Velez-Zuzulová sa lúčila v kroji, Vlhová na pódium v slalome nedosiahla

Víťazkou sa stala Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová obsadila v Ofterschwangu štvrté miesto.(Zdroj: TASR)
Článok pokračuje pod video reklamou

SP v zjazdovom lyžovaní - Ofterschwang 2018:

Slalom žien (1. + 2. kolo):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:49,10 min
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+0,09 s
3.Frida HansdotterováŠvédsko+0,72
4.Petra Vlhová SR+0,87
5.Katharina GallhuberováRakúsko+0,95 s
6.Bernadette SchildováRakúsko+1,15
...
Veronika Velez-ZuzulováSRv 1. kole predviedla exhibičnú jazdu

OFTERSCHWANG. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu.

Za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 87 stotín sekundy.

Američanka si triumfom definitívne zaistila malý glóbus, v priebežnom hodnotení disciplíny má pred finálovým slalomom v Aare pred druhou Vlhovou náskok nedostihnuteľných 225 bodov.

Rozlúčka Velez-Zuzulovej

Na druhom mieste skončila v sobotu vďaka najrýchlejšiemu času v 2. kole Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,09), na tretej priečke sa umiestnila Švédka Frida Hansdotterová (+0,72).

V Ofterschwangu sa so svojou bohatou kariérou rozlúčila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Tá si svoju záverečnú jazdu v SP naozaj vychutnala.

Na štarte 1. kola sa objavila v ľudovom kroji, na svahu si spravila niekoľko zastávo, a do cieľa prišla za bujarého povzbudzovania fanúšikov.

Po nej si podobný rozlúčkový slalom vychutnala aj Rakúšanka Michaela Kirchgasserová.

Piata malá krištáľová guľa za slalom

Shiffrinová sa už v piatok stala úspešnou obhajkyňou veľkého glóbusu celkovej víťazky SP, o čom rozhodla v obrovskom slalome.

O deň neskôr si utvorila výbornú pozíciu na triumf v slalome už v 1. kole, po ktorom viedla o 30 stotín pred Rakúšankou Katharinou Gallhuberovou.

Fenomenálna Američanka síce v 2. kole už nepredviedla takú dynamickú jazdu, ale udržala si do cieľa tesný náskok a mohla tak sláviť 11. sezónne víťazstvo v prestížnom seriáli.

Celkovo dosiahla 42. triumf v pretekoch SP, z toho 31. v jej najsilnejšej disciplíne. Získala už svoju piatu malú krištáľovú guľu za slalom.

"Wendy zajazdila skvelé druhé kolo, vedela som však, čo mám urobiť. Je to neuveriteľný deň, vybojovala som ďalšiu guľu. Do Aare však rozhodne nepôjdem na dovolenku, vo finále SP budem určite motivovaná," povedala Shiffrinová pre ORF.

Vlhová získala dôležité body

Vlhová bola po prvom kole šiesta, no odstupy na súperky pred ňou dávali nádej na posun vo výsledkovej listine.

Prečítajte si tiež: Majú špeciálny vzťah. Shiffrinovej slová so mnou pohli, tvrdí Velez-Zuzulová

Ten sa jej aj podaril, keď sa dostala pred Gallhuberovú i ďalšiu Rakúšanku Bernadette Schildovú, na pódium to však tesne nestačilo.

"Som spokojná, aj keď by som chcela byť na pódiu. V sobotu to vyšlo na štvrté miesto, druhé kolo som zajazdila lepšie.

Spodné pasáže som prešla dobre, strácala som v strednej časti, takže viem, kde musím zrýchliť. Získala som ďalšie body, ktoré boli dôležité po vypadnutí v obrovskom slalome," povedala Slovenka pre TASR.

Vlhovej patrí v celkovej klasifikácii SP tretia priečka s 864 bodmi, druhá je Holdenerová s 1050 bodmi, na Shiffrinovú stráca nedostihnuteľných 623 bodov.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 35 z 39 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1673 bodov - istá víťazka veľkého glóbusu
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko1050
3.Petra VlhováSR864
4.Viktoria RebensburgováNemecko847
5.Ragnhild MowinckelováNórsko815
6.Tina WeiratherováLichtenštajnsko811
...
102.Veronika Velez-ZuzulováSR22
128.Barbara Kantorová SR3

Poradie v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári (po 11 z 12 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA880 bodov - istá víťazka malého glóbusu
2.Petra VlhováSR655
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko625
4.Frida HansdotterováŠvédsko621
5.Bernadette SchildováRakúsko418
6.Nina Haverová-LösethováLichtenštajnsko301
...
42.Veronika Velez-ZuzulováSR22

