Sportnet|27. feb 2018 o 00:00

Hokejistov bratislavského klubu čaká v sezóne už iba jeden zápas.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly: 29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Gimajev, Vyglazov), 39. Rendulič (Nikulin, Afinogenov), 58. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulič), 60. Horák (Romanov, Makejev) - 5. Šťastný (Skalický), 19. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl).

Rozhodovali: Cyplakov, Sergejev - Sazonov, Goľak, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Afinogenov 10 min za úder do hlavy a krku, Jepišin 5 min za bitku - Réway 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 4253 divákov.

Viťaz Podoľsk: Samonov - Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Gimajev, Kožemjakin - Nikulin, Afinogenov, Makejev - Rendulič, Horák, Pankov - Lazarev, Kopeikin, Sjomin - Vyglazov, Švec-Rogovoj, Dvurečenskij

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Després, Černý, Bačík, Švarný, Hedera - Garbutt, Boychuk, Sloboda - Réway, Viedenský, Genoway - Skalický, Šťastný, Lamper - Hecl, Sádecký, Šerbatov

PODOĽSK. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorok vo svojom predposlednom súboji v prebiehajúcej sezóne KHL na ľade Viťaza Podoľsk 3:5. Po úvodnej tretine pritom vyhrávali 2:0.

Slovanisti, ktorí už dávnejšie stratili šancu na prienik do play off, zakončia ročník 2017/18 vo štvrtok 1. marca o 19:00 doma s Dinamom Minsk.

Slovan figuruje na dvanástom mieste tabuľky Západnej konferencie, keď v 55 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov.

Hlas po stretnutí:

/zdroj: web Slovana/

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Zápas sa musel páčiť divákom, padlo dosť gólov, hralo sa hore-dolu s niekoľkými šancami. Išlo o prvé stretnutie po dlhej prestávke, mali sme ho dobre rozohrané, no urobili sme niekoľko chýb, ktoré nás stáli zisk bodov."

