Sevilla šokovala Manchester, AS Rím stačil na postup gól

Sevilla porazila Manchester United 2:1. (Autor: TASR/AP)

Oba góly Seville strelil striedajúci Wissam Ben Yedder.

Liga majstrov - utorok 13. marca:

Manchester United - FC Sevilla 1:2 (0:0)

online prenos ste mohli sledovať tu >>

/prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpila Sevilla/

Góly: 84. R. Lukaku - 74. a 78. Ben Yedder, ŽK: 90.+ Rashford - 5. Banega, 80. Ben Yedder, 88. J. Correa, 90. Pablo Sarabia, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Manchester United: De Gea - A. Valencia (77. Mata), Smalling, E. Bailly, A. Young - Fellaini (60. P. Pogba), N. Matič - Lingard (77. Martial), A. Sánchez, Rashford - R. Lukaku

FC Sevilla: Sergio Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Sergio Escudero - N'Zonzi, Banega - Pablo Sarabia, F. Vázquez (88. G. Pizarro), J. Correa (89. Geis) - Muriel (72. Ben Yedder)

AS Rím - Šachtar Doneck 1:0 (0:0)

/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpil Rím/

Gól: 52. Džeko, ŽK: Florenzi, Manolas - Stepanenko, Fred, Ferreyra, ČK: 79. Ordec (Šachtar), rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

AS Rím: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti

Šachtar: Pjatov - Butko, Ordec, Rakickij, Ismaily - Fred, Stepanenko (74. Alan Patrick) - Marlos (82. Detinho), Taison, Bernard - Ferreyra

BRATISLAVA. Futbalisti FC Sevilla a AS Rím postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018.

Španielsky tím po remíze v úvodnom domácom zápase prekvapujúco zvíťazil na ihrisku Manchestru United 2:1 v utorkovom odvetnom zápase.

Hrdinom Andalúzanov sa stal francúzsky útočník Wissam Ben Yedder, ktorý v priebehu štyroch minút strelil oba góly hostí.

Iskierku nádeje vykresal pre United Romelu Lukaku, na senzačný obrat to však nestačilo.

Pozrite si momentky zo zápasu Manchester United - Sevilla: fotogaléria

14.3.2018

V ďalšom utorkovom dueli domáci AS Rím zvrátil nezdar z prvého súboja s ukrajinským Šachtarom Doneck (1:2) a triumfom 1:0 si zabezpečil účasť medzi najlepšími ôsmimi.

O postupový zásah sa postaral v úvode druhého polčasu kanonier Edin Džeko. Hosťom skomplikoval snahu o dramatizáciu Ivan Ordec, ktorý v 79. minúte inkasoval červenú kartu po faule na prenikajúceho Džeka.

Do elitnej osmičky už skôr postúpili obhajca Real Madrid, FC Liverpool, Manchester City a Juventus Turín.

V stredu privíta FC Barcelona Chelsea Londýn (prvý zápas 1:1) a Besiktas Istanbul už od 18.00 SEČ hostí Bayern Mníchov (0:5). Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 16. marca v Nyone.

Online prenos: Manchester United - FC Sevilla (Liga majstrov 2017/2018, odveta)

