Vlhová dôležité body nepridá, prvé kolo v obrovskom slalome po chybe nedokončila

Podkĺzla jej vnútorná lyža.

Petra Vlhová prijíma pokyny po nedokončení 1. kola.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Ofterschwang (Nem.):

Obrovský slalom žien - 1. kolo:

1.Ragnhild MowinckelováNórsko1:17,83 min
2.Viktoria RebensburgováNemecko+0,44 s
3.Marta BassinováTaliansko+0,56
4.Mikaela ShiffrinováUSA+0,60
5.Federica BrignoneováTaliansko+0,74
-Petra VlhováSlovenskonedokončila 1. kolo

OFTERSCHWANG. Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej nevyšiel piatkový obrovský slalom Svetového pohára, v ktorom nedokončila 1. kolo.

Po necelých 50 sekundách jazdy sa snažila dostať z hlbšieho oblúku, ale podkĺzla jej vnútorná lyža a napriek bleskovej korekcii sa už zo záklonu nezmestila do ďalšej bránky.

Mowinckelová prekvapila favoritky

Do druhého kola z prvého miesta postúpila Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Pretekárka, ktorá sa len pred zimnou olympiádou prepracovala do 7-člennej elitnej skupiny štartového renkingu, zašla na náročnom profile ako jediná bez viditeľného zaváhania.

Napriek štartovému číslu jeden a teda bez možnosti varovania zvládla v prvých 15 sekundách aj dva "odskokové" oblúky.

Časom 1:17,83 min. o 44 stotín dištancovala domácu Viktoriu Rebensburgovú, o 56 stotín Talianku Martu Bassinovú. Po 15-ke štartujúcich štvrtá Američanka Mikaela Shiffrinová stratila 6 desatín.

Vlhová nezabojuje o cenné body

Francúzka Tessa Worleyová, špecialistka na túto disciplínu, bojujúca s Rebensburgovou o malý glóbus, zaostala ďalšiu sekundu za Nemkou.

Prečítajte si tiež: Na prášky bola Vlhová aj tréner Magoni. Bolo to ako na kare, tvrdí Vlha

Po úvodných dvoch kritériových bránkach neprešla dobre ani treťou nástrahou tesne pred tretím medzičasom.

Tento úsek bol osudný aj Petre Vlhovej, ktorá stroskotala vo vnútri dvojkombinácie zatvorených oblúkov. Úvodné parametrové prejazdy mala solídne, ale s podmienkami nebola úplne stotožnená, čo deklaroval aj jej druhý medzičas.

Strata vyše sekundy po necelej polovici trate ju odsúvala na záver priebežného poradia, ale následná chyba jej neumožnila bojovať v druhom kole o cenné body, predovšetkým do celkovej klasifikácie.

"Bola tam vlna, po ktorej nasledovala prejazdová brána, trošku mi povolilo nohu, tým pádom som stratila tlak a minula som bránu. Teraz sa počíta každý bod, ale vypadla som a nedá sa nič robiť. Budem sa snažiť ďalej," povedala Vlhová pre TASR.

Online prenos: Obrovský slalom žien, Ofterschwang 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

