Dygertová triumfovala v stíhačke v svetovom rekorde, Slovákom sa nedarilo

Americká reprezentantka je v mladom veku už päťnásobnou svetovou šampiónkou.

Americká reprezentantka Chloé Dygertová triumfovala v individuálnych stíhacích pretekoch na 3 km.(Zdroj: TASR/AP)

APELDOORN. Americká reprezentantka Chloé Dygertová triumfovala v sobotňajších individuálnych stíhacích pretekoch na 3 km na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v holandskom Apeldoorne v novom svetovom rekorde.

Len 21-ročná Dygertová obhájila triumf spred roka a stanovila nové maximum v hodnote 3:20,060 min.

Dygertová je v mladom veku už päťnásobnou svetovou šampiónkou, v Apeldoorne je to pre ňu druhé zlato po tímovej stíhačke. Je aj striebornou medailistkou z OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

Na druhom mieste skončila Holanďanka Annemiek van Vleutenová, ktorej Dygertová dala jedno kolo. Tretiu priečku obsadila iná Američanka KellyCatlinová.

Nedarilo sa slovenským reprezentantom. Andrej Strmiska obsadil v piatkových bodovacích pretekoch posledné 21. miesto, zo zlatej medaily sa tešil Austrálčan Cameron Meyer.

Tridsaťročný rodák z Perthu získal na MS už piate zlato z bodovačky, celkovo je deväťnásobným majstrom sveta. Meyer súťaží aj na ceste vo farbách tímu Mitchelton-Scott.

Druhého klasifikovali Holanďana Jana Willema van Schipa, bronz si vybojoval Brit Mark Stewart.

Alžbeta Bačíková skončila v omniu na 19. priečke so ziskom 5 bodov, triumfovala Holanďanka Kirsten Wildová so 121 bodmi.

Pre skúsenú 35-ročnú cyklistku ide na MS vôbec o prvé zlato z omnia, doteraz mala na konte dve zlaté medaily zo scratchu.

Striebro získala Dánka Amalie Dideriksenová, bronz zavesili na krk Novozélanďanke Rushlee Buchananovej.

Slovenskej reprezentantke v dráhovej cyklistike Alžbete Bačíkovej nevyšla záverečná tretia disciplína na MS.

Bačíková nedokončila nedeľňajšie bodovacie preteky, jej najlepším výsledkom na tomto svetovom šampionáte sú dve 19. miesta v scratchi a omniu.

Zo zlatej medaily sa v bodovačke tešila Holanďanka Kirsten Wildová, ktorá získala na MS 2018 už tretie zlato. Skúsená 35-ročná jazdkyňa triumfovala aj v scratchi a omniu.

Striebro si vybojovala Američanka Jennifer Valentová, bronz zavesili na krk Kanaďanke Jasmin Duehringovej.

Medailovú bilanciu ovládli domáci dráhoví cyklisti, ktorí získali dokopy 12 cenných kovov - päť zlatých, päť strieborných a dva bronzové. Druhé skončilo Nemecko (4-0-2), tretiu priečku obsadila Veľká Británia (2-3-1).