Liga majstrov Osemfinále 2017/2018
13.03.2018 o 20:45
Manchester United
1:2
(0:0, 1:2)
90+5 minúta
Sevilla
Góly: 84. R. Lukaku – 74. Ben Yedder, 78. Ben Yedder. ŽK: 90+3. Rashford (MAN) – 5. Banega (SEV), 79. Ben Yedder (SEV), 88. Correa (SEV), 90. Sarabia (SEV). Rozhodca: Danny Makkelie (Holandsko).
Odo mňa je to na dnes všetko, prajem vám ešte dobrú noc.
FC Sevilla si postup do štvrťfinále Ligy majstrov zaslúžila! Slabý výkon od Manchestru United, ktorý začal hrať až vtedy, keď bolo neskoro. O všetkom sa rozhodlo za desať minút, rozdielovým hráčom bol Wissam Ben Yedder, ktorý po dvoch minútach od svojho príchodu na trávnik prekonal de Geu po prvýkrát. Francúzovi potom stačili ďalšie štyri minúty na druhý gól v sieti United. Manchester síce skorigoval stav po góle Lukakua z 84. minúty, záverečný tlak už iný presný zásah nepriniesol.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:10. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:10.
90+5
90+4
Sevillistas už podržia loptu na svojich kopačkách, dva góly za necelú minútu nie je možné docieliť.
90+3
yellowCardManchester United v Lige majstrov skončí. Nepresné prihrávky Red Devils, navyše evidujeme žltú kartu za taktický faul od Rashforda.
90+2
Chris Smalling s nepresnou hlavičkou, Sergio Rico sa neponáhľa s rozohrávkou.
90+1
importantWissam Ben Yedder šiel za hattrickom v samostatnom nájazde na de Geu. Španiel sa nedal oklamať, počkal si na pohyb protihráča a pravou nohou chytil stopercentnú šancu na tretí gól Sevilly.
90+1
Nadstavujú sa štyri minúty.
90
Narážačka Martiala s Rashfordom pred šestnástkou hostí úspech neslávila, posúvame sa do nadstavenia.
90
yellowCardTakúto žltú kartu za zdržovanie hry možno nevidíme poslednýkrát za dnešný večer. Vyslúžil si to Pablo Sarabia.
89
changeA Correa je posledne striedajúcim hráčom duelu. Na jeho miesto prichádza Johannes Geis.
88
yellowCardJoaquín Correa išiel do súboja s Baillym úplne zbytočne. Hlúpo dohrávaný súboj, žltá karta pre krídelníka Sevilly.
87
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Franco Vázquez, prichádza Guido Pizarro.
87
Rashfordova hlavička po centri z pravej strany míňa bránu. Sergio Rico sa zbytočne naťahoval, zasahovať aj tak nemusel.
86
importantMartial z veľkého uhla prihrával späť pred bránu, Simon Kjaer ale zachránil celú situáciu a loptu poslal do náručia Rica. Bola to "malá domov", za čo sa mohla pískať jedenástka!
85
Pokus z voleja od Ben Yeddera, ani toto Sevilla nedokázala využiť.
84
84
goalManchester United dal gól!
V Divadle snov zažívame krušných desať minút. Domáci získali rohový kop, po predĺžení od Matića sa do toho z celej sily oprel ROMELU LUKAKU. Lopta sa zastavila až v bráne Sergia Rica.
83
Šanca na definitívne K.O. nevyužitá, zakončenie zvnútra šestnástky bolo málo razantné a skončilo iba pri de Geovi.
82
importantHrá sa zo strany na stranu, Lukaku v páde takmer znížil na 1:2, ale domácim nie je jednoducho dopriate.
82
82