Online prenos: Slalom žien, Ofterschwang 2018 - 2. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

10. March 2018 o 12:30
SP - slalom žen, 2. kolo, Ofterschwang
Víťaz: Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)
Prenos
V nemeckom Ofterschwangu ovládla slalomové preteky Mikaela Shiffrinová. Pre Američanku je to 42. víťazstvo v kariére, no dnes to rozhodne nemala ľahké. Wendy Holdenerová predviedla skvelú druhú jazdu a za najväčšou favoritkou zaostala o 0,09 sekundy. Švajčiarka si tak na svoj prvý triumf v slalome musí ešte počkať. Na bronzovom stupienku skončila Frida Hansdotterová, ktorá odsunula na štvrtú priečku Petru Vlhovú. Každopádne, Slovenka sa v celkovom poradí Svetového pohára vracia na tretie miesto, čo je výborná správa pred záverečnými pretekmi vo švédskom Åre. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
Dnešné slalomové preteky sa skončili.
1 Sledovali sme krásny súboj o prvé miesto. Americká favoritka Mikaela Shiffrinová si musela siahnuť na dno svojich síl, ale napokon je v porovnaní s Wendy Holdenerovou rýchlejšia o deväť stotín sekundy.
2 Wendy Holdenerová zostáva na prvej pozícii. Bronzová medailistka z olympiády Katharina Gallhuberová druhé kolo zašla podobne ako jej rakúska kolegyňa Bernadette Schildová a zaraďuje sa až na štvrté miesto.
3 Bernadette Schildová dnes na stupňoch víťaziek neskončí. Rakúšanke druhé kolo nevyšlo podľa predstáv, na záverečnom medzičase strácala sekundu a napokon ide až za našu Petru Vlhovú.
4 Olympijská víťazka Frida Hansdotterová nestačila na výbornú jazdu švajčiarskej líderky. V cieli stratila viac než šesť desatín, a tak sa zaraďuje na druhé miesto, pred Petru Vlhovú. Našu reprezentantku zdolala o 0,15 sekundy.
5 Petra Vlhová sa na vedúcej priečke dlho neohriala. Wendy Holdenerová predviedla skvelú jazdu, ktorá je vôbec najlepšou v druhom kole. Švajčiarka ide jasne do čela s odstupom 0,78 sekundy. Bol by som prekvapený, keby dnes zostala bez pódia.
6 Petra Vlhová mala na štarte náskok pol sekundy. Do polovice trate ho zvýšila, následne z neho stratila nejaké stotinky, ale záver bol v jej podaní opäť veľmi dobrý. Slovenka ide do čela s náskokom 0,75 sekundy.
7 Nina Haver-Løsethová spravila veľkú chybu tesne za druhým meraným úsekom. Záver mala výborný, no viac než sekundovú stratu nedokázala už dohnať. Napokon je ôsma s odstupom 71 stotín sekundy.
8 Erin Mielzynská mala na treťom medzičase náskok 24 stotín sekundy, no hneď po ňom spravila menšiu chybičku. V závere bola pomalšia, ale napokon je prvá s rovnakým časom ako Anna Swenn-Larssonová.
9 Anna Swenn-Larssonová mala na štarte zanedbateľný náskok troch stotiniek. Počas svojej jazdy ho navýšila, a hoci mala záver horší než Michelle Gisinová, ide na prvé miesto s odstupom desiatich stotín.
10 Najlepšiu desiatku pretekárok po prvom kole nám otvorila Michelle Gisinová. Jej jazda bola bez väčších chýb a v cieli mohla radostne zdvihnúť ruky na hlavu. Švajčiarka ide na prvú priečku s odstupom 0,1 sekundy.
11 Švajčiarka Denise Feierabendová nepredviedla svoj ideálny výkon, keď niekoľkokrát neprešla bránkou práve najlepšie. Napokon sa zaraďuje na druhé miesto s rovnakým časom, aký dosiahla Carmen Thalmannová.
12 Sériu rakúskych pretekárok nám ukončila Katharina Liensbergerová. Mladá reprezentantka tejto lyžiarskej veľmoci ide na prvé miesto, hoci ani jej jazda nebola bez chýb. V cieli je však rýchlejšia o 33 stotín.
13 Katharina Truppeová nezdolala svoju krajanku a zaraďuje sa na druhé miesto s odstupom 0,05 sekundy. Je to škoda, pretože v polovici trate suverénne viedla a o priebežné prvenstvo ju pripravila chyba tesne pred koncom.