9. March 2018 o 11:00
SP - obrovský slalom žien, 1. kolo, Ofterschwang
Víťaz: Víťazka: Ragnhild Mowinckelová (NOR)
Prenos
Ragnhild Mowinckelová dokonale využila najlepšie štartovacie číslo a stala sa víťazkou prvého kola dnešného obrovského slalomu. Domáca Viktoria Rebensburgová na ňu stratila 44 stotín sekundy a tretie miesto si prekvapujúco vyjazdila Talianka Marta Bassinová. Najväčšia favoritka Mikaela Shiffrinová bude útočiť zo štvrtej pozície. Bohužiaľ, Petra Vlhová svoju jazdu nedokončila, a tak bodovať nebude. Čiernym momentom prvého kola je zranenie Tiny Robnikovej, ktorú podľa dostupných informácii musel odviesť do nemocnice vrtuľník. Pri páde si zrejme poranila väzy v kolene. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať aj druhého kolo od 14:00. Dovtedy dovidenia.
Prvé kolo obrovského slalomu sa skončilo.
48Dianie prvého kola nám ukončila Ann-Katrin Maggová. Domáca pretekárka ale svoju jazdu nedokončila, a tak sa do druhého kola obrovského slalomu v Ofterschwangu nepozrie.
47María Belén Simariová Birknerová bola ešte horšia než predošlá švédska pretekárka. Argentínčanka stratila viac než osem sekúnd, čo je doslova priepastná strata.
46Švédka Sara Rasková sa zaraďuje na posledné miesto. Celkovo na vedúcu Nórku stratila 6,73 sekundy. Podobne ako viacero pretekárok stratila najviac v záverečnom úseku trate.
44-45Elena Stoffelová ani Roberta Midaliová sa do druhého kola neprebojovali. Talianka bola v tomto internom súboji rýchlejšia o takmer šesť desatín, ale stačí jej to iba na 34. miesto.
43Maren Skjøldová bola ešte pomalšia než spomínaná nemecká pretekárka. Zaraďuje sa na priebežné 38. miesto, keď stratila takmer päť sekúnd. Napriek tomu bude v nórskom tíme po prvom kole vládnuť spokojnosť.
42Lena Dürrová je takisto sklamaním prvého kola. Samozrejme, skôr jej vyhovuje klasický slalom, no pred domácimi fanúšikmi si rozhodne trúfala na viac než je aktuálne 37. miesto s mankom 4,76 sekundy.
41Katharina Truppeová predviedla doposiaľ suverénne najhoršiu jazdu. Po chybe v druhej časti trate stratila takmer šesť sekúnd a je pravdepodobné, že skončí na poslednej klasifikovanej priečke.
40Veronique Hroneková potešila domácich fanúšikov a uvidíme ju v druhom kole obrovského slalomu. Nemka stratila na Ragnhild Mowinckelovú 2,6 sekundy a tak sa zaraďuje na priebežné 23. miesto.
39Veľmi peknú jazdu má za sebou Aline Daniothová zo Švajčiarska. Celkovo na takmer 400-metrovej trati stratila len 2,27 sekundy, vďaka čomu je na začiatku tretej desiatky.
38Slovinskí fanúšikovia dnes spokojní byť rozhodne nemôžu. Tina Robniková sa škaredo zranila a do druhého kola sa nepozrie ani Ana Buciková, ktorá prvé kolo nedokončila.
37Alice Robinsonová z Nového Zélandu sa do druhého kola nepozrie, keďže so stratou 4,14 figuruje na poslednom mieste. Do polovice trate to ešte bolo dobré, no potom jej zrejme došli sily.
36Jediná Ruska v štartovom poli Anastasia Romanovová bude s napätím čakať až do konca. Na prvé miesto stratila 3,19 sekundy a musí dúfať, že ju nepredbehne viac než trojica pretekárok.
35Predposlednou Rakúšankou v prvom kole bola Carmen Thalmannová. Momentálne jej patrí 29. miesto s mankom 3,33 sekundy. Toto jej zrejme na účasť v druhom kole stačiť nebude.
34Katharina Liensbergerová si suverénne zabezpečila účasť v druhom kole. Takisto jej spodná časť úplne nevyšla, stratila v nej 1,18 sekundy, ale napokon jej výsledný čas 1:20,45 stačí na priebežné 22. miesto.
33Rakúšanka Julia Scheibová odsúva Adrianu Jelinkovú už na 30. miesto. Druhá polovica trate jej síce príliš nevyšla, no v tomto internom súboji bola rýchlejšia o 0,16 sekundy.