Online prenos: Viťaz Podoľsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
27.02.2018 o 17:30
Viťaz
5:3
(0:2, 3:0, 2:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Vyglazov, Gimajev), 39. Rendulić (Afinogenov, Nikulin), 59. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulić), 60. Horák (S. Romanov, Makejev) – 5. A. Šťastný (Skalický), 19. Co. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl). Rozhodca: Cyplakov, Sergejev – Sazonov, Goľak. Diváci: 4.253.
Je po zápase, Slovan sa gólom v tretej tretine postaral o vyrovnanie a už-už sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia. Nestalo sa tak, domáci sa ujali v závere tretiny vedenia a gólom do prázdnej bránky už len dali výsledku kozmetickú úpravu. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení obaja brankári, Jakub Štepánek a Alexander Samonov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 12:6, celkom 39:19. Slovan sa rozlúči so súťažou vo štvrtok, vypredaná Aréna Ondreja Nepelu bude hostiť Dinamo Minsk. Pekný večer a dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak.
59:33
59:33
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Pri hre bez brankára ROMAN HORÁK poslal puk do prázdnej bránky belasých. Asistencie: Stanislav Romanov a Alexej Makejev.
59:20
importantŠtepánek na striedačke, Slovan hrá power-play bez brankára.
58:22
importantOddychový čas hostí, ktorí ešte mobilizujú sily na záver duelu.
58:22
58:22
Horák spoza bránky poslal puk na pravý kruh, ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ puk poslal do siete, ten sa odrazil späť do hry, v hre sa pokračovalo, po zhliadnutí videa sa vráti čas späť. Asistencie: Roman Horák a Borna Rendulić.
58:12
Horák vystrelil od kruhov, Štepánek puk vyrazil späť do hry a domáci sa teraz z gólu radovať nebudú.
57:32
Romanov zakončil, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk pohotovo zneškodnil.
57:01
Lazarev od modrej z pravej strany od mantinelu nepresný, Viťaz však má puk na hokejkách v pásme hostí.
56:04
Genoway hľadal pukom z ľavej strane pred bránkou Viedenského, nenašiel ho, domáci puk poslali mimo svoje obranné pásmo.
55:20
Viťaz sa chybnou prihrávkou a zblokovaným pukom súperom sám pripravil o útočné pásmo.
54:11
Viťaz vyrobil pri svojej akcii zakázané uvoľnenie, hra sa bude sťahovať pred Samonova.
53:36
Kopejkin rovnako neúspešný a jeho strelecký pokus skončil v rohu klziska.
52:51
Faul na Šerbatova za bránkou domácich arbitri zrejme nepostrehli, do individuálnej akcie sa vybral Rendulić, po prechode modrou vystrelil, bol však nepresný.
52:17
Samonov puk kryje a Slovan svojim nahodením vybojoval aspoň pásmo na vhadzovanie.
51:46
Nič nevymyslel Viťaz v pásme belasých, ktorí chceli do akcie, o puk však prišli v strednom pásme.
50:38
Vyglazov vystrelil spoza kruhov, Štepánek v pokľaku puk kryje a Dvurečenskij sa k dorážke už dostať nemohol.
50:27
Štepánek sa veru teraz nenudí, aj keď tie puky nie sú nejako zvlášť nebezpečné, Pankov strieľal mimo priestor bránky súpera, Jakub sa za pukom natiahol svojou lapačkou.
50:04
Puk skončil na ochrannej sieti za bránkou domácich, vhadzovať budeme v strednom pásme, keďže puk na ochrannú sieť poslal hráč v bielom drese.
49:03
importantNepríjemný nahadzovaný skáckajúci puk zo stredného pásma musel teraz riešiť Štepánek, s pomocou defenzívy v bielych dresoch napokon belasí túto nepríjemnosť zvládli.
47:55
Mozík teraz preveril svojho krajana v bránke belasých, vystrelil spoza kruhov zápästím, Jakub s týmto pukom nemal najmenšie problémy.
47:30
Na druhej starne Makejev strieľal od mantinelu z pravej strany, Štepánek jeho puk hravo zlikvidoval.
46:52
Slovan krásne kombinoval s pukom v pásme domácich, Genoway vystrelil spoza ľavého kruhu, Samonov puk vyrazil späť do hry a belasí zvádzajú boj o puk s hráčmi v červených dresoch.
45:47
Hostia v plnom počte, Slovan toto svoje oslabenie ubránil bez ujmy.
45:35
Dobre to domáci vymysleli, nahadzovaný puk pred bránku a pred bránkoviskom Makejev, puk však dokázal poslať len na ochrannú sieť.
44:46
Siomin vystrelil z pravého kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba a belasí poslali pozdrav Samonovovi.
44:11
Puk vonku z pásma hostí, Viťaz spoza svojej bránky bude vymyslieť ďalšiu svoju presilovkovú akciu.
43:47
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, Garbutt putuje na lavicu hanby.
43:08
Vyglazov za pomoci spoluhráčov v bolestiach opustil klzisko, vylučovať nebudeme, aj keď hráme pri niektorých súbojoch na hranici pravidiel. Vyglazov inkasoval puk do nohy.
42:40
42:40
goalSlovan Bratislava dal gól!
MICHAL SERSEN dostal od Sádeckého spoza bránkovej čiary puk na ľavý kruh a pohotovo ho poslal do siete Samonova. Asistencia: Boris Sádecký a Marek Hecl.
41:57
Hostia v plnom počte, aj Garbutt už naskočil na ľadovú plochu.
41:32
