Nudný United doplatil na zbabelosť. Tréner nemá nápady, píšu

Manchester United nestačil na Sevillu.
Manchester United nestačil na Sevillu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|14. mar 2018 o 06:10

FC Sevilla v odvete osemfinále Ligy majstrov vyhrala na pôde Manchester United 2:1. Anglický klub v súťaži končí.

BRATISLAVA. Manchester United prekvapujúco končí v Lige majstrov už v osemfinále. V odvete na domácom ihrisku prehral s FC Sevilla 1:2 a v kombinácii s remízou 0:0 v úvodnom zápase v Španielsku zo súťaže vypadol.

Vybrali sme päť dôvodov, prečo slávny klub vypadol z Ligy majstrov.

1. Hrdinom bol bývalý futsalista

Ešte pred ôsmimi rokmi hral Wissam Ben Yedder piatu ligu za amatérsky UJA Alfortville, popritom reprezentoval Francúzsko - lenže vo futsale.

Od dva roky neskôr upútal škandálom, keď medzi kľúčovými zápasmi baráže o postup na majstrovstvá Európy do 21 rokov spolu s ďalšími štyrmi spoluhráčmi navštívil nočný klub. Bez dovolenia opustil tím a do dvesto kilometrov vzdialeného Paríža sa dopravil taxíkom.

Pozrite si momentky zo zápasu Manchester United - Sevilla: fotogaléria

14.3.2018

Francúzi nakoniec baráž nezvládli. Ben Yedder dostal trest a odvtedy za národný tím už nikdy nehral.

V Toulouse sa však vypracoval na elitného útočníka a v roku 2016 prestúpil do FC Sevilla za deväť miliónov eur. Už dávno ich splatil.

Sevilla v tejto sezóne už zarobila v Lige majstrov iba na prémiách od Európskej futbalovej únie (UEFA) takmer tridsať miliónov eur.

Najväčší podiel má na tom práve Ben Yedder. Zo štrnástich gólov Sevilly dal v najlukratívnejšej súťaži až osem.

Aj v utorok v odvete osemfinále Ligy majstrov na pôde Manchester United dal oba góly svojho tímu. FC Sevilla vyhrala 2:1 a prvýkrát v histórii postúpila do štvrťfinále súťaže.

Wisam Ben Yedder (uprostred) rozhodol zápas s Manchestrom United.
Wisam Ben Yedder (uprostred) rozhodol zápas s Manchestrom United. (Autor: TASR/AP)

Do hry pritom Ben Yedder naskočil iba ako náhradník až v 72. minúte. O minútu neskôr však dal gól a o štyri minúty pridal aj druhý.

„Reagoval som inštinktívne, bez premýšľania. Tréner nám povedal, aby sme verili, že všetko je možné,“ vysvetľoval Ben Yedder pre uefa.com.

Francúz má v tomto ročníku Ligy majstrov fantastický priemer, keď skóruje v priemere každých 63 minút. Ben Yedder je najlepším strelcom Sevilly, keď vo všetkých súťažiach dal už devätnásť gólov.

"V poslednom čase to so mnou nemal ľahké, ale ukázal, že je rozdielovým hráčom," tešil sa tréner Sevilly Vincenzo Montella.

2. Učeň prevýšil učiteľa

Tréner Montella pred dvoma rokmi viedol v Sampdorii Janov slovenského obrancu Milana Škriniara, ale veľa šancí mu nedal. Vyčítali mu, že neodhadol Slovákov potenciál.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Nudný United doplatil na zbabelosť. Tréner nemá nápady, píšu