32Holandská reprezentantka s českými koreňmi Adriana Jelinková sa na druhého kola s najväčšou pravdepodobnosťou nepozrie. Momentálne je na 29. mieste, pričom na vedúcu Nórku stratila viac než štyri sekundy.
31Anna Veithová v nemeckom Ofterschwangu presne pred piatimi rokmi triumfovala, no dnes rozhodne nemohla pomýšľať na podobný úspech. V prvom kole predviedla zatiaľ 25. najlepší čas, a tak je otázne, či sa predstaví aj v druhom kole.
30Elitnú tridsiatku nám uzavrela Taïna Bariozová. Francúzka sa vtesnala pod stratu dvoch sekúnd, čo jej stačí na priebežné 17. miesto. Je tak jasné, že 29-ročnú pretekárku uvidíme aj v druhom kole.
29Britka Alexandra Tilleyová išla veľmi agresívne od prvej bránky. Jej dynamickosť sa však prejavila na veľkom počte chýb. Napokon je až na 22. mieste s mankom viac než tri sekundy.
28Sympatická Nórka Kristin Lysdahlová sa napriek vysokému číslu dostáva do najlepšej desiatky. Predviedla vynikajúcu, skoro bezchybnú jazdu a je dokonca siedma s mankom 1,35 sekundy.
27Adeline Baudová Mugnierová už na druhom medzičase strácala viac než sekundu. Následne sa jej strata prehlbovala a napokon sa zastavila na hranici 2,71 sekundy. Francúzka sa tak dostáva pred Elisabeth Kappaurerovú.
26Elisabeth Kappaurerová stratila v cieli 3,31 sekundy. Mladá Rakúšanka sa tak zaraďuje na predposledné miesto, keď dokázala zdolať len švajčiarsku súperku Simone Wildovú.
25V sérii rakúskych pretekárok pokračujeme. Eva-Maria Bremová sa nedávno vrátila na súťažné svahy po zlomenine nohy, vďaka čomu prišla aj o olympiádu v Pjongčangu. Dnes si vybojovala priebežné 20. miesto s mankom viac než dva a pol sekundy.
24Bernadette Schildová nebola taká dobrá než jej mladšia rakúska kolegyňa. Špecialistka na klasický slalom stratila viac než dve sekundy, a tak sa zaraďuje na priebežné šestnáste miesto.
23Ricarda Haaserová predviedla veľmi peknú jazdu. Rakúšanka sa právom môže v cieli usmievať, pretože si pred druhým kolom vybojovala zrejme siedmu najlepšiu pozíciu. Stratila iba 1,38 sekundy na Ragnhild Mowinckelovú.
22Švajčiarka Simone Wildová nepredviedla vôbec vydarenú jazdu. Už na druhom medzičase strácala viac než dve sekundy, a tak nemohla pomýšľať na lepšie než 19. miesto. Celkovo je jej strata 3,42 sekundy.
21Irene Curtoniová nepredviedla takú vydarenú jazdu ako jej talianska krajanka Marta Bassinová. Napokon jej to nestačí ani na najlepšiu desiatku, keďže stratila 1,63 sekundy.
20Druhú desiatku pretekárok nám uzavrela Estelle Alphandová. Švédska lyžiarka stratila medzi druhým a tretím medzičasom približne sekundu a aj vďaka tomu ide na priebežné posledné miesto so stratou 2,69 sekundy.
19Po viac než desaťminútovej pauze, ktorá bola spôsobená zranením Tiny Robnikovej, sa spustila dolu svahom Nina Haver-Løsethová. Nórka na každom medzičase stráca viac a viac. Napokon sa zaraďuje na 11. miesto s mankom 1,74 sekundy.
18Preteky sú prerušené, pretože Tina Robniková nepríjemne spadla v hornej časti trate a nedvíha sa zo snehu. Vyzerá to na zranenie pravého kolena, ktoré sa škaredo zvrtlo. Snáď bude Slovinka v poriadku, no teraz bude musieť byť odnesená na nosidlách.
17Tina Weiratherová na diaľku bojuje s Petrou Vlhovou o tretie miesto v celkovej klasifikácii Svetového pohára. Dnes bude môcť získať cenné body, hoci v priebežnom poradí dnešného obrovského slalomu je lepšia len v porovnaní so Sofia Goggiaovou.
16Po reklamnej prestávke sme sledovali jazdu Fridy Hansdotterovej. Švédska reprezentantka predviedla takisto veľmi dobrú jazdu, vyvarovala sa chýb a so stratou 1,05 sekundy ide na šieste miesto.