importantClément Lenglet sa dostal do hlavičky po nákope, jeho pokus ale mieri mimo o niekoľko centimetrov.
81
81
importantBen Yedder si robí s obranou United, čo sa mu zachce. Rana spoza Baillyho bola tečovaná, nasleduje rohový kop.
80
80
importantRýchle získaná štandardku Young zahral na zadnú žrď. Tam si zbehol Smalling, no ani z tejto pozície nedokázal trafiť bránu!
79
yellowCardWissam Ben Yedder vidí za nešportové správanie pri oslave gólu žltú kartu.
78
78
goalSevilla dala gól! WISSAM BEN YEDDER je na neudržanie. Dokonalý center na hlavu Francúza, hlavička pod brvno. Obrana United sa zrútila ako domček z karát za menej ako päť minút. David de Gea síce zasiahol, nebolo to ale dostačujúce, lopta preťahala bránkovú čiaru celým svojím objemom.
77
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Anthony Martial.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Antonio Valencia, prichádza Juan Mata.
76
V Manchestri sa dnes predlžovať nebude, to je jasné. Červeným diablom zostáva niečo vyše štvrťhodiny na to, aby otočili vývoj stretnutia.
74
74
goalSevilla dala gól! Domáci doplatili na veľkú medzeru v obrane. Pablo Sarabia si prevzal loptu, dvihol hlavu a všimol si nabiehajúceho spoluhráča. Čerstvý WISSAM BEN YEDDER pravačkou nedáva de Geovi nárok na zákrok!
74
Pomalé založenie útoku od United, Sevilla nemá problém s dostupovaním hráčov a získaním lopty.
73
Okamžite sa hosťujúci žolík dostáva do príležitosti, center naňho bol ale pridlhý.
72
changeWissam Ben Yedder prichádza namiesto Luisa Muriela.
72
Technický pokus Pogba spoza šestnástky šiel meter od pravej tyče Ricovej brány. Nasleduje avizované striedanie.
71
Rashford tentokrát prešiel cez Rashforda, Lukakua tienili až štyria hráči v čiernom. Bolo nemožné sa dostať k lopte proti takej presile.
70
Veľa miesta pre Correu, toho už niekoľkýkrát odstavil Bailly. Aj tak sa k lopte dostal Franco Vázquez, ktorý prudkým nákopom našiel iba náruč de Geu.
70
Gabriel Mercado škaredo odohral Rashforda zozadu. Za to sa mohla udeliť aj žltá karta, holandský arbiter to rieši dohovorom. Na Old Trafford sa dnes predstaví aj Wissam Ben Yedder.
69
Pablo Sarabia hľadal niekoho na zadnej tyči, do zakončenia sa tlačil iba Clément Lenglet. A to bolo málo. V skutočnosti to nebola zlá lopta.
68
Danny Makkelie píska obranný faul aj Smallingovi. Tomu prepadol cez nohu Sarabia. Pri lopte stojí Éver Banega a práve Sarabia.
68
Prílš veľa sily vložil do tohto technického pokusu stále iba 20-ročný hráč. Samotný Rashford sa na seba veľmi hnevá.
67
Toto konštatovanie rýchlo uzemnil svojím prienikom medzi Mercada a Sarabiu Marcus Rashford. Priamy kop zahrá samotný faulovaný.
66
Hostia sa do bezhlavého ataku už nehrnú. Matić vyhral dôležitý osobný súboj vo vlastnom pokutovom území. Situácia na trávniku sa po desiatich minútach zase raz upokojila.
64
Pogba priniesol do taktiky Manchestru priamočiarosť. Jeho snaha o nájdenie Rashforda na ľavom krídle ale zlyhala.
63
Nákop na prednú tyč United nevyšiel. Young hľadal spätne Lukakua, ten si v súboji pomáhal rukami. Voľný kop pre FC Sevilla.
