Michael Kolář vlani štartoval na Vuelte. Tento rok bude musieť o nomináciu zabojovať. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. mar 2018 o 18:13

Pre Fabia Jakobsena ide o prvé profesionálne víťazstvo.

37.Michael KolářSlovenskoBora-Hansgrohe+ 47 s

NOKERE. Holanďan Fabio Jakobsen triumfoval v stredajšej cyklistickej jednorazovke Danilith Nokere Koerse v Belgicku.

Dvadsaťjedenročný jazdec tímu Quick-Step Floors uspel v šprintérskej koncovke v Nokere, kde pretekári finišovali na záver trate dlhej 191,1 kilometra. Štartovalo sa v Deinze.

Pre Jakobsena ide o prvé profesionálne víťazstvo, súčasťou Quick-Stepu je od tejto sezóny.

Na druhom mieste skončil Belgičan Amaury Capiot zo zoskupenia Sport Vlaanderen-Baloise, tretiu priečku obsadil Francúz v službách Cofidisu Hugo Hofstetter.

Jediný slovenský účastník podujatia, Michael Kolář vo farbách Bora-Hansgrohe, obsadil 37. pozíciu s mankom 47 sekúnd.

Domov»Cyklistika»Klasiku Danilith Nokere Koerse vyhral Jakobsen, Kolář finišoval vo štvrtej desiatke