Londýnskym klubom sa darilo, brankár Čech sa dočkal 200. čistého konta

Futbalisti Arsenalu sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti Arsenalu sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. mar 2018 o 16:34

Tottenham sa posunul na tretie miesto, Arsenal ostal šiesty.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili nad hráčmi Bournemouthu na ich pôde 4:1 v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Domácich dostal do vedenia anglický záložník Junior Stanislas. Hostia vyrovnali do prestávky zásluhou Dele Alliho.

Po prestávke nenechali Londýnčania nikoho na pochybách, že si na juh Anglicka prišli po tri body. Dva góly zaznamenal kórejský reprezentant Son Hong-min a v nadstavenom čase sa k nemu pridal Serge Aurier.

Tottenham sa víťazstvom posunul na tretie miesto v tabuľke so ziskom 61 bodov.

Arsenal Londýn zvíťazil 3:0 na vlastnom ihrisku nad Watfordom. Skóre otvoril v úvode stretnutia obranca Shkodran Mustafi. V druhom polčase sa k nemu pridali Pierre-Emerick Aubameyang a Henrich Mchitarjan.

Brankár Arsenalu Petr Čech zaznamenal 200. čisté konto v Premier League, čo sa nepodarilo ešte nikomu v histórii súťaže. V zápase čelil aj pokutovému kopu, no hosťujúci Troy Deeney ho nedokázal prekonať.

Išlo o prvú jedenástku, ktorú bývalý český reprezentant zneškodnil vo farbách Arsenalu.

"Je to určite neskutočný medzník v mojej kariére. Od začiatku sezóny sme v 18 zápasoch udržali 9-krát čisté konto. Odvtedy som čakal 11 duelov na prekonanie tohto rekordu" uviedol 35-ročný rodák z Plzne.

Londýnčania si pripísali ligové víťazstvo po predchádzajúcich troch prehrách a zostávajú v tabuľke na šiestom mieste so ziskom 48 bodov, Watfordu patrí desiata priečka s 36 bodmi.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu medzi Arsenalom a Watfordom: fotogaléria

11.3.2018

Premier League 2017/2018 - 30. kolo:

Arsenal Londýn - Watford 3:0 (1:0)
Góly:
8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mchitarjan

Bournemouth - Tottenham Hotspur 1:4 (1:1)
Góly:
7. Stanislas - 62. a 87. Son Hong-min, 35. Dele Alli, 90.+ Aurier

Domov»Futbal»Anglicko»Londýnskym klubom sa darilo, brankár Čech sa dočkal 200. čistého konta