Zidane po prehre s Espanyolom: Nezaslúžili sme si dostať v závere gól

Hráči Realu Madrid podľahli Espanyolu.
Hráči Realu Madrid podľahli Espanyolu. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. feb 2018 o 09:25

Tréner Realu Madrid nechal odpočívať viaceré opory.

BARCELONA. Tréner futbalistov Realu Madrid Zinedine Zidane netajil po ligovej prehre 0:1 na pôde Espanyolu Barcelona sklamanie.

Jeho zverenci inkasovali gól v tretej minúte nadstaveného času a neznížili sedembodovú stratu na druhé Atletico Madrid, ktoré má navyše k dobru stredajší domáci duel s Leganes.

Zidane: Hrali sme dobre

Zidane nechal proti Espanyolu odpočívať Cristiana Ronalda, v zostave pre zdravotné problémy chýbali aj Marcelo, Luka Modrič či Toni Kroos.

"Nezaslúžili sme si dostať v závere gól. Hrali sme dobre a v prvom polčase sme si dokázali vytvoriť gólové príležitosti, ani jednu z nich sme však nepremenili.

V nadstavenom čase sa nám to vypomstilo," povedal francúzsky kouč pre akreditované médiá.

Úradujúci majster môže v stredu prísť o tretie miesto v tabuľke, ak Valencia naplno zaboduje na pôde Athletica Bilbao.

"Mrzí ma, že sme v Barcelone nenadviazali na úspešné výsledky z uplynulých piatich súťažných zápasov, aj taký však býva futbal. Niekedy sa veci nevyvíjajú tak, ako by ste si želali.

Do poslednej chvíle sme sa snažili o víťazstvo, no v záverečných sekundách sme inkasovali," dodal Zidane.

Rozhodol Gerard Moreno

V sobotu privíta Real Getafe, Zidane však už myslí na odvetný osemfinálový súboj Ligy majstrov na pôde Paríža St. Germain (6. marca).

"Je to pre nás najdôležitejší zápas v doterajšom priebehu sezóny. Zatiaľ nie je isté, či Paríž nastúpi proti nám aj s Neymarom, ktorý je jedným z najlepších hráčov sveta.

Vieme, že je zranený, uvidíme, či pôjde na operáciu alebo nie."

O zisku cenných troch bodov pre Espanyol rozhodol po rýchlej kontre Gerard Moreno, ktorému v prvom polčase neuznali gól.

"Bolo to veľmi podobné ako v derby proti FC Barcelona či v zápase s Atleticom Madrid. V uplynulých zápasoch sme nepodali kvalitné výkony a sklamali sme našich fanúšikov, ktorí od nás očakávali lepšie výsledky.

Verím, že triumf nad Realom nám dodá veľa sebavedomia," citovala slová španielskeho útočníka agentúra AP.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Zidane po prehre s Espanyolom: Nezaslúžili sme si dostať v závere gól