Domáci v plnom počte, Viťaz bude hrať svoju krátku presilovku.
40:35
importantAfinogenov na pravom kruhu obišiel Sersena, nakorčuľoval až pred Štepánka a vystrelil, Jakub ho vychytal a podržal tím od Dunaja.
40:26
Slovan sa snažil o strelu od modrej, nemala však razanciu a domáci pôjdu do akcie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:10.
V druhej tretine začal aktívnejšie domáci tím, no Slovan mu taktovku hry zakrátko zobral z rúk. Prišlo oslabenie belasých a z dohrávanej akcie sa Viťaz kontaktným gólom vrátil späť do hry. A keby len to, hneď pridal druhý gól a razom ožil. V závere tretiny domáci opäť využili presilovku a pästný súboj predviedli Réway s Jepišinom. Hráči si nič nedarujú, počkáme si na scenár tretej tretiny. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 10:7.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Garbutt dve minúty za podrazenie a je po presilovke belasých.
39:32
Po bitke na ľadovej ploche arbitri nadelili – Jepišin päť minút za údery, rovnako tak Réway, ktorí sa pobili po odpískaní. Dvurečenskij dve minúty za podrazenie. Šerbatov na trestnej zrejme odsedí trest za Réwaya. Slovan si zahrá presilovku.
38:48
38:48
Puk z pravej strany Afinogenov poslal na ľavý kruh a nikým nestrážený BORNA RENDULIĆ poslal puk do odkrytej časti bránky skôr, ako sa stihol Štepánek presunúť na druhú stranu. Asistencie: Maxim Afinogenov a Alexander Nikulin.
38:37
Sádecký inkasuje dvojku za podrazenie, v závere tretiny si domáci zahrajú presilovku.
38:07
Hra sa nám akosi kúskuje, vhadzovať budeme teraz v centrálnom kruhu.
37:36
Viťaz sa ponáhľal s pukom na hokejkách do pásma hostí a vyrobil ofsajd.
37:17
37:17
Šťastný vystrelil z ľavého kruhu spoza obrancu, Samonov puk vyrazil pred seba a následne schoval pod svoju lapačku.
36:20
Rovnakým previnením sa teraz prezentovali hostia, zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pre Samonova.
35:15
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa vráti pred bránku hostí.
34:16
importantRendulić sa dostal s pukom na hokejke z ľavej strany cez kruh a z jeho vnútornej strany vystrelil, Štepánek v pokľaku puk schoval niekde vo svojom výstroji.
33:31
Lamper pekne vystrelil z ľavého kruhu, Samonov cez rameno puk poslal na ochrannú sieť a Slovan má pásmo na vhadzovanie.
33:05
Genoway vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, Samonov mal zakrytý výhľad, Colby však puk poslal na ochranné sklo.
32:17
Hra prerušená a po reklamnej prestávke budeme vhadzovať pri útočnej modrej Viťaza Podolsk.
30:50
Viťaz ožil po vyrovnaní a tlačí belasých v pásme, Slovan mu však vyložený palebný priestor poskytnúť nechce.
29:18
29:18
Vyglazov vystrelil z ľavého kruhu spoza Hederu, Štěpánek puk vyrazil pred seba a v dorážke uspel NIKITA DVUREČENSKIJ. Asistencie: Nikita Vyglazov a Sergej Gimajev.
28:35
28:35
Viťaz dohrával akciu v pásme súpera, Švec-Rogovoj spoza bránky poslal puk medzi kruhy a VOJTĚCH MOZÍK puk poslal pod brvno Štěpánkovej bránky. Asistencia: Arťom Švec-Rogovoj.
28:22
Hostia v plnom počte, v závere oslabenia Horák v dobrej pozícii na pravom kruhu zlomil hokejku.
27:31
Viťaz zamkol súpera v pásme, Horákov puk popred bránku Siomina nenašiel, Štěpánek zatiaľ bez práce.
26:52
Umne Skalický držal puk na hokejke, prešiel s ním dozadu poza vlastnú bránku a až potom ho poslal cez celé klzisko za bránku domácich.
26:22
Boychuk dostal dve minúty za hákovanie Horáka, domáci si zahrajú presilovku.
26:00
Švec-Rogovoj vystrelil z pravého kruhu spoza Švarného, ešte sa snažil atakovať Štěpánka, Švarný ho poslal na ľad a Švec-Rogovoj vcelku nebezpečne narazil do pravej žrde Štěpánkovej bránky.
24:52
importantKopejkin ušiel defenzíve hostí a vystrelil z voľného priestoru na vnútornej strane ľavého kruhu, Štepánek puk poslal cez rameno na ochranné sklo a belasí pôjdu do akcie.
24:30
Hecl poslal puk na bránku domácich, Samonov si aj s týmto pukom poradil, Slovan v tejto fáze hry drží taktovku hry pevne vo svojich rukách.
24:04
Sloboda vystrelil z ľavého kruhu, Samonov puk cez betón poslal na druhý kruh a domáci dostali puk pod svoju kontrolu.
23:28
Viťaz sa opäť ubránil a opäť spoza svojej bránky bude zakladať svoju akciu.
22:37
Hecl našiel z ľavého kruhu na pravom Sádeckého, ten bol v dobrej palebnej pozícii, puk však spracovať nedokázal a napokon si mohol Samonov vydýchnuť.
21:51
Slovan zakombinoval s pukom v pásme domácich, nahodenie od modrej na ľavom kruhu Réway poslal tesne vedľa domácej bránky, Samonov bol teraz bez práce.
21:13
Domáci v druhej tretine s aktívnejším začiatkom, ale nič iné sa ani čakať nedalo, spoza bránky Samonova začína akcia Viťaza.
20:21
importantŠtepánek na výbornú a že teraz podržal tím belasých, Makejev vystrelil z bránkovej čiary a o dorážku sa snažil ešte Nikulin, Jakub nepodľahol.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:17.
