Tatar uspel proti bývalému tímu: Bolo to naozaj zvláštne a stresujúce

Zdeno Chára (vpravo) zaznamenal dve asistencie.
Zdeno Chára (vpravo) zaznamenal dve asistencie. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. mar 2018 o 06:02

Pozrite si súhrn výsledkov nočných zápasov NHL 2017/2018.

BRATISLAVA. Hokejisti Chicaga prehrali v zámorskej NHL v noci na piatok na domácom ľade s Carolinou 2:3. Skóre stretnutia otvoril v 7. minúte slovenský útočník Blackhawks Tomáš Jurčo.

Bol to jeho tretí presný zásah v tomto ročníku. O triumfe Hurricanes rozhodol v tretej tretine z presilovky fínsky útočník Sebastian Aho.

"Myslím si, že som hral celkom dobre. Čím viac hrám, tým som sebavedomejší. V poslednej dobe sa mi darí a je to pre mňa dobrá príležitosť," povedal pre oficiálnu stránku klubu.

Boston doma zvíťazil nad Philadelphiou 3:2 aj vďaka dvom asistenciám kapitána Zdena Cháru, ktorý tak má na konte 21 bodov (6+15). O výhre Bruins rozhodol 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny Brad Marchand.

"Myslím si, že je to výsledok toho, že si ostatní poctivo robia svoju prácu a hrajú jednoducho. Keď sa robí niečo také, dejú sa dobré veci," povedal Marchand pre nhl.com.

Darilo sa Vegas Golden Knights, ktorí vyhrali na ľade Detroitu 4:0. Brankár hostí Marc-Andre Fleury zastavil všetkých 28 striel Red Wings a zaknihoval tretí shutout v sezóne, resp. 47. v kariére.

Proti bývalým spoluhráčom nastúpil vo víťaznom tíme aj slovenský útočník Tomáš Tatar, nebodoval a pri takmer 16 minútovej porcii na ľade zaknihoval tri strely a zapísal si 4 trestné minúty.

Bolo to naozaj zvláštne, ale aj to je súčasť života profesionálneho hokejistu.

Tešil som sa z toho, že som späť a vidím známe tváre, ale bolo stresujúce hrať proti chalanom, s ktorými som stál bok po boku taký dlhý čas," vyjadril sa Tatar.

Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom vyhral doma nad New York Islanders 2:1 po nájazdoch, v ktorých rozhodol kapitán Connor McDavid.

Ten najprv v druhej tretine vyrovnal na 1:1 a potom zaznamenal aj rozhodujúci nájazd. Sekera odohral 15:30 minúty a zapísal si jeden mínusový bod.

V bránke Islanders tento raz nechytal Jaroslav Halák, ale Fín Christopher Gibson.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Riley Nash (Pastrňák, K. Miller), 20. B. Gionta (CHÁRA, Wingels), 60. Marchand (Pastrňák, CHÁRA) - 2. J. Voráček (Patrick, C. Giroux), 28. Lehterä (Filppula, Gudas)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 23:55 min, 0+2, +2, 4 strely, 3 "hity"/

Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 5:4 po predĺžení (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 8. Jenner (Wennberg), 22. Vanek (Jenner, R. Murray), 33. Werenski (Jones, Dubois), 36. Vanek (Jones, Werenski), 61. Jones (Dubois, Panarin) - 7. Barrie (Rantanen), 8. Söderberg (Comeau), 54. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 58. Söderberg

New Jersey Devils - Winnipeg Jets 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 37. Palmieri (Hischier), 52. Hischier (Bratt, Butcher) - 5. Laine (P. Stastny, Ehlers), 34. Armia (Chiarot, Hellebuyck), 50. Ehlers (Byfuglien)

Detroit Red Wings - Vegas Golden Knights 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 3. Tuch, 31. Eakin (W. Karlsson), 38. Eakin (Nosek, Hunt), 39. Tuch (Eakin)

/Tomáš Tatar (Vegas) 15:46 min, 0+0, 4 trestné minúty, 3 strely/

Florida Panthers - Montreal Canadiens 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 17. Huberdeau (Trocheck, Dadonov), 22. Bjugstad (Barkov, Yandle), 23. Haley (MacKenzie), 42. Dadonov (Yandle, Barkov), 55. Trocheck (Yandle)

Ottawa Senators - Buffalo Sabres 3:4 po nájazdoch (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Dzingel (Duchene), 24. Dzingel (Hoffman, E. Karlsson), 38. Chabot (Pääjärvi, Mark Stone) - 18. Scandella, 35. S. Reinhart (B. Pouliot), 41. S. Wilson (R. O'Reilly, S. Reinhart), rozhodujúci sam. nájazd Josefson

/Marián Gáborík (Ottawa) 10:23 min, 0+0, 1 strela/

Tampa Bay Lightning - New York Rangers 5:3 (2:0, 3:1, 0:1)

Góly: 3. Paquette (Kuntiz, R. Callahan), 8. Erne (Cirelli), 22. Cirelli (Sergačov, Killorn), 33. Kunitz (Cirelli), 38. T. Johnson (Kučerov, Sergačov) - 28. Spooner (K. Hayes, Fast), 44. Zuccarello (Spooner), 58. K. Hayes (O'Gara, Spooner)

Nashville Predators - Anaheim Ducks 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 6. Craig Smith (Turris, Hartman), 16. Johansen (F. Forsberg, Arvidsson), 39. Watson (Sissons, Ellis), 59. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen) - 47. Rakell (Perry, Getzlaf), 57. Rakell (Getzlaf, Silfverberg)

Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. JURČO (Seabrook), 16. Sharp (Duclair, Kämpf) - 11. Slavin (Williams, Pesce), 22. Williams (E. Lindholm, Faulk), 45. Aho (Teräväinen, E. Lindholm)

/Tomáš Jurčo (Chicago) 12:10 min, 1+0, +1, 3 strely, 1 "hit"/

Edmonton Oilers - New York Islanders 2:1 po nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 59. McDavid (Klefbom, Bear), rozhodujúci sam. nájazd McDavid - 42. Hickey (Nelson, Pulock)

/Andrej Sekera (Edmonton) 15:30 min, 0+0, -1, 1 strela/

Los Angeles - Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Carter (Martinez, Pearson), 30. Lewis (Carter), 59. Clifford (Kopitar, Forbort) - 26. J. Vrána (Oshie, Orpik)

San Jose - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 53. Bödker (Donskoi, DeMelo), 60. Hertl (Burns)

Domov»Hokej»NHL»Tatar uspel proti bývalému tímu: Bolo to naozaj zvláštne a stresujúce