Gáborík gólom a asistenciou pomohol k triumfu nad lídrom konferencie

Marián Gáborík (vľavo) sa teší z gólu spolu s Ryanom Dzingelom.
Marián Gáborík (vľavo) sa teší z gólu spolu s Ryanom Dzingelom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. mar 2018 o 06:25

Pozrite si súhrn výsledkov nočných zápasov NHL 2017/2018.

BRATISLAVA. Šesť inkasovaných gólov v prvých dvoch tretinách bol pre trénera hokejistov Tampy Bay v utorkovom zápase NHL s Ottawou povel na vystriedanie brankárov.

Často spoľahlivého, ale tentoraz deravého Rusa Andreja Vasilevského nahradil na záverečných 20 minút Slovák Peter Budaj, ale prehre vedúceho tímu súťaže 4:7 nezabránil.

Tridsaťpäťročný Budaj si pripísal tri zákroky zo štyroch striel, ktoré na neho smerovali. V NHL bol v akcii po prvý raz od 29. decembra 2017, keď utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Nedávno sa vo dvoch zápasoch rozchytal v tíme AHL Syracuse Crunch.

Gáborík pomohol dvomi bodmi

Na nečakanom triumfe predposledného tímu Východnej konferencie u 100-bodového lídra mal dvojbodový podiel Marián Gáborík.

15.

februára bodoval naposledy Marián Gáborík. K triumfu Ottawy nad Buffalom 3:2 po predĺžení vtedy prispel gólom a asistenciou.

Odohral síce len necelých 11 minút, ale strelil gól a pri ďalšom asistoval. Gáborík v 28. min zvýšil vedenie hostí na 4:2, keď presne namieril počas presilovej hry neďaleko miesta určeného na vhadzovanie v útočnom pásme svojho tímu.

Na jeho pohotovú strelu pod hornú žŕdku bol Vasilevskij prikrátky.

Tridsaťšesťročný slovenský krídelník bodoval po desaťzápasovej odmlke, konkrétne prvýkrát od 15. februára, keď k triumfu Ottawy nad Buffalom 3:2 po predĺžení prispel gólom a asistenciou.

Bol to vtedy prvý Gáboríkov zápas po výmene z Los Angeles. Aktuálne má trenčiansky odchovanec v tejto sezóne na konte 9 gólov a 9 asistencií.

Chára nedohral pre zranenie

Tampa Bay prehrala v riadnom hracom čase prvýkrát od 17. februára a jej náskok na čele Atlantickej divízie pred Bostonom sa zmenšil na 4 body.

A to majú Bruins na konte o dva zápasy menej.

"Neviem, čo si mám myslieť. Časté straty puku, nepresné prihrávky, neschopnosť ubrániť presilovky súpera, neblokovanie striel a to všetko dokopy. Napriek tomu sme dali štyri góly a prehrali o tri? Ťažká noc na domácom ľade," skonštatoval tréner tímu Jon Cooper na webe NHL.

Boston zdolal Carolinu 6:4, napriek tomu, že v dueli prehrávali už 1:4. Prvým hetrikom v NHL sa na tom podieľal český útočník David Pastrňák.

"Bol to zvláštny zápas," skonštatoval Pastrňák. Okrem neho za Bruins skórovali Brad Marchand, Matt Grzelczyk a Danton Heinen.

Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára meranie síl nedohral, v III. tretine odišiel po nepríjemnom náraze do mantinelu do šatne a už sa na ľad nevrátil.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 4:6 (0:1, 3:0, 1:5)

Góly: 23. Aho (Teräväinen, Faulk), 33. Teräväinen (Aho, Williams), 39. Williams (B. McGinn, E. Lindholm), 41. B. McGinn (E. Lindholm) - 20. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 51. Grzelczyk (Kuraly, Schaller), 51. Pastrňák (Marchand), 52. Heinen (Krejčí, Rick Nash), 57. Pastrňák (Grzelczyk, Marchand), 59. Pastrňák (K. Miller, Riley Nash)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 14:47 min, 0+0, 2 trestné minúty, 3 strely/

Montreal Canadiens - Dallas Stars 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 17. Lehkonen (Galchenyuk, De La Rose), 29. Lehkonen (Drouin, Petry), 30. Gallagher (Drouin, Galchenyuk), 50. Ščerbak - 12. Faksa (Pateryn, Pitlick), 39. Jamie Benn (A. Radulov, Devin Shore)

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

Góly: 5. J.T. Miller (Kučerov, Stamkos), 23. J.T. Miller (Kučerov, Hedman), 37. J. T. Miller (Stamkos, Hedman), 53. McDonagh (Stamkos, Kučerov) - 8. Pääjärvi (Pyatt, Pageau), 11. Dzingel (GÁBORÍK, Ceci), 12. Pyatt (Ceci, Borowiecki), 28. GÁBORÍK (Dzingel, Burrows), 35. Hoffman (Burgdoerfer, Duchene), 39. E. Karlsson, 44. Hoffman (E. Karlsson, Duchene)

/Marián Gáborík (Ottawa) odohral 10:49 min, 1 gól, 1 asistencia, 1 strela, 2 trestné minúty, Peter Budaj (Tampa Bay) odchytal 20 minút, kryl 3 zo 4 striel, úspešnosť 75%/

Nashville Predators - Winnipeg Jets 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Fiala (Josi, Turris), 9. Watson (Ellis), 9. Arvidsson (F. Forsberg) - 42. Connor (Wheeler, Laine)

/Marko Daňo (Winnipeg) 8:03 min, 0+0, 1 hit/

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 34. Koivu (Coyle) - 17. Compher (Warsofsky), 35. Zadorov (Comeau), 41. MacKinnon (Nemeth), 54. Compher (Girard, Andrighetto), 59. Jost (Barrie, Rantanen)

Calgary Flames - Edmonton Oilers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 26. J. Gaudreau (Monahan, Ferland)

/Andrej Sekera (Edmonton) 16:33 min, 0+0, 2 hity/

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 2:1)

Góly: 6. Keller (Stepan), 16. Cousins (Hjalmarsson), 31. Dvorak (Domi, Cousins), rozhodujúci sam. nájazd Goligoski - 31. Pearson (A. Kempe, Toffoli), 53. Carter (Doughty, Muzzin), 58. Carter (Doughty, D. Brown)

/Richard Pánik (Arizona) 18:04 min, 0+0, +1, 2 trestné minúty, 2 strely, 1 "hit"/

Domov»Hokej»NHL»Gáborík gólom a asistenciou pomohol k triumfu nad lídrom konferencie