Norbert Gombos na Slovak Open obhajuje titul.
Norbert Gombos na Slovak Open obhajuje titul. (Autor: SITA)
SITA|7. mar 2018 o 06:33

Martin Kližan nepotvrdil pozíciu favorita.

INDIAN WELLS. Slovenský tenista Norbert Gombos nasadený ako dvadsiaty tretí zvíťazil nad Britom Liamom Broadym 7:6 (6), 6:3 v zápase utorňajšieho prvého kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji v americkom Indian Wells v Kalifornii.

V stredajšom finále kvalifikácie bude Gombos čeliť Kanaďanovi Felixovi Augerovi-Aliassimovi. Ten si poradil s Američanom Bjornom Fratangelom (11.) 6:4, 6:4.

Postup do finále kvalifikácie si nevybojoval Martin Kližan. Skúsený Slovák, nasadený ako osemnásty, prehral 4:6, 7:6 (5), 3:6 s domácim Evanom Kingom.

Dvadsaťosemročný Kližan, zverenec daviscupového kapitána Dominika Hrbatého, nenadviazal v Indian Wells na úspech z minulého týždňa, keď v rovnakom dejisku získal singlový titul na challengerovej úrovni.

V nedeľňajšom finále zhodou okolností prekonal nositeľa priezviska King, ale Dariana z Barbadosu.

Indian Wells 2018 - 1. kolo kvalifikácie:

Norbert Gombos (SR-23) - Liam Broady (V. Brit.) 7:6 (6), 6:3

/za 110 minút/

Evan King (USA) - Martin Kližan (SR-18) 6:4, 6:7 (5), 6:3

/za 145 minút/

Domov»Tenis»Gombos postúpil v Indian Wells do finále kvalifikácie, Kližanovi sa to nepodarilo