62
Romelu Lukaku si výborne odstavil Lengleta a v pravý čas vystrelil z half-voleja. Stopér Sevilly blokuje na roh.
61
Hodina stretnutia je za nami. Ak by gól vo zvyšnej polhodine a nadstavenom čase nepadol, nasledovalo by predĺženie.
60
changeŽolíkom číslo jedna pre United sa stáva Paul Pogba. Francúz nahradil solídne hrajúceho Fellainiho.
59
Dôraz Fellainiho zapríčinil to, že Belgičan pálil zo zaujímavej pozície. Muška tohto urasteného záložníka už taká dobrá, ako v prvom polčase, nebola.
58
Už tu bol brejk, ktorý mohol skončiť úvodným gólom celého osemfinále. Joaquín Correa si zbehol na pravý kraj veľkého vápna, odkiaľ poslal nadýchaný center pred bránu. Do zakončenia sa pretlačil Muriel, no loptu trafil iba kolenom – odkop od brány.
57
importantAj teraz to zaváňalo gólom, futbalisti v červenom akoby až príliš dlho váhali, či vystrelia. Rashford doviezol loptu do šestnástky súpera, tam ju ponúkol Alexisovi. Tomu zakončenie vôbec nesadlo na nohu.
56
Zlepšený výkon Manchestru po výmene brán. Lukaku si zbehol dovnútra pokutového územia, tiesnený Kjaerom už nedokázal presnejšie vystreliť či odcentrovať.
55
Veľké nedorozumenie medzi Rashfordom a Lukakuom. Predchádzalo tomu výborné vynesenie hry od Alexisa. Rashford čakal na pohyb kolegu v šestnástke, nakoniec však poslal loptu vysoko nad bránu...
54
Na druhej strane sa cez päticu hráčov predribloval Correa. Jeho pokus z posledných síl minul ľavú žrď domácej brány.
53
53
Marcus Rashford nadviazal na svojho predchodcu z akadémie Red Devils. Prienik až na bránkovú čiaru, odkiaľ hľadal pred bránou Lukakua. Ten bol ale päť metrov za líniou, na ktorú centroval Rashford.
52
importantLukaku našiel polovysokým centrom Lingarda. Ten si nedokázal loptu spracovať na prvý pokus, čím sa vytlačil z pomerne solídneho streleckého uhlu. Aj napriek tomu ale Lingard vypálil na zadnú tyč a Sergio Rico musel zasiahnuť.
51
Manchester hlavičku nevyhral, avšak po dôkladnej práci Matića pri postrannej čiare zostáva pri lopte. Už vidíme aj pohyb hráčov z lavičky.
50
Steven N'Zonzi podrazil Alexisa vo vzdialenosti niečo vyše tridsať metrov od brány Rica. Priamy voľný kop zahrá jeden z dvojice Lingard – Young.
49
A opäť táto dvojica. Correa pálil, Bailly blokuje razantnú strelu na hranici šestnástky.
48
importantVeľká medzera v obrane United, Correu dokonca bránil Rashford. Ten skočil na kľučku. Už sa zdalo, že Joaquín Correa bude páliť na bránu, v poslednej chvíli sa hrdinským sklzom zaskvel Eric Bailly!
47
Simon Kjaer pred Lukakuom radšej iba na istotu za postrannú čiaru. Sevilla sa spod tlaku dostala veľmi rýchlo.
46
Do druhého polčasu vstupujeme bezo zmien. Lingard bežal na konci minúty do otvorenej obrany, posledný dotyk s loptou ho však zradil.
46
Začal sa druhý polčas.
V prvej časti duelu sme okrem strely Fellainiho vážnejšiu šancu na otvorenie skóre nevideli. José Mourinho má o čom rozmýšľať, remíza hosťom vyhovuje. Vincenzo Montella nič meniť nemusí.

