Ďaloga vulgárne nadával rozhodcovi, bude platiť

Na snímke slovenský hokejový reprezentant Marek Ďaloga počas tréningu v rámci štartu záverečnej prípravy pred MS, prvého sústredenia reprezentačného A-tímu a olympijského výberu 27. marca 2017 v Bratislave. (Autor: TASR)
SITA|8. mar 2018 o 19:03

Slovenský hokejista v službách Sparty Praha dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu.

PRAHA. Slovenský hokejista v službách Sparty Praha Marek Ďaloga musí zaplatiť pokutu za nevhodné správanie počas stredajšieho stretnutia o štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže extraligy proti Libercu.

Dvadsaťosemročný obranca v úvode tretej tretiny dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu.

Podľa oficiálneho zápisu mal vulgárne vynadať hlavnému rozhodcovi Robinovi Šírovi. Liberec v stredu doma zvíťazil 4:1 a v sérii na tri víťazstvá vedie 2:0.

Disciplinárna komisia ČSLH slovenskému reprezentantovi uložila pokutu vo výške 10 % zo základnej mesačnej výplaty. Informácie uverejnil portál hokej.cz.