15Parádny výkon predviedla Marta Bassinová. S vysokým štartovým číslom dokázala zdolať nejednu favoritku, vrátane Mikaely Shiffrinovej. Talianka je tretia so stratou 0,57 sekundy. Skutočne vydarená jazda rodáčky Cunea.
14Lara Gutová začala veľmi rýchlo a celkovo predviedla veľmi peknú rytmickú jazdu. Švajčiarka v cieli stratila na Ragnhild Mowinckelovú 1,80 sekundy, ale napríklad o 32 stotín zdoláva svoju krajanku Wendy Holdenerovú.
13Ana Drevová na druhom medzičase strácala len 0,57 sekundy, no podobne ako väčšina pretekárok výrazne stratila v záverečnom úseku. Po badateľnej chybe sa Slovinka zaraďuje na ôsme miesto.
12Trať je skutočne už veľmi rozbitá. Na vyššie štartové číslo doplatila aj Wendy Holdenerová. Švajčiarska špecialistka na slalom ide na predposledné miesto, keď stratila viac než dve sekundy.
11Mladá Slovinka Meta Hrovatová išla do polovice trate veľmi dobre a strácala menej než sekundu. Záver jej však nevyšiel, doplatila na opotrebovanosť trate a napokon stratila 1,78 sekundy. Stačí jej to na ôsme miesto.
10Bohužiaľ, Petra Vlhová dnes bodovať nebude a výrazne si komplikuje šance na umiestnenie v TOP 3 v rámci Svetového pohára. Liptáčka na trati chybovala, minula jednu z bránok a je druhou lyžiarkou, ktorá prvé kolo nedokončila.
9Špecialistka na zjazd Sofia Goggiaová už na prvom medzičase strácala polsekundu. Následne sa jej manko viac než späťnásobilo, a tak ide talianska pretekárka na posledné miesto. Na štarte je už pripravená Petra Vlhová.
8Sara Hectorová nešla v najlepšom rytme. Jej jazda bola rozháraná, na pohľad vôbec nie ideálna a v konečnom dôsledku sa to prejavilo aj na čase. Švédka dosiahla ešte o sedem stotín horší čas než Tessa Worleyová.
7Tessa Worleyová nemá za sebou vydarené prvé kolo. Francúzka sa zaraďuje na priebežné posledné miesto, keď za Ragnhild Mowinckelovou zaostala o 1,44 sekundy. Je vidno, že rodáčka z Annemasse toho má v cieli plné zuby.
6Stephanie Brunnerová spravila prakticky rovnakú chybu ako Mikaela Shiffrinová. Následne sa vrátila na trať, snažila sa napraviť svoje zaváhanie, no prílišná motivácia mala presne opačný efekt. Rakúšanka je prvou pretekárkou, ktorá svoju jazdu nedokončila.
5Mikaela Shiffrinová nie je vôbec spokojná, pretože jej v cieli namerali o šesť desatín horší čas než v prípade nórskej líderky. Američanka išla do polovice trate rýchlejšie, no osudnou sa jej stala chyba v strednej časti. Napokon sa zaraďuje na tretie miesto.
4Ragnhild Mowinckelová zostáva na prvom mieste. Viktoria Rebensburgová na poslednom medzičase zaostávala o dve desatinky, jej jazda vyzerala veľmi dobre, no predsa len Nemka stratila na prvú priečku 44 stotín.
3Federica Brignoneová začala agresívne a išla podstatne lepšie než jej talianska kolegyňa. Na treťom medzičase to vyzeralo, že bude bojovať o priebežnú líderskú pozíciu, ale nevydarený záver pre ňu znamená stratu 73 stotín.
2Talianka Manuela Mölggová strácala už od prvého medzičasu. Na tom druhom bola pomalšia o 80 stotín a následne sa jej manko zvýšilo na hranicu 1,39 sekundy. Skúsená pretekárka tak ide na druhú priečku.
1Strieborná medailistka z juhokórejského Pjongčangu Ragnhild Mowinckelová predviedla na pohľad bezchybnú jazdu. Na veľmi dlhej trati dosiahla čas 1:17,83 minúty. Uvidíme, ako na to budú reagovať jej súperky.
ŠTARTObrovský slalom žien v nemeckom Ofterschwangu sa práve začal. Výhodu najlepšieho štartové čísla sa bude snažiť zužitkovať Nórka Ragnhild Mowinckelová.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. Sezóna sa pomaly chýli ku koncu, no pred finále vo švédskom Åre sa Svetový pohár presťahuje do nemeckého Ofterschwangu. Dnes je na programe obrovský slalom žien.