Druhý polčas sa začne približne o 21:47.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Murielovi dnes prihrávky až tak nevychádzajú. Hrotový útočník Sevilly mal možnosť vysunúť Correru, tento úmysel prečítal Antonio Valencia.
44
Prudký nákop pred bránu, o defenzívnu hlavičku sa postaral Franco Vázquez. Lopta už na polovici Manchestru.
43
Pekné vykombinovanie po práci Lingarda. Tomu poslal kolmicu za obranu Rashford. Prízemný center odvrátený na rohový kop.
42
Bailly s Matićom odstavili Muriela, Rashford sa s novou akciou nikam neponáhľa.
41
Päť minút do konca polčasu, vysoké napádanie United slávi úspech. Až tri zblokované strely, respektíve centre. Domáci si žiadali rohový kop, predtým sa ale udial faul Lingarda na Escudera.
40
Sergio Escudero s malým šrámom v tvári. Zápas sa neprerušil, počujeme nesúhlasný hvizd fanúšikov hostí.
39
Videli sme rohový kop, ktorý narobil veľké zmätky pred bránou španielskeho celku. Young zabránil protiútoku a vzápätí vyslal dopredu Rashforda. Ten sa predral až do pokutového územia, kde bola hra zastavená. Postranný rozhodca odmával s veľkým oneskorením vhadzovanie pre Sevillu.
38
38
importantMarouane Fellaini mohol byť hrdinom okamihu! Najprv Fellaini získal loptu od Banegu, následne si ju narazil s Alexisom, ktorý mu ju okamžite vrátil. Tvrdá strela na bližšiu tyč, Sergio Rico vyťahuje dôležitý zákrok!
36
V niektorých momentoch to je až neuveriteľne pomalé tempo od United. Alexis Sánchez s nevydareným zakončením.
35
Opäť ale zažívame situáciu, pri ktorej sa domácim nechce tvoriť hru. Z diaľky to vyskúšal aj Éver Banega.
33
Luis Muriel to skúša zo všemožných pozícii, na vyloženú príležitosť stále čakáme.
32
Chris Smalling na odhodlal na ofenzívny výlet stredom, jeho prihrávka ale našla pripravenú obranu Sevilly.
31
Marcus Rashford si vychutnal súpera pri postrannej čiare, na jeho kľučku "skočil" aj s navijákom Éver Banega.
30
Marouane Fellaini nevyhral hlavičku v šestnástke, za následok to malo faul na Correu o päť sekúnd neskôr.
29
Vízia to bola fajn, horšie bolo iba spracovanie v podaní Lukakua. Lopta vzduchom do behu od Rashforda, o ofsajd sa nejednalo. O to viac môže Belgičana mrzieť nepodarené spracovanie.
28
Veľké diery v obrane Manchestru. Sevilla si pohodlne prechádza do protiútoku. Luis Muriel s krížnou strelou na zadnú tyč, de Gea zasahovať nemusel.
27
Pekná myšlienka od Banegu. Ten si pohybom pýtal prihrávku, aby ju následne pätičkou mohol posunúť na Vázqueza. Franco Vázquez na loptu nedosiahol a už ju schoval v náručí brankár United.
26
Exekúcie rohu sa ujal Rashford, bol však z toho iba ofsajd Smallinga.
25
Alexis Sánchez vysokým oblúčikom hľadal nejakého spoluhráča v šestnástke, bude to aspoň rohový kop.
24
Polovica prvého dejstva za nami. Alexis chcel vysunúť Lingarda. Pas ale nemal dostatočné parametre na kolmicu medzi stopérov.
23
Rozhodcovia pískajú faul Valenciu na Correu. Všetko sa stalo v blízkosti lavičiek, José Mourinho už kýva rukou do strany, podľa neho to faul nebol.
22
Lukaku podržal loptu, počkal si na nábeh Rashforda a vyslal dlhý pas. Rashford si ho dobehol a spracoval, no jeho center už adresáta v červenom drese nenašiel.
21
Už počujeme aj piskot na adresu domácich. To všetko v momente, keď sa zozadu rozhodol rozohrať de Gea.
20
Očividne tu chýba aj Paul Pogba. Red Devils bez "normálneho" záložníka, Matić aj Fellaini loptu podržať až tak nevedia.