14 Carmen Thalmannová v polovici trate prišla o svoj náskok, no druhá časť jej vyšla na výbornú. Rakúšanka je novou líderkou, keď dosiahla o 0,32 sekundy lepší čas než Chiara Costazzová.
15 Po reklamnej prestávke sme sledovali jazdu Chiary Costazzovej. Staviteľom druhého kola je taliansky tréner, čo skúsená lyžiarka využila. O štrnásť stotín sekundy dokázala zdolať Charlotte Säfvenbergovú.
16 Prekvapením dnešného slalomu je jednoznačne Švédka Charlotta Säfvenbergová. Predviedla dve vyrovnané jazdy a momentálne figuruje na prvej priečke. Mala aj šťastie, pretože francúzsku súperku zdolala o 0,03 sekundy.
17 Jedinou Nemkou v druhom kole bola Marina Wallnerová. Na všetkých medzičasoch si držala drobný náskok, ale napokon domácich fanúšikov nepotešila. O jednu desatinku sa zaraďuje za Nastasiu Noensovú.
18 Laurence St. Germainová z Kanady predviedla najhoršie druhé kolo. Skutočne spravila veľké množstvo chýb a v cieli jej namerali o takmer tri sekundy horší čas než v prípade Nastasie Noensovej.
19 Slovinka Ana Buciková sa zrejme neposunie vo výsledkovej listine. Predviedla doposiaľ deviate najlepšie druhé kolo, a tak stratila 1,07 sekundy. Momentálne jej to stačí na piatu priečku.
20 Estelle Alphandová nepotvrdila svoju povesť expertky na druhé kolá. Už v hornej časti trate Švédka chybovala a nepopulárny špicar jej nedovolil bodovať v dnešnom slalome.
21 Talianka Federica Brignoneová ide na priebežné druhé miesto. Komplexná pretekárka mala na štarte síce pomerne dostatočný náskok, ale na francúzsku líderku nestačila.
22 Emelie Wikströmová nebude s dnešným slalomom spokojná. Prvé kolo jej vôbec nevyšlo a ani v tom druhom nepodala optimálny výkon. Ešte v polovici trate bola v kontaktne s prvým miestom, ale napokon končí až piata s odstupom 1,35 sekundy.
23 Adeline Baudová Mugnierová nenapodobnila výkon svojej krajanky. Nevyšiel jej najmä spodok trate, kde výrazne stratila. Jej manko je napokon viac než sekundové, čo jej stačí na priebežné štvrté miesto.
24 Francúzka Nastasia Noensová predviedla doteraz najlepšiu jazdu druhého kola. Išla agresívne, v peknom rytme a zaznamenala rýchlejší čas o 0,65 sekundy. Osobne si myslím, že sa bude výrazne posúvať.
25 Stephanie Brunnerová je prvou pretekárkou, ktorá svoju jazdu druhého kola nedokončila. Pri jednej z bránok sa Rakúšanka príliš naklonila na ľavú stranu, spadla a minula nasledujúcu bránku.
26 Tak teraz sme svedkami zaujímavej situácie. Na čele máme dve pretekárky, pretože Rakúšanke Katharine Huberovej namerali v cieli rovnaký čas ako v prípade Kristin Lysdahlovej.
27 Kristin Lysdahlová strácala na treťom medzičase viac než dve desatiny, no následne sa vyvarovala podobnej chyby akej sa dopustila Meta Hrovatová. Prejavilo sa to aj na čase – Nórka vedie o takmer osem desatín.
28 Meta Hrovatová išla výborne a už to vyzeralo tak, že si vytvorí obrovský náskok. V záverečnej časti ale spravila výraznú chybu, kvôli ktorej stratila možno sekundu náskoku. Napokon je prvá, ale iba o tri desatiny.
29 Švédka Sara Hectorová si na medzičasoch držala drobný náskok. Zelené čísla jej zostali aj v cieli. Svoju severskú rivalku zdolala o štyri stotiny, a tak sa zaraďuje na prvé miesto.
30 Maren Skjøldová má za sebou už aj druhú jazdu, ktorá bola bez väčších zaváhaní. Napokon jej v cieli namerali čas 1:53,52, no ťažko odhadovať, na ktoré umiestnenie to Nórke bude stačiť.
ŠTART Druhé kolo slalomových pretekov v nemeckom Ofterschwangu sa práve začalo. Štartovaciu procedúru začne Nórka Maren Skjøldová, ktorá v prvej jazde stratila 3,75 sekundy.

