Trnava zdolala Trenčín, Dunajskej Strede pomohol brankár Ružomberka

Pozrite si sumár výsledkov sobotných zápasov Fortuna ligy.

Na snímke vľavo Diego Cuadros (FK Senica) a vpravo vo výskoku kapitán FC Nitra Miloš Šimončič.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili hladko 3:0 nad hráčmi MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018.

Domáci svoju celozápasovú prevahu pretavili do troch gólov, o ktoré sa postarali v prvom polčase Roland Černák a po prestávke Erik Pačinda a Kristián Koštrna.

Brankár dostal červenú

Dunajskostredčanom veľmi pomohol hosťujúci brankár Matúš Macík, ktorý v 39. min dostal červenú kartu, keď zasiahol loptu rukou mimo šestnástky.

DAC sa v tabuľke posunul na 2. priečku pred bratislavský Slovan, ktorý má však zápas k dobru.

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili 2:1 nad domácimi hráčmi AS Trenčín. Skóre otvoril v prvom polčase po centri z ľavej strany hosťujúci Erik Jirka.

Hráči Trnavy zvýšili vedenie v druhom polčase zásahom Kubilaya Yilmaza. Domácim sa do konca stretnutia podarilo iba znížiť zásluhou Hamzu Čatakoviča.

Trnava zdolala Trenčín aj v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne a je lídrom súťaže s 53 bodmi. Trenčín s 36 bodmi figuruje na 5. pozícii.

Bezgólovou remízou sa skončilo stretnutie medzi domácim MFK Zemplín Michalovce a 1. FC Tatranom Prešov v sobotňajšom 1. kola skupiny o udržanie futbalovej Fortuna liga 2017/2018.

Prešovčania sa vďaka zisku bodu odpútali z poslednej priečky tabuľky.

Neúspešná séria Zlatých Moraviec

Futbalisti Nitry zvíťazili nad domácimi hráčmi Senice 1:0. O jediný gól sa v druhom polčase postaral utešenou strelou z veľkej vzdialenosti Miloš Šimončič.

Nitrania potvrdili 7. priečku v tabuľke, ktorú po najčerstvejšom výsledkovom nezdare uzatvárajú práve Seničania.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble nepretrhli neúspešnú sériu v jarnej časti sezóny Fortuna ligy, keď v sobotu ťahali v nadstavbovej časti za kratší koniec a podľahli na svojom trávniku mužstvu FK Železiarne Podbrezová 0:1.

Autorom víťazného gólu hostí bol v 82. min z pokutového kopu Dávid Leško.