19
Sledujeme duel bez väčších príležitostí, Manchester skúša nakopávať lopty na dvojicu Lukaku – Fellaini.
18
Ako dobre to s United vyzeralo po štyroch minútach, tak zle to vyzerá o štvrťhodinu neskôr. Hostia bez problémov držia loptu na útočnej polovici, prebudili sa aj priaznivci v sektore Sevillista.
17
Náznak šance po kombinácii Lingarda s Lukakuom. Odchovanca akadémie United si postrážil Steven N'Zonzi.
16
Luis Muriel podržal loptu na hranici veľkého vápna, čím vypracoval priestor pre Correru. Jeho strela bola veľmi nepresná.
15
Tvrdé strety pri postrannej čiare v podaní Escudera. Ten najprv nevyhral súboj s Valenciom, no pustil sa do sklzu aj s Fellainim. Ťahún hostí získal aspoň vhadzovanie.
14
importantEric Bailly so zlou rozohrávkou. Doslova s tragickou. Rýchla výmena lopty medzi Correom a Murielom, druhý menovaný pravačkou úplne míňa priestor brány.
13
Hostia si budujú sebavedomie ústavným útočením. Spoza šestnástky to skúsil Joaquín Correa, trafil iba stopéra Baillyho.
12
Nedôsledné odvrátenie lopty spôsobilo náznak šance pre ofenzívnych hráčov Sevilly. Ponúknuté zakončenie zblokoval Smalling.
11
Danny Makkelie z Holandska na pád Escudera neskočil. Ten padol na zem po kontakte s Rashfordom, hlavný arbiter rozpažuje.
10
10
Desať minút je za nami. Sevilla rozhodne ukazuje, že sa slávnejšieho súpera nebojí.
9
importantPo zrazenej lopte od Valenciu zahrával Banega rohový kop. Najlepšie načasovanie si zvolil Joaquín Correa a krížnou hlavičkou trafil vrchnú sieť brány. De Gea sa oprávnene hnevá na svojich spoluhráčov.
8
Smalling síce čistým spôsobom získal loptu, potom ale dlho váhal s rozohrávkou, čo takmer využil Muriel so Sarabiom. Všetko ale stroskotalo na zlej prihrávke záložníka Sevilly.
7
Fanúšikovia Manchestru povzbudzujú svojich miláčikov dopredu. Dobre totiž vedia, že jeden gól dnes stačiť nemusí.
6
Priamy kop zaobstaral Marcus Rashford. Strela z veľkej vzdialenosti trafila hráča v múre, no aj tak musel Sergio Rico zakročiť.
5
yellowCardAkcia pokračovala ďalej, domáci získali loptu čistým spôsobom. Éver Banega aj z frustrácie zostrelil na zem Alexisa Sáncheza, za čo vidí skorú žltú kartu.
5
importantRýchly brejk United, Lingard oklamal Kjaera a odcentroval cez neho na malé vápno. Clément Lenglet zareagoval na jednotku a zblokoval Lukakuove zakončenie z piatich metrov.
5
Prvýkrát majú loptu pod kontrolou na dlhší čas aj futbalisti okolo kapitána Esudera. Luis Muriel neuspel v súboji s Valenciom.
4
Rashford po prihrávke Alexisa v šestnástke Sevilly mieril iba do obrancu. Zrazená strela, lopta pre hostí.
3
United začali aktívnejšie, Španielom prakticky stačí hrať na remízu a udrieť niekoľko minút pred koncom.
2
importantSkvelá práca Lukakua. Telom si odstavil Kjaera, narazil si s Lingardom a vypálil spoza šestnástky. Jeho rana šla totálne vedľa, ale bola to výstraha smerom k obrane hostí. Ešte väčšia škoda je, že Lukaku si nevšimol úplne voľného Rashforda vo vnútri pokutového územia.
1
Úvodný výkop patril Manchestru, ktorý hrá v tradičnej červenej. Hostia zo Sevilly zvolili alternatívnu čiernu farbu dresov.
1
Po bezgólovej remíze v Španielsku to bude na Old Trafford určite tuhý boj. Ak hostia strelia gól, domáci budú musieť vyhrať, akákoľvek remíza im stačiť nebude. Ukáže sa genialita Josého Mourinha, alebo to bude Vincenzo Montella, kto naordinuje víťaznú taktiku pre svoje mužstvo?