Pekný deň prajem všetkým fanúšikom alpského lyžovania. V nemeckom Ofterschwangu sa dnes konajú predposledné slalomové preteky žien v tejto sezóne. V druhom kole sa predstaví najlepších tridsať pretekárok, vrátane Slovenky Petry Vlhovej.

ELITNÁ SEDMIČKA V ROZPÄTÍ 86 STOTÍN

Prvé kolo vyšlo najlepšie Mikaele Shiffrinovej, ktorá dosiahla čas 54,25 sekundy. Američanka najlepšie zvládla záverečnú časť a bude útočiť na svoje 42. víťazstvo vo Svetovom pohári. Katharina Gallhuberová využila upravenosť trate a skončila druhá s odstupom troch desatín. Za mladou Rakúšankou je to poriadne tesné. Na priebežnom bronzovom stupienku je Bernadette Schildová, ale napríklad pred siedmou Ninou Haver-Løsethovou má náskok necelej pol sekundy. Dobrú jazdu má za sebou Petra Vlhová, ktorá obsadila šiestu pozíciu. Na jej tvári opäť ťažko bolo badať spokojnosť, no strata 65 stotín na fenomenálnu Američanku nie je vôbec zlá. Zaujímavosťou je, že nasadená sedmička pretekárok medzi seba nikoho nepustila, a tak si to medzi sebou rozdá o víťazstvo.

ZÁVEREČNÁ BODKA ZA ÚSPEŠNOU KARIÉROU

Prvé kolo nebolo len o vytvorení najlepšej východiskovej pozície, ale aj o lúčení dvoch skvelých slalomárok. V kroji sa naposledy spustila dolu svahom vo Svetovom pohári Veronika Velez-Zuzulová a následne ju napodobnila v ružovej sukni aj Michaela Kirchgasserová. Slovenka absolvovala počas kariéry 182 štartov, pričom päťkrát triumfovala a celkovo 30-krát stála na pódiu. Zrejme najkrajší moment zažila v januári 2017, keď sa stala slalomovou kráľovnou po víťazstve v Záhrebe. Na stupňoch víťaziek ju doplnilo slovensko-české duo Petra Vlhová, Šárka Strachová a navyše, cenu je odovzdáva lyžiarska legenda Janica Kosteličová. Okrem spomínanej dvojice nebola v prvom kole klasifikovaná Irene Curtoniová či domáca Lena Dürrová. Bohužiaľ, druhé kolo tesne ušlo Martine Dubovskej, ktorá skončila na 33. mieste.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:30.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 2. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 3. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 4. Hyundai má SUV pre každého
 5. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 6. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?
 7. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory
 9. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť
 10. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 1. Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka
 2. Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu
 3. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 4. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 5. Opäť je tu otázka: kam na vysokú?
 6. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 7. Atos predstavil revolučný systém testovania napájania satelitov
 8. Naše finančné družstvo - príbeh Marcely Peškovej
 9. Hyundai má SUV pre každého
 10. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 1. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí 21 010
 2. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť 12 662
 3. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 7 810
 4. Hyundai má SUV pre každého 6 433
 5. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu 6 369
 6. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy 6 339
 7. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory 4 165
 8. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov 3 961
 9. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 3 602
 10. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu? 3 047

Téma: Online prenosy


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Slza pri oku, penis na čele? Čo znamenajú tetovania väzňov

Česká etnologička sa päť rokov stretávala s väzňami, aby objasnila mýty, ktoré o živote za mrežami kolujú.

EKONOMIKA

Krajmerová previedla podiel v nákupnom centre na Zoroslava Kollára

Kollár je na mafiánskych zoznamoch.

KOMENTÁRE

Protificovský odboj prepadli rozpaky

Opozícia s víziou okamžitého konca Pellegriniho ulietava priďaleko.

KOMENTÁRE

Kto sú víťazi a porazení vládnej krízy

Fico sa zbadal na poslednú chvíľu.

Neprehliadnite tiež

Fourcade jasne vyhral stíhacie preteky v Ťumeni a získal už svoj tridsiaty glóbus

Francúz v piatok už v predstihu oslavoval celkové víťazstvo vo Svetovom pohári. Už siedmy raz za sebou.

Matej Tóth vyhral vo svetovom výkone roka a splnil limit na ME

Slovenský chodec ovládol Dudinskú päťdesiatku s časom 3:42:49 h.

Deblkanoisti neprišli iba o olympiádu, súťažiť nebudú ani na MS a vo Svetovom pohári

Medzinárodná kanoistická federácia urobila prieskum, ktorý potvrdil úpadok záujmu o mužskú kategóriu C2.

Mladí Slováci predviedli skvelý obrat. Nebolo to o šťastí, vraví tréner

Slovenská dvadsaťjednotka vyhrala v Albánsku 3:2 a zachovala si šancu na postup do baráže.