Prvá tretina nezačala pre hostí dobre, hneď v úvode dve vylúčenia, pri tom druhom však Šťastný otvoril účet večera. Slovan bol lepším tímom počas celej prvej tretiny, dobíjal bránku domácich a druhýkrát udrel v závere tretiny, keď celú akciu vypracoval s perfektným prevedením Réway, nuž a Genoway už len dokončil jeho dielo. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 14:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Garbutt preveril pozornosť Samonova v závere prvej tretiny, brankár domácich odolal a tak gól do šatne nateraz nezaevidujeme.
19:24
Slovan s pukom na hokejkách v zóne domácich, nahodený puk od modrej Samonov schoval v lapačke a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
18:17
18:17
Réway prešiel s pukom na hokejke pozdĺž celého klziska po ľavej strane okolo mantinelu, puk potiahol až pred bránkovisko, vystrelil, puk letel oblúčikom k vzdialenejšej žrdi a COLBY GENOWAY puk bejzbalovým spôsobom doklepol do siete. Asistencia: Martin Réway.
17:24
Mozík pálil spoza kruhov, Štepánek puk poslal na ochrannú sieť a hra musela byť prerušená.
17:05
Després vybojoval puk za bránkou hostí, založil akciu domácich, Šerbatov a Sádecký vyrobili brejk, k zakončeniu sa však nedostali.
15:25
Lamper zakončil na pravej strane pri bránkovisku, spadol aj na ľad, Samonov puk poslal do rohu klziska a domáci von z pásma.
14:35
Genoway a Viedenský zamotali hlavu domácej defenzíve, Samonov si po akcii belasých napokon s pukom poradil a poslal ho späť do hry.
14:17
Šerbatov vymyslel akciu a Slovan bol na dostrel domácej bránky, arbitri však hru prerušili, domáci brankár stratil rukavicu a tak budeme vhadzovať po reklamnej prestávke v pásme domácich.
13:24
Domáci sa takmer dostali do zakončenia pri malom prečíslení, Sersen puk vypichol a k ohrozeniu Štepánka v klietke belasých nedošlo.
12:48
Skalický vystrelil zo spodného oblúka pravého kruhu, minul bránku domácich a puk skončil na ochrannom skle.
04:02
11:25
Na druhej strane sa ukázal v akcii Štepánek, ktorý poslal späť do hry puk po strele domácich, Viťaz kombinuje s pukom na svojich hokejkách.
11:05
Šerbatov prešiel s pukom na hokejke poza bránku, puk posielal pred bránku, domáci ho zachytili, puk zmenil smer a hostia sa k zakončeniu nedostali.
10:13
Štepánek v akcii, keď na dvakrát likvidoval propagačný puk z hokejok domácich.
09:35
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, držal domácich v pásme, presilovku využiť ale nedokázal.
09:25
importantSloboda vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Samonov puk poslal späť do hry na pravý kruh, Hecl vypálil z prvej, puk oprel o žrď domácej bránky a v odrazený puk Samonov schoval pod rukavicu.
09:02
Genoway poslal puk z ľavej strany od bránkovej čiary na pravý kruh, Hecl prestrelil bránku domácich.
08:22
Viedenský pred bránkou usmernil puk do priestoru domácej klietky, Samonov bol pozorný a zmenu skóre nepripustil.
07:48
Horák ušiel po ľavej strane a z kruhu vystrelil, Štepánek vykorčuľoval z bránky, zmenšil strelecký uhol a puk poslal späť do hry.
07:35
Za faul na hlavu a krk dostal Afinogenov dve + desať, Slovan si zahrá presilovku.
06:55
Viedenský na výbornú v obrannej akcii, zachytil puk a poslal ho do stredného pásma, domáci majú po akcii.
06:15
Hostia v plnom počte, Slovan prežil aj druhé dnešné oslabenie bez ujmy a naopak, ujal sa gólom Šťastného vedenia.
04:55
Belasí opäť vyhodili puk z pásma von cez všetky čiary a z oslabenia plynú sekundy na konto hostí.
04:25
04:25
Slovan založil v oslabení akciu, Skalický z pravej strany poslal puk pred bránku, kde nikým nestrážený ANDREJ ŠŤASTNÝ poslal puk do bránky domácich. Asistencia: Pavol Skalický.
04:15
Švarný dve minúty za seknutie.
04:02
importantLazarev ušiel defenzíve hostí a rútil sa na brankára belasých, neuspel, bol však faulovaný a pravá ruka hlavného je hore, domáci hrajú s výhodou hráča na ľadovej ploche.
03:03
Hostia v plnom počte, Slovan umne svoje oslabenie ubránil a domácim štýlovo ohroziť svoju bránku vôbec nedovolil.
02:37
Slovan teraz podržal puk na hokejkách, natiahol čas a puk poslal za bránku domácich.
02:01
Slovan vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary a získal nejaké tie sekundy zo svojho oslabenia.
01:08
Lazarev vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, puk poslal mimo priestor bránky belasých, Viťaz s pukom na hokejkách v zóne belasých.
01:03
Prvé prerušenie v zápase po opatrnom začiatku, Slovan zle striedal a Viťaz si v úvode zahrá presilovú hru.
00:01
Oba tímy už máme na ľade, domáci v červených dresoch, hostia v bielych farbách, na rad prichádzajú hymny oboch krajín.
Príjemný podvečer želám priaznivcom hokeja a priaznivcom belasých obzvlášť, jediný slovenský zástupca v prestížnej KHL sa po dlhej prestávke dnes predstaví na ľade moskovského Viťaza.