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, Bailly, Young – Fellaini, N. Matić – Lingard, Alexis Sánchez, Rashford – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Darmian, Lindelöf, Mata, McTominay, P. Pogba, Martial.

FC Sevilla: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega – Sarabia, F. Vázquez, Correa – Muriel.
Náhradníci: Soria – Ben Yedder, Geis, Pizarro, Pareja, Nolito, Arana.

Rozhodca: Danny Makkelie (Holandsko).

Znie to naozaj neuveriteľne, no Red Devils sú v play-off najprestížnejšej klubovej súťaže prvýkrát od roku 2014. Vtedy skončili na inom titanovi, Bayern Mníchov ich vyradil po celkovom skóre 4:2 v štvrťfinále.

Skupinová fáza:

Zverenci Josého Mourinha zvíťazili v skupine A s náskokom troch bodov pred druhým Bazilejom. Práve švajčiarsky celok zamotal celú situáciu v skupine, keď v domácej odvete vyhral nad United a zneistil tak anglického giganta. Všetko ale poistilo víťazstvo nad CSKA Moskva 2:1 z piateho decembra. Manchester tak so ziskom 15 bodov a vysoko aktívnym skóre 12:3 postúpil do vyraďovacej časti z prvého miesta.

Červení diabli stihli po zápase v Španielsku vystúpiť v troch meraniach síl. Všetky sa skončili pre družinu Josého Mourinha triumfami. Súboje to neboli ľahké, United najprv zdolali doma Chelsea 2:1, aby neskôr otáčali vývoj duelu s Crystal Palace z 0:2 na 3:2. V sobotňajšom domácom derby s Liverpoolom sa postaral o výhru Manchestru 2:1 dvomi gólmi Rashford.

Do odvety určite nenastúpi trojica obrancov – Jones, Blind a Rojo, mimo je aj záložník Herrera. S tímom trénovali už aj Martial s Ibrahimovićom, no v prípade skúseného Švéda sa štart neočakáva. A potom je tu Paul Pogba. Ten si pred posledným súbojom v Premier League priviedol menšie zranenie. Aj preto budeme o jeho prípadnom (ne)štarte do zápasu informovaní najneskôr hodinu pred jeho začiatkom.
FC Sevilla

Na rozdiel od United, Sevilla hrala Ligu majstrov aj minulý rok a postúpila zo skupiny. Potom však prišlo prekvapenie a vypadnutie. Postaral sa o to anglický Leicester City, ktorý po vyhodení Claudia Ranieriho prešiel až do štvrťfinále. Celkové skóre 2:3 hovorilo v neprospech Sevillistas.

Keďže Manchester postúpil do osemfinále z prvého miesta, Sevilla tak logicky musela učiniť z druhej priečky. Na prvý pohľad ľahká skupina sa zmenila na boj o postup do samého konca. Skupinu E vyhral Liverpool, tretí skončil moskovský Spartak, posledný slovinský Maribor. Ako som už spomínal, Los Nervionenses sa umiestnili na striebornej priečke vďaka deviatim bodom. Jediný duel v skupine prehrali hráči pod vedením Eduarda Berizza práve s Rusmi. Celkové skóre Španielov bolo vyrovnané – 12:12.

Od prvého stretnutia tohto kola play-off odohrala Sevilla štyri zápasy La Ligy. Najprv prehrala s Atléticom Madrid vysoko 2:5, náladu si vylepšila v Málage (víťazstvo 1:0) a doma s Athleticom Bilbao (2:0). V generálke na duel s United už ale Sevilla doma podľahla Valencii 0:2.

Do Manchestru necestoval bývalý hráč Citizens Jesus Navas, ten si na Old Trafford kvôli zraneniu lýtka nezahrá. Otáznik štartu visí nad viacerými hráčmi, spomeniem Carrica, Corchiu či Jose Menu.
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu z odvetného duelu osemfinále Ligy majstrov. Druhá časť sezóny je už tradične nabitá, hrá sa o veľa. Do bojov o jednu z ôsmich miesteniek do štvrťfinále dnes vložia svoje sily hráči Manchestru United a FC Sevilly.

Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sevilla šokovala Manchester, AS Rím stačil na postup gól