C. Nelson)

Detroit - Carolina 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 16. DeKeyser (D. Larkin, Ouellet), 34. Zetterberg (Nyquist, Kronwall), 37. Daley (Athanasiou) - 33. Hanifin (V. Rask)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:36 minúty, nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa dvoma bodyčekmi a dostal dvojminútový trest za hákovanie/

Florida - Pittsburgh 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Góly: 4. Trocheck (Malgin, Yandle), 20. Dadonov (Barkov, Bjugstad), 23. J. McGinn (McCann, Petrovic), 29. MacKenzie (Sceviour, Ekblad), 42. Dadonov (Barkov, Yandle), 59. Dadonov (Barkov, Huberdeau) - 13. Hagelin (Malkin, Oleksiak), 34. Malkin (Rust), 41. Malkin (Hagelin), 55. Hörnqvist (P. Kessel, Crosby), 56. Rust (Dumoulin)

Dallas - Winnipeg 3:5 (1:0, 1:5, 1:0)

Góly: 1. Pitlick (Faksa), 40. Seguin (A. Radulov, Jamie Benn), 60. A. Radulov (Seguin) - 21. Ehlers (Byfuglien), 27. Enström (Roslovic, Byfuglien), 29. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 32. Laine (Ehlers, Hutchinson), 39. Laine (Ehlers)

Toronto - Boston 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Marner (W. Nylander, R. Polák), 11. Kadri (J. Van Riemsdyk, Marner), 40. Kadri (Marner, Gardiner), 59. Hainsey (W. Nylander, Marner) - 7. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 16. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 22. DeBrusk (Spooner, Krejčí)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:16 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, dostal dvojminútový trest za seknutie, raz vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa troma bodyčekmi, zablokoval štyri strely súpera a raz stratil puk/

Montreal - Tampa Bay 3:4sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Froese (Jordie Benn, Carr), 29. Morrow (Hudon, Pacioretty), 37. Pacioretty (Petry, Drouin) - 13. B. Point (Killorn), 28. Kučerov (Hedman, T. Johnson), 43. Callahan (Kučerov, Stamkos), rozhod. sam. nájazd B. Point

Arizona - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Demers (Archibald, Connauton), 59. M. Domi (Archibald, Hjalmarsson)

/útočník Richard Pánik (Arizona) nehral/

Los Angeles - Edmonton 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 35. Toffoli (N. Thompson), 48. Rieder (Forbort, Kopitar), 60. D. Brown (Doughty) - 1. Slepyšev (R. Strome, Cammalleri), 27. Draisaitl (Cammalleri, A. Larsson), 38. Khaira (Caggiula, Nurse), 60. R. Strome (Cammalleri)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 15:29 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, jeden bodyček a zablokoval dve strely súpera/

Domov»Hokej»NHL»Čakal naň dvanásť zápasov. Jurčo strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne NHL