TESNÝ SÚBOJ O KRYŠTÁLOVÝ GLÓBUS

Pred záverečnými dvoma pretekmi je líderkou disciplíny Nemka Viktoria Rebensburgová. Tá vyhrala v sezóne trojicu obrovských slalomov a celkovo nazbierala 502 bodov. Dve víťazstvá má na konte aj fenomenálna Mikaela Shiffrinová, no pred ňu sa na druhé miesto vďaka konštantným výkonom dostala Tessa Worleyová. Francúzka stráca na čelo len 32 bodov, a tak ešte zabojuje o malý kryštálový glóbus. Naposledy sa obrovský slalom išiel na olympijskej trati v Pjongčangu. Najlepšiu východiskovú pozíciu mala po prvom kole Manuela Mölggová, ale pokazené druhé kolo ju odsunulo až na 8. priečku. Zlato brala Mikaela Shiffrinová, ktorú na stupňoch víťaziek doplnili Ragnhild Mowinckelová a Federica Brignoneová.

VLHOVÁ PREKONALA SLOVENSKÉ MAXIMUM

Petra Vlhová sa síce olympijskej medaily nedočkala, no napriek tomu môže byť so sezónou spokojná. V celkovom poradí Svetového pohára je na treťom mieste, ktoré má veľkú šancu udržať. Ziskom 814 bodov výrazne vylepšila slovenské maximum, ktoré v sezóne 2015/2016 stanovila Veronika Velez-Zuzulová. Na dnešné preteky sa naladila výborným tretím miestom v alpskej kombinácii. Vo švajčiarskej Crans-Montane ju pritom od víťazstva delilo len 0,09 sekundy. V rámci obrovského slalomu zostáva pre zverenku Livia Magoniho najlepšie siedme miesto, ktoré dosiahla počas minulej sezóny v Aspene a Lienzi. „Pokúsim sa urobiť všetko preto, aby som zostala v boji o najvyššie priečky v slalome aj celkovo až do konca sezóny. Chcem vydať zo seba posledné sily,“ povedala Vlhová.

NEMECKO-AMERICKÝ SÚBOJ O VÍŤAZSTVO?

Prvé kolo pozostáva z celkovo 54 bránok a jeho staviteľom je rakúsky tréner Hannes Zoechling. Táto lyžiarska veľmoc bude mať v pretekoch desaťčlenné zastúpenie, no s umiestnením na stupňoch víťaziek sa príliš nepočíta. Najväčšie šance má Stephanie Brunnerová, ktorá bude mať sedmičku. Ako piata ukáže svoje slalomové kvality Mikaela Shiffrinová, pričom tesne pred ňou pôjde jej hlavná konkurentka Viktoria Rebensburgová. Petra Vlhová figuruje v druhej nasadenej skupine a vytiahla si štartové číslo 10. Do Ofterschwangu sa Svetový pohár vracia prvýkrát od sezóny 2012/2013. Presne pred piatimi rokmi tu obrovský slalom vyhrala Anna Fenningerová, dnes už Veithová. Pôvodne sa v tomto nemeckom stredisku malo štartovať aj v roku 2016, ale pre vysoké teploty boli preteky presunuté do Flachau.
Vítame vás pri textovom online prenose. Udalosť sa začne o 11:00.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 2. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 3. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 4. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 5. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
 6. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
 7. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
 8. Liek na obezitu v reklamách nenájdete
 9. Nákupná cena dlhopisov bude čoskoro najnižšia v roku
 10. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 1. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 2. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 3. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 4. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 5. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)
 6. Pred Auparkom vystúpi Veronika Rabada, chýbať nebude ani Mikuláš
 7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
 8. ZSSK: Bratislavu a Zürich spojí priamy rýchlovlak
 9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
 10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
 1. Na školách potrebujeme kontroverznejšie témy. Byť ticho nepomáha 26 175
 2. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 19 812
 3. Prehrieva sa vám mobil? Môžete prísť o peniaze 15 016
 4. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 13 260
 5. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 9 719
 6. Kramáre prešli zmenami. Detským pacientom viac chutí jesť 9 696
 7. Liek na obezitu v reklamách nenájdete 6 143
 8. Nový Supermarket Fresh Plus v centre je nabitý novinkami 4 469
 9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 4 366
 10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami? 4 103

Téma: Online prenosy


Článok je zaradený aj do ďalších tém Petra Vlhová

Hlavné správy zo Sme.sk

PREŠOV KORZÁR

Obvineného kanadského profesora sa zastávali aj matky dievčat (fotogaléria)

Mušinka: Tento prípad nie je detská pornografia.

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo by ste (ne)mali zrušiť svoje konto na Facebooku

Čo sa stalo z najväčšej sociálnej siete.

Neprehliadnite tiež

Sabovčík: Dnes by som krasokorčuľovanie nemohol robiť

Naposledy sa na Slovensku predstaví ako krasokorčuliar.