Marián Gáborík (vľavo).
Marián Gáborík (vľavo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. mar 2018 o 06:15

V akcii boli traja slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Gáborík získal devätnásty bod v sezóne, keď skóroval pri víťazstve Ottawy na domácom ľade nad Dallasom 3:2 po predĺžení v nočnom stretnutí severoamerickej NHL.

Vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu.

Pozrite si momentky zo zápasu Ottawa - Dallas: fotogaléria

17.3.2018

Skúsený útočník v 43. minúte využil presilovú hru a dosiahol prvý zásah Senators. Presadil sa strelou príklepom po krížnej prihrávke Ryana Dzingela, brankár Dallasu Ben Bishop sa nestihol presunúť a zasiahnuť.

Rodák z Trenčína absolvoval necelých 13 minút a bol to preňho desiaty gól v sezóne. Bodoval v druhom zápase po sebe, hoci pred stretnutím kouč Senators Guy Boucher priznal, že slovenský útočník nie je v stopercentnom zdravotnom stave.

"V poslednom čase konečne ukazujeme, aký tím v skutočnosti sme. Je smutné, že až teraz, pretože už je neskoro. Škoda, že sa nám to nedarilo skôr počas sezóny, ale asi sme sa málo snažili," uviedol podľa nhl.com Matt Duchene z Ottawy.

Gól Mariána Gáboríka v čase 1:30:

Brankár Jaroslav Halák zastavil 25 z 30 striel hráčov domáceho Washingtonu, ale nezabránil nezdaru New Yorku Islanders 3:6. V drese víťazného tímu zažiaril tromi bodmi za gól a dve asistencie kanadský útočník Alex Chiasson.

Islanders schytali od Capitals druhú ťažkú prehru za dva dni, vo štvrtok na domácom ľade prehrali 3:7.

Hráči Washingtonu, ktorí zvíťazili štvrtýkrát po sebe, si poistil postavenie na čele Metropolitnej divízie, Islanders sú na opačnom konci divíznej tabuľky.

"Snažíme sa stavať na dobrých prvkoch v našom prejave a chceme hrať na najvyššej úrovni. Urobili sme však príliš veľa chýb. Naozaj sa snažíme a sme odhodlaní dosahovať lepšie výsledky a je frustrujúce, že sa nám to nedarí," zhodnotil útočník a kapitán Islanders John Tavares.

V akcii bol aj Tomáš Tatar, ktorý odohral vyše sedemnásť minút pri prehre Las Vegas na domácom ľade proti Minnesote 2:4.

NHL 2017/2018 - základná časť:

Washington - NY Islanders 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Góly: 15. Oshie (Ovečkin, Kuznecov), 28. Bäckström (Kuznecov, Carlson), 38. Niskanen (Chiasson, Bäckström), 42. Chiasson (J. Vrána, Orlov), 51. J. Vrána (Chiasson), 59. Eller (Beagle) - 26. Barzal, 54. B. Nelson (Eberle, Pulock), 57. Tavares (Barzal, Pulock)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celé stretnutie, z 30 striel inkasoval päť gólov a dosiahol 83,3-percentnú úspešnosť zákrokov/

Ottawa - Dallas 3:2pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 43. GÁBORÍK (Dzingel, Chabot), 57. Duchene (E. Karlsson, Hoffman), 64. Hoffman (Duchene, E. Karlsson) - 11. Seguin (Jamie Benn, A. Radulov), 59. Pitlick (Hamhuis, Jamie Benn)

/útočník Marián Gáborík (Ottawa) odohral 12:57 minúty, strelil jeden gól z celkovo troch striel na bránu a stal sa treťou hviezdou zápasu/

Calgary - San Jose 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Góly: 17. Brouwer (Lazar, Stajan), 23. Jankowski (Hathaway), 31. J. Gaudreau (Ferland, Michael Stone), 55. Ferland (Monahan, D. Hamilton) - 6. E. Kane (Hansen), 27. E. Kane (DeMelo, Dillon), 32. Labanc (Burns), 37. E. Kane (Tierney), 39. Hertl (Braun, Vlasic), 42. E. Kane (Pavelski), 57. Fehr (Hertl)

Colorado - Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 20. MacKinnon (Barrie, Rantanen), 24. Landeskog (G. Bourque, Warsofsky) - 18. Sissons (P. K. Subban, C. Smith), 27. F. Forsberg (C. Smith, Josi), 34. Sissons (Hartman, Bonino), 59. F. Forsberg (Arvidsson)

Anaheim - Detroit 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 7. N. Ritchie (O. Kaše, Henrique), 23. D. Grant (Silfverberg), 37. Perry (Getzlaf, Rakell), 46. Kesler (Cogliano, Silfverberg) - 18. Mike Green (D. Larkin, DeKeyser), 28. Nyquist (Abdelkader, Zetterberg)

Las Vegas - Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 54. Haula (Perron, C. Miller), 60. Carpenter (Perron, Haula) - 8. Zucker (Niederreiter), 26. I. Coyle (Cullen, Brodin), 28. Dumba (Zucker, E. Staal), 60. Parise (M. Koivu, Mikael Granlund)

/útočník Tomáš Tatar (Las Vegas) odohral 17:16 minúty, pripísal si jeden plusový bod a dve trestné minúty za podrazenie, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi/

Domov»Hokej»NHL»Využil skvelú prihrávku. Gáborík strelil gól pri triumfe Ottawy a bol treťou hviezdou