Viťaz Moskovská oblasť:

Samonov (Saprykin) – Mozík, Golovkov, Epišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Kožemiakin, Gimajev – Afinogenov (C), Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák (A), Pankov, – Lazarev, Siomin, Kopejkin (A) – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vvglazov

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Černý, Després, Švarný (A), Bačík, Hedera – Garbutt, Boychuk, Sloboda – Genoway, Viedenský, Réway – Šťastný, Skalický, Lamper – Šerbatov, Sádecký, Hecl

Rozhodca:

Cyplakov, Sergejev – Sazonov, Goľak.
ZOH v Pjongčangu sú minulosťou a hokejistov HC Slovan čaká posledný zápas sezóny na ľadovej ploche súperov, belasí sa predstavia na juhu Moskvy v meste Podolsk a svoju kvalitu si zmerajú s domácim Viťazom.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podolsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21., 23., 22., 24. , 20., a na 24. mieste. V uplynulej sezóne sa Viťaz po prvýkrát prebojoval do vyraďovacích bojov, svoju púť v play-off však skončil hneď v prvom kole, neskorší víťaz Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nedovolil chlapcom z Podolska vyhrať ani jeden zápas. V konečnom účtovaní klubov Viťaz zaznamenal krásne 12. miesto, historicky najlepšie. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, tri sezóny späť vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj dvaja hráči z Českej republiky – Roman Horák a Vojtěch Mozík, no a zastúpenie má aj Fínsko a Chorvátsko. Viťaz hráva svoje domáce zápasy v Ľadovom paláci Viťaz, ktorý má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Valerij Gennadievič Belov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Viťaz z 54 zápasov 63 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal zatiaľ 55 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli už trikrát, v prvom zápase v Podolsku Slovan prehral 4:0, ďalšie dva zápasy sa konali v Bratislave. V prvom zvíťazil Slovan 4:3, v druhom Viťaz 5:4 po predĺžení.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu, Ľadový palác Viťaz bude hostiť chlapcov spod Tatier, aj z tohto zápasu vám krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche v našom on-line prenose.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan stratil dvojgólový náskok, v Podoľsku napokon nezískal ani bod