Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. mar 2018 o 15:09

Slovenského mladíka delila od lepšieho umiestnenia slabšia streľba.

OTEPÄA. Na majstrovstvách sveta juniorov v estónskom Otepää slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová obsadila v šprinte kadetiek na šesť kilometrov trináste miesto. Za zlatou Švédkou Elvirou Öbergovou zaostala o 1:03,1 minúty.

V jednej činnosti však bola Horvátová od Öbergovej lepšia, keď sa na strelnici ani raz nepomýlila.

Z 92 štartujúcich len päť kadetiek nemuselo bežať trestný okruh, medzi nimi aj Horvátová. Víťazná Švédka na MSJ vybojovala už tretie zlato a je jednou z najväčších postáv šampionátu.

Čo sa nepodarilo Horvátovej, už kadet Tomáš Sklenárik medzi 91 štartujúcimi naplnil a v šprinte na 7,5 kilometra skončil v najlepšej desiatke. So streľbou 1+1 si pomohol len čiastočne, len s jedným trestným okruhom mohol skončiť podstatne vyššie ako na desiatom mieste a aj atakovať medailu.

Sklenárik patrí medzi opory výpravy, keď v Otepää upútal na seba už predtým s piatym miestom vo vytrvalostných pretekoch. Zlaté ťaženie, rovnako ako medzi kadetkami Öbergovú, sprevádza Rusa Pervušina, taktiež